День боротьби

за права кримськотатарського народу

18 травня в Україні відзначають День боротьби за права кримськотатарського народу. Дату обрано не випадково: саме 18 травня 1944 року почалася насильницька депортація кримських татар.

Виховна година відбулась 18 травня

На долю кримськотатарського народу випало чимало страждань. Він втратив рідний дім і міг зникнути під тиском асиміляції, але любов до рідної землі й прагнення волі не дозволили цьому статись. Кримські татари – корінні мешканці півострову Крим. Цей народ сформувався впродовж віків та увібрав себе різні етноси та народності.

У добу Середньовіччя та Новий час Кримське ханство було потужною державою, з якою мусили рахуватися сусіди. У роки так званих "червоного терору" та “воєнного комунізму” в Криму внаслідок злочинної політики радянської влади загинули понад 120 тисяч місцевих мешканців, більшість з них були кримськими татарами. Втім, цей волелюбний народ не скорився й не зрікся батьківщини. Кримські татари продовжили свою боротьбу й домоглися відновлення історичної правди. У 1991 році цілий народ було офіційно реабілітовано.

У ході виховної години другокласники почули інформацію про трагічний день кримських татар, дуже співчуваючи дружньому народу, подивились відеороліки , обговорили тему мирного співіснування країн на планеті. Вирішили що дружба серед народів починається з дружби в класному колективі, намагатися конфліктні питання вирішувати мирним шляхом.