Міжнародний день ТОЛЕРАНТНОСТІ

Ми всі різні, но ми разом

Свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

ВИХОВНА ГОДИНА БУЛА ПРОВЕДЕНА 14 листопада

Виховний захід розпочався казкою про Дівчинку і Доброту.Учні познайомились із терміном "Толерантність", його значення на різних мовах земної кулі:

  • Що означає слово толерантність? Як це слово визначається на різних мовах земної кулі?

Толерантність - це повага, прийняття і правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження і способів прояву людської індивідуальності. Визначення слова толерантність різними мовами земної кулі звучить по-різному:

в іспанській мові воно означає здатність визнавати відмінні від своїх власних ідеї або думки;

у французькій мові - відношення, при якому допускається, що інші можуть думати чи діяти інакше, ніж ти сам;

у англійській мові - готовність бути терпимим, поблажливим;

у китайській мові - бути великодушним по відношенню до інших ;

в арабській мові - прощення, поблажливість, м'якість, милосердя, співчуття, прихильність, терпіння, прихильність до інших;

в українській мові - здатність терпіти щось або когось.

Діти подивилися короткий фільм про пригоди хлопчика з обмеженими можливостями та песика (фільм "Подарунок"); обговорили відеосюжет про марсіанчика, який не був схожий на інших, тому що відрізнявся кольором.

Школярі вирізали з кольорового паперу шаблон чоловічка та шаблон своєї руки, готували матеріал для стіннівки.

В результаті колективної роботи була виготовлена стінгазета

Заняття було завершено заключним завданням, під назвою "Дерево толерантності"

- Візьміть кожен по листочку і напишіть (або намалюйте) на них, що, по-вашому, треб зробити, щоб школа стала простором толерантності, тобто, щоб відносин в ній стали якомога більш толерантними. Листочки були наклеєні на символічний малюнок дерева без листя, що вивісився у класі.)

КЛАСНИЙ КЕРІВНИК:

- Наприкінці мені хочеться сказати, що клас - це маленька родина. хочеться, щоб в цій родині завжди панували доброта повага взаєморозуміння, не було б ні лайки, ні сварок.

Подарунок _ Короткометражний мультфільм _ Український дубляж.mp4
мультфильм про толерантность.mp4