БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

Бліц – опитування:

1. Які види бісквітного тіста ви знаєте?


2.  Назвіть основні технологічні процеси приготування бісквітного тіста.


3. Чим відрізняється бісквіт  «Новий» від бісквіту основного і для яких виробів його використовують?


4.     Які недоліки можуть виникати при приготуванні та випіканні бісквітного тіста

                    Питання:                                               

                     Можливі дефекти                                         

                                                                                    

5. Як вірно організувати робоче місце для приготування бісквіту основного?


6.  Дайте загальну характеристику тістечок


7. При яких температурах зберігаються тістечка з різними кремами?



ПЕРЕВІР СЕБЕ

Відповідь 1 : бісквіт основний; бісквіт «Новий» , бісквіт з наповнювачами, бісквіт буше, бісквіт масляний.


Відповідь 2 : збивання яєць з цукром до збільшення в об’ємі у 2,5-3рази, додавання в кінці збивання есенції, поступово вводять суміш просіяного борошна з крохмалем. (Борошно  використовують з середнім вмістом слабкої клейковини). Тісто замішують швидко, але обережно. Розпушувач бісквітного тіста механічний. При приготуванні бісквітного тіста теплим способом час збивання зменшується від 30-40хв. до 20-25хв.


Відповідь 3 : характерна особливість «Нового» бісквіту  в тому, що зменшують значну кількість меланжу і замінюють його водою. Відповідно бісквіт має більшу вологість і рекомендується використовувати для тортів, які не просочуються ароматичними сиропами.


Відповідь 4 :

Причини виникнення


Відповідь 5 : Робоче місце в кондитерському цеху організовують відповідно до технологічного процесу приготування борошняних кондитерських виробів. А саме:

- підготовку сировини;

- для збивання  яєчно-цукрової маси використовують збивальні машини;

- для формування виробів обладнують робочи столи;

-  для випікання виробів встановлюють кондитерські шафи, для оздоблення відводяться окремі приміщення або виробничі столи.


Відповідь 6 : Тістечка – це штучні кондитерські вироби, що мають різноманітну форму і художньо оздоблену поверхню. Маса тістечок може бути від 17 до 110 г. Виготовляють тістечка за діючим прейскурантом однієї назви, але різної маси: великі, маленькі, дитячі. Гарний зовнішній вигляд і приємний смак тістечок – найважливіші показники якості цих виробів. За органолептичними показниками тістечка повинні відповідати вимогам, вказаним в ОСТ. Вимоги до якості: поверхня тістечок повинна  мати малюнок з візерунком закінченого характеру із правильно підібраною кольоровою гаммою. Тістечка повинні бути виготовлені  й реалізовані з дотриманням санітарних вимог, затверджених у встановленому порядку.


Відповідь 7 : з різними кремами і фруктовим оздобленням тістечка зберігають за температури +4+60С, термін використання встановлюється з моменту виготовлення. Для тістечок без оздоблення, з білковим кремом чи фруктовим оздобленням термін використання становить 72 години; з масляним основним кремом – 36 год.; з масляним кремом «Шарлот» чи «Глясе» - 24год.; з кремом зі збитих вершків – 7 год.; із заварним кремом – 6 год.; з вершково-сметанними кремами на желатиновій основі – 24 год.