Новини

 

Великодня розвага  01.05.2024

Великдень святкують у всьому світі. Назвати цей день рядовим святом було б неправильно, адже воно вважається культовою подією світової історії і головним днем ​​у році для християн. Кожен, хто шанує це свято, отримує надію на порятунок, надію на життя, надію на перемогу. 

Великдень - різнобарвний, урочистий, з вербовими котиками, крашанками, пасками та побажаннями добра. Таким бачимо його ми. Свято, яке несе надію.

більше фото

Майстер-клас для педагогів "Чарівні вузлики для гри та розваги" 30.04.2024 

Навчитися бачити прекрасне у звичайних речах, уміти створювати  для дитини казку  із звичайного носовичка, мислити творчо та нестандартно - ось те чому навчилися педагоги під час майстер-класу, який провела вихователь групи раннього віку "Зайчик" Світлана Ольховська

більше фото

Ділова гра для педагогів 

" Щоб дитяче життя оберігати - знання й уміння треба мати" 26.04.2024

В рамках Тижня безпеки, з метою підвести підсумки та перевірити знання про ОБЖД, керівником закладу, Костюшко Ніною Антонівною було проведено ділову гру для педагогів. Мета цього заходу: підвищувати професійну майстерність педагогів з питань формування елементарної компетенції з основ безпеки життєдіяльності; сприяти оволодінню педагогами основних знань та вмінь з безпеки життєдіяльності, вивченню правил поведінки у небезпечних ситуаціях та вмінню надавати першу медичну допомогу, виховувати відповідальне ставлення до життя та здоров’я малят. Ділова гра дозволить підвищити рівень поінформованості педагогів щодо формування основ безпеки життєдіяльності дошкільників, рівень обізнаності вихователів щодо використання різноманітних методів і прийомів роботи з дітьми з метою формування основ безпеки життєдіяльності дошкільників; здійснить пошук засобів розв’язання проблеми та застосування інтерактивних форм роботи; сприятиме обміну досвіду між педагогами. Практичні навички евакуації, знання про небезпечні чинники, алгоритм реагування на сигнали тривоги - все це було розглянуто у цікавій ігровій формі, кожен педагог міг перевірити свої знання та показати їх на практиці.

більше фото

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності 22.04 - 26.04.2024

Серед актуальних завдань, які вирішує сьогодні заклад освіти, чільне місце належить проблемам виховання у дітей основ безпеки життєдіяльності. Освітня робота з дошкільниками повинна забезпечити необхідний рівень знань дитини для безпечного перебування в навколишньому середовищі та вироблення в неї елементарних, доступних віку норм поведінки у надзвичайних ситуаціях.

Сьогодні , в умовах військового стану, проблема безпеки розглядається, як базисна потреба людини, тому на заклад дошкільної освіти покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.

     З метою запобігання травматизму серед усіх учасників освітнього процесу  було проведено Тиждень знань основ безпеки життєдіяльності.

Як поводитися під час надзвичайних ситуацій, з вибухонебезпечними предметами,  під час виникнення пожежі, яких правил дотримуватися на дорозі, в транспорті, під час відпочинку на природі, коли ти залишаєшся один вдома? Які дії при сигналі «Увага всім», яких правил дотримуватися в укритті? Ці та інші знання про особисту безпеку дошкільники отримують в садочку. Відпрацьовують набуті знання на практиці у формі ігрової діяльності, створення ситуацій, під час спостережень, віртуальних екскурсій, рухливих та дидактичних ігор.

Бо наша безпека – в наших руках!!!

більше фото

Тренінг для педагогів 

" Стресостійкість - важлива риса педагога сьогодення" 24.04.2024

Збереження ментального здоров'я учасників освітнього процесу - головне завдання психологів на сьогодні. Практичний психолог ЗДО Ірина Кравченко провела практичний тренінг для педагогів, щоб навчити користуватися практичними навичками зняття стресу. 

більше фото 

Картинна галерея  15.04.2024

Щороку 15 квітня світ відзначає одразу два свята – Всесвітній день мистецтва та Міжнародний день культури. Вони нерозривно пов’язані між собою, адже культурна спадщина – це фізична пам’ять нації, її сукупний образ, історичний доказ її існування. Головне завдання Всесвітнього дня мистецтва та Міжнародного дня культури – нагадати людству про справжні цінності, які необхідно берегти й поважати. Тож, незважаючи на складний воєнний час, на всі труднощі, які нам доводиться проходити – цінуймо мистецтво, насолоджуймось мистецтвом і поринаймо у чарівний світ культури! Педагог Оксана Могилян, вихователь групи " Барвінок", провела  для дітей виставку-показ " Картинна галерея". З метою продовжувати знайомити дітей з основними жанрами образотворчого мистецтва,  вміти їх розрізняти, а також із творами відомих художників.  Розвивати увагу, мову, мислення, спостережливість. Виховувати  у дошкільників естетичний смак, відчуття прекрасного.

Свято весни  09.04.2024

Крокує Україною Весна.

То тут, то там її помітні кроки.

Там з гір бурхливі котяться потоки,

А тут вже дні погожі і ясні.

І все живе всміхається Весні,

 І хоче жити, і втрачає спокій...

Безмежний світ звільняється від сну

І зустрічає радісно Весну.

Радо зустрічають Весну і вихованці нашого закладу : танцюють, співають, розповідають вірші. А ще  - понад усе прагнуть, щоб Весна принесла мир в Україну!

більше фото

Відкрите заняття " Подорож у місто математичних завдань" 03.04.2024

Математика для дошкільнят – один із важливих компонентів інтелектуального розвитку малюка та підготовки дитини до школи. Освоїти базові математичні поняття діти можуть вже у віці від 2-3 років. Для дітей дошкільного віку математика повинна бути веселою, а всі вправи та завдання з числами чи фігурами треба представити в формі захопливої гри.Знайомство з базовими математичними поняттями дасть дітям можливість зрозуміти, що набуті знання під час навчальних занять є корисними для застосування в житті. Наприклад, дитина зможе порахувати солодощі або свої іграшки, визначати форми навколишніх об'єктів, приймати раціональні рішення та чітко виражати свої думки. Математика у дошкільному віці сприяє розвитку аналітичного мислення, пам'яті, уяви. Цікаві математичні ігри та інші дидактичні матеріали допоможуть розкрити творчий потенціал дитини 

більше фото

турнір для вихованців 

"Цікаві шашки" 27.03.2024

Нині в епоху інформаційних технологій особливого значення на­буває здатність швидко орієнтуватись у величезному потоці інформа­ції, аналізувати її й робити логічні висновки.

Одним із засобів, що сприяють розвитку інтелектуальних здіб­ностей, є гра у шашки, яка витримала випробування тисячоліттями. Шашки давно слугують людям не лише для розваг, а й для розвитку їхніх розумових здібностей. Ця гра, на перший погляд, здається про­стою і легкою. Проте ігрова практика свідчить, що кожен хід містить у собі багато таємничого й незвіданого. Шашки вимагають від гравця вміння мислити, винахідливості та кмітливості, сприяють розвиткові пам’яті та уваги. Гравець має постійно розраховувати варіанти, що виникають, планувати гру й намагатися здійснити її, вміти передбача­ти та протистояти планам супротивника.

У нашому закладі функціонує гурток для дітей старшого дошкільного віку " Цікаві шашки", де діти опановують мистецтво нри у шашки. Між вихованцями груп "Сонечко" та "Барвінок" було проведено турнір, переможцем у якому вийшов Вікторов Нікіта. Вітаємо переможця!

Спортивна розвага 

" пригоди піратів" 20.03.2024

Чи любили ви у дитинстві гратися в піратів? Звичайно, хто ж цього не любить!? Піратський човен, пригоди та скарби - це те, що дозволить відчути себе справжнім піратом. Піднятися на щоглу,  опуститися на глибину, стрибнути якнайдалі та пробігти якнайшвидше - все це допомогла зробити проведена Інною Перегудою, інструктором з фізкультури, спортивна розвага " Пригоди піратів" для дітей старших дошкільних груп "Барвінок" та "Сонечко". Це було справді цікаво та весело!

більше фото

Проєкт " Лелечини" 11.03 - 15.03.2024

Улюбленим птахом в Україні є лелека. Його назвали на честь божества добра і кохання - Леля. Говорили колись, що Лель живе у душі доброї людини, а лелека мостить гніздо на подвір’ї доброї людини. В Україні лелека вважається вісником весни. Приліт птахів весною відзначався людьми здавна. 

Щороку на початку березня  з метою розширити і поглибити знання дітей про птахи – символи України, навчити дітей використовувати набуті ними знання та збагатити новою інформацією; виховувати бережливе ставлення, повагу до птахів-символів України у закладі проводиться проєкт " Лелечини". Діти виготовляють поробки, слухають оповідання, казки,  вірші, приказки  та пісні про птахів, поглиблюють знання про цікаві факти із   життя  цих птахів. 

більше фото

Шевченківські дні 11.03.2024

Щороку у ці березневі дні ми згадуємо великого Кобзара. Сьогодні, як ніколи, актуальне кожне його слово, яке пробуджує любов до України, прагнення до волі та замилування краєвидами нашої Батьківщини. 

Переглядаючи репродукції  малюнків Тараса  Григоровича Шевченка, діти спробували також намалювати українські хати та поля, побачити прекрасне і зуміти його передати. 

Слово про маму  08.03.2024

Кожна мама для своєї дитини - це надійна опора та друг, вірний порадник та захист від усіх бід. З перших днів життя мамине тепло та запах дозволяють малюку відчувати себе спокійно, і щодня цей невидимий зв'язок тільки міцнішає.

Мама – найдорожче в світі слово для кожної дитини. І для кожної дитини її мама – найкраща у світі, найкрасивіша, найніжніша, найдобріша. Одним словом, королева!

Кожна дитина вважає, що його матуся найкраща. Тому, дорогі матусі, ваші дітки хочуть зробити сьогодні вам «компліменти» - вони заспівали пісню, розказали вірш, виготовили поробки та навіть намалювали ваші портрети!

більше фото

Педагогічна рада з проблеми " Формування художньо - продуктивної компетентності дошкільників" 27.02.2024

На виконання річного плану закладу дошкільної освіти було проведено педагогічну раду щодо формування художньо-продуктивної компетентності дошкільників. На якій були висвітлені основні аспекти цієї сфери, методи розвитку цієї компетентності дошкільників. Також була розглянута програма ментального здоровя " Ти як?"

більше фото

Тематичний тиждень "народні ремесла " 26.02. - 01.03.2024

Зараз, як ніколи, актуально навчати дітей любити своє, українське. Познайомити з народними ремеслами, розповісти про кожне якийсь цікавий факт, а потім дати дітям можливість відчути себе народним майстром.  Цього тижня вихованці опановували опішнянський розпис глечика та плетіння килима.

більше фото

До Міжнародного дня рідної мови 21.02.2024

21 лютого представники всіх націй та народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. В Україні Міжнародний день рідної мови відзначають з 2002 року. І зараз цей день у закладах освіти покликаний на те, щоб донести важливість можливості говорити на своїй, рідній, мові, цінувати своє, плекати своє та не забувати - мова, то код націїї. а ми - українці. 

Мої слова щирі і прості,

Поєднанні в поезію стократо,

Нехай живуть на сторінках вони 

Бо українське слово не здолати.

Бо українською звучить  - сакрально,

Ця мова у століттях найдавніша.

У світі різних мов багато,

Але своя звичайно - наймиліша.

Я знаю тих, хто завжди памʼятає,

І тих, кому болить так само. 

Бо з українських слів садок квітчає,

А наймиліше слово вимовлене - Мамо.

автор  Іванна Андрейків

група " Ромашка"

педагогічна студія " Використання тантамаресок у освітній роботі з дошкільниками" 15.02.2024

Розвитку творчих здібностей та самовираження дітей дошкільного віку у театрально-ігровій діяльності сприяють нетрадиційні види театру. Одним з таких є театр тантамаресок.

Тантамареска – інструмент розвитку емоційної сфери творчих здібностей малят, що спонукає їх до активної участі в театралізованій грі, сприяє набуттю комунікативних навичок. З її допомогою діти вчаться імпровізувати та будувати діалоги, не боячись помилитися, сказати щось неправильно. А також діти невимушено вдосконалюють емоційну виразність мовлення, відпрацьовують точність рухів.

Вихователь логопедичної групи " Сонечко" Леся Деркач провела педагогічну студію для педагогів закладу, де познайомила з видами тантамаресок та розповіла про можливості використання в освітній роботі з дітьми.

більше фото

Город на підвіконні 09.02.2024

Щороку діти різних вікових груп ознайомлюються з природнім довкіллям, коли створюють міні-город на підвіконні. Садять, поливають, а потім спостерігають, як ростуть перші росточки, а за ними дружно підіймається зелень. 

Перші завдання для юних землеробів, з надією на весну, на надією на ПЕРЕМОГУ!

група "Зайчик"

група " Ромашка"

група " Сонечко"

група "Барвінок"

Майстер - клас для педагогів " Нетрадиційні техніки малювання у роботі з дошкільниками" 03.02.2024

Проведення занять з використанням нетрадиційних технік малювання вимагає від педагога, насамперед, власного творчого розвитку, нестандартного мислення, креативного підходу у виборі тематики занять, прийомів виконання малюнку та матеріалів, які можуть втілити той чи інший задум дитини.

Поряд із традиційними пензлями для малювання, акварельними та гуашевими фарбами, доречним є використання і інших матеріалів та предметів для вільної діяльності.

Вихователь групи " Барвінок" Оксана Могилян провела майстер - клас для педагогів нашого закладу, де познайомили їх із різними нетрадиційними та нестандартними техніками, які можна використовувати під час освітньої діяльності. Кожен зміг спробувати втілити свій мистецький задум, використовуючи незвичні матеріали та техніки.

більше фото

Стрітення 02.02.2024

2 лютого відзначають Свято Стрітення, яке символізує зустріч Зими з Весною.  З давніх давен люди вірили, що на Стрітення, обов’язково, має «змагатися зима з весною». В цей день вони зустрічаються , і хто переможе – буде господарювати. 

Відбулося це свято і для наших малюків. Це була яскрава, весела музично-спортивна розвага з віршами, іграми-естафетами та запальними таночками. Зима – чарівниця поступилася Весні для її царювання і тепла на землі. А Весна за народним звичаєм пригостила всіх жайворонками, спеченими з духм'яного тіста. Свято Стрітення подарувало гарний настрій та задоволення діткам. 

Свято провели спільно для вихованців всіх вікових груп, тому колір футболочок розрізняє дітей по групам . Білі - " Ромашка", жовті - старші групи " Барвінок" і "Сонечко", червоні  - " Зайчик".

більше фото

Тиждень " Казка в гості завітала"

Казка є невід’ємним елементом у вихованні дітей. Вона доступною мовою вчить дітей життя, розповідає про добро і зло. Діти легше розуміють казку, ніж прісну дорослу мову. Казка допомагає формувати основи поведінки і спілкування. Роль дитячих казок розвивати фантазію і уяву дитини, а так само її творчий потенціал. Казки розширюють світогляд дитини. Форма сприйняття добра і зла у дорослих не є подібною. Діти не можуть сприймати інформацію в такій формі, їм необхідна образність, гра. Дитячі казки розширюють словниковий запас малюка, допомагають правильно будувати діалог, розвивають зв’язну логічну мова. У казках завжди перемагає добро — це дуже важливо у вихованні дітей на казках. Через казку дитині легше зрозуміти, що таке добре і що таке погано. Дитина уявляє себе позитивним казковим героєм. Метою казок має бути розвиток в дитині даних від природи емоцій. 

На підсумок проведеного з 29.01.2024 по 02.02.2024 тижня  «Казка в гості завітала» вихованці груп " Барвінок" і "Сонечко" показали інцсенізацію казки  «Рукавичка» ( організатор Інна Перегуда).  Мета: вправлятися  в умінні інсценувати, а також виразно передавати образи персонажів

більше фото

До Дня соборності України  22.01.2024

День Соборності України - свято України, яке відзначають щороку 22 січня. Головними завданнями цьогодня є:  познайомити дошкільників з поняттям "соборності", тобто єдності усіх українців навколо головних ідей нашого майбутнього та виховувати почуття патріотизму, гідності до своєї Батьківщини - єдиної Соборної України.

Діти старшого дошкільного віку виготовили ланцюжок єдності, а молодші - долоньками об'єднала Україну.

більше фото


До всесвітнього дня сніговика  18.01.2024

Дитячий садок - це місце, де в гості до дітлахів може прийти самий несподіваний персонаж: Осінь, Чаклунка, Козак, лісові звірята. А сьогодні, до всесвітнього дня сніговика, до малечі завітав Сніговик.

На веселих спортивних розвагах стрибали, бігали, катали сніжки і складали сніговика з фігур. 

У старших групах зробили аплікацію, а молодші - розфарбували  малюнок зі сніговиком.

Розваги, аплікація, малювання

казка на підвіконні 15.01.2024

Навчитися бачити прекрасне у тому, що падає під ноги, сумує у траві або ризикує потрапити у калюжу? Так, це про покидьковий матеріал. Бачити прекрасне у гілочках, листочках, шишках, каштанах, вміти створити казку із того, через що, зазвичай, просто переступаєш - це мистецтво.

Вихованці різних вікових груп разом із педагогами цього тижня створювали таку казку разом: фігурки із пальчикового театру отримали новий "ліс", а дітлахи натомість змогли проявити свою фантазію і створити своє казкове царство.

більше фото

Калейдоскоп різдвяних свят  10.01.2024

Зпрадавна у перший день нового року чекали, щоб до хати першим зайшов чоловік або хлопчик, рясно сипнув зерном, побажав миру, добробуту та достатку. Різдвяні свята - дні, коли народні традиції оживають у кожному домі. Колядуємо, щедруємо, посіваємо.

Це, напевно, найулюбленіші свята дітлахів, коли за спів і вінчування  вони отримують торбу смаколиків та власні гроші. 

Завзято колядує малеча - хтось збирає на смаколики, хтось на іграшки,  а хтось - на допомогу ЗСУ. На щастя, на здоров'я, на перемогу! 

більше фото

Зимові розваги   09.01.2024

Цього року зима забарилася, тож снігу та льодову ковзанку малюки чекали з нетерпінням. На занятті з фізкультури дошкільнята радо опановували вміння ковзати і не падати. Мороз не завадив веселій розвазі!

більше фото

День вирізання сніжинок з паперу 27.12.2023

Мабуть, немає такої людини, яка не хотіла б, щоб на Новий рік випав сніг. Тому не дивно, що для новорічного декору ми часто використовуємо сніжинки. Зробити їх можна зі звичайного паперу. Сніжинки з паперу уособлюють зимовий колорит, вони традиційно застосовуються в новорічному інтер’єрі.Сніжинки з паперу як класичний атрибут зимових урочистостей застосовують для створення казково-чарівної атмосфери Нового року.

Сьогодні у старшій групі "Барвінок" діти вчилися самостійно створювати таку прикрасу, щоб  прикрасити дім до свята. 

більше фото

Зимовий карнавал  22.12.2023

25 грудня  в Україну прийде Різдво - свято добра, світла. В умовах сучасного сьогодення особливо актуальним для малюків є очікування дива. Сьогодні диво Різдва завітало і до наших вихованців. Казкові герої, пригоди, святкові розваги допомогли малюкам відчути атмосферу свята, подарували приємні та незабутні враження.

більше фото


День УКРаїнської хустки     07.12.2023

7 грудня у світі відзначають День української хустки. Саме українська хустка об’єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки для збереження українських традицій.

Українська хустка є невід’ємною частиною української культурної спадщини. Споконвіку на українських землях хустка була не просто обов’язковим головним убором для заміжніх жінок, а й особливим сакральним предметом, реліквією, що передавалась із покоління в покоління. Якщо вишиванка це наш генетичний код, то хустка – оберіг та символ життя.

Сьогодні дівчатка приміряла на себе хустки, знайомилися з українськими традиціями та звичаями, які пов'язані з хусткою.

більше фото