Сторінка  старшої групи "Барвінок"

Вихователь Перегуда Інна Дмитрівна

кваліфікаційний рівень "спеціаліст вищої категорії", має педагогічне звання "вихователь-методист", стаж -29 років, освіта - вища. Закінчила Київський міжрегіональний інститут удосконалення вчителів ім. Бориса Грінченка

Вихователь Могилян Оксана Станіславівна

кваліфікаційний рівень "спеціаліст вищої категорії", педагогічний стаж - 28 років, освіта - вища. Закінчила Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова

Помічник вихователя Прензилевич Галина Іванівна

ЧОМУ МИ ЗМОЖЕМО НАВЧИТИСЯ У ДІТЕЙ?

Діти...

1. Порушують правила

Діти порушують правила. Діти перевіряють межі своїх можливостей і часто виходять за нав'язані їм обмеження. Якщо дитині не подобається те, як проходить гра, вона просто змінює її правила на свою користь. А які правила у вашому житті можете порушити ви? Чи повинні ви робити щось так, як робили завжди? Якщо ви дозволите собі «розслабитись» і не весь час ідеально дотримуватись правил, то зможете розкрити в собі такі творчі здібності, про які раніше навіть не підозрювали.

2. Знають, що гра дуже важлива

Діти знають, що гра – це важлива частина творчості та навчання. У нашому житті, сповненому турбот, нам важко знаходити час для ігор. Однак гра може набувати найрізноманітніші форми: катання на велосипеді, настільні ігри, розповіді смішних анекдотів або маскарадні перевдягання. Гра додає радості в наше життя. Вона дарує нам відчуття юності, дає більше енергії, стимулює уяву та підвищує творчий потенціал!

3. Ставлять безліч запитань

Що найцікавіше в дітях від двох до п'яти років? Вони ставлять тисячі запитань! Вони хочуть знати «чому?» та «як?». Вони допитливі та прагнуть відповідей! Питання – це сила. Які запитання ви ставите собі? Які запитання ви ставите іншим людям? У вашому повсякденному житті намагайтесь ставити якомога більше запитань. Зрештою, запитання ведуть до змін!

4. Знають, що важливо бути собою

Діти просто ті, ким вони є. Вони живуть на власний розсуд, у власному унікальному ритмі. Вони носять те, що хочуть, і кажуть, що хочуть. А чи зберігаєте ви свою індивідуальність на роботі, удома? Чи ділитесь своїми думками й запитаннями із близькими, колегами? Ви даєте дорогу своїй творчості?

5. Не переймаються

Дітей не хвилює, що думають інші люди. Вони сміливі. Вони безмежні. Вони охоплюють життя розпростертими обіймами. Ідіть уперед! Пробуйте що-небудь нове! Діліться своєю творчістю й талантами! Припиніть хвилюватись про те, що може відбутись у тому випадку, якщо ви зазнаєте невдачу. Припиніть хвилюватися про те, що подумають інші люди. Просто робіть!

Дивно, як багато ми можемо дізнатись від дітей про свободу творчості та про саме життя!..