ПЕЧИВО "САВОЯРДІ"

  Савоярді  (італ. savoiardi), також бісквітні пальчики, дамські пальчики, — сухе солодке бісквітне печиво низької щільності на яєчній основі, формою наближене до великого пальця. Воно є основним складником у багатьох рецептах десертів на кшталт трайфлу та шарлотки, а також використовується для перекладання фруктових чи шоколадних тортів та як бісквітна складова тирамісу. Зазвичай савоярді замочують у цукровому сиропі чи лікері, а для тирамісу — в каві чи еспресо.

Бісквітні пальчики походять з двору Савойського герцогства кінця 15 століття, де їх створили на честь візиту короля Франції. Пізніше печиво отримало назву савоярді (Savoiardi) і було визнано «офіційним» придворним печивом.

Оскільки савоярді має пористу структуру, воно дуже легко вбирає рідину і стає дуже м'яким та ніжним під час просочування сиропами, кремами, лікерами чи кавою. Савоярді слугує чудовою основою для тірамісу або трайфлів. Крім того, його можна використовувати як декор для тортів.

За великим рахунком савоярді – це бісквітне печиво, але, на відміну від звичайного бісквіту, воно має бути добре підсушене, тому виходить напрочуд тендітним, хрумким і розсипчастим.

ПОКРОКОВИЙ РЕЦЕПТ: Відокремлюємо білки від жовтків. Жовтки трохи збиваємо, додаємо половину цукру та збиваємо за допомогою міксера. Потім засипаємо залишки цукру та гарно збиваємо. У жовтково-цукрову суміш додаємо борошно та обережно перемішуємо. Окремо збиваємо білки до стійкої піни. Збиті білки обережно додаємо до тіста й акуратно перемішуємо, щоб вони не осіли. За допомогою кондитерського мішка відсаджуємо тісто на деко, формуючи смужки довжиною приблизно 10 см. Зверху посипаємо цукром або цукровою пудрою (в оригінальному рецепті використовується саме цукор, але не всім подобається хрускіт цукрового піску на зубах). Випікаємо печиво для Тірамісу 15-20 хвилин при температурі 180°C.

На замітку



Чому печиво савоярді не піднімається:


Причин може бути кілька:


Погано збиті білки. Білки потрібно збивати до дуже стійких піків, щоб вони не рухалися при нахилі або  перевертанні ємності, в якій їх збивали.


До білків потрапив жир. Ємність в якій збиваєте, і вінчики повинні бути ідеально чистими і сухими, ні краплі жиру та вологи. Якщо в білки потрапить хоча б крапелька жовтка (а це жир), збити білки до потрібної щільності у вас не вийде. І печиво «дамські пальчики» (савоярді) буде пласким, а не пористим та повітряним.


Білки осіли при замішуванні. Якщо ви збили добре білки, але не правильно замішували тісто. Ви можете забити збиті білки борошном або осадити. Збиті жовтки додаємо в білки, а не навпаки, потім борошно — невеликими порціями. Рухи при замішуванні тіста - тільки знизу догори та повільно, щоб не осадити пишні білки.


Погано прогріта духовка. Випікати печиво савоярді потрібно в добре розігрітій духій шафі. І не відкривати дверцята перші 5 хвилин, а краще до того, поки печиво не підрум'яниться.


Правильно остудити печиво. Поки печиво гаряче, воно дуже м'яке і трохи липке зверху. Тому його не можна укладати одне на одне. Складати гіркою печиво можна лише після його повного охолодження.