Енергозбереження

Екологічні акції

Просвітницькі відеоролики

Просвітницькі заходи 

День Землі - чудова нагода виховувати екологічну свідомість серед учнів

Цього тижня здобувачі освіти нашого ліцею активно долучилися до заходів, присвячених Міжнародному Дню Землі. 

Учні намалювали малюнки із закликом берегти природу та продемонстрували пагубні наслідки байдужого ставлення людини до довкілля.

Взяли участь у фотоквесті  «День Землі»

У рамках цього квесту потрібно було:

1. Знайти інформацію про символ Дня Землі, намалювати його, зробити фото.

2. Зробити селфі біля квітучого дерева або квітучих квіток.

3. Зробити планету чаю красивішою: посади рослину - зроби світлину

4. Викласти з будь-яких матеріалів слова ДЕНЬ ЗЕМЛІ та сфотографувати.

5. Зробити планету чистішою: сфотографувати, як прибираєш територію біля свого будинку або в парку.

Як сказала Грета Тунберг, «те, що ми робимо чи не робимо зараз, вплине на все моє життя та життя наших дітей і онуків».

Є багато речей, які ви можете зробити, щоб відсвяткувати День Землі 2024 і зробити свій внесок у відновлення нашої планети.

Виховний захід "Енергозбереження - що і як ми зможемо зробити"

З кожним роком, в умовах зростаючого дефіциту енергоресурсів, питання енергозбереження та ефективного використання ресурсів набувають все більш важливого значення. Фахівці вважають, що до 40% енергії в побуті можна заощадити простими і безкоштовними заходами, і кожна окрема людина може зробити на своєму робочому місці чи вдома скромний внесок до загальної справи енергозбереження.

З метою формування в учнів уявлення про енергозберігаючі технології, розуміння ними необхідності бережливого ставлення до використання енергоносіїв, уміння формулювати думку про способи економного використання електричної та теплової енергії, сприяння розвитку комунікативних навичок під час роботи, уміння вислуховувати думку інших, формулювати власні переконання, сприяння вихованню активної життєвої позиції у 3 класі класним керівником Жук І. Д. було проведено захід "Енергозбереження - що і як ми зможемо зробити".

Економія електроенергії важлива завжди, особливо взимку. Україна пережила надскладну зиму минулого року. Ситуація покращилася, але заклик економити енергію залишається важливим у нашому сьогоденні. Економимо самі та привчаємо до цього наших дітей!

Щорічно 8 грудня відзначають Всесвітній день клімату

Його мета полягає у привернені уваги людства до проблеми зміни клімату. Адже основна причина цього явища — зростання викидів парникових газів внаслідок діяльності людини.

Цей день став відповіддю на заклик метеорологів до необхідності захисту клімату як ресурсу для добробуту нинішніх та прийдешніх поколінь.

У 8 класі класним керівником Савченко Н. О. проведено бесіду "Всесвітній день клімату"  Мета: формувати уявлення про клімат; показати особливості основних кліматичних факторів та їх вплив на поширення рослин і тварин; систематизувати знання про кліматичні особливості рідного краю, виховувати  бережливе ставлення до природи рідного краю. Під час бесіди учні давали відповіді на такі питання: Зміни клімату: якими можуть бути наслідки? Речі, які ви можете зробити щоб зменшити глобальне потепління? Виконували інтерактивну вправу "Сортування сміття". Висловили рекомендації щодо способів зниження загрози кліматичних змін.

Міжнародний день енергозбереження

Що ви розумієте під словом енергозбереження?

Що я роблю для збереження електроенергії?

Останнім часом ми часто чуємо заклики про необхідність заощадження ресурсів: електроенергії, води, газу, тепла тощо. Це дуже актуально у наш нелегкий час. Сьогодні, у Міжнародний день енергозбереження, хочемо нагадати вам деякі поради, як допомогти країні та зменшити використання електроенергії всього за кілька простих кроків:

- вимикайте комп′ютер або переводьте у сплячий режим, якщо немає необхідності в його постійній роботі;

- вимикайте електроприлади з мережі, а не залишайте їх у режимі stand-by;

- у пікові години навантаження, а це з 8:00 до 11:00 та з 18:00 до 21:00, зменшіть використання енергоємних приладів. У ці години вимкніть бойлер, підігрів підлоги та котел;

- замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі. Вони не тільки економлять електрику, а й служать в 5-7 разів довше.

Енергетична система нашої країни це ще один фронт боротьби, де кожен може зробити свій внесок.

Єднаймось заради перемоги!

11 листопада – Міжнародний день енергозбереження

Рішення про заснування цього свята було прийнято у квітні 2008 року за ініціативи міжнародної екологічної мережі SPARE., а вже в листопаді 2008 світ відзначив перший День енергозбереження.

Це свято отримало статус міжнародного, оскільки взяти участь у проекті побажали близько 20 країн.

Основна мета свята – привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку поновлюваних джерел енергії.

Класний керівник 11 класу Расторгуєва І. О. провела захід «Енергозбереження в нашому житті. Сучасний погляд», щоб формувати в учнів уявлення про енергію, яка є джерелом для роботи всіх технічних пристроїв та механізмів; проінформувати їх про способи енергозбереження та альтернативні джерела енергії, формувати розуміння життєвої необхідності зберігати енергію; розвивати  уміння формувати думку про способи та важливість економного використання електричної енергії; виховувати ціннісне ставлення до природи.

22 квітня - Всесвітній день матінки Землі  

Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас досталь можливостей й достатній простір для їх реалізації.  

День Землі - це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їхнього спільного дому, відчути нашу всеземну спільність і взаємну залежність один від одного.

Здобувачі освіти до цього дня підготували галерею малюнків на тему: "Земля наш спільний дім"

Виховний захід «Наш дім – Земля»

22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.

Класний керівник 1 класу Дяговець О. І. підготувала та провела виховний захід «Наш дім – Земля». Мета заходу: ознайомити дітей із проблемами людства XXI сторіччя; допомогти усвідомити, що кожна людина несе персональну відповідальність за майбутнє нашої планети, нашої Землі; розвивати вміння вболівати за навколишній світ; виховувати в учнів любов, людяність, доброту, почуття патріотизму, виховувати любов та повагу до природи.

Третя субота квітня – Всеукраїнський День довкілля

У цей день проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.

Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників – від кинутого на землю недопалка, папірця до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють димом повітря мегаполісів; від убитого заради бивнів слона десь у Центральній Африці до вирубаних декількох гектарів лісу у Закарпатті.

Головну загрозу довкіллю становить людина – її байдужість, безкультур’я і безмежна жадібність.

З метою підвищення свідомості учнів щодо гармонійного існування людини з природою, розширення поняття учнів про довкілля і прищеплення бажання бути у своєму довкіллі турботливим господарем, класний керівник 7 класу Савченко Н. О. провела виховну годину «Бережи природу для людського роду». Під час виховної години учні переглядали соціальні відео «Бережіть природу», «Крик Землі», грали в гру-рух «Як зберегти природу», давали відповіді на запитання: Що ми можемо зробити для збереження природи?

5 квітня - День переробки і повторного використання відходів.

Творча майстерня з апсайклінгу;

Здобувачі освіти Угроїдського ліцею долучились до екологічного had made “Робимо поробки разом»

Розповідаючи дітям про екологію та методи збереження природи, ми приділяємо багато уваги відходам. Пояснюємо, як і для чого потрібно їх сортувати, як смітити менше. Та може виникнути питання: що робити з непотребом, який уже є?

ЩО ТАКЕ АПСАЙКЛІНГ?

Апсайклінг – це не просто переробка старих речей, а виготовлення із них нових.Він передбачає повторне використання вживаних речей. Це потрібно, щоб зменшити виробництво і його вплив на зміни клімату, а також кількість відходів і ресурсів, які йдуть на їхню переробку.

ЧОМУ ЦЕ КЛАСНО?

Апсайклінг дає можливість по-новому подивитись на непотріб і мотлох, який точно є в більшості домівок. Цей процес не тільки дає причину влаштувати глобальне прибирання, а й придумати і створити щось нове та гарне з речей, яким місце на сміттєзвалищі.

Плюси: чистота і порядок, можливість заощадити сімейний бюджет (бо ж робитимете щось, що точно потрібне) і водночас отримати стильні елементи інтер’єру, побуту, гардеробу. Зрештою, просто цікаво провести разом час.

Міжнародний день енергозбереження

Що ви розумієте під словом енергозбереження?

Що я роблю для збереження електроенергії?

Останнім часом ми часто чуємо заклики про необхідність заощадження ресурсів: електроенергії, води, газу, тепла тощо. Це дуже актуально у наш нелегкий час. Сьогодні, у Міжнародний день енергозбереження, хочемо нагадати вам деякі поради, як допомогти країні та зменшити використання електроенергії всього за кілька простих кроків:

- вимикайте комп′ютер або переводьте у сплячий режим, якщо немає необхідності в його постійній роботі;

- вимикайте електроприлади з мережі, а не залишайте їх у режимі stand-by;

- у пікові години навантаження, а це з 8:00 до 11:00 та з 18:00 до 21:00, зменшіть використання енергоємних приладів. У ці години вимкніть бойлер, підігрів підлоги та котел;

- замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі. Вони не тільки економлять електрику, а й служать в 5-7 разів довше.

Енергетична система нашої країни це ще один фронт боротьби, де кожен може зробити свій внесок.

Єднаймось заради перемоги!

До Міжнародного дня Землі класоводи Татаренко Н. М. (1 клас) та Тютюник А. М. (2 клас) провели години спілкування «Земля – наш спільний дім» та «Я люблю свою планету»

Учні вели бесіди про те, як зберегти життя на нашій планеті, розфарбовували розмальовки – кожен по-своєму, висловлювали власні думки щодо того, якими ми є на цій планеті, грали в гру «Планета сумує, планета радіє».

А учні 4 класу разом з педагогом-організатором Бубель С. В. переглянули відеофрагмент «Коротко про головне. День Землі», пограли у гру-руханку «Як зберегти природу». У грі-вікторині «День Землі» діти діти відповідали на цікаві запитання про Землю та її багатства. Всі заходи були цікавими та пізнавальними.

Щорічно 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі

Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи про наш спільний дім. Саме  22 квітня в усіх куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності. Вихователем ГПД Заїкою Н. В. був проведений конкурс малюнків «Бережи рідну планету». Захід сприяв вихованню єдності людей у турботі про майбутнє, діти вчилися з повагою ставитися до оточуючого світу.