Герої сучасності – серед нас

Екскурсія «Герої сучасності – серед нас»

Історію країни формує кожен її громадянин. Незалежно від посади чи соціального статусу. Так і історію нашої маленької батьківщини формує кожен житель нашого селища. Про деяких із низ ми сьогодні і поговоримо.Розповідь про цих людей – це результати пошукової роботи гуртківців нашої школи.

На сьогоднішній день по Угроїдській селишній раді нараховується понад 20 учасників АТО. Вашій увазі життєвий шлях деяких з них.

Грачов Сергій Геннадійович народився 29 червня 1969 року в селі Межиріч Лебединського району Сумської області. Після закінчення школи вступив до Ворожблянського професійно-технічного училища та отримав професію водія.

Проходив строкову службу в прикордонних військах. З 1991 року проживає в смт Угроїди. Працював на цукровому заводі водієм.

Одружений, має двох дітей: Максима 1992 року народження та Наталію 2008 року народження. З 31 липня 2014 року по 17 вересня 2015 року вперше перебував у зоні антитерористичної операції в складі 91 інженерно-саперного полку, виконував обов'язки командира відділення. 24 серпня 2015 року молодший сержант Грачов Сергій Геннадійович був нагороджений грамотою від керівника сектору «С» генерала-майора О.Д. Локоти. В зоні АТО перебував у таких містах, як Маріуполь, Дебальцеве, Горлівка, Попасна, Покровське, Дзержинськ. На даний момент Сергій Геннадійович продовжує перебувати в зоні бойових дій і виконувати громадянський обов'язок.

Пелипець Юрій Михайлович народився 3 квітня 1983 року в селі Наумівка. З 1989 р. по 1994 р. навчався в Наумівській початковій школі. З 1994 р. по 1998 р. навчався в Угроїдській середній школі. З 1998 р. по 2001 р. навчався в Краснопільському професійно технічному училищі № 43 за спеціальністю «Тракторист – машиніст».З осені 2001 року по весну 2003 року проходив строкову службу в Збройних силах України в м. Охтирка.

В липні 2014 року був мобілізований в зону АТО. На сході України служив у 40-му Батальйоні «Кривбас». Під час служби був у різних гарячих точках. Юрій Михайлович мужньо захищав Батьківщину в Дебальцево. На рахунку його батальйону 4 підбитих ворожих танки. Сам Юрій Михайлович отримав відзнаку «Мужність. Честь. Закон» 18 липня 2015 року.

У вересні 2015 року боєць Юрій Михайлович повернувся зі служби додому. На даний час знаходиться і проживає в селі Наумівна Краснопільського району Сумської області.

Чергінець Владислав Михайлович народився 18 листопада 1994 року в смт Угроїди. З 2001 по 2010 рік навчався в Угроїдській ЗОШ. Після 9 класу в 2010 році вступив до Краснопільського професійно-технічного училища № 43 та отримав професію «Тракторист – машиніст». В 2013 році закінчив ПТУ, працював в Наумівському спиртзаводі. Восени 2013 року пішов до армії, де обрав службу за контрактом. Перебував на службі у 80 частині диверсантно-штурмових військ (Львів), виконував обов'язки командира відділення. В зону АТО потрапив 8 березня 2014 року. Владислав Михайлович захищав такі міста, як Лисичанськ, с. Кримське, Щастя. Перебуваючи у м. Щастя був контужений. Лікувався у госпіталі, після чого знову повернувся на передову. Владислав Михайлович пройшов відповідну підготовку і одночасно є позаштатним медбратом.

Козаков Павло Анатолійович – білорус за національністю. З 2005 року офіційно громадянин України.

З рідних залишилися мама та брат-близнюк Юрій. На фронт потрапив у вересні 2014 року. Виконував різні бойові задачі, був механіком, водієм, електриком. Захищав різні населені пункти, такі як Горняк, Курахово, Піски, Карловка. Там у нього з'явився другий День народження – 20 листопада 2014 року, коли за кілька метрів від нього вибухнула міна, проте жодних ушкоджень не отримав, як то кажуть «народився в сорочці». Але далися в знаки старі хвороби. Відтак війна для Павла Анатолійовича могла б закінчитися. Після курсу лікування його визнали придатним для подальшої військової служби і Павло Анатолійович прибув у розташування своєї частини в селищі Горняк до своїх побратимів. І почалися нові військові будні для Павла Козакова. А вже 21 вересня – демобілізувався. За заслуги перед державою Павло Анатолійович отримав відзнаку Міністерства оборони України, медаль «Учасник антитерористичної операції».

Гладілін Андрій В'ячеславович. Народився в м. Курськ 7 жовтня 1976 року. Навчався в Угроїдській загальноосвітній школі, яку закінчив у 1993 році. Після школи вступив до Ворожблянського СПТУ, де отримав професію тракториста. Здобувши освіту, працював в Угроїдському відділенні радгоспу трактористом. В грудні 1994 року був призваний на строкову військову службу, навчальну частину якої проходив у м. Житомир. Подальша служба проходила вже в м. Чернівці. Після проходження строкової служби закінчив школу прапорщиків і служив за контрактом у м. Чернівці до 2001 року. Повернувшись до Угроїд, працював у місцевих фермерів за професією. Але події на сході України призвали до активних дій. І вже з лютого 2014 року Андрій В'ячеславович перебуває в зоні бойових днів, де захищає нашу Батьківщину по цей день.

Касьян Валерій Володимирович. Народився 10 серпня 1986 року в селі Олександрівка Золочівського району Харківської області. В 1993 році вступив до Угроїдської загальноосвітньої школи. В 2002 році, по закінченню 9 класів, вступив до Краснопільського ПТУ № 43, де отримав професію муляра. В 2004 році був призваний на строкову службу до лав Збройних Сил. По закінченню строкової служби здобув професію водія. З 31 січня 2015 по 07 квітня 2016 року знаходився в зоні проведення бойових дій у складі 79 окремої десантно-штурмової бригади. Плотніков Євгеній Миколайович. Народився 9 грудня 1985 року в селі Басівка Сумського району Сумської області. В 2004 році закінчив Угроїдську загальноосвітню школу. Здобув професію водія. Починаючи з 2006 по 2011 рік працював в Угроїдському цукровому заводі. У 2015 році був мобілізований на захист цілісності України. Протягом місяці проходив військові навчання в Десні. Пізніше направлений до Донецька, де знаходився до липня 2016 року. Був нагороджений грамотою за зразкове виконання військового обов'язку під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України в ході проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

Окремої уваги заслуговує волонтерська діяльність педагогів, учнів, батьків, що сприяє формуванню відповідальної патріотичної поведінки, переоцінці моральних і духовних якостей, формуванню світогляду справжнього громадянина України. Завдяки цій діяльності шкільний музей поповнився новими експонатами, привезеними із зони АТО краснопільськими волонтерами. Так ми отримали вітання від нашого односельчанина Чергінця Сергія Миколайовича у вигляді бойового прапора.

В Пророко-Іллінському храмі смт Угроїди також не залишаються осторонь благодійних акцій щодо допомоги воїнам АТО.Впродовж року в Іллінському храмі поряд з дорослими за мир в Україні молилися і діти.

Поряд з щирою молитвою проводився ряд благодійних заходів, як ініційованих самою громадою, так і за ініціативою єпархії.

Серед основних благодійних заходів, що мали місце в Іллінській православній громаді, можна виділити щорічну Миколаївську акцію допомоги мирним жителям Донбасу; Різдвяну акцію допомоги багатодітним сім’ям переселенців зі сходу України (за ініціативою громади); Акція по збору продуктів для мирних жителів Донбасу (Іорданська); Пасхальна акція по збору продуктів для воїнів АТО та акція «Паска для солдата» (районного значення); Конкурс дитячого малюнку «Лист для солдата» (за ініціативою громади); Спасівська акція збору продуктів для воїнів АТО (за ініціативою громади).

Не дивлячись ні на які негаразди, хочеться побажати всім військовослужбовцям, волонтерам, лікарям, всім жителям України мирного неба над головою, щоб всі наші добровольці повернулися живими додому.

А ми будемо їх чекати.