Безпека життєдіяльності

Інструктаж з безпеки життєдіяльності під час літніх канікул

На виконання листа Міністерства освіти і наки України № 1/8614-24 від 16.05.2024 року "Про організацію та проведення заходів з питань безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу на час літніх канікул" та згідно плану роботи Угроїдського ліцею, класними керівниками був проведений Інструктаж з безпеки життєдіяльності під час літніх канікул. Педагоги зокрема звернули увагу на порядок дій у випадку надзвичайних ситуацій, дій у разі оголошення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації, у тому числі сигналу «Повітряна тривога» та загрози артилерійського обстрілу, правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково-кишкових захворювань, правил поведінки в громадських місцях, а також поводження з незнайомими людьми та предметами, користування громадським транспортом, попередження травмування на об’єктах залізничної інфраструктури, правилах поводження на річках і водоймах, тощо). Було проведено роз'яснювальну роботу серед здобувачів освіти щодо правил поведінки в умовах підвищення температури повітря, попередження випадків перегрівання на сонці, порядку надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок нещасних випадків. Учасники освітнього процесу були проінформовані про заборони та ризики відвідування лісових масивів та територій, які можуть бути замінованими або наближені до районів бойових дій. Учні ознайомлені з рекомендаціями Державної служби України з надзвичайних ситуацій стосовно дій населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру в тому числі поводження з вибухонебезпечними та підозрілими предметами.

Безпека дітей - найбільша наша спільна мета! Не залишайте дітей без нагляду, супроводжуйте під час прогулянок, дотримуйтеся зазначених правил. Всім мирних та безпечних канікул!

Безпека на воді 

Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку –відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об'єктах, потрібно заздалегідь підготуватися до нього та завжди треба пам’ятати про безпеку.

Що потрібно зробити перед поїздкою на відпочинок:

Правила поведінки на воді:

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному громадянину нашої країни. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу людині, яка потрапила в біду.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на роз’яснювальну роботу з дітьми в школі, вдома, у дитячих оздоровчих установах, а також через засоби масової інформації.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

Загальні правила поведінки на воді:

Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.

Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

Перед тим, як стрибати у воду, переконайтеся в безпеці дна й достатній глибині водоймища.

Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи в постійному напруженні, не гоніться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без необхідних тренувань.

Човни, катери та інші плавзасоби, що належать санаторіям, дитячим таборам і базам відпочинку, повинні реєструватися за встановленим порядком. Щорічно перед початком сезону вони проходять технічний огляд. Малі судна повинні знаходитися під охороною або під замком. Перед відплиттям їх потрібно перевірити на справність й оснастити рятувальними засобами. Наказом установи призначаються особи, відповідальні за збереження, технічний стан і експлуатацію малих суден.

4.Якщо потрібно випередити інший човен, то треба обходити його з лівого боку.

5.Гребний човен повинен звільняти дорогу всім човнам, які проходять справа від нього.

6.Гребти веслами треба рівномірно, кермач повинен бути особливо уважним, щоб не вдаритися об борт іншого човна.

Під час катання на малих плавзасобах забороняється:

Якщо човен перевернувся, головне – не розгубитися. Човен, що перекинувся, добре тримається на воді, отже потрібно зберігати спокій і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега.

Потрапивши під пліт або вітрило човна, що перекинулося, ні в якому разі не можна заплющувати очі. Варто плисти в тому напрямку, відкіля надходить світло. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє плавати, підтримувати його на плаву.

Рятувати треба спочатку одного потопаючого, потім іншого; рятувати вплав одночасно кількох людей неможливо.

Причиною загибелі людей на воді можуть бути вири, що затягують навіть досвідчених плавців; підводні плини, які паралізують волю людини, яка пливе; водорості, що сковують рух плавця. У швидкій річці можна потрапити в сильну течію. Вона підхоплює плавця й починає безладно нести. Непосильна боротьба з течією може вкінець виснажити сили плавця. Тому розсудливіше плисти за течією, періодично відпочиваючи на спині, повільно наближаючись до берега.

Якщо ви потрапили у вир, наберіть якнайбільше повітря, занурюйтесь у воду і, зробивши сильний ривок убік за течією, спливайте на поверхню.

Від переохолодження або різкого переходу з зони теплої води в зону холодної з’являються судоми, що зводять руки і ноги. Головне – не розгубіться! Треба негайно перемінити стиль плавання, найкраще лягти на спину й плисти до берега. Намагайтеся утриматися на поверхні води й кличте на допомогу.

Плавець, який заплутався у водоростях, не повинен робити різких рухів і ривків, інакше петлі рослин затягнуться ще щільніше. Необхідно лягти на спину і спробувати м’якими, спокійними рухами виплисти в бік, звідкіля приплив. Якщо це не допоможе, потрібно підтягти ноги, обережно звільнитися від рослин руками.

Іншими причинами нещасних випадків на воді можуть бути:

-переохолодження у воді;

-перевтомлення м’язів, викликане тривалою роботою їх без розслаблення чи безперервного плавання одним стилем;

-купання незагартованого плавця у воді з низькою температурою тощо.

У всіх випадках плавцю рекомендується перемінити стиль плавання й вийти з води. Якщо немає умов для негайного виходу із води, то необхідно діяти таким чином:

-при відчутті стягування пальців руки потрібно швидко з силою стиснути пальці кисті руки в кулак, зробити різкий відкидаючий рух рукою у зовнішній бік та розтиснути кулак;

-при судомі м’язів литки необхідно, підігнувшись, двома руками обхопити ступню постраждалої ноги і з силою підігнути ногу в коліні поперед себе;

На воді забороняється:

-пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;

- плавати на дошках, корчах, колодах, надувних матрацах, камерах від автомобільних шин і волейбольних м’ячів та інших не призначених для плавання небезпечних предметах;

- вживати спиртні напої;

-смітити на березі та у воді, прати одяг, мити автотранспорт у місцях для купання;

-гратися в ігри, що обмежують рух рук і ніг;

-підпливати близько до плавзасобів які рухаються;

-купання дітей без супроводу дорослих;

-організовувати у воді ігри, пов’язані з пірнанням та захватом тих хто купається;

-купатися у вечірній час після заходу сонця.

При наданні потерпілому першої домедичної допомоги треба діяти швидко та послідовно:

Масаж серця та штучну вентиляцію легень необхідно проводити до відновлення дихання, пульсу, звуження зіниць, покращення кольору шкіри. У тих випадках, коли протягом 30-40 хвилин, незважаючи на правильно проведену реанімацію, змін у стані хворого немає або з’являються трупні плями, задубіння, реанімаційні заходи припиняються.

Допомога людині, яка тоне:

– для звільнення від захвату за руки, треба звільнитися одним махом своїх рук у бік великих пальців рук постраждалого;

– для того, щоб звільнитися від захвату двома руками, треба упертися ногами у груди або плече постраждалого й сильно відштовхнутися;

– для звільнення від захвату за шию або торс рятувальник однією рукою впирається у підборіддя потопаючого, рукою відштовхує його голову назад, а другою рукою підтримує його за поперек.

Часто люди забувають про правила безпеки при пірнанні і не хочуть зрозуміти очевидного факту: пірнання може бути небезпечним для життя. Тільки часті тренування, знання правил безпеки і голова на плечах здатні зберегти життя шанувальникам гострих відчуттів.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним. Не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.


Тиждень безпеки життєдіяльності "Знання, які рятують життя"( 22-26.04.2024 року)

В межах Тижня безпеки життєдіяльності в Угроїдському ліцеї триває Марафон знань, які рятують життя.

Понеділок - День знань з мінної безпеки. Мінна безпека - чи не найголовніша тема сьогодення! Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу для населення. Нам знадобиться десятки років, аби очистити країну від них. Учні закладу освіти взяли участь у вікторині "Мінна безпека" та виявили міцні знання правил поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів. Вже всі напам'ять знають три основних правила: "Не підходь! Не чіпай! 101 набирай!"

У вікторині взяли участь 16 здобувачів освіти, 8 з яких виявили високий рівень знань та нагороджені грамотами закладу освіти. Вітаємо переможців вікторини та закликаємо всіх перевірити власні знання.

Безпека кожного з нас залежить від нас самих, від наших знань, умінь і обережності. Тому дуже важливо систематично проводити роботу з учнями по ознайомленню з правилами безпеки життєдіяльності та діями на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.

Вівторок - день знань з безпеки в побуті та навколишньому середовищі.

Безпека у побуті та навколишньому середовищі - важлива ланка безпеки життєдіяльності. Включає в себе значний перелік знань та вмінь, якими мають володіти діти:

Ризики побутового травмування, телефонного та телевізійного шахрайства, проникнення в оселю зловмисників.

Безпека надворі. Місця підвищеної небезпеки.

Екстремальні ситуації (при спілкуванні з людьми) з незнайомцями.

Наслідки забруднення довкілля для життя і здоров’я людини.

Способи збереження природного середовища.

Стихійні лиха.

Правила поведінки під час сильного вітру, грози та в разі потрапляння у зону підтоплення.

Відпочинок на природі.

Правила купання у водоймах.

Дії у небезпечних ситуаціях на воді.

Вітаємо учнів ліцею, які взяли участь у вікторині та продемонстрували високий рівень знань. Підтримуємо всіх тих, кому не вистачило кількох балів до перемоги. Але пам'ятайте всі, що наше здоров'я і життя залежить не лише від знання правил безпечної поведінки, а, найголовніше, від їх виконання в будь-яких ситуаціях.

Середа - день пожежної безпеки

Вчителі початкових класів починають вчити дітей заходам безпеки, починаючи з перших днів відвідування ліцею. Діти дізнаються, що таке вогонь, навіщо він потрібен, чим він небезпечний. Учні повинні знати: що таке пожежа, її причини, номер телефону пожежної служби та ДСНС. Школярі повинні вміти: користуватися електроприладами, гасити багаття, виводити малюків з приміщення, де сталася пожежа.

Пожежна безпека для школярів полягає в наступних простих правилах:

1. Не можна чіпати сірники.

2. Не можна грати біля відкритого вогню і розпечених предметів.

3. Не можна сушити біля них одяг.

4. Не можна розводити багаття без присутності дорослих.

5. Не можна забувати про включені електроприлади.

6. При пожежі відразу повідомляти дорослим.

Правила протипожежної безпеки для учнів середньої ланки полягають в тому, що вони повинні знати: як поводитися з електричними приладами, які матеріали легко займаються, як користуватися вогнегасниками та іншими засобами від вогню і диму, як рятувати себе і дітей.

Протипожежна безпека в ліцеї для учнів старших класів зводиться до наступних правил:

1. Стежити за дітьми, щоб вони не гралися з вогнем.

2. Не нагрівати предмети з невідомого матеріалу.

3. Не залишати ввімкнені електроприлади без нагляду, а йдучи з дому вимикати їх з мережі.

4. Не застосовувати горючі засоби для розпалювання багать, печей.

5. Гасити багаття до кінця.

6. Не підпалювати суху траву.

7. Не протирати ввімкнені електроприлади вологою ганчіркою.

8. Чи не гасити електроприлади водою.

9. Дзвонити в пожежну службу при виявленні навіть найдрібнішої пожежі.

Це найосновніші правила пожежної безпеки. У закладі освіти і вдома дітей потрібно перевіряти і контролювати їх знання. Адже не всі школярі однаково відвідують заняття, і цілком може вийти так, що дитина пропустить урок з пожежної безпеки. Тому батьки самі повинні вчити дітей тому, як поводитися з вогнем та як від нього рятуватися.

Основні правила поведінки при пожежі

Коли виникає пожежа, нерідко в паніку кидає не тільки дітей, а й дорослих. Але якщо останні хоча б в загальних рисах знають, що робити під час пожежі, то школярі можуть злякатися не на жарт і розгубитися. Щоб цього не було, дитину потрібно вчити тому, як вести себе при найменшій ознаці пожежі, щоб врятувати себе і дітей молодшого віку.

В першу чергу дитині необхідно відразу зателефонувати в службу порятунку «101» і дати по телефону точну інформацію про місцезнаходження будівлі.

Не можна залишатися в палаючому приміщенні і ховатися в шафи або інші предмети меблів. Якщо пожежа сталася в квартирі, потрібно терміново її покинути, закривши за собою двері. Якщо в приміщенні є діти, їх необхідно вивести. Якщо шлях до виходу лежить через палаючу кімнату, то необхідно закрити в неї двері і кликати на допомогу через вікно.

Якщо пожежа виникла в під`їзді, потрібно залишатися в квартирі і не відкривати двері до тих пір, поки вогонь не буде погашено. При проникненні диму в квартиру необхідно відкрити вікна.

Вітаємо переможців вікторини "Пожежна безпека", які продемонстрували високий рівень знань правил, які допоможуть не розгубитися під час пожежі і врятуватися від вогню.

Четвер - день екологічної безпеки

Усім нам подобається відчувати легенький вітерець, насолоджуватися співом птахів, ласувати фруктами й овочами. Тисячоліттями людина споживає дари природи, зазвичай не замислюючись, якої шкоди довкіллю може завдати її діяльність. Особливо у ХХІ столітті, в епоху постійно зростаючих темпів виробництва і невпинного технічного прогресу, коли потрібно щораз більше ресурсів.

І саме для того, щоб школярі усвідомили власну відповідальність за навколишній світ, вкрай необхідно проводити виховну роботу з екологічної безпеки. Крім того, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя є однією з ключових компетентностей, які становлять основу компетентнісного підходу НУШ.

Екологічна безпека – один знайважливіших напрямків безпеки людини, суспільства, людства загалом. Вона пов’язана з необхідністю відновлення порушеної взаємодії людини і природи, гармонізації їхнього співіснування, раціонального природокористування.

Під час проведення заходів з екологічної безпеки учні засвоюють інформацію про актуальність даної теми. Екологічна культура кожного – запорука безпечного життя на планеті. Діти мають зрозуміти, що довге та щасливе життя в руках кожного з нас. Примножувати, оберігати, сортувати, не забруднювати-це ключові слова екологічної культури кожного.

Закріпити та продемонструвати власні знання учні мали змогу, взявши участь у конкурсі "Екологічна безпека". Щиро вітаємо переможців конкурсу, які продемонстрували високий рівень формування екологічної свідомості і екологічної культури.

П'ятниця - день правил безпеки в умовах надзвичайних ситуацій

З огляду на події, що відбуваються у нашій державі, закликаємо всіх зберігати спокій, не поширювати неперевірену та неправдиву інформацію. Ми всі маємо бути готовими до будь-яких ситуацій та розуміти, що лише дотримання правил безпеки в умовах надзвичайних ситуацій, дозволить нам уникнути паніки та хаосу.

Надзвичайних ситуацій дуже багато. Досить довго правила поведінки в надзвичайних ситуаціях ми вивчали лише в теорії, але сьогодення змушує нас приміняти багато правил і на практиці.

Нагадаємо найголовніші з них:

У разі загрози ураження стрілецькою зброєю:

– закрити штори або жалюзі (заклеїти вікна паперовими стрічками) для зниження ураження фрагментами скла;

– вимкнути світло, закрити вікна та двері;

– зайняти місце на підлозі в приміщенні, що не має вікон на вулицю (ванна кімната, передпокій);

– інформувати різними засобами про небезпеку близьких чи знайомих.

У разі загрози чи ведення бойових дій:

– закрити штори або жалюзі (заклеїти вікна паперовими стрічками) для зменшення ураження фрагментами скла. Вимкнути живлення, закрити воду і газ, загасити (вимкнути) пристрої для опалення;

– взяти документи, гроші і продукти, предмети першої необхідності, медичну аптечку;

– відразу залишити житловий будинок, сховатися у підвалі або у найближчому сховищі;

– попередити сусідів про небезпеку, допомогти людям похилого віку і дітям;

– без крайньої необхідності не залишати безпечне місце перебування;

– проявляти крайню обережність; не варто панікувати.

Якщо стався вибух:

– уважно озирнутися навколо, щоб з’ясувати вірогідність небезпеки подальших обвалів і вибухів, чи не висить з руїн розбите скло, чи не потрібна комусь допомога;

– якщо є можливість – спокійно вийти з місця пригоди. Опинившись під завалами – подавати звукові сигнали. Пам’ятайте, що за низької активності людина може вижити без води упродовж п’яти днів;

– виконати всі інструкції рятувальників.

Під час повітряної небезпеки:

– відключити живлення, закрити воду і газ;

– загасити (вимкнути) пристрої для опалення;

– взяти документи, гроші і продукти, предмети першої необхідності, аптечку;

– попередити про небезпеку сусідів і, у разі необхідності надати допомогу людям похилого віку та хворим;

– дізнатися, де знаходиться найближче до укриття. Переконатися, що шлях до нього вільний і укриття знаходиться у придатному стані;

– якнайшвидше дійти до захисних споруд або сховатися на місцевості. Дотримуватися спокою і порядку. Без крайньої необхідності не залишати безпечного місця перебування. Слідкувати за офіційними повідомленнями.

При проведенні тимчасової евакуації цивільного населення з небезпечної зони:

– взяти документи, гроші й продукти, необхідні речі, лікарські засоби;

– за можливості, надати допомогу пенсіонерам, людям з обмеженими можливостями;

– дітям дошкільного віку вкласти до кишені або прикріпити до одягу записку, де зазначається ім’я, прізвище, домашня адреса, а також прізвище матері та батька;

– переміщатися за вказаною адресою. У разі необхідності – звернутися за допомогою до поліції та медичних працівників.

Наші активні школярі цілий тиждень невтомно працювали, щоб продемонструвати свої знання. Щиро дякуємо дітям та їх батькам, що проконтролювали виконання цих завдань, адже ці знання є найважливішими в умовах дії воєнного стану в Україні. Вітаємо переможців вікторини "Надзвичайні ситуації Класифікація надзвичайних ситуацій. Основні принципи порятунку і захисту людей у надзвичайних ситуаціях".

БЕЗПЕЧНІ ВЕСНЯНІ КАНІКУЛИ!

Напередодні весняних канікул класні керівники провели інструктажі з безпеки життєдіяльності для учнів ліцею. Діти переглянули просвітницькі відео та презентації і пригадали правила дорожнього руху, правила протипожежної безпеки та користування газовими приладами, правила мінної безпеки та поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів. Учні повторили правила електробезпеки та поведінки з електроприладами, правила поведінки біля відкритих водойм, правила поведінки щодо небезпеки контактів з бездомними та дикими тваринами, незнайомими людьми.

ЛЮБІ УЧНІ, БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ТА ДБАЙТЕ ПРО СВОЄ ЗДОРОВ'Я ТА ЖИТТЯ!

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Безпека під час зимових канікул

Попри війну, обстріли, життя триває, як і зимові канікули, які вже на порозі. Тож, на виконання листів Міністерства науки та освіти України від 13.12.2023 № 1/19632-23 "Про організацію та проведення заходів з питань безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу на час зимових канікул" та від 18.12.2023 № 1/19888-23 "Про проведення «Уроку  безпечного поводження з газом", ми вкотре нагадуємо всім учасникам освітнього процесу про посилені правила безпечної поведінки.

Осінні канікули – це пора, на яку очікує кожен учень, адже це перша можливість відпочити у навчальному році

Це всього тиждень, але його слід провести цікаво й корисно, не просиджуючи усі канікули перед телевізором , телефоном чи комп’ютером️. Вже зараз кожен учень  планує по-різному провести осінній вікенд: поїздка до міста ️, відпочинок в колі сім'ї , активності на свіжому повітрі , творчість , веселі і радісні зустрічі з друзями... А для того, щоб канікули були цікавими, корисними і безпечними, треба дотримуватись правил поведінки під час осінніх канікул. З цього приводу  в усіх класах Угроїдського ліцею класними керівниками був проведений інструктаж з безпеки життєдіяльності перед початком осінніх канікул, під час якого учні пригадали правила безпеки вдома, на вулиці, під час повітряної тривоги, загрози артобстрілу, правила безпеки в інтернеті.

Вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності 1 вересня 2023 року

Безпека життєдіяльності — це комплексна система знань про захищеність життя і діяльності особистості, суспільства та життєвого середовища від небезпечних чинників природного і штучного походження.

Вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності проводиться з учнями на початку навчального року. Він зазвичай проходить у формі лекцій, бесід. Після класні керівники обов’язково перевіряють, чи належно закріплені знання та навички, зокрема проводячи ігрові тренінги, розглядаючи практичні ситуації.

Програма вступного інструктажу включає перелік наступних питань:

1. Загальні відомості про заклад освіти, його структуру. Загальні правила поведінки під час освітнього процесу.

2. Дії учасників освітнього процесу в разі оголошення сигналу «Повітряна тривога.

3. Дії учасників освітнього процесу в разі загрози чи здійснення артилерійського обстрілу.

4. Безпека дорожнього руху

5. Вимоги пожежної безпеки. Знайомство з правилами пожежної безпеки.

6. Вимоги електробезпеки.

7. Побутовий травматизм. Попередження та дії у разі нещасних випадків у побуті.

8. Радіаційна та хімічна безпека.

9. Дії у разі надзвичайних ситуацій природного характеру.

10. Дії у разі надзвичайних ситуацій техногенного характеру.

11. Правила надання домедичної допомоги. Що має бути в домашній аптечці.

В умовах воєнного стану в Україні дотримуватися правил безпеки життєдіяльності вкрай важливо, адже від цього залежить здоров’я та життя дітей.

 Інструктаж з безпеки життєдіяльності під час літніх канікул

На виконання листа Міністерства освіти і наки України № 1/6900-23 від 16.05.2023 року "Про організацію та проведення заходів з питань безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу на час літніх канікул" та згідно плану роботи Угроїдського ліцею, класними керівниками був проведений Інструктаж з безпеки життєдіяльності під час літніх канікул. Педагоги зокрема звернули увагу на порядок дій у випадку надзвичайних ситуацій, дій у разі оголошення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації, у тому числі сигналу «Повітряна тривога» та загрози артилерійського обстрілу, правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково-кишкових захворювань, правил поведінки в громадських місцях, а також поводження з незнайомими людьми та предметами, користування громадським транспортом, попередження травмування на об’єктах залізничної інфраструктури, правилах поводження на річках і водоймах, тощо). Було проведено роз'яснювальну роботу серед здобувачів освіти щодо правил поведінки в умовах підвищення температури повітря, попередження випадків перегрівання на сонці, порядку надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок нещасних випадків. Учасники освітнього процесу були проінформовані про заборони та ризики відвідування лісових масивів та територій, які можуть бути замінованими або наближені до районів бойових дій.  Учні ознайомлені з рекомендаціями Державної служби України з надзвичайних ситуацій стосовно дій населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру в тому числі поводження з вибухонебезпечними та підозрілими предметами.

Безпека дітей - найбільша наша спільна мета! Не залишайте дітей без нагляду, супроводжуйте під час прогулянок, дотримуйтеся зазначених правил. Всім мирних та безпечних канікул!

БЕЗПЕЧНІ ВЕСНЯНІ КАНІКУЛИ!

Напередодні весняних канікул класні керівники провели інструктажі з безпеки життєдіяльності для учнів ліцею. Діти переглянули просвітницькі відео та презентації і пригадали правила дорожнього руху та користування громадським транспортом, правила протипожежної безпеки та користування газовими приладами, правилами мінної безпеки та правилами поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів. Учні повторили правила електробезпеки та поведінки з електроприладами, правила поведінки біля відкритих водойм у період скресання криги, правила поведінки щодо небезпеки контактів з бездомними та дикими тваринами, незнайомими людьми.

ЛЮБІ УЧНІ, БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ТА ДБАЙТЕ ПРО СВОЄ ЗДОРОВ'Я ТА ЖИТТЯ!

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

У Мінреінтеграції постійно оновлюється перелік територій України, де тривають бойові дії. До нього внесені прикордонні громади Сумської області. Серед них залишається і наша Краснопільська громада. Ознайомтеся або пригадайте правила безпеки цивільного населення в зоні бойових дій. Будьте обережними та дотримуйтеся цих правил. 

Алгоритм дій учасників освітнього процесу під час сигналу "Увага! Повітряна тривога!"

Клас безпеки

Одним із шляхів формування у здобувачів освіти навичок безпеки життєдіяльності є створення класу безпеки інформаційно-просвітницького напрямку, на базі якого діти вивчатимуть правила безпечного життя.

З метою виховання у підростаючого покоління базового поняття основ безпечного середовища, яке містить у собі знання з правил пожежної безпеки, мінної безпеки та цивільного захисту в цілому, засвоєння алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру, в Угроїдському ліцеї Краснопільської селищної ради організовано роботу щодо створення в закладі освіти класу безпеки.

Клас безпеки облаштований за зональним принципом організації освітнього простору, що сприятиме оптимізації освітнього процесу та систематизації сприйняття навчальної інформації.

Створено:

Мінна безпека. Правила поведінки на замінованих територіях

Через військову агресію російської федерації, Україна стала однією з найбільш «забруднених» боєприпасами країн світу. За даними рятувальників, знадобляться роки, щоб повністю очистити територію нашої країни.

Як навчити дітей молодшого шкільного віку правил мінної безпеки?

У цьому допоможе тематичний мультик — він знайомить дітей із небезпечними предметами, такими як міни та боєприпаси, та показує місця, де вони можуть бути. А найголовніше навчає правилам, як діяти, якщо побачили такий або інший підозрілий предмет.

У короткому анімованому ролику знаменитий пес Патрон розповідає діткам, як уберегтися від мін і снарядів, що не здетонували.

Автор тексту анімації – Інна Большакова – дитячий психолог, автор підручників та навчальних програм для дітей та дорослих, методист Новопечерської школи, експерт з освіти та виховання у громадському союзі "Освіторія".

Здобувачі освіти 5-11 класів долучилися до інтерактивного уроку, щоб дізнатись правила безпечної поведінки.

ЮНІСЕФ розробив цей урок спільно з ДСНС України, Міністерством освіти та науки України, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Національною поліцією. А також у співпраці з експертами з мінної безпеки, методистом та дитячим психологом Світланою Ройз.

Дотримуйтеся правил та будьте завжди у безпеці!