Повномасштабне вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року помітно вплинуло на життя українців, включаючи їхнє ментальне здоров'я. За прогнозами Міністерства охорони здоров'я України, близько 15 мільйонів українців відчують наслідки війни на своєму ментальному здоров'ї, а за даними дослідження, проведеного британською компанією Alligator Digital, кожен другий у світі відчуває на собі вплив розв'язаної Росією війни проти України. За статистикою, 70% українців відчували останнім часом стрес або сильну знервованість, понад 90% мали хоча б один із симптомів тривожного розладу, а 57% перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень. Проте лише 2% українців звертаються по психологічну допомогу.

У грудні 2022-го ініціатива мала назву «Національна програма психічного здоров'я та психосоціальної підтримки». З огляду на упередження щодо терміну «психічне здоров'я», було прийнято рішення у комунікації використовувати «ментальне». Всеукраїнська програма ментального здоров'я отримала експертну підтримку від Всесвітньої організації охорони здоров'я, а завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) втілюється комунікаційна кампанія «Ти як?», що ініційована Оленою Зеленською. Підтримали ініціативу також Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міжнародна організація з міграції, ЮНЕСКО в Україні, Фонд ООН у галузі народонаселення.

У межах кампаніїї створено спеціальну сторінку " Ти як?", на якій розміщено техніки самодопомоги під час стресу, контакти гарячих ліній психологічної допомоги, корисні поради для піклування про ментальне здоров'я.

На ресурсі розміщено:

Здорова психіка, бажання та сили жити – це та особиста перемога, яка потрібна кожному українцю не менше, ніж велика спільна перемога над ворогом. Щоб у відповідь на чергове «Ти як?» кожен у країні міг щиро сказати: «Я – дуже добре!».

Спеціально для комунікаційної кампанії «Ти як?» українська ілюстраторка Ольга Дегтярьова створила цикл картинок «Ментальне здоров’я – це…».

Довідково.   Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» ініційована Оленою Зеленською. Розроблення та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує МОЗ України. Всесвітня організація охорони здоров’я (World Health Organization Ukraine) – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розроблення та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна).