Сторінка керівника

Костюшко Ніна Антонівна

Спеціальність за дипломом: викладач дошкільної педагогіки, психології, методист по дошкільному вихованню

Стаж педагогічної роботи: 51 рік

Стаж на керівній посаді: 35 років

Державні нагороди, звання: "Відмінник освіти"

Графік роботи:

понеділок 08.00  - 16.30

вівторок 09.00 - 17.30

середа 09.00 - 17.30

четвер 09.00 - 17.30

п'ятниця 09.00 - 17.30

обідня перерва 12.30 - 13.00

Прийом батьків: 14.00-17.00 (вівторок,четвер)

Здійснює загальне керівництво всіма напрямами діяльності закладу у відповідності з його Статутом і законодавством України.

Вирішує освітні, методичні, адміністративні, фінансові, господарські та інші питання, що виникають в процесі діяльності закладу.

Уроки життя, які дають нам наші діти

Чому бути дорослим не завжди означає бути мудрим, і чому іноді варто прислухатися і до дитини

З віком і життєвим досвідом ми засвоюємо, що правильно, а що ні. Але чи так це насправді? Не завжди. Іноді наш життєвий досвід заважає нам бути природними – відчувати інтерес до життя, сили й натхнення. Цього ми можемо багато в чому навчитися в дітей, якщо будемо готові слухати, бачити й застосовувати отримані знання у своєму житті.

Краще завжди казати правду. Чи траплялось вам коли-небудь чути, як дитина каже: «Мені це не подобається», «Мені не подобається твоя сорочка» або «Я ненавиджу цю їжу»? У таких випадках нам зазвичай хочеться стримати її й пояснити, що так казати не можна. Але діти кажуть чесно. Спостерігаючи за поганими вчинками, вони втручаються, щоби сказати, що так робити неправильно. Виростаючи, ми стаємо більш схильними до того, щоби промовчати, коли можна було б відстояти свою точку зору або висловити непопулярну думку. Поміркуйте, чи завжди треба погоджуватися з думкою більшості, чи іноді краще чесно висловитись.

Виражати емоції – нормально. Діти плачуть, тупають ногами, вищать від радості й захоплення. Звісно, у світі дорослих не прийнято тупотіти ногами, коли щось складається не так, як хотілось, але чому б іноді не виражати емоції, коли ви щасливі? Поплачте, коли ви засмучені. Тупніть ногу або побийте подушку, коли поруч нікого немає і вам треба «випустити пару». Вирішити проблему легше, якщо спочатку випустити емоції назовні.

Ви маєте право ставити запитання. Школа дає нам необхідні знання, після чого перевіряє, як ми їх засвоїли. Якщо дитина постійно ставить запитання, її поведінку можуть уважати неповажною або нав'язливою. Однак запитання мають велику силу та значення. Коли щось здається вам безглуздим, не робіть поспішних висновків, а постарайтеся зрозуміти причину. Ставте запитання. Досліджуйте. Намагайтесь дізнатися більше замість того, щоби приймати на віру все, що вам кажуть. Дітей часто критикують за те, що вони ставлять запитання, але розуміння та здатність пізнавати нове – це, мабуть, найкращий подарунок, який ми отримуємо від життя.

Учитись можна весело. Дорослим треба бути серйозними. Життя дорослих сповнене серйозних речей – це робота, домашні справи, рахунки, поїздка. Як тільки ми досягаємо певного віку, життя перетворюється на рутину. Веселощі та сміх здаються недоречними й навіть безглуздими. Це марна трата часу. Однак сміх може дуже допомагати. Ми набагато краще навчаємося чогось, якщо отримуємо від цього задоволення. На даній теорії побудовані командні ігри: чим більше задоволення ми отримуємо під час гри, тим краще засвоїмо отриманий досвід і навчимося чогось нового. Шукайте веселощі в усьому.

Майте пристрасне захоплення чим-небудь. Чи траплялось вам спостерігати за дітьми, які люблять їздити верхи або грати у футбол так, що займаються цим цілими днями? Діти, які люблять збирати конструктор, годинами можуть підбирати потрібну деталь. А якщо дитина любить тварин, вона може годинами доглядати за домашнім улюбленцем, якщо той захворіє. Захопленість управляє світом. Якщо дитині заборонити те, чим вона пристрасно захоплена, вона буде порушувати заборони. Знайдіть щось, до чого ви будете відчувати такі ж сильні почуття і що буде вам неймовірно цікаво. Чим більше ви віддасте цьому захопленню, тим більше вам повернеться.

Не всі відповіді можна знайти в Інтернеті. Чому небо блакитне? Скільки важить слон? Є запитання, на які ми можемо знайти відповіді у Всесвітній мережі, але краще все-таки вивчати першоджерела інформації. Проводьте наукові експерименти на кухні, досліджуйте камені на задньому дворі, спробуйте проїхати на велосипеді по щебеню, спробуйте зробити стійку на руках. Не все, що можна досліджувати, має практичне застосування. Дорослі зазвичай припиняють досліджувати й дізнаються про все тільки з Інтернету. Вийдіть з будинку й досліджуйте. Знайдіть у світі щось цікаве. Відчуйте, наскільки дивне життя. Google знає не все!

Довіряйте інтуїції. Інтуїція властива дітям з народження. Ми часто зіштовхуємося з тим, що вони «знають» щось наперед, їм з першого погляду може не сподобатись людина, яка згодом виявляється небезпечною або неприємною. Інтуїція – це природне вміння, яке ми втрачаємо з роками, тому що серйозне ставлення до життя стає для нас важливішим. Навчіться заново довіряти своїй інтуїції. Не раціоналізуйте й не відкидайте щось, якщо у вас є погані передчуття. Поважайте це почуття й будьте до нього уважними.

Завдання дорослих – допомогти дитині вирости, розвинутись і навчитися жити. Дорослий, який учиться жити в дитини, теж може отримати цінний життєвий досвід.

Основні життєві цілі для сучасних батьків

Постановка цілей є важливим уроком для дітей

У наш час, коли ставити цілі – це модно, батьки теж не залишаються осторонь. Вони визначають життєві цілі і прагнуть їх досягти. Якщо ці цілі реалістичні, процес їх досягнення не завершується розчаруванням. Після народження дитини життя батьків круто змінюється: тепер вони змушені думати не стільки про себе, скільки про дитину. Ставити розумні життєві цілі й припускати різні варіанти розвитку подій при їх досягненні – це цілком нормально для батьків. Однак їм вестиметься нелегко, якщо вони ставлять амбітні цілі й не відступають від них.

Ось декілька порад, які допоможуть молодим батькам правильно ставити життєві цілі й почуватися задоволеними від своїх досягнень.

Мета 1. Завжди розмовляйте з дітьми

Розмовляючи з дитиною й висловлюючи свої почуття, ви можете краще зрозуміти один одного. Розвивайте в дитини потребу розмовляти з вами, висловлювати свої думки. Це допоможе вам зрозуміти, що вона відчуває, а дитині – краще пізнати навколишній світ і завдяки цьому в майбутньому легше здолати складні життєві етапи. Також дитина усвідомить важливість спілкування з однолітками.

Мета 2. Підтримуйте дисципліну

Є велика різниця між суворим вихованням і дисципліною. Завжди пояснюйте дитині різницю між гарними й поганими вчинками. Знайдіть мудрий спосіб пояснити це дитині, щоб вона не думала, що ви забороняєте їй щось приємне. Дисципліна має важливу роль у житті дитини.

Мета 3. Дбайте про здоров'я

Діти часто люблять нездорову їжу, але здоров'я має бути їх життєвим пріоритетом. Установіть для дитини розклад, щоб вона знала заздалегідь, коли буде вечірка, і могла дозволити собі трохи нездорової їжі. Також приділяйте увагу фізичній активності дитини. Складіть для неї графік виконання фізичних вправ. Це допоможе їй бути у фізичному тонусі. Добре, якщо дитина виконуватиме вправи як мінімум тричі на тиждень.

Мета 4. Плануйте подорожі

Плануйте подорожі хоча б раз на півріччя. Це допоможе вам почуватися свіжим і активним протягом робочого року. Подорожі збагатять вашу родину спогадами, які зближуватимуть вас із дітьми й чоловіком або дружиною. Крім того, подорожі всією родиною допоможуть дітям засвоїти сімейні цінності. Якщо ви не можете дозволити собі тривалі подорожі, робіть невеликі поїздки разом із дитиною на вихідних. Це сприятиме появі нових вражень.

Визначення цілей дає людині змогу по-новому поглянути на її життя. Крім того, завдяки чітким цілям батьки можуть виділяти час у своєму щільному робочому графіку і присвячувати його сім'ї. Рух до власних життєвих цілей допомагає батькам ростити дітей і розвиватися самим.