Сторінка соціального педагога

Сторінка соціального педагога Сидоренко Анни Олександрівни

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей соціальний педагог Сидоренко А. О. підготувала виставку дитячих малюнків «МОЇ ПРАВА-2024"

Мета заходу – розвинути морально-етичні якості дітей, сформувати у дітей і підлітків позитивний образ права, виховувати почуття важливості існування та дотримання прав дитини. Захід сприяв підтримці учнів, їх самореалізації та розвитку творчих здібностей.

Профілактичне заняття для учнів 5-11 класів "Навчання без цькування"

Знову про булінг...

Кожна четверта дитина зазнає знущань у школі. Більшість дітей про це не розповідає, а вчителі дізнаються лише про 4% цих випадків. Булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності. Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж, поширюється новий вид цькування – кібербулінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.

З метою профілактики насилля в шкільному середовищі соціальним педагогом Сидоренко А.О. було проведено заняття для учнів 5-11 класів "Навчання без цькування", під час якого учні пригадали поняття булінгу, розвивали вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формували навички відповідальної та безпечної поведінки. На завершення пройшли тестування "Про булінг". Високий рівень знань щодо видів булінгу, учасників, правил поведінки продемонстрували учні ліцею:

Денис Циганков - 6 клас;

Інеса Сидоренко - 6 клас;

Маргарита Расторгуєва - 7 клас;

Анна Ткаченко - 10 клас;

Євгеній Бачинський - 11 клас.

Зупинемо булінг разом!

Відповідальність батьків та учнів за здобуття шкільної освіти в Україні 

Корисні сервіси та чатботи для дітей у часі війни

У часі війни нам, дорослим, важливо вміти підтримати дітей, допомогти їм у складних ситуаціях, заспокоїти та відволікти. Ось декілька сервісів і чатботів, які можуть стати в пригоді:

Видавництво «Ранок» надало безоплатний доступ до дитячих книжок. Книги підібрані на вік від 3+ до 11+. Переходьте за посиланням і вибирайте, що сьогодні читатимете зі своєю дитиною bit.ly/49RE690

Telegram-канал «Павлуша і Ява» завантажує аудіоказки українською мовою. Аудіо можна завантажити заздалегідь і вмикати в режимі офлайн. Також для зручності автори каналу зазначають вікову категорію для кожної аудіоказки. Ось посилання t.me/pavlushaiyava

t.me/dytyna_ne_sama_bot — бот для допомоги дітям у складних ситуаціях воєнного часу. Він створений для надання інформаційної, консультаційної та навчальної підтримки сім'ям, що бажають прийняти у свою родину дитину, яка залишилась без батьківського піклування. Також тут можна повідомити про загублену, депортовану або усиновлену громадянами рф дитину.

Telegram-бот «Дитячий лікар на війні» створили волонтери, щоб  допомагати дітям, які внаслідок війни опинилися без доступу до медичних послуг. Тут батьки можуть безоплатно проконсультуватись онлайн із дитячими лікарями з усієї України t.me/childrens_doctor_at_war_bot

Телеграм-бот психологічної підтримки від фонду «Голоси дітей». Завдяки боту діти і батьки можуть отримати безоплатну психологічну підтримку під час війни від психологів нашого фонду.  Якщо ви відчуваєте, що через війну вам або вашим близьким потрібна підтримка психолога, то переходьте за цим посиланням t.me/kidsMentalHelpBot і тисніть «Розпочати».

Малюємо з дитиною та позбавляємося стресу

Через війну наші діти живуть у постійному стресі. Важливо допомогти їм подолати цей стрес і звільнитися від сильних емоцій та важких почуттів. Помічним у цьому може бути малювання.

Так дитина може виразити себе, розповісти про страхи, зосередитися на теперішньому моменті. А ще малювання може допомогти впоратися зі стресом. Тож якщо ваша дитина переживає стрес, запропонуйте зробити це разом.

Ось декілька порад, які стануть у пригоді під час малювання з дитиною

А якщо ви відчуваєте, що через війну уже не можете самостійно справлятися з важкими почуттями, звертайтеся по допомогу:

Дзвінки безплатні в межах України: 0800 210 106.

Або залишайте заявку в Telegram за номером: +38 099 198 57 95.

Telegram-бот: https://t.me/kidsMentalHelpBot

Запитання та теми, яких варто уникати при спілкуванні з ветеранами/ветеранками щонайменше в перші місяці після їхнього повернення зі служби

Є теми, які для військових є чутливими та тригерними. Вони можуть спричинити напад агресії або інші негативні реакції.

Як правильно комунікувати з тими, хто повернувся з війни? Які запитання їм задавати, а які в жодному разі не треба озвучувати?

Більш детально ознайомитися з інформацією в публікації можна на сайті "Ла Страда Україна".

Пам’ятайте, жоден стан не може бути виправданням для домашнього насильства.

Якщо вам чи вашим рідним потрібна психологічна підтримки чи допомога, звертайтесь на національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації.

Безкоштовно. Анонімно. Конфіденційно.

116 123

0 800 500 335

Telegram: @NHL116123

Instagram: @lastradaukraine

Facebook: @lastradaukraine

Академією української преси створено безкоштовний онлайн-курс “Експрес-медіаграмотність для підлітків”.

Мета курсу: навчання ключовим навичкам інформаційної грамотності та цифрової безпеки школярів 13-17 років.

Онлайн-курс містить у собі сім відеоуроків, додаткові матеріали до уроків, проміжні та підсумкові тестові завдання.

Зміст курсу:

Урок 1. Ти в інформаційному просторі.

Урок 2. Типи контенту.

Урок 3. Соцмережі та інформаційна бульбашка.

Урок 4. Фейки. Джерела інформації.

Урок 5. Твої лідери думок.

Урок 6. Цифрові загрози.

Урок 7. Інформаційний детокс.

Пройти онлайн-курс можна після реєстрації на платформі АUР+. За успішне проходження онлайн-курсу передбачено сертифікат на дві академічні години від академії української преси.

https://plus.aup.com.ua/

Інформаційна кампанія “Пітьма не сховає насильство” від  ГО “Ла Страда Україна” направлена на привернення уваги до актуальності теми домашнього насильства в умовах війни. 

Темні часи, які не повинні завадити постраждалим звертатися по допомогу.

"Якщо їй дійсно погано, вона сама змогла б втекти від кривдника"

Реальність: Зазвичай у стосунках, де присутнє психологічне насильство, застосовується маніпуляція, контроль, домінування та інші техніки, аби утримати іншу людину у відносинах. Відчуття страху, незахищеності та ізоляції не дозволяє самостійно і легко розірвати цей союз.

Якщо вам чи вашим рідним потрібна психологічна підтримки чи допомога, звертайтесь на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації:

116 123

0 800 500 335

Telegram: @NHL116123

Instagram: @lastradaukraine

Facebook: Директ

У межах реалізації проєкту «Забезпечення доступу до послуг для осіб, постраждалих від ґендерно зумовленого та домашнього насильства, посилення обізнаності щодо проблеми в умовах повномасштабної війни»  за підтримки проєкту «Спроможні та сильні», що виконується Фонд Східна Європа за сприяння Швейцарії.

 Інформаційна кампанія #BraveKidsUkraine («Круті в укритті»)

Вітаємо! У вересні 2023 року в соцмережах стартувала інформаційна кампанія #BraveKidsUkraine («Круті в укритті»). Вона допомагає дітям та підліткам долати стрес, що виникає через часті повітряні тривоги та перебування в укриттях. Кампанія проходить за підтримки Міністерства освіти і науки України та Фонду Східна Європа.

Будь ласка, перегляньте разом з дітьми 3 або більше відео кампанії. Їх можна знайти за цим посиланням: https://bravekidsukraine.org/video/

Після цього дайте відповідь на запитання анкети. Загалом це займе до 7 хвилин.

Посилання на анкету: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScGScyRHJAEtJt-RUk5AOzaYCN39hiH9nUndd7qFGR-RC7f0w/viewform?fbclid=IwAR32TbfZejHu6ppcX99m4cC9Q5KnfVvl_H5hzyB5IiLgapfpkYAlSDelg4E

Щоб віддячити за ваш час, ділимося корисними матеріалами та іграми від психологині Світлани Ройз і не тільки, які допоможуть заспокоїти, зняти стрес та провести якісно час у родинному колі.

Діти від 12 років можуть заповнити опитувальник самостійно.

Поради "ЯК ПОДЯКУВАТИ ВЕТЕРАНУ?

Буває, зустрічаємо військових або дізнаємося, що перед нами ветеран чи ветеранка, зринає думка — як подякувати людині за службу так, щоб не бути навʼязливим, не бовкнути зайвого, не образити?

Дякувати можна й треба. Та насамперед важливо пам’ятати про особисті кордони людини, особливості її характеру та проявляти повагу

Як зберегти психологічний комфорт всім учасникам освітнього процесу

Діти, батьки і педагоги формують єдиний фундамент для дорослішання майбутнього покоління. Психологічний комфорт, сприяє успішності учасників освітнього процесу, адже психологічно здорові учні чудово і з інтересом навчаються, педагоги якісно виконують професійні обов’язки, а батьки мотивують поліпшувати навчальні результати дітей. Однак для кожного з них є свій ризик погіршення психологічного стану: як спільні, так і індивідуальні. Наприклад: низький рівень мотивації, перевищені очікування, неякісна комунікація, некеровані негативні емоції, втома, хронічні стреси тощо.

Для збереження психологічного комфорту всіх учасників освітнього процесу експерти проєкту «Підтримай дитину» https://t.me/pidtrumaidutuny у межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської розробили рекомендації, дотримання яких значно поліпшить якість життя кожного учасника освітнього процесу.

День безпечного Інтернету

Кожна дитина та підліток в Україні проводить значну частину свого життя онлайн. І на жаль, в інтернеті, як і в реальному житті є багато небезпек, від яких дуже хочеться їх захистити. Сьогодні у світі відзначають День безпечного Інтернету. З цієї нагоди ділимось з вами простими та дієвими порадами, які допоможуть зробити перебування підлітків в онлайні безпечнішим. 

2-3 лютого соціальний педагог Угроїдського ліцею Краснопільської селищної ради Сидоренко А. О. взяла участь у «Короткостроковій програмі підвищення кваліфікації соціальних працівників та психологів у роботі з жінками які зазнали сексуального насильства» що реалізовується ГО «Можливість твого розвитку» – грантером   Українського Жіночого Фонду/УЖФ у співпраці з кафедрою психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету та Департаментом соціального захисту населення Сумської ОВА в рамках проєкту «Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства пов'язаного з конфліктом/СНПК», який УЖФ виконує в партнерстві з громадською організацією «Ла Страда – Україна» та Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» за підтримки Офісу Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та за фінансування Європейського Союзу.

Проєкт має на меті вдосконалити систему реагування на сексуальне насильство пов'язане з конфліктом/СНПК в Україні, забезпечити адресну підтримку постраждалим, а також на основі міжнародних стандартів і найкращих практик розробити та відпрацювати механізми взаємодії.

За результатами проходження навчання учасники тренінгу:

· набули навичок належної ідентифікації різних форм сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом (СНПК);

· отримали знання щодо здійснення належного документування випадків СНПК, відповідно до міжнародних стандартів та національного законодавства;

· напрацювали механізм взаємодії щодо надання комплексної допомоги постраждалим від СНПК, зокрема, захисту прав постраждалих, надання їм юридичної, соціальної, медичної, психологічної підтримки;

· сформували розуміння наслідків СНПК для постраждалої особи та особливостей побудови з нею комунікації/взаємодії.

Щороку 21 січня відзначається Міжнародний день обіймів. 

За традицією, сьогодні потрібно обіймати усіх навколо: рідних, друзів, колег та навіть незнайомців.

У цей чудовий День ми шлемо свої обійми всім, хто нам дорогий, всім кого ми не знаємо, але хотіли б підтримати. Вітаємо всіх з Міжнародним днем обіймів.

Нехай цей день стане святом тепла та затишку,

спокою та любові. Нехай цей день надовго залишиться у Ваших серцях, як день найміцніших обіймів!

Вже традиційно канікули для наших вчителів - це час для самоосвіти, здобуття досвіду, професійного розвитку та вдосконалення

В умовах повномасштабної війни, коли на окупованій території провадять цілеспрямовану політику знищення усього українського через формальну, неформальну та інформальну освіту, важливим є збереження української національної та громадянської ідентичності, консолідації суспільства навколо суспільно-державних цінностей.

Сьогодні сталий зв’язок громадян України зі співгромадянами на тимчасово окупованій території, а особливо – з дітьми та молоддю, забезпечується насамперед вчителями, батьками, волонтерами, які працюють у школах, закладах позашкільної освіти, волонтерських та молодіжних центрах, центрах ВПО, використовуючи й український освітній контент.

Наші педагоги мали змогу пройти онлайн-курс «Єдина Україна: становлення національної ідентичності», в результаті ми дізналися про:

- становлення української національної ідентичності через подолання російських міфів;

- подолання байдужості, меншовартості;

- формування активної громадянської позиції;

- українське волонтерство.

Курс був спрямований на формування української національної та громадянської ідентичності у населення, підвищення рівня знань про історію боротьби за незалежність України, волонтерські рухи, поглиблення знань з новітньої історії України – її європейський вибір.

Школа благодійності для педагогів, яка відбувалась в межах міжнародного благодійного руху #ЩедрийВівторок завершено.

Школа благодійності – це освітній проєкт для педагогів, створений Національним банком України спільно з благодійними фондами з метою розвитку практичних навичок освітян у сфері організації та реалізації благодійних проєктів у навчальних закладах. Це була надзвичайна можливість отримати цінні знання від провідних експертів у сфері благодійності.

Також від фахівців Національного банку України наші педагоги мали можливість дізнатися про правила платіжної безпеки, завдяки яким можна уникнути шахрайства у сфері благодійності, про навички благодійника з фінансової грамотності: правила планування бюджету, ефективного використання коштів тощо.

Фоточелендж " Світ без насильства очима дітей"

10 грудня, у Всесвітній день прав людини, завершилася акція "16 днів проти насильства". В межах акції проводилися заходи, спрямовані на розширення знань про види насильства, міжнародну та українську законодавчу базу щодо захисту та попередження випадків насильства. Під час акції проведено опитування здобувачів освіти, яке продемонструвало високу обізнаність учнів з питань протидії всім проявам насильства. Переважна більшість дітей знають, до кого можуть звернутися по допомогу у разі здійснення щодо них протиправних дій. Принагідно нагадуємо про діяльність в Україні Телефонів довіри. Завершує  акцію фоточелендж " Світ без насильства очима дітей". Дякуємо діткам, які прийняли в ньому участь. Ваші фото чудові, діти на них - усміхнені та щасливі. Таким і має бути світ без насильства! 

Вітаємо учнів та педагогів Угроїдського ліцею Краснопільської селищної ради, адже разом ми встановили новий рекорд України за найбільший Всеукраїнський онлайн-флешмоб до Дня ментального здоров’я.

57 112 учасників та учасниць із 1904 навчальних закладів України долучилися до флешмобу #руханкасили.

Від імені ГО “Рух Олександра Педана “ДжуніорС”, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерства освіти і науки України щиро дякуємо вам за вашу залученість та зацікавленість у популяризації турботи про ментальне здоров’я серед дітей та молоді! Саме завдяки вам цей рекорд став реальністю!

Ну і звісно ж ділимося матеріалами, які допоможуть вам більше дізнатися про ментальне здоров’я, а також якісніше подати цю інформацію дітям та молоді:

1. Аптечка психологічної допомоги, яка допоможе навчитися регулювати свій емоційний стан, та навчити цьому дитину

book_big text.pdf

2. Брошура ”Ментальне здоров’я дітей під час війни: поради батькам та опікунам”

https://spilnoteka.org/broshura-mentalne-zdorovya-ditej-pid-chas-vijny-porady-batkam-ta-opikunam/

3. Всеукраїнський урок з ментального здоров'я 7-11 класи: «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!»:

https://megogo.net/ua/view/22559086-vseukrains-kiy-urok-z-mental-nogo-zdorov-ya-7-11-klasi-ti-yak-povertaiemos-do-shkoli.html?video_view_tab=description

4. Всеукраїнський урок з ментального здоров'я 1-6 класи: «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!»:

https://megogo.net/ua/view/22559076-vseukrains-kiy-urok-z-mental-nogo-zdorov-ya-1-6-klasi-ti-yak-povertaiemos-do-shkoli.html

Перевіряйте періодично спам, адже в наступному році плануємо цікаві та важливі активності в межах напрямку “ментального здоров’я”

З неймовірною шаною та вдячністю,

Команда JuniorS

Міжнародний день прав людини - це особливий день, коли всі нагадують один одному про те, що у кожної людини є права.

Це подія, яка допомагає нам розуміти, що кожного з нас потрібно поважати, не залежно від того, який він, чи вона, і що у нас всіх є права на безпеку, свободу та справедливість.

Це день, коли ми говоримо про те, як важливо, щоб усім було добре, і як кожен може допомогти іншим відчувати себе щасливими та захищеними.

 Виставка малюнків «Ми живемо поряд з вами»

У рамках Міжнародного дня людей з інвалідністю в Угроїдському ліцеї проведено інформаційно-просвітницьку роботу, спрямовану  на привернення уваги учнів, їх батьків, вчителів школи до потреб людей з інвалідністю, захисту їх гідності, прав і благополуччя. 

До цього дня ми підготували виставку малюнків «Ми живемо поряд з вами». Ці малюнки демонструють усвідомлення життєвих проблем людей, які потребують особливої уваги, милосердя та утвердження толерантності.

Щиро дякуємо юним художникам!

Будуємо разом суспільство без бар'єрів!

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

Люди з інвалідністю не називають себе інвалідами, в цивілізованих демократичних країнах з високою культурою людських відносин, до таких людей ставлення як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства.

Мета, заради якої цей день був проголошений – це дотримання прав людини і участь людей з інвалідністю в житті суспільства.

Якщо поруч дитина з інвалідністю

1. Не відвертайтесь, посміхніться!

2. Не давайте порад, якщо вас не просять!

3. Не питайте у батьків, що з дитиною, краще запитайте, що подобається малюкові.

4. Не розказуйте батькам про «хрест, який вони мають нести», про сімейні гріхи та погану карму.

5. Не забороняйте своїм дітям гратися з такими дітками.

6. Не звертайте увагу на їхню нестандартну поведінку.

7. Пропускайте батьків із дітьми з інвалідністю у черзі.

8. Допоможіть їм виїхати з візком на бордюр чи сісти у транспорт.

9. Пам’ятайте: усі діти є дітьми, просто деяким потрібно більше нашої уваги і допомоги.

Інвалідність – це не вирок! Таким людям тільки важлива постійна увага й турбота суспільства!

«Червону стрічку носять небайдужі»

Приймаємо участь в Акції

Зараз жодна акція, спрямована на боротьбу зі СНІДом, не обходиться без неї. Вона стала символом не тільки розуміння, а й об’єднання зусиль людей, спрямованих на вирішення цієї проблеми Прикріпивши стрічку до свого одягу, людина висловлює свою підтримку, співчуття і переживання тим, хто хворий

Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю.

Бережіть себе!

1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом

У цей день акцентуємо увага на тому, яку серйозну загрозу для життя людей в усьому світі становить ця глобальна проблема.

Мета: активізувати  й поповнити знання учнів про ВІЛ-інфекцію, СНІД, шляхи інфікування ВІЛ; усвідомити зв’язок між способом життя і ризиком інфікуватися, розвивати вміння уважно ставитися до свого здоров’я; дати поняття дискримінації та визначити поведінку спілкування з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД; сприяти розумінню, що СНІД - це проблема кожної людини.

Інфографіка "Домашнє насильство"

Брошура «Дитина і соціальні мережі: що варто знати батькам, щоб захистити дитину»

ВПЛИВ СТРЕСУ НА ОРГАНІЗМ ДИТИНИ. ЧИМ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ БАТЬКИ І КОЛИ ВАРТО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ

Стрес – це реакція організму на подразнення, де подразником є ситуація. Більшість дітей сьогодні перебуває під впливом стресу, оскільки посилюється психічна діяльність дитини у зв’язку з необхідністю засвоєння і переробки великого обсягу інформації (інформаційний стрес). Виникає перенапруження фізіологічних систем організму під впливом емоційних чинників (емоційний стрес).

У невеликих кількостях стрес може бути «позитивним». Але надмірний стрес – «токсичний» і може вплинути на поведінку дитини, її працездатність, здоров'я, взаємини з оточенням і в родині.

ЯК ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ СВОЇМ ДІТЯМ ВПОРАТИСЯ ЗІ СТРЕСОМ

КОЛИ ЗВЕРТАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ

Поговоріть з вашим сімейним лікарем, якщо ваша дитина:

З 25 листопада до 10 грудня в усьому світі проводиться акція «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. 

«Міжнародний день білої стрічки»

Сьогодні, 25 листопада, — Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок і водночас початок акції "16 днів проти насильства".

В цей складний період для України та її громадян, дуже важливим є об'єднувати свої зусилля задля викорінення ворога та побудови добрих, відкритих та здорових відносин у сім'ї, суспільстві, та країні в цілому, без насильства та приниження.

Як батькам впізнати суїцидальні думки та наміри у своєї дитини, а також як допомогти їй знайти інший вихід, читайте у цьому матеріалі.

Флешмоб "Моя улюблена іграшка"

20 листопада 2023 року, відзначається Всесвітній день дитини – свято взаєморозуміння та підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей зі всього світу.

Дитинство – пора сподівань та здійснення мрій. Дуже важливо, щоб воно у кожної дитини було безпечним та щасливим, щоб у цей прекрасний період дитина відчувала любов, тепло, гармонію та взаєморозуміння у родині.

Всесвітній день дитини

Як чудово бачити посмішки дітей та чути їхній сміх, адже саме в дитинстві все здається райдужним та позитивним. Кожен малюк має право бути щасливим. Здорові та радісні діти – запорука кращого майбутнього для кожної країни. Слід пам’ятати, що незважаючи на будь-який свій вік, дитина вже є особистістю.

Щорічно Всесвітній день дитини святкують 20 листопада.

Всесвітній день дитини запровадила ООН. Його основною ціллю є повноцінний розвиток дитини, залучення до повноцінного суспільного життя. Вже не раз було доведено, що від якості дитячих років залежить усе подальше життя.

19 листопада проводиться Всесвітній день запобігання насильству над дітьми

Створено в 2000 році Фондом Всесвітнього саміту жінок. Ці листопадові заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Дитяче насильство щорічно вбиває 18 000 дітей та підлітків та серйозно поранить 565 000 осіб. Насильство та відсутність турботи про дітей щодня вбиває понад 3 дітей в Америці. Більшість дітей, які вмирають, молодші за шість років. Із цих загиблих 85 відсотків були віком до шести років; 44 відсотки дітей були у віці до одного року. Майже 80 відсотків злочинців – батьки.

У 2000 році Фонд Всесвітнього саміту жінок (Women's World Summit Foundation), неурядова організація, проголосив Всесвітній день запобігання жорстокому поводженню з дітьми 19 листопада. WWSF разом з міжнародною коаліцією організацій, що захищають інтереси жінок і дітей, мобілізували уряди та суспільства вжити заходів та запобігти жорстокому поводженню з дітьми. У 2001 році Американська психологічна асоціація через свій міжнародний офіс приєдналася до коаліції і також відзначила цей день, 19 листопада, Всесвітнім днем запобігання жорстокому поводженню з дітьми. American Psychological Association підготувала наступний інформаційний бюлетень «Насильство щодо дітей у США» з інформацією про насильство щодо дітей у США. Він включає в себе поради щодо виявлення та запобігання жорстокому поводженню з дітьми, а також опис внеску асоціації у запобігання жорстокому поводженню з дітьми.

16 листопада - Міжнародний день відмови від паління.

Цей День - прекрасна можливість для тих, хто палить, дізнатися - чому і наскільки просто залишити це. Справа в тому, що залежно від паління не існує. Те, що курець тягнеться за наступною цигаркою - є комплекс специфічних процесів, які відбуваються в організмі людини, яка палить. Нікотин - алкалоїд пиридинового ряду. Він діє як слабке знеболювальне всього 18 хвилин після викуреної сигарети. Потім курець починає більш яскраво відчувати той процес, коли організм очищується від чадного, вуглекислого газу та інших непотрібних йому з’єднань, виводячи їх за рахунок внутрішнього механізму обміну речовин. Всього з димом через легені в нього потрапляє близько 500 з’єднань, включаючи азот, аміак, смоли, солі важких металів, залишкові речовини, що виникли при згорянні, а час виведення надлишків залежить від ступеня їх проникнення в організм і займає період від кількох годин до кількох днів. Поганий жарт з людиною грають його власні причинно-наслідкові зв’язки, які формуються настільки варіативно, що у кожного вони буквально унікальні. Біологічна нейронна мережа безпомилково сигналізує курцю про те, що організму не так добре, він відхилився від норми і отруєний, а в причинно-наслідкових зв’язках виробляється правило ігнорування цієї обставини - моменту, що процес нормалізації проходить в штатному режимі і йому нема про що хвилюватися.

Флешмоб з підтримки "Наш дружній ліцей"

Теплий дім, дружня родина, традиції – ось на чому довгий час тримається наш ліцей. Але останнім часом на долю нашого закладу випало багато випробувань. Хочеться підтримати колег, допомогти дітям, нагадати, що дружній згуртований колектив допоможе нам подолати будь-які труднощі.

В межах Тижня толерантності соціальний педагог Сидоренко А. О. запропонувала педагогам та здобувачам освіти приєднатися до своєрідного флешмобу з підтримки один одного "Наш дружній ліцей". Використовуючи онлайн-дошку, кожен мав змогу висловити гарні слова та побажання для нашого закладу і колективу. Нехай якнайшвидше здійсняться всі наші щирі побажання!

Інтерактивна вправа "Толерантність - це..."

Протягом Тижня толерантності соціальний педагог Сидоренко А. О. залучила всіх учасників освітнього процесу до виконання інтерактивної вправи  "Толерантність - це..."  з використанням онлайн-дошки Padlet.  Виконання вправи спонукало учасників знайти у відкритому доступі картинки, вислови, малюнки, які є асоціаціями до слова "Толерантність" чи якось пояснюють цей термін, і замислитися: в чому ж суть толерантності?

Толерантність – це перестати думати, що інша людина така ж, як ви. Толерантність – це розуміти, що інші люди абсолютно інші. Помилково приймати байдужість за толерантність. Не звертати уваги - не дорівнює приймати людей такими, якими вони є. Це різні речі. Толерантність не означає терпимість, адже поважати і терпіти – це теж різні речі.

Толерантність – це про повагу, прийняття і розуміння. Прийняти людей, які на вас не схожі, не означає відмовитися від своїх переконань, не означає поступитися, не означає програти. Бути толерантним означає бути сильним і, найголовніше, людяним.

Давайте просто не будемо більше тицяти пальцями на людей, які інакше виглядають, яскравіше нас, сміливіше нас. Більше не будемо з жалості відводити погляд від людей у інвалідних візках. Не будемо більше ділити людей на "тих" і "цих".

Приймати і підтримувати завжди краще, ніж ділитися негативом. Толерантність – це можливість для кожної людини знайти розуміння і підтримку. Це про безпеку і довіру.

ТЕМАТИЧНИЙ ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ


Понеділок «Джинси підкорили світ». Перший день пройшов під гаслом «Рівний - рівному».

Девіз дня: "Зручно, сучасно, стильно". Особливості джинсового стилю: практичність, естетичність і в той же час простота. Джинси зараз головний атрибут в гардеробі кожного.Учні потішили нас креативними фото всі такі стильні й круті.

Вівторок пройшов під назвою «Разом навчатися весело»

Фоточелендж дня – «Діловий лук»

Цей стиль характеризується строгістю, стриманістю, лаконічністю.

У більшості з нас при згадування про офісний, діловий стиль виникає суворий образ «білих комірців». Але, це зовсім не так. Адже , вибираючи одяг в офіційно - діловому стилі, можна виглядати цікаво, модно і навіть багатогранно.

Незмінна класика - білий верх і чорний низ.

Та наші учні змогли стилізувати діловий лук у звичайних речах.

Середа пройшла під назвою «День відкритих сердець»

Фоточелендж дня – «Як Барбі та Кен»

Сьогодні хочемо поділитися з вами надихаючою темою! Як багато з нас пам'ятають, Барбі завжди була іконою стилю та елегантності. Її нескінченна пристрасть до моди та краси надихає нас бути сміливими, впевненими та креативними в світі стилю та моди.

Четвер пройшов під назвою «День корисних справ»

Фоточелендж дня – «Спорт як стиль життя»

Спортивний стиль. Ми носимо спортивний одяг, незважаючи на те, чи займаємося спортом. Зручні, практичні та багатофункціональні костюми стали невід'ємною частиною нашого гардеробу Спортивний одяг личить всім!

Бути разом, бути в тренді!

Пʼятниця пройшла під назвою «У єдності – наша сила»

Фоточелендж дня – «Вишиванка – код нації»

Патріотизм як стиль життяРечі з національною символікою - від футболок до прикрас - зараз є одним з головних трендів серед українців. Краса українського одягу завойовує світові подіуми та чарує найкращих дизайнерів, тому наша вишиванка, віночок, силянка, браслет, пояс - все це має бути гордістю кожного з нас.


«Шкільний урок волонтерства» або «Як творити добро тут і зараз»

    Сьогодні, 13 листопада у нашому ліцеї був проведений «Шкільний урок волонтерства» для учнів 8-11 класу.

Учні дізналися більше про те, що таке волонтерська діяльність, як стати частинкою волонтерського руху та усвідомили, як своїми діями можна вплинути на розв'язання соціальних проблем.

«Шкільний урок волонтерства» реалізується Українською Волонтерською службою спільно з Рухом JuniorS за підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ), Міністерства освіти і науки, Міністерства молоді та спорту.

Метою даного уроку є розʼяснити суть поняття «волонтер», «волонтерська діяльність», ознайомити з основними характеристиками та видами волонтерської діяльності, окреслити взаємозвʼязок між волонтерською діяльністю та вирішенням гострих соціальних проблем громади, країни та світу, надати інформацію про відомих волонтерів.

     Зокрема, здобувачі освіти долучилися до проходження опитування від U-report, яке є невід’ємним логічним елементом уроку завдяки питанням, які закладені в нього та руханка від JuniorS, яка сприяє покращенню фізичного й ментального здоров’я здобувачів освіти.


Тиждень Толерантності

Інформаційний дайджест «Ми всі різні, але всі рівні!»

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин між учасниками освітнього процесу, сьогодні у нашому ліцеї стартує Тиждень толерантності  під девізом «Толерантність - дорога до миру та співпраці».

Заплановано багато цікавих заходів, челенджів, вікторин.

А зараз пропонуємо Вашій увазі - тематичний інформаційний дайджест «Ми всі різні, але всі рівні!». Переглянувши інфографіку, ви дізнаєтеся в чому суть толерантності, які риси притаманні толерантній людині, отримаєте поради як виховати свою дитину толерантною особистістю.


В перший четвер листопада відзначається Міжнародний день боротьби 

з насильством і булінгом у закладах освіти

Тема Міжнародного дня боротьби з насильством і булінгом у школі, включаючи кібербулінг, у 2023 році – “Немає місця страху: викорінення насильства в школі для покращення психічного здоров’я та навчання”. Ця тема підкреслює тісний зв’язок між насильством у школі та психічним здоров’ям. Глобальне занепокоєння щодо психічного здоров’я та емоційного стану учнів зростає, особливо після пандемії COVID-19. Школи мають бути безпечним і сприятливим середовищем, але багато з них можуть бути місцями, де насильство і булінг зачіпають кожного. Такий досвід, як насильство, знущання та дискримінація, може сприяти погіршенню психічного здоров’я та перешкоджати навчанню. У цей день ЮНЕСКО прагне нагадати всім жертвам булінгу, що міжнародне співтовариство підтримує їх.

ЗУСИЛЛЯ З ПРОТИДІЇ НАСИЛЬСТВУ ТА БУЛІНГУ

У світлі пандемії COVID-19 та війни в Україні, коли життя і навчання дітей все більше переміщуються в онлайн, існує нагальна потреба протидіяти насильству і кібербулінгу. Насильство в Інтернеті не обмежується шкільними приміщеннями, але система освіти відіграє ключову роль у вирішенні питань безпеки в Інтернеті та використання технологій. Деякі заходи для боротьби з насильством щодо молоді передбачають:

• Створення сімейного середовища, яке забезпечує безпеку та піклування про дітей.

• Надання спеціалізованої допомоги сім’ям, схильним до насильства.

• Трансформація небезпечного середовища шляхом фізичних змін.

• Зменшення факторів ризику в громадських місцях для зниження загрози насильства.

• Подолання гендерної нерівності.

• Зміна культурних традицій та поведінкових норм, які підтримують насильство.

• Забезпечення доступності та якості послуг для дітей, які постраждали від джерела насильства.

Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти закликає учнів, батьків, членів освітніх спільнот, органи управління освітою, а також ряд секторів і партнерів, включаючи технологічну індустрію, взяти участь у запобіганні всім формам насильства та створенні безпечного навчального середовища, що так важливо для здоров’я, благополуччя та навчання дітей і молоді.

Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом в освіті нагадує про колективну відповідальність за забезпечення безпечного та сприятливого навчального середовища для всіх учнів. Усуваючи першопричини насильства і булінгу та зміцнюючи ментальне здоров’я усіх учасників навчального процесу, ми створюємо безпечне середовище навчання та життя.

Всеукраїнський онлайн-урок із кібербезпеки “Я. Безпека. Кіберпростір”

Щорічно в жовтні в Європі та США під час “кібермісяця”, до відзначення якого минулого року приєдналась Україна, відповідні агенції різних країн реалізують інформаційно-просвітницькі кампанії щодо необхідності дотримуватися правил кібергігієни та інвестицій у кіберзахист на різних рівнях. 31 жовтня 2023 року інститут спеціального зв'язку та захисту інформації КПІ імені Ігоря Сікорського та Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України проводять Всеукраїнський онлайн урок з кібербезпеки для учнів та студентів закладів освіти України.

Мета уроку - пояснити виклики, які стоять перед українцями, на прикладі кібератак з боку росії, та сформувати компетенції кібергігієни. Достатній рівень розуміння правил кібергігієни студентами та учнями і усвідомлення небезпеки, яку становить росія під час першої у світі кібервійни, що триває в Україні, дозволить підвищити рівень кібербезпеки усієї країни та, в перспективі, зменшити шкідливий вплив кібератак на кожного українця.

"Психологічний тренажер для підлітків"

З метою формування в дітей психологічного самоконтролю, позитивного ставлення до себе та навколишнього світу було створено "Психологічний тренажер для підлітків".

Тренажер містить легкі, але дуже ефективні вправи, які допомагають підліткам зменшити стрес та тривожність, підвищити емоційну стійкість і самосвідомість. Вправи сприяють формуванню позитивного ставлення до себе та навколишнього світу. Розвивають навички комунікації, сприяють побудові здорових стосунків з оточуючими. Крім того, психологічні вправи навчать підлітків стримувати негативні емоції, розуміти і вирішувати конфлікти, підтримувати внутрішній баланс та психологічний комфорт.

Робіть ці вправи у зручному випадковому порядку, але щодня. Від 21 дня і більше. 

Конкурс малюнків "Моє уявлення про права дитини"

В межах Тижня правового виховання соціальний педагог Сидоренко А. О. організувала проведення Конкурсу дитячих малюнків "Моє уявлення про права дитини".

Для чого дітям знати свої права? Хоча б для того, щоб:

Розуміння власних прав допомагає становленню особистості дитини, а знання про обов’язки робить її більш відповідальною, вчить з повагою ставитися до інших. Діти мають розуміти, що всі вони, без будь-яких винятків, мають певні права та свободи, які не можна обмежувати.

Дякую всім учасникам конкурсу, Перемога - у нашій єдності!

День усмішки 

6 жовтня – Всесвітній день усмішки. Можна тільки здогадуватися, який вплив має на людей добра посмішка, подарована нами або звернена до нас. Учні 1-7 класів долучилися до art-акції "Надішли другу смайлик", яку підготувала соіальний педагог Сидоренко А. О. Вони мали можливість намалювати свій смайлик на аркуші паперу чи в комп'ютерній програмі та підписати, кому він стане приємним подарунком. Акція була спрямована на створення позитивного психологічного клімату в закладі, розширення та насичення емоційного життя дітей. Девіз акції: «Ми даруємо вам веселий смайлик, а ви нам посмішку». 

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу  25.09.2023 - 01.10.2023

З 25 по 29 вересня в Угроїдському ліцеї триває Тиждень з протидії булінгу. Це явище певною мірою присутнє в будь-якому закладі освіти. Наш ліцей приділяє темі недопущення та профілактики булінгу багато уваги.

На сайті Міністерства освіти і науки України розміщені корисні посилання щодо теми антибулінгу.

Режим доступу:

https://mon.gov.ua/.../korisni-posilannya-shodo-temi...

https://mon.gov.ua/.../bezpechna-shkola-nik-vujchich-video

https://mon.gov.ua/ua/tag/protidiya-bulingu

Корисними в практичній протидії цькуванню учасників освітнього процесу стануть матеріали та публікації Центру “Адвокат дитини” Вищої школи адвокатури Національної Асоціації Адвокатів України, зокрема:

Протидія кібербулінгу: суб’єкти реагування та механізми захисту порушених прав дитини https://bit.ly/3yehX5U

Конфлікт чи булінг: ключові відмінності в огляді судової практики https://bit.ly/3sfBv5R

Педагогічний гнів чи булінг: правові нюанси в огляді судової практики https://bit.ly/3OZwPLi

Бійка однокласників та завдані тілесні ушкодження: чому суд відмовив у стягненні майнової і моральної шкоди? https://bit.ly/3sbfAgj

Чи завжди адміністративна відповідальність є ефективною мірою впливу на особу, яка вчинила булінг? https://bit.ly/3sdWtCh

Заклади освіти та органи поліції як суб’єкти реагування на випадки булінгу: на що важливо звернути увагу? https://bit.ly/3LLU0Xc

Що чекає на директора, який не повідомив про булінг до органу поліції? (огляд тематичної судової практики) https://bit.ly/38TGIcV

Традиційний «каральний» підхід у провадженнях щодо неповнолітніх повинен залишитися в минулому https://bit.ly/38P7AKW

Втрата батьківського авторитету і конфлікти в школі як причини протиправної поведінки неповнолітніх (огляд судової практики) https://bit.ly/37k4yhy

До уваги всіх учасників освітнього процесу пропонуємо переглянути відеоролики:

В межах Всеукраїнського тижня з протидії булінгу соціальний педагог закладу Сидоренко А. О. провела заняття для учнів та учениць 1-2-х класів «Читання з передбаченням» за казкою Ірен Роздобудько «Дикі образи дикобраза». Діти розвивали навички критичного мислення через прогнозування, порівняння, аналіз, оцінку подій; вчилися виділяти головне в тексті, висловлювати судження; ознайомилися з поняттям «образа», розвивали емпатію, співчуття, повагу до думок інших. Слухання казки доповнила весела нейропсихологічна гра "Роби як Лорі" та динамічна руханка "Справжній друг". 

Розробка та затвердження Правил поведінки учасників освітнього процесу

Важливою складовою антибулінгової політики є розробка та затвердження Правил поведінки учасників освітнього процесу, які забезпечують дотримання етичних норм, повагу до гідності, прав і свобод людини.

До вироблення правил поведінки були залучені всі учасники освітнього процесу. Кожен мав змогу додати своє правило, дотримуючись принципу взаємоповаги та мотивації позитивної поведінки. Спочатку ми встановили очікування щодо поведінки учасників освітнього процесу, сьогодні завершився процес розроблення, обговорення і коригування правил; незабаром нові правила будуть затверджені та оприлюднені на сайті нашого ліцею

Правила поведінки мають бути побудовані на позитивному сприйнятті і не містити заборон чи опису покарань. Що треба пам’ятати під час розробки правил поведінки у школі?

• Список правил не повинен бути занадто довгим.

• Правила мають бути такими, щоб їх легко було запам’ятати.

• Позитивність формулювань.

Які основні розділи можуть бути у загальношкільних правилах?

• Ми — у безпеці.

• Ми – ввічливі:

• Ми — старанні та наполегливі у навчанні.

Тренінг з тімбілдингу для педагогів "Сила командного духу"

Сьогодні, мабуть, ніхто не заперечуватиме необхідність формування командного духу, укріплення колективу, психологічного розвантаження. Кожен з нас потребує роботи в комфортних, доброзичливих умовах. Серед колег, котрі мотивують, розуміють, надихають і підтримують.

З метою створення та підтримки дружніх відносин в колективі, налагодження взаємодії між працівниками, формування сучасної корпоративної культури, підвищення рівня довіри та забезпечення взаємодопомоги, соціальний педагог Анна Сидоренко провела тренінг з тімбілдингу для педагогів «Сила командного духу».

Тімбілдінг (англ. team – команда, building – будівництво, створення) — це комплекс заходів, призначених для створення командного духу серед співробітників організації, згуртування колективу.

Основне завдання — це підвищення працездатності та ефективності персоналу, поліпшення взаємодії між ними, що, в кінцевому підсумку, впливає на підвищення якості роботи.

Проєкт "Завжди поруч". Заняття "Я - митець"

У нескінченному круговороті турбот і тривог, які нас оточують, ми абсолютно забуваємо про самих себе. Наприклад, про те, що іноді потрібно подбати про відновлення сил і життєвої енергії, згадати про важливість відпочинку і дозволити собі розслабитися.

Робота, дім, сім’я, діти … – на все потрібно знайти час і свої внутрішні ресурси, а день стає розпланованим по хвилинах. Ми забуваємо про самовідновлення, турботу про своє фізичне і психологічне здоров’я, внутрішню гармонію і узгодженість. Ми забуваємо про те, що саме відпочинок – це чудова профілактика багатьох хвороб. Відпочинок може бути для кожного свій, головне, щоб він виконував основну функцію: відновлював сили і дарував бажання рухатися далі.

На одному із занять проєкту «Завжди поруч» колеги-педагоги поділилися своїми улюбленими хобі і заняттями, які не лише сприяють відновленню сили та життєвої енергії, а і приносять задоволення. Приділіть своєму хобі 20-30 хвилин щодня, щоб бути спокійним і врівноваженим на шляху до високої мети. Пропонуємо Вашій увазі творчі роботи наших майстринь.

Як впоратися з тривожністю дорослим та дітям?

Корисні посилання "Як захиститися від ризиків в Інтернеті?"

Інтернет — це величезні можливості для дітей: навчання, саморозвиток, спілкування, дозвілля. Однак з можливостями приходять і ризики. Кібербулінг, секстинг, грумінг — небезпеки, які можуть чекати вашу дитину онлайн.

Тому в День безпечного інтернету хочемо наголосити, як важливо сьогодні знати правила безпечного перебування в цифровому світі та що робити, якщо трапилася біда.

Ділимося корисними матеріалами від ЮНІСЕФ, які допоможуть вам у поглибленні цих знань:

Дитина і соціальні мережі: що варто знати батькам, щоб захистити дитину https://uni.cf/3ou5yVp

Як зробити цифровий світ дружнім до дітей https://uni.cf/3gw4V9O

Про кібербулінг для дітей https://uni.cf/3ouPBMP

10 запитань про кібербулінг https://uni.cf/3tpTBjz

Як захистити дитину від секстингу https://uni.cf/3spplql

Як захиститися від онлайн-грумінгу https://uni.cf/3gtyRTO

Як захиститися від кібербулінгу: https://uni.cf/3RBXWgW

Зробимо цифровий світ дружнім #ДляКожноїДитини

#ДеньБезпечногоІнтернету #SaferInternetDay

7 лютого - День безпечного Інтернету

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». День безпечного Інтернету запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.

Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі відіграємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти.

З метою поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій соціальний педагог Сидоренко А. О. підготувала онлайн-заходи для здобувачів освіти. Учні 1-2 класу мали змогу переглянути мультфільм з серії «Корисні підказки» - «Увага! Інтернет!». Учні 3-6 класів взяли участь у квесті «День безпечного Інтернету». Дізналися цікаві факти про всесвітню мережу, розгадали ребуси, вивчили правила безпечної поведінки та за бажанням могли виготовити закладки для книги з власними правилами безпеки в Інтернеті. Учні 9-11 класів переглянули презентацію «Інтернет. Безпека в Інтернеті» та перевірили свої знання шляхом тестування на сайті «На урок».

Будьте завжди у безпеці в реальному та віртуальному світі!!!

Корисні поради та рекомендації про безпеку в цифровому просторі під час війни

Січень - це Місячник профорієнтаційної роботи та трудового навчання в нашому ліцеї. 

Традиційно в цей час ми проводимо заходи, пов'язані з вибором майбутньої професії. Соціальний педагог Сидоренко А. О. підготувала презентації та цікаві завдання для здобувачів освіти.

Учні 1-6 класів мали змогу переглянути презентацію «Цікавий світ професій», виконати цікаві пізнавальні завдання та намалювати професію своєї мрії. Діти розширили свої уявлення про світ професій.

Учні 7-11 класів переглянули презентацію «Обираєш професію – обираєш долю». Закріпили знання про типи професій, переглянули інформацію про помилки при виборі майбутньої професії, отримали поради, як обрати майбутню професію. За бажанням мали змогу виконати невеличке творче завдання: намалювати професію своєї мрії, а поруч перерахувати вміння та здібності, необхідні для здобуття цієї професії. Дякую всім за роботу!

Вправа "Віртуальна скринька компліментів" в рамках проєкту "Завжди поруч"

Важливою умовою збереження психічного здоров’я учасників освітнього процесу, зокрема здобувачів освіти, є психологічна підтримка педагогів. В рамках проєкту "Завжди поруч" соціальний педагог Сидоренко А. А. запропонувала колегам виконати вправу "Віртуальна скринька компліментів". В результаті маємо чудову презентацію, яка надихає на творчість, підтримує у важкі хвилини, спонукає удосконалювати свої вміння. Прийом спільного редагування документів можна використовувати і під час організації навчальної та виховної роботи з дітьми у дистанційному форматі. Щиро дякую всім колегам, які долучилися до виконання завдання. Ви - неперевершені! Дякую і я Вам за довіру і допомогу, за підтримку і подарований Вами оптимізм. 

 Інформаційна година для батьків "Негативний вплив сучасного інформаційного простору на психічне та фізичне здоров’я дитини"

Сучасні інформаційні технології увійшли в кожен дім. Зараз вже немає родини, яка б не користувалася комп'ютером, ноубуком, смартфоном чи іншими ґаджетами. В них багато користі, вони є зараз найпершими помічниками у навчанні. Та ми помічаємо, що діти стають залежними від них, не вміють контролювати час, проведений в мережі Інтернет. Занадто захоплюються іграми.  Якщо Ви зацікавилися який  вплив має сучасний інформаційний простір на психічне та фізичне здоров'я дитини, перегляньте матеріал у прикріпленому файлі. 

Негативний вплив сучасного інформаційного простору на психічне та фізичне здоров’я дитини.docx

В Україні щороку проводиться Всеукраїнський тиждень права з нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини.

Головні завдання Тижня – показати важливість правової освіти українців, виховувати в них повагу до закону та прав людини, залучити до участі в цікавих правових заходах.

«Права людини як броня — вони захищають нас; вони як правила — говорять нам, як себе поводити; і вони як арбітри — ми можемо до них звертатися. Вони абстрактні — як емоції, і як емоції вони належать всім й існують, що б навколо не відбувалося.Вони подібні до природи, тому що їх можна зневажити; та до духу, тому що їх неможливо зруйнувати. Подібно до часу, вони однаково  ставляться  до  всіх нас: багатих і бідних, старих і молодих, білих і чорних, високих і низьких. Вони пропонують нам повагу, і вимагають від нас ставитися з повагою до інших. Вони подібні до доброти, правди і справедливості: ми можемо розходитися в думках стосовно їхнього визначення, але ми впізнаємо їх, коли бачимо, що їх порушують».

В основі концепції прав людини лежать дві основні цінності. Перша — це людське достоїнство, а друга — рівність. З цих двох основних цінностей можна вивести багато інших:  свобода, повага до інших, недискримінація, толерантність, відповідальність та інші.

У нашому ліцеї продовжується акція "16 днів проти насильства".

Це щорічна  міжнародна кампанія, яка починається 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини.

У проміжок між цими датами відзначається

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

5 грудня – Міжнародний день волонтера

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

Основними завданнями акції "16 днів проти насильства" є привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем: запобігання та протидії домашнього насильства та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ та громадських об'єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини.

1. Синя стрічка - боротьба проти насильства над дітьми

2. Біла стрічка - боротьба проти насильства щодо жінок і дівчат

3. Жовта стрічка - боротьба проти окупації

4. Червона стрічка - боротьба зі СНІДом

5. Оранжева стрічка - боротьба з самоушкодженням.

В Угроїдському ліцеї Краснопільської селищної ради відбулися перші зустрічі в рамках реалізації проєкту "Завжди поруч".

Мета проєкту – надати психологічну підтримку педагогам як умови збереження психічного здоров’я здобувачів освіти.

На підготовчому етапі було проведено анкетування щодо потреб за запитів педагогів. За наслідками опитування було визначено пріоритетні напрямки роботи .

Тема першої зустрічі: "Мистецтво візуалізації, або як утілити мрію в реальність".

В сучасних умовах дуже хочеться знову навчитися мріяти. Цьому може посприяти мистецтво візуалізації власних мрій. Ми вчилися фантазувати, що бачимо здійснення своїх мрії на власні очі. Силою думки ми здатні багато чого змінити. Кожен із нас вартий найкращого, вартий того, аби його мрії стали реальністю. Тож візуалізуймо і змінюймо!

 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Це ті люди, які з певних причин не можуть повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.

Інвалідність це не табу

    Чимало людей у суспільстві вважають інвалідність обмеженням. Та для декого, це на перший погляд "обмеження" дає можливість досягати того, про що багато хто навіть боїться мріяти.

    У Міжнародний день людей із інвалідністю світовій спільноті нагадують про особливу верству населення з метою інтеграції осіб із інвалідністю у життя суспільства.

      І на сьогодні чимало відомих особистостей, маючи серйозні проблеми із здоров'ям, не зупинились і довели собі та світу, що інвалідність – не обмеження, а новий простір для дивовижних досягнень.

       Нам варто уникати такого висвітлення, яке зводить опис людини до однієї характеристики — її інвалідності та заважає побачити людину-особистістю. Ще півстоліття тому людину з інвалідністю найчастіше сприймали як «хвору» та вічного «пацієнта» лікарень, безпорадного й залежного від інших (медична модель інвалідності).Та відтоді, як організації людей з інвалідністю почали масово з’являтися в усьому світі й голосно заявляти про свої права й те, що люди з інвалідністю є частиною суспільства, а не тільки об’єктом благодійництва чи «жертва» хвороби, розуміння інвалідності змінилося. Сьогодні в основі соціальної моделі інвалідності лежить не фізіологія особи (порушення стану здоров’я), що роблять її «інвалідом», а бар’єрна природа суспільства.

   Іншими словами, «інвалідами» людину роблять бар’єри — стереотипи й судження щодо людей з інвалідністю (ментальний бар’єр), інституційні бар’єри, пов’язані з законами та політикою, економічні бар’єри, а також бар’єри навколишнього середовища, такі як фізична недоступність, обмеження в інформації та комунікації. Бар’єри породжують дискримінацію, виключають із суспільного життя та ставлять осіб з інвалідністю у становище, що принижує їхню гідність.

    Головний внесок, який можуть зробити у справу залучення людей з інвалідністю в життя суспільства — це уникати або руйнувати стереотипи.

Найпоширеніші стереотипи:

• люди з інвалідністю — нещасні, неприємні, хворі, неспроможні або злі;

• люди з інвалідністю не мають майбутнього і є тягарем для своїх сімей;

• людей з інвалідністю представляють героями (наприклад, коли вони «долають свою інвалідність»або мужньо тримаються, незважаючи на «тяжкі страждання»);

• людей з інвалідністю представляють диваками (об’єктами людської цікавості з огляду на їхнє рідкісне або незвичне порушення);

• люди з інвалідністю не цікавляться нічим, окрім своєї хвороби, і вони не можуть бути експертами в жодній сфері, крім інвалідності;

• люди з інвалідністю — хороший інструмент для гри на почуттях.

Особливо обережно слід підходити до використання образів героїв. Це ніяк не відображає реальності життя людей з інвалідністю. До слова, золотий медаліст з інвалідністю представляє людей з інвалідністю не більше, ніж Девід Бекхем представляє людей без інвалідності. А деякі глядачі (читачі/слухачі) можуть сприймати героїчне досягнення людини як щось, що компенсує її інвалідність.

Коректна мова

• Слово «неповносправні» — це опис, а не група людей. Завжди вживайте термін «люди з інвалідністю» чи «особа з інвалідністю».

• Уникайте вживання медичних штампів, здатних підсилювати стереотипи про людей з інвалідністю як про «нездорових людей».

• Уникайте таких фраз, як «хворіє на...», «жертва (чогось)», які викликають жаль та навіюють відчуття постійного болю та безнадійності.

• Уникайте використання образів, які передають страждання, небезпеку, ізоляцію або пасивність.

• Більшість людей з інвалідністю використовують звичні слова для опису щоденного життя. Користувачі візків «ходять на прогулянки». Люди з погіршеним зором можуть бути раді або не раді «вас бачити». Погіршений стан може лише означати, що дещо робиться по-іншому.

• Слід уникати загальних фраз, які можуть надати порушенням стану здоров’я людини негативного відтінку, наприклад «глухий як тетеря», «глухий до наших бажань», «німий як риба» тощо.

• Уникайте пасивних слів та слів, які асоціюються з людиною як жертвою. Вживайте слова, що показують повагу до людей з інвалідністю як активних громадян, які контролюють власне життя.

• Уникайте штампів, які зводять описи людини до однієї характеристики — її інвалідності, та заважають побачити людину-особистість.

• Нехай люди з інвалідністю кажуть самі за себе. Досвід показує, коли людина з інвалідністю впевнено й авторитетно розповідає про якусь конкретну ситуацію,  ймовірніше, що аудиторія людей, які не мають інвалідності, повірить, що люди з інвалідністю обізнані та кваліфіковані.

• Заохочуйте розуміння громадськістю проблем, із якими стикаються люди з інвалідністю. Пишіть про бар’єри (фізичні, інформаційні, ментальні, інституційні) і про те, як їх долати. Ці бар’єри, з якими стикаються люди з інвалідністю, створені самим суспільством. Парадоксально, але пізніше кожний член суспільства сам наражається на ці бар’єри (наприклад, коли народжує дитину, або ж коли хворіє, коли наближається старість тощо).

• Надавайте практичну інформацію. Наприклад, прості практичні поради, як спілкуватися з нечуючим або тим, хто погано бачить.

• Регулярно спілкуйтеся з організаціями людей з інвалідністю або організаціями, які працюють у цій тематиці. Щонайменше, щоб дізнатися, які питання наразі актуальні.

• Щоб висвітлювати тему інвалідності як інформаційний привід, не обов’язково пам’ятати лише про Міжнародний день людей з інвалідністю (щороку відзначають 3 грудня), Всесвітній день боротьби зі СНІДом (1 грудня) чи День незалежності України (24 серпня).

1 грудня- Всесвітній день порозуміння з ВІЛ-інфікованими

Приймаємо участь в Акції "Червона стрічка"

Зараз жодна акція, спрямована на боротьбу зі СНІДом, не обходиться без неї. Вона стала символом не тільки розуміння, а й об’єднання зусиль людей, спрямованих на вирішення цієї проблеми Прикріпивши стрічку до свого одягу, людина висловлює свою підтримку, співчуття і переживання тим, хто хворий

Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю.

Бережіть себе!

25 листопада стартує Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства".

Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдете у прикріпленому матеріалі.

ТЕМАТИЧНИЙ ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей у нашому ліцеї з 14 по 18 листопада було проведено ТЕМАТИЧНИЙ ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ.

Перший день пройшов під гаслом «Рівний - рівному».

Символом дня стали долоньки.

Під час проведення челенжу учні виявляли свою креативність: хтось обводив та розфарбовував свої долоньки на аркуші паперу, хтось на долоньках писав своє ім'я, а на пальчиках ім'я свого друга/подруги та фотографував, хтось фотографував найрідніші долоньки, а хтось використав фарби

«Разом веселіше» - таку назву отримав другий день.

Символ дня - бантик.

Пройшла акція «Знайди або створи свій бантик» під час якої учні створювали креативні, веселі, яскраві фото із символом дня (бантиком).

Третій день - «День відкритих сердець».

Символ дня – серце, яке наповнене любов’ю,

людяністю,чуйністю, взаємодопомогою.

Творити добрі справді не важко. Для цього не потрібні надзусилля, але ефект від них може бути неймовірний! В час війни ми всі намагаємося робити добрі справи, бо розуміємо, що це наближає нашу перемогу! І немає малих і великих справ - вони всі по-своєму важливі!

Червона середа проявила нашу любов до життя, сердечну теплоту до тих, хто нас оточує, і бажання творити добро.

Протягом дня здобувачі освіти та педагоги обговорювали риси толерантної особистості, дійшли висновку, що толерантність - це мистецтво жити в світі несхожих людей та ідей. Ліцеїсти створили фотоколаж зі своїми сердечками толерантності.

Четвер - четвертий день нашого тижня толерантності і його назва - «День добрих слів».

Символом дня стала - книга

Книга символізує мудрість і розвиток, тому бажаємо кожному учневі розкрити свої сильні сторони, відчайдушно повірити в себе, не боятися йти вперед і сміливо досліджувати нові горизонти.

«В єдності наша сила» - саме таку назву отримав останній день тижня.

Символ дня стала - квітка.

Весь день діти більш детально дізнавалися, що таке толерантність. Брали участь  в акції «Квітка толерантності». Робили фото із символом дня та говорили компліменти оточуючим.

День пройшов насичено та цікаво.

Тиждень толерантності - це не просто формальна подія для підвищення загальної обізнаності, а дієвий інструмент, що сприяє створенню здорової психологічної атмосфери в ліцеї та запобігає насильству.

Наш тиждень був насиченим теплом люблячих сердець, небайдужість, життєрадісністю, та шанобливим відношенням один до одного!

Учасники власною участю показали всім свою вихованість, ввічливість, турботливість, життєрадісність, а найбільше, своє бажання бути толерантними!

Все буде Україна!

Тиждень толерантності

Соціальний педагог Сидоренко А. О. розмістила на платформі Classroom просвітницькі відеоролики, мультфільми, що допомагають зрозуміти, що таке толерантність, яку людину можна назвати толерантною, в чому важливість толерантності. У 1-4 класах провела розвивальне заняття «Сонце толерантності». Діти мали змогу намалювати малюнок, або зробити аплікацію «Сонце толерантності». Посередині аркуша зобразити сонечко – ТОЛЕРАНТНІСТЬ, а на промінцях написати слова-асоціації. Здобувачі освіти 5-7 класів пройшли тест «Толерантність». Перевірили, що знають про толерантність і проаналізували, що ще треба про неї дізнатися. Здобувачі освіти 8-11 класів переглянули відео «Всеукраїнський позакласний захід для учнів 8-11 класів «Урок толерантності», а потім виконали тест «День толерантності» освітнього проєкту «На урок».

Нині цінності толерантності стають усе більш поширеними, проте, як не дивно, дискримінація та пригнічення людей нікуди не зникають. Говорячи про «толерантність» ми забуваємо, що основним її принципом є визнання всіх людей рівними собі, не дивлячися на будь-які їхні ознаки.

16 листопада - Міжнародний день толерантності

Психологічна хвилинка "Толерантність починається із тебе"

16 листопада, весь світ відзначає міжнародний день толерантності. Це свято відносно молоде. Його запровадили у 1995 році. Саме цього дня, у Парижі 28 Генеральна конференція ЮНЕСКО ухвалила важливий документ «Декларацію принципів терпимості». У цьому документі йшлося про те, що усі люди на нашій планеті рівні у своїх правах та достоїнствах, незалежно від того, якого кольору вони мають шкіру, яку віру сповідують та до якої етнічної групи належать. Пропоную переглянути мультфільми на цю тему та подумати наскільки толерантним є саме ти. Чому важливо плекати в собі толерантність? Бо кожен наш вчинок та кожне наше рішення в тій чи в іншій ситуації – це вже вибір в сторону толерантності та терпимості по відношенню до інших. Гарного перегляду. 

 18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Вперше про проведення цього дня було оголошено у 2007 році Європейським парламентом. Покликання цього дня – звернути увагу суспільства на проблему торгівлі людьми та на постраждалих від цієї жахливої, аморальної та незаконної діяльності.

Просвітницькі матеріали «Людина не товар!»

В рамках Тижня правового виховання соціальний педагог Сидоренко А. О. провела конкурс малюнків «Що я знаю про права дитини». 

Учні 3-6 класів повторили основні права, які гарантовані Декларацією прав дитини. Вчилися осмислено дотримуватись своїх прав, користуватися ними та поважати права інших дітей. 

В рамках Тижня правового виховання соціальним педагогом Сидоренко А. О. була проведена година спілкування з учнями 2 класу "Наші права - щасливе дитинство". 

Здобувачі освіти дізналися про свої права, закріплені у Конвенції про права дитини, переглянули відеопрезентацію з даної тематики, порграли в гру "Квітка прав дитини" та створили відео "Усі діти мають права".

Тривають заходи в рамках Тижня протидії булінгу.

Зі здобувачами освіти 3 і 4 класів соціальним педагогом Сидоренко А. О. було проведено інтерактивне заняття «Стоп булінг», яке мало на меті навчити дітей розпізнавати булінг та запобігати ситуаціям булінгу. Діти опрацювали правила, які допомагають діяти у разі булінгу, вчилися вирішувати конфлікти мирним шляхом. Школярі зрозуміли, що булінг - це навмисна повторювана поведінка, що проявляється у вигляді цькувань, бойкоту, насмішок, поширення чуток, висміювання, псування особистих речей, фізичної  розправи, залякування, вимагання грошей, приниження через інтернет-ресурси тощо. Булінг – це прояв насильства, і жодна дитина не заслуговує на таке ставлення!

10 вересня - Всесвітній день запобігання самогубствам або Всесвітній день запобігання суїциду (англ. World Suicide Prevention Day) — міжнародна дата, яка відзначається по всій планеті щорічно, починаючи з 2003 року,  з метою сприяння діяльності щодо запобігання самогубств у всьому світі. 

Соціальний педагог Сидоренко А. О. провела тренінгові заняття  "Життя людини - найвища цінність" для здобувачів освіти 7 та 10 класів.

Негативнийвплив сучасного інформаційного простору на психічне та фізичне здоров’я дитини

Вибір професії — невід’ємний етап у житті кожного, хто здатен працювати

Рано чи пізно ми всі виходимо на роздоріжжя, щоб серед тисячі шляхів обрати свій, єдиний. І тут важливо не помилитися — віддати перевагу тій професії, яка найбільше відповідає здібностям, покликанню, знанням, потенціалу. З цією метою 10 січня в 3 класі соціальним педагогом Сидоренко А.О. було проведено годину спілкування «У світі професій», в ході якої учні розширили власні уявлення про різноманітність існуючих професій, ознайомилися з поділом професій на типи на основі відмінностей у предметах праці.