патріотичне               виховання

На виконання Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді  розроблено парціальну програму «Україна – моя Батьківщина», яка затверджена для освітньої діяльності у нашому закладі освіти. 

У вказаній програмі актуалізовано необхідність виховання національної самосвідомості дітей дошкільного віку, виховання у дошкільників любові до рідної землі, гордості за належність до українського народу, почуття власної гідності тощо. Зазначено: на особистісному рівні патріотизм є пріоритетною стійкою характеристикою особистості, що виявляється у її свідомості, моральних ідеалах та цінностях, у реальній поведінці та вчинках, у звичайному моральному способі життя. Мета даної програми – виховання національно-патріотичної особистості в дошкільному віці; забезпечення освітнього процесу відповідними інформацією, змістом, методичними складниками, практичними порадами. Завдання програми «Україна – моя Батьківщина» полягають в: ознайомленні дітей з історією рідного краю, життям і побутом народу України; вихованні любові до рідного краю (рідного дому, сім’ї, свого садочка, міста); формування духовно-моральних взаємин між дітьми; виховання пошани та любові до культурного спадку свого народу та сучасного мистецтва; формування толерантного ставлення до представників інших народів, культур і традицій; культивуванні кращих рис української ментальності – працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, бережного ставлення до природи; формуванні мовленнєвої культури.

Згідно з Конституцією України, державними символами України є :

Державний Прапор України

Державний Герб України

Державний Гімн України

Державний Прапор України

Прапор — це певного кольору чи кольорів і форми полотнище з емблемами та іншими прикрасами, яке є символом країни, території, організації, партії, навіть однієї особи. Залежно від ритуалу прапор кріпиться до древка, піднімається на щоглі, просто вивішується чи розстеляється.

Українські національні кольори — синій і жовтий. З давніх-давен українська земля була хліборобським краєм. Блакитне небо над золотою нивою — ось який прекрасний зміст нині вкладає у національні кольори кожен українець-патріот. Отже, наш прапор — синьо-жовтий. А чи можна сказати, що він жовто-синій? Ні, оскільки за правилами геральдики (наука, що вивчає герби) кольори «читаються» згори донизу. До прапора виявляють пошану, схиляючи голову чи вклоняючись, а часом і стають на одне коліно. Військові віддають прапорові честь.

Державний Герб України

Великий Державний Герб України, згідно зі статтею 20 Конституції України, встановлюється з урахуванням малого Державного Герба, як його головного елемента, і герба Війська Запорізького, і затверджується не менше як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

19 лютого 1992 р. Верховною Радою України ухвалена постанова "Про Державний Герб України", якою було затверджено «Тризуб, як малий герб України» i, відповідно, головний елемент великого герба. З найдавніших часів тризуб шанується як магічний знак, свого роду оберіг. Його зображення археологи зустрічали у багатьох пам'ятках культури, датованих першими століттями нашої ери. Перша згадка у літописах про такі знаки належить до Х століття. За часів Київської Русі тризуб стає великокнязівським знаком. Після київського князя Ігоря (912—945 рр.) при укладанні договору з візантійцями мали свої печатки з тризубами. Київський князь Володимир Святославович (980—1015 рр.) карбував тризуб на монетах, де з одного боку зображувався портрет володаря, а з іншого — тризуб. Примітка: тризуб є геральдично стилізованим зображенням пікируючого сокола.

Державний Гімн України

Державний гімн України — один з головних державних символів України поряд з прапором і гербом. Державним гі́мном є перший куплет та приспів пісні «Ще не вмерла України і Слава, і Воля»слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького. Офіційно його «Музичну редакцію» ухвалила Верховна рада України 15 січня 1992 року; слова гімну затверджено законом «про Гімн України» 6 березня 2003 року

РІДНА МОВА

З метою забезпечення єднання українського суспільства та зміцнення його української ідентичності, утвердження української мови на всій території України, Уряд схвалив стратегію популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова успішна держава». Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 17 липня.Нормативно-правовий акт розроблений Міністерством культури України на виконання пункту 427 Плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік та затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 244-р. Стратегія популяризації державної мови на період до 2030 року «Сильна мова – успішна держава» визначає мету, стратегічні цілі та основні завдання, на виконання яких спрямована реалізація державної мовної політики, та охоплює практично усі сфери суспільного життя. Що у свою чергу сприятиме підвищенню престижу та авторитетності державної мови, формуванню комфортного та функціонального україномовного середовища на всій території України та для всього її населення, а також створить умови для задоволення мовних потреб українців, які проживають за кордоном.


План заходів патріотичне виховання 2023 2024.docx