Шкільна бібліотека

Фотофлешмоб "Що ми читаємо"

В рамках Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги, який проходить в Угроїдському ліцеї з 01. 04 по 05. 04, здобувачі освіти приєдналися до фотофлешмобу "Що ми читаємо". Тиждень приурочений до Міжнародного дня дитячої книги, який відзначається 2 квітня на честь Дня народження Ганса Крістіана Андерсона - видатного дитячого письменника-казкаря. 

З 01. 05 по 05. 05 в Угроїдському ліцеї проходить Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги, приурочений ло Міжнародного дня дитячої книги, що відзначається 2 квітня

Починаючи з 1967 року за ініціативою та рішенням Міжнародної ради дитячої книги 2 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, відзначається Міжнародний день дитячої книги.

Ганс Крістіан Андерсен був неперевершеним казкарем, проте він писав не тільки для дітей. Він хотів, щоб його казки читали і дорослі. В історії літератури мало знайдеться письменників, які б заслуговували на звання: «Великий казкар» чи «Король казок».

Мета свята - популяризація дитячої книги, а також формування духовного та інтелектуального простору дитини.

За посиланням ви дізнаєтеся більше про життя Ганса Крістіана Андерсена.

А ще на вас чекає цікава літературна вікторина «Чарівні казки Г.К. Андерсена».

Тож читаємо і перечитуємо улюблені твори неперевершеного «Короля казок», а також улюблені книжечки інших письменників.

Національний тиждень читання. Тиждень поезіїі. Відеофлешмоб «Мій дім Україна»

Державна установа «Український інститут книги» проводить з 16 до 24 березня 2024 року Всеукраїнську нформаційно-просвітницьку тематичну акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії» мета якої – консолідувати українське суспільство навколо читання як життєвої стратегії. Тема Тижня поезії – «дім». Гаслом став рядок із вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому». Поняття «дім» для кожного українця і українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Завдяки цій темі підкреслюється важливість дому для військових, які захищають наші домівки і водночас хочуть відчути тепло й затишок своїх рідних домівок, цивільних, які через війну змушені були переїхати в інші регіони України чи за кордон, людей, які залишилися на тимчасово окупованих територіях і чекають повернення додому – всіх українців, для яких дім тепер більше, ніж просто точка на мапі.

Дім дорогий кожному з нас зокрема і всім разом. Це - із глибокою шаною і любов’ю відноситься до тих, хто береже й відвойовує наші доми й до тих, хто за дім віддав найцінніше. Із гарячим серцем і полум’яною надією до тих, хто чекає повернення додому. Це про міцні зв’язки з батьківщиною, попри відстані. Дім – це світло, котре гріє, навіть, коли нас розділяють тисячі кілометрів. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна! Україна – це наш спільний дім, тепло якого дає сили і жити, і боротися за перемогу!

Здобувачі освіти Угроїдського ліцею долучилися до акції, взявши участь у відеофлешмобі «Мій дім Україна »

Ми віримо, що поезія має силу підтримати людей, демонструє багатство української сучасної поезії та її значення для нашого сьогодення. Читаймо українську поезію, шануймо українських поетів, дякуймо українським воїнам, котрі боронять наш ДІМ!

19 березня свій День народження святкує легендарна українська поетеса-шістдесятниця, справжня патріотка України – Ліна Василівна КОСТЕНКО.

Ліна Костенко завжди писала і пише лише те, що хоче, а говорить те, що думає. Свою безкомпромісність вона перейняла від бабусі, яка навчила Ліну любити свободу і цінувати чесність.

Майже в усіх поезіях Ліни Костенко, присвячених Україні, всі думки й почуття є глибоко патріотичними.

 Ліна Костенко і сьогодні продовжує дарувати читачам щирість своєї душі, філософське осмислення життя, красу українського слова. Для багатьох українців саме вона є тим певним мудрецем, який підказує, як прожити сьогоднішній день. І саме її вірші чи не найбільше цитують у соцмережах.

Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,–

оці степи, це небо, ці ліси,

усе так гарно, чисто, незрадливо,

усе як є – дорога, явори,

усе моє, все зветься – Україна.

Ліна Костенко

Відеофлешмоб "Вісім рядків Шевченка"

9 березня українці у всьому світі відзначають 210 -ту річницю з дня народження українського Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка.

"Шевченко - це той, хто живе в кожному з нас". Він - як сама душа нашого народу правдива і щира. Поет пробуджує своєю творчістю любов до Батьківщини, кликав сильних духом на подвиги, вселяв у слабких надію і віру.

Пам'ятаючи і вшановуючи Кобзаря, здобувачі освіти Угроїдського ліцею взяли участь у відеофлешмобі "Вісім рядків Шевченка".

Готуємося до відзначення 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка 

День народження Лесі Українки

25 лютого день народження видатної письменниці, яка своєю унікальною творчістю прославила на весь світ не тільки своє ім‘я, а і свою державу.

Леся Українка (Лариса Косач) - (1871 - 1913 р.життя) займає одне з почесних місць у світовій літературі. Письменниця, громадська і культурна діячка, перекладачка, фольклористика. Завдяки її творчості українська література зайняла одну з найвищих позицій у світовій культурі, а про українців і Україну заговорили в усьому світі.

Вона народилася слабкою і тендітною дівчинкою; практично постійно хворіла, але за своє коротке життя стала символом України, її непокори, самобутності і незалежності, опинившись в одному ряду з Тарасом Шевченком, Григорієм Сковородою, та Іваном Франком.

За посиланням можна переглянути документальний фільм про життя і творчість видатної письменниці

Хто для багатьох з нас Леся Українка?

– Це любов і згадка дитинства. Згадаймо казку «Біда навчить» про нерозумного горобчика, якого ніхто не навчив розуму, і найкращим вчителем виявилася біда.

А читаючи вірш «Черешеньки», відчуваєш, що саме про тебе, про твої дитячі бажання і переживання писала Леся Українка.

І, мабуть, у кожного вірш «На зеленому горбочку» пробуджує патріотичні почуття та любов до природи і рідного краю.

Тож згадуємо нашу Лесю. Читаємо і вивчаємо її чудові вірші, щоб насолодитися прекрасною поезією про унікальну природу нашої країни, і щоб живий ланцюжок любові до рідної землі ніколи не перервався.

А за посиланням дивіться кращі презентації дитячих творів незабутньої Лесі Українки

Також до вашої уваги паперова добірка творів Л. Українки.

21 лютого Міжнародний день рідної мови!

Наше спілкування між собою зрозумілою мовою має для нас величезне значення. Мова є не просто засобом комунікації, але й відкриває для нас дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.

У 1999-му році , на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти унікальність нашої тисячолітньої історії та культури.

Вітаємо усіх з Міжнародним днем рідної мови! Шануймо і цінуймо наш національний скарб!

За посиланням на вас чекає багато цікавого про нашу мову.

Для всіх, хто хоче перевірити знання рідної мови - вікторина «Ми знаємо українську мову».

Читаємо, думаємо і розмовляємо нашою рідною мовою! І зараз, під час нашої героїчної визвольної війни, українська мова - це наша зброя! Тож спілкуймося українською і наближаємо нашу Перемогу!

А ця чудова добірка збагатить ваш словниковий запас та додасть грамотності.

20 лютого – День пам'яті Героїв Небесної сотні.

Щорічно у цей день ми згадуюємо учасників Революції гідності 2013–2014 років та вшановуємо пам’ять загиблих, які поклали свої життя у боротьбі за незалежність, демократію та європейський вибір нашої країни.

Революція гідності є однією з наймасштабніших подій у новітній історії України, результатом якої стало повалення корумпованого режиму проросійського президента Віктора Януковича та відновлення європейського курсу розвитку України.

Однак у боротьбі за права людини та громадянина, демократію і свободу українці й досі платять непомірну ціну, захищаючи свою Батьківщину від ненависного ворога.

І ми не маємо права опускати руки, адже їх не опустили ті, хто були до нас.

В цей день ми вклоняємося Героям, які під час Революції Гідності без зброї в руках змінили майбутній курс нашої держави.

Ми гідні бути вільними

Міжнародний день піци відзначається кожного року 9 лютого. Щорічно в цей день поціновувачі відзначають свято італійської страви.

Класичну Маргариту створив італієць Рафаелле Еспозіто близько 200 років тому, а прототипи піци існували ще в давньому світі. Наприклад, в Давній Греції, а згодом і в Римі готували плаский хліб з оливками, травами й олією. А перські воїни випікали на власних щитах коржі зі спеціями, фініками й сиром.

Найбільшу популярність піца отримала після закінчення Другої світової війни.

І в будь-якій країні піца має власну відмінну особливість. Жителі кожної країни додають у цю страву щось своє, але саме італійська піца налічує більш ніж 1000 рецептів улюбленої страви в усьому світі. Мистецтво приготування неаполітанської піци було додано до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО у 2017 році.

Основа рецептури піци походить від звичайнісінького коржа із начинкою. Саме через таку елементарність та простоту приготування страви, довгий час у світі йдуть суперечки, хто ж має право називатися засновником піци: вікінги, єгиптяни чи все ж таки італійці.

Щороку у світі продається понад п’ять мільярдів піц, а Норвегія є найбільшим споживачем на душу населення.

Більше про історію піци та на чию честь названа піца «Маргарита» дізнавайтеся за посиланням

Якщо ви ще не готували піцу, то є нагода відсвяткувати цей день разом з усією родиною, а добірка книжок буде вам у поміч.

8 лютого день народження Жуля Верна (1828 -1905) - французького письменника, автора пригодницьких романів, засновника жанру наукової фантастики. 

Сьогодні йому виповнилося б 196 років. Згадуємо людину-легенду, видатного письменника, мандрівника, винахідника, який передбачив багато винаходів майбутнього, і який своїми творами підкорює серця мрійників багатьох поколінь, - славетного Жуля Верна.

Народився майбутній письменник в адвокатській сім’ї. Жуль був найстаршим із п’яти дітей і був допитливим мрійником.

Жуль Верн уперше спробував вирушити в подорож в 11-річному віці. Втікши з дому, він записався юнгою на корабель, що прямував до Індії. Батькам вдалося вчасно йому перешкодити. Але пристрасть письменника до подорожей і пригод, залишилася з ним на все життя. Жуль Верн написав 66 романів і 54 з них входять у цикл «Незвичайні подорожі».

Завдяки тому, що Жуль Верн багато подорожував, він був зарахований у Географічне товариство Франції, хоч і не був вченим.

Більше про життя видатного письменника дивіться за посиланням

Згадуємо видатного письменника - провидця майбутнього та поринаємо у світ пригод і мандрів разом з улюбленими героями його творів.

 Флешмоб "Читаємо вголос! Читаємо разом!"

Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве і доволі молоде свято - Всесвітній день читання вголос. Цього року це - 7 лютого.

Читання вголос - річ надзвичайно корисна. Вона стимулює розвиток мозку, наповнює словниковий запас дитини, розвиває дитячу увагу й уяву.

Здобувачі освіти Угроїдського ліцею долучилися до цього свята книги і взяли участь у флешмобі "Читаємо вголос! Читаємо разом!". Читання вголос - це чудовий спосіб встановити міцний зв'язок дитини з книгою. 

Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос. 

Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт у 2010 році і присвячена вона силі грамотності та тієї радості, яка виникає, коли ми розповідаємо вголос історії в сім'ї, класі, суспільстві. Цей особливий день відзначається різноманітними заходами та подіями і має на меті підкреслити силу слова та радість читання в громадах по всьому світу.

Мета Всесвітнього дня читання вголос полягає у тому, щоб надати можливість людям в усьому світі відчути, яке це насправді задоволення — просто читати вголос для інших та щоб нагадати усім про те, що освіта є одним з основних прав людини і це право має кожна людина у світі.

Вітаємо усіх із Всесвітнім днем читання вголос! Запрошуємо доєднатися до святкування цього чудового дня!

Більше про цей день та як його святкувати можна дізнатися за посиланням:

Всесвітній день без мобільного телефону відзначається з 6 по 8 лютого

Сучасний світ без смартфонів – ці слова звучать для нас доволі дивно. Та попри беззаперечну користь мобільного та інтернет зв’язку, користування ними створює певну залежність. Це відбувається тоді, коли людина не може обходитися без смартфону на психоемоційному рівні.

ЯК ВІДЗНАЧАТИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БЕЗ МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНУ?

З 6-го по 8-го лютого намагайтеся відмовитися від користування мобільним телефоном. Виходьте на вулицю: в магазин, на прогулянку без гаджета. Озирніться навколо і ви побачите, скільки дивовижних та цікавих речей вас оточує.

Відмовтеся в цей день від спілкування з друзями телефоном. Натомість запросіть їх відвідати кав’ярню, музей чи на прогулянку. Після насиченого дня з друзями та знайомими ви зрозумієте, що вам вже й не хочеться сидіти годинами у соцмережах.

Придумайте активні заняття чи ігри в колі сім’ї, щоб не було часу та бажання брати в руки мобільні телефони.

Поширюйте інформацію серед своїх друзів та знайомих про шкідливий вплив мобільних телефонів на здоров’я.

ЯК ПОЗБУТИСЯ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНУ?

Запевніть себе, що з вами нічого не станеться, якщо ви не будете користуватися своїм смартфоном протягом однієї години.

Перше, що необхідно зробити, це відмовитися від носіння пристрою по домівці. Вас надзвичайно здивує той факт, що поки ви займаєтеся своїми хатніми справами чи навіть, коли вибігли до магазину, ви не пропустите сотні дзвінків, чи цікавих постів в інстаграмі.

Не можна класти телефон поряд під час сну, також не кладіть його під подушку. Пристрій здійснює електромагнітне випромінення, яке може негативно впливати на систему нервових тканин.

Беріть слухавку до вуха тільки в критичних ситуаціях. Наприклад, коли треба терміново когось покликати, викликати швидку тощо. Не розмовляйте годинами. Розкажіть тільки про важливі моменти. Якщо хочете порозмовляти з людиною довше, домовтеся з нею про зустріч.

Під час нічного чи денного відпочинку відключайте телефон повністю. Також можна взяти собі за правило чи звичку виключати мобільний телефон під час важливих зустрічей (цього вимагає етикет), в години відпочинку, в колі сім’ї, під час перегляду цікавого фільму.

Прогулянки на природі, у зонах відсутності покриття, не тільки збереже вас від залежності, але й сповнить здоров’я та наснаги для подальших звершень.

Не варто купувати телефони малим дітям. Нехай малюки тішаться від активних ігор із однолітками. Залучайте їх до читання книг, інтелектуальних занять та до реального життя.

І нехай ця чудова добірка книжок нагадає вам, що в житті існує багато захопливих розваг, які роблять світ навколо більш яскравим! А за посиланням на вас чекає мультик «Хаппі та її суперсила» та десять правил безпечного користування смартфоном

30 січня - день народження Всеволода Зіновійовича Нестайка - «Сонячного Письменника» усіх дітлахів багатьох поколінь України

Книги В. Нестайка перекладено двадцятьма мовами світу. За його творами знімалися фільми, що завоювали міжнародні нагороди. Всеволод Нестайко — лауреат літературної премії імені Лесі Українки (за повість-казку «Незвичайні пригоди в лісовій школі»), премії імені Миколи Трублаїні (за повість-казку «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків»), премії імені Олександра Копиленка ( за казку «Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя»). На першому Всесоюзному конкурсі на кращу книгу для дітей за повість в оповіданнях «П’ятірка з хвостиком» він був удостоєний другої премії. А в 1979 році рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогія «Тореадори з Васюківки» внесена до Особливого Почесного списку Г. Х. Андесена, як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.

Більше про життя письменника ви можете дізнатися за посиланням

А ця чудова добірка книжок для всіх шанувальників творчості улюбленого письменника.

Тож читаємо і перечитуємо улюблені з дитинства твори Всеволода Зіновійовича Нестайка усією родиною!

27 січня день народження Лью́їса Ке́рролла (1832 - 1898) р.

Його називають найзагадковішим письменником Англії. В особистості Керролла поєднувалося непоєднуване: математик і письменник, священик і фотограф, філософ і великий друг дітей. Ніхто з його сучасників не міг зрозуміти, чому цей дорослий чоловік у темній рясі священнослужителя скрізь носив із собою фотокамеру? Чому він так багато часу проводив із дітьми, брав участь у їхніх забавках, вигадував для них цікаві ігри й головоломки?..

Розмірковуючи про світ дітей і дорослих, про поняття «правильне» та «неправильне», свободу й обов’язок, письменник Льюїс Керрол створив казковий світ, де не було ніяких обмежень для вільного польоту фантазії.

Найвідоміші літературні твори Керролла: «Пригоди Аліси у Дивокраї» та «Аліса в Задзеркаллі».

Згадуємо, читаємо та насолоджуємося польотом фантазії видатного письменника разом з усією родиною.

За посиланням на вас чекає фільм про улюбленого письменника

Сьогодні, 26 січня, відзначаємо Всесвітній день екологічної освіти започаткований ще у 1975 році

Багато країн у цій сфері досягли успіхів та мають високі практичні досягнення. У Швеції, Норвегії, Данії, Нідерландах та інших країнах, в яких сфера поводження зі сміттям доведена до максимальної ефективності, на полігони твердих побутових відходів потрапляє менше 5%. Зі сміття "вичавлюють" все, що тільки можна. В Україні ж на смітники потрапляє більше 93%. При цьому закон "Про відходи" забороняє з 1 січня 2018 року захоронювати на полігонах неперероблені ТПВ.

Чому так відбувається? Адже в Україні для повної завантаженості роботи заводів по переробці твердих відходів доводиться закуповувати їх за кордоном. Виходить так, що вітчизняної вторсировини не вистачає для повноцінної роботи українських переробних підприємств. Але все це можна змінити на краще, якщо ми почнемо сортувати сміття. Зробимо нашу країну чистою і безпечною для здорового, щасливого життя!

Як покращити здоров‘я нашого довкілля? Що ми можемо робити, щоб врятувати нашу планету і наше життя? Щоб мати чисте повітря, чисту воду і безпечне харчування «сміттєва політика" повинна зводитися до мінімізації утворення сміття, а поховання на полігоні повинно бути крайнім заходом і стосуватися тільки таких відходів, що біологічно не розкладаються, не можуть бути використані як вторинна сировина і перероблені в енергію. Пам‘ятаймо, що одна десята частина України - це величезні з дев‘ятиповерхові будинки сміттєзвалища. Час діяти!

Для наших читайликів чудова добірка книжок екологічної тематики, а за посиланням можна дізнатися більше про сміття в Україні

25 січня проводиться День навпаки

Особливо популярний серед дітей, що насолоджуються тим абсурдом, коли ви говорите задом наперед. У дні навпаки може взяти участь будь-хто охочий, сказавши протилежне тому, що ви насправді маєте на увазі, або зробивши все не так, як потрібно. Вечеряйте на сніданок і снідайте на вечерю. Носіть одяг навиворіт або задом наперед. Носіть взуття на протилежних ногах.

У цей день діти радіють всюди. Мета цього дня - веселитися весь день, кажучи прямо протилежне тому, що ви насправді маєте на увазі. Це також чудовий день і для дорослих.

День навпаки, також відомий як Національний день протилежностей, відзначається 25 січня в США.

День навпаки - це чудовий привід для веселого родинного дозвілля!

За посиланням на вас чекає аудіоказка «Подорож в країну Навпаки» та гра

«Скажи навпаки»

А також чудова добірка книжок для святкового настрою.

А ви знаєте, що 24 січня, в усьому світі відзначають Міжнародний день освіти? Коли ж започаткували це свято?

Рішення офіційно затвердили 3 грудня 2018 року резолюцією Генасамблеї ООН. Щойнозапочатковане свято держави-члени проголосили особливо важливим для визнання безцінної ролі освіти на всіх рівнях, адже якісна та ґрунтовна освіта протягом всього життя допомагає людині вирішувати найскладніші питання.

Глобальна конференція з питань освіти, яка проходила у Брюсселі, продемонструвала політичну волю світу спрямовану на підтримку, насамперед, інклюзивної, якісної та повноцінно доступної освіти.

ООН підкреслює, що законне право на освіту має кожна людина, незалежно від віку та статі. Саме освіта забезпечує отримання необхідних життєвих навичок, міцну платформу під ногами для самореалізації та добробут у майбутньому.

Навчатися можна коли завгодно, час не має значення. Усі отримані навички і вміння допомагають нам активно брати участь у житті суспільства, реалізовувати себе і, водночас, покращувати цей світ. Ми стаємо сильними, коли володіємо знаннями.

Освіта – це покращення нашого життя і життя нашої чудової планети.

Тож давайте підкорювати нові вершини знань разом! А добірка книжок буде вам у нагоді.

Дмитро Байда-Вишневецький – славетний козацький лицар, визначний полководець, який на початку 1550-х років заснував фортецю на острові Мала Хортиця на Дніпрі, згуртував навколо неї козаків і цим поклав початок Запорозькій Січі. Про його хоробрість і талант воїна складалися легенди.

Ім’я Дмитра Вишневецького оспівано багатьма поетами в піснях і думах. Заснувавши Запорізьку Січ на острові Хортиця, перший український гетьман - гроза татар і турків - залишив свій слід в історії України.

Відчайдушний козак був улюбленим вождем серед своїх воїнів. У його веденні знаходилися вільні козаки, які обороняли українські кордони від татарів і турків. Саме завдяки Дмитру Вишневецькому у війську вперше були введені клейноди: булава, печатка та литаври. Був покладений початок утворенню канцелярії.

Все своє життя Дмитро Вишневецький мріяв про одне - свободу рідного краю. Але обставини складалися таким чином, що служити гетьману України доводилося і польському королю, і російському царю, і турецькому султанові. Чимало походів скоїв цей безстрашний воїн зі своїми козацькими отаманами проти Османської імперії та Кримського ханства, воював у пониззі Дніпра і під Керчю.

Закінчив свій життєвий шлях родовитий князь з династії Гедиміновичів у далекому 1563 році в Константинополі. Болісна смерть, яку підготували йому наближені османського султана Селіма II, обірвала зв`язок зі світом, але навіки закріпила в пам`яті нащадків образ блискучого воїна.

Більше про Гетьмана Дмитра Вишневецького, про інших гетьманів України та про життя українських козаків можна дізнатися за посиланням

А ще до вашої уваги чудова добірка книжок

6 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ КИЄВА ВІД НІМЕЦЬКО-ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ, ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ПРО ПОЛЕГЛИХ

Місто Київ - один з найбільших центрів слов’янської культури, столиця України, має свою багатовікову історію.

У роки Другої світової війни Київ, як і решта України, був окупований німецько-фашистськими військами (з осені 1941-го року). За час окупації у ньому було знищено понад 100 000 мешканців міста та військовополонених. Після двох років окупації силами військ 1-го Українського фронту почалася визвольна операція.

З ранку 5-го листопада загарбники почали відхід з міста по шосе на Васильків. До ранку 6 листопада 1943 року Київ було звільнено.

В ході цієї операції втрати склали більше 30,5 тисяч поранених, вбитих і зниклих безвісти.

Дивіться за посиланням як це було

https://youtube.com/watch?v=Wc8zYgSQdfM...

Пам‘ятаймо, якою дорогою ціною відстояна наша свобода.

Вічна пам‘ять Героям!

Багато хто вже скучив за школою.

І, хоч в Україні війна, ми мусимо пристосовуватися до цих непростих обставин і наші діти мають право навчатися.

Як дітям та батькам повернутись до звичного шкільного життя?

Психологи радять приділяти дитині більше уваги та повертатися до звичного режиму навчання поступово.

Згадаємо поради психологині міжнародної благодійної організації СОС Дитячі Містечка України Інги Паламарчук, які допоможуть налаштуватися на навчання.

Поступово поновіть режим та графік життя. Поетапно повертайтесь до звичного розпорядку, коли дитина відвідувала школу.

Врегулюйте кількість годин сну дитини, більш ранній підйом, прогулянки на свіжому повітрі, фізичну активність.

Протягом 10 днів намагайтесь, щоб дитина лягала спати на 10-15 хвилин раніше, наближаючись до часу 21.00-22.00 (в залежності від віку дитини).

Вставати теж треба на 10-15 хвилин раніше, наближаючись до часу підйому – орієнтовно о 7.00.

Не примушуйте дитину одразу підхоплюватись з ліжка, особливо, коли в перші дні це є незвичним. Дайте час – 15-20 хвилин – полежати у ліжку. Головне, що дитина прокинулась у певний час.

Врегулюйте графік прийому їжі. Сніданок має бути приблизно через 40 хвилин після пробудження. Обід – приблизно у той самий час, коли дитина буде обідати під час навчання, та вечеря – максимально за дві години до сну.

Протягом дня варто врахувати необхідність прогулянки на свіжому повітрі (1,5 – 2 години), можливості порухатись, погратись, зайнятись улюбленою справою, допомогти у домашніх справах.

Але пам’ятайте, що правильно організований день та режим дитини – не самоціль. Уникайте крайнощів, будьте гнучкими, дослухайтесь до своєї дитини та її потреб.

Зробіть тайм-менеджмент корисною звичкою

Допоможіть дитині почати планувати та організовувати свій день, тиждень, розраховувати час, відмічати виконані завдання у щоденниках чи мобільних додатках (Goal Meter, Time Tree, Momento, Grid Diary, Trellо, Jorney, ResgueTime, Антилінивець).

Не забувайте включати у розклад домашні обов’язки та ті справи, де дитина скаже собі: "Я впорався, я можу".

Доступ до гаджетів

Варто встановити збалансовані стосунки з гаджетами та робити акцент на здоровому використанні технологій для навчання та розвитку.

Слід знайти та навчити дитину гімнастиці для очей, щоб знизити негативний вплив на зір.

Облаштуйте зручне та комфортне робоче місце з необхідною відстанню до екрану, можливістю зручно та рівно сидіти.

Введіть час у родині без гаджетів – під час їжі, перед сном, на прогулянці. Власним прикладом показуйте, що спілкування в родині цінне і цікаве.

Відсвяткуйте перший день у школі

Це допоможе створити позитивний настрій та сприйняття початку навчального року, додасть оптимізму.

Спільне святкування в родинному колі дає відчуття об’єднаності, підтримки з боку близьких, значимості дитини, етапів її життя, важливості її переживань та потреб.

Будьте готові до складнощів

Діти вже багато що призабули. Можливе зниженням уваги та концентрації.

Заспокойте дитину та поясніть, що у будь-якій ситуації вона може звернутись до вас чи до вчителя за допомогою.

Наберіться терпіння та пам’ятайте, що період адаптації може тривати у першокласників – до 1,5 місяців, у школярів молодшого та середнього віку – 1 місяць, у старшокласників – 2-3 тижні.

Якщо протягом перших тижнів навчання ви відмічаєте погіршення фізичного стану дитини, скарги на головний біль, біль у животі, втому, порушення сну або апетиту, з’явився енурез, дитина почала гризти нігті, переважає пригнічений настрій або зміни настрою, є прояви агресивності, імпульсивності, або байдужості, відстороненості, труднощі у сприйнятті нового матеріалу, неприйняття шкільних правил або інші ознаки, які викликають занепокоєння – слід звернутись за консультацією до психолога, бо мова може йти про порушення шкільної адаптації дитини.

Не очікуйте швидких результатів

Не вимагайте значних успіхів у навчанні та високих оцінок.

Краще частіше поцікавтесь: "Як тобі зараз? Що було непросто, а що вийшло добре?".

Підтримуйте, допоможіть розібратись, уникайте зайвої критики.

Повторіть правила поведінки у громадських місцях

Розкажіть про необхідність виконання правил гігієни: користування дезінфекторами та миття рук.

Поговоріть про те, що вміння дотримуватись правил – це сила, а не слабкість людини, бо мова йде не про сміливість, а про розуміння та відповідальність.

Навчіть дитину простим технікам самодопомоги – дихальним та тілесним

Запропонуйте дитині навчитись дихати глибоко, животиком, наче надуваєш повітряну кульку – вдихати повітря носом протягом 2-3 секунд, потім затримати дихання на 2 секунди та повільно та плавно ротом видихнути повітря протягом 4-5 секунд.

Важлива умова дихальних вправ – вдих має бути коротшим за видих та дихальний цикл має бути ритмічним. Повторити 10 разів.

Ця вправа допоможе швидко заспокоїтись та зняти зайву тривогу.

Допоможіть дитині відслідковувати та чути сигнали власного тіла. Потренуйтесь починати будь-яку роботу з прийняття зручного положення тіла. Це допоможе знайти внутрішню опору, стійкість та покращить концентрацію уваги дитини.

І головне – не забувайте обіймати дитину та давати їй відчуття захисту, сили та підтримки. Батьківська любов завжди допомагає долати перешкоди.

А ще до вашої уваги добірка книжок.

1 вересня – День знань!

Це особливе свято не лише для школярів, а й для вчителів, батьків, бабусь та дідусів. Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Цей день важко забути! Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі привітання та побажання!

Вітаємо усіх нас з цим чудовим святом!

Мирного нам усім неба, Перемоги над ворогом та найшвидшої відбудови нашої рідної України!

Для вас, дорогі наші читайлики святкове привітання за посиланням

2023/2024 н.р.

День пам'яті Чорнобильської трагедії... 26.04.1986р.

Слово це стало символом горя, страждання та покинутих домівок.

Минуло 37 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й для всього світу.

Аварію на ЧАЕС називають найбільшою та найстрашнішою ядерною катастрофою мирного часу, наслідки якої відчуватимуть чимало поколінь.

Сьогодні ми висловлюємо щирі слова подяки та засвідчуємо свою шану за героїзм та самовідданість усім ліквідаторам страшної аварії, які ціною власного життя та здоров’я боролися з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС.

Пам‘ятаємо…

Добірка книжок та 5 серія телевізійної версії «Книга-мандрівка. Україна» розказує дітям про Чорнобиль за посиланням

10 квітня Україна вшановує 90 річницю від дня народження Віктора Семеновича Близнеця (10.04.1933 - 02.04.1981).

Віктор Близнець - письменник-прозаїк, автор популярних творів для дітей – від казок та оповідей до повістей. Народився Віктор Близнець у Кіровоградській області в тяжкий 1933 рік, а значну частину дитинства забрала Друга світова війна.

Закінчивши факультет журналістики Київського університету, Віктор Близнець працював у газетах, журналах, видавництві, писав оповідання й повісті про дітей і для дітей. Хоч у радянській дитячій літературі й уважалося, що читання трагічних творів шкідливе для юної несформованої психіки, та Близнець успішно порушив це правило в багатьох своїх творах. У кожній своїй книжці письменник говорив із дітьми про найважливіше – життя і смерть, правду й кривду, любов і ненависть. Говорив просто, як із дорослими. Тож і не дивно, що його книжки для дітей одразу привернули увагу читачів і критиків. Величезний успіх мала повість «Звук павутинки», яка змусила критиків говорити про автора як про одного з найяскравіших дитячих письменників України. 2003 року Міжнародний освітній фонд ім. Ярослава Мудрого започаткував Літературну премію «Звук павутинки» імені Віктора Близнеця за найкращі твори для дітей.

10 квітня - День братів і сестер!

Вітаємо усіх, хто має щастя бути братами та сестрами!

Наші брати і сестри – це наша найближча родина, яка є величезною частиною нашого життя.

Це рідні люди в нашому житті, які заслуговують на власне свято, схоже на День матері чи День батька.

Вони заохочують нас бути кращими, і можуть бути нашими найбільшими мотиваторами та конкурентами.

Як з’явився день братів і сестер?

Свято має сумну історію: воно було запроваджене в США мешканкою Нью-Йорка Клаудією Еварт, яка втратила своїх брата та сестру в дуже ранньому віці. Жінка зрозуміла, яку важливу роль відіграють брати і сестри в нашому житті, тому й подала ідею свята, яке б вшановувало їхню пам’ять. Дата 10 квітня також обрана невипадково, адже саме в цього дня народилася покійна сестра Клаудії Лізетт.

На сьогодні це свято неофіційно відзначають у 48 із 50 штатів США, але Клаудія Еварт заснувала Фонд «Дня братів і сестер», який працює над його офіційним визнанням та затвердженням. В інших країнах, зокрема, в Австралії, Індії та Іспанії, також відзначають цей день. В Європі День братів і сестер відзначається 31 травня, а в Португалії його навіть визнали державним святом.

В Україні свято ще не дуже поширене, але сама ідея шанування родинних зв’язків є чудовою, тому воно набуває все більшої популярності.

Якщо вам пощастило мати брата або сестру, не втрачайте нагоди зайвий раз нагадати їм про ваші теплі родинні почуття! А якщо вам іноді важко порозумітися зі своїми братами чи сестрами, то «Корисні підказки. Брати. Сестри. Як подружитися?» вже чекають на вас за посиланням

https://youtube.com/watch?v=WATE6pm1hg0&feature=share

https://youtube.com/watch?v=qHwxHc7HXJo&feature=share

А захопливе читання так об‘єднує родину. Тож добірка книжок для святкового настрою!

8 квітня проводиться День -«Намалюй пташку».

Ці квітневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Історія цього свята велична і трагічна одночасно. У 1943 році Дорі Купер, семирічна мешканка Англії, з матір'ю приїхала до шпиталю, щоб відвідати свого дядька, який був поранений на війні. У шпиталі Дорі побачила, що її дядько зовсім занепав духом, бо втратив праву ногу, підірвавшись на міні. У спробі підбадьорити його, вона попросила: «Намалюй для мене пташку, будьласка». Хоча йому було дуже погано, він вирішив зробити те, що просила дівчинка. Він подивився у вікно і намалював вільшанку.

Побачивши малюнок свого дядька, Дорі голосно розсміялася і заявила, що він не дуже хороший художник, але тим не менше вона повісить картинку в своїй кімнаті. Хворий чоловік посміхнувся, почувши слова маленької племінниці. Ця сцена також розвеселила інших поранених в палаті, і кожен раз, коли Дорі приходила в гості після цього, вони влаштовували конкурс малюнків, щоб дізнатися, у кого вийде краще намалювати пташку. Протягом декількох місяців всі стіни госпіталю були прикрашені малюнками із зображенням птахів.

Через 3 роки Дорі загинула під колесами автомобіля. На похороні її труна була заповнена зображеннями птахів, які були зроблені солдатами, медсестрами і лікарями з відділення, де лікувався її дядько. З тих пір ці чоловіки і жінки згадують маленьку дівчинку, яка приносила в палату надію, малюючи птахів в день її народження, 8 квітня.

День «Намалюй пташку» ніколи не був офіційним святом, але, виникнувши завдяки тим солдатам і медичному персоналу шпиталю, він сьогодні відзначається у всьому світі.

Зараз багато захисників нашої непереможної країни також потребують тієї миті щастя, яку в 1943 році Дорі Купер подарувала своєму дядькові та всім пораненим у шпиталі.

За посиланням ви можете знайти будь-який шпиталь України та надіслати пораненому захиснику листа-вдячності з проханням «Намалюй мені пташку»

https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Структура_медичної_служби_Збройних_сил_України

Озирніться навколо, можливо зовсім поруч є та людина, яка потребує вашої уваги та підтримки! Намалюйте пташку і подаруйте їй радість.

А якщо ви ще не впевнені у своїх здібностях, то у нагоді будуть майстер-класи та добірка книжок

https://youtu.be/-kJuP1p_n2A

https://youtu.be/L-hrlZyo1CA

7 квітня - Всесвітній день охорони здоров'я

Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Вперше святкування відбулося у 1950 році. Вже тоді глобальною ідеєю заходу була пропаганда здорового способу життя і боротьба з розповсюдженням різноманітних захворювань.

Мета святкування – підкреслити важливість здоров’я кожної людини і людства у цілому.

Здоров’я людини – це найцінніший скарб, який у неї є. Ніщо не може порівнятися із ним: ні багатство, ні досягнення, ні слава. Кожна людина повинна берегти своє здоров’я, турбуватися про свій здоровий спосіб життя, адже саме здорова людина формує сильну націю. А ми сильна нація! Тож у ці трагічні дні війни турбуємося про своє здоров‘я і здоров‘я наших рідних, про здоров’я сусідів і знайомих, і особливо турбуємося про здоров’я наших захисників. Їм так необхідні наші слова підтримки та вдячності. Твій лист, або малюнок може відновити сили і, навіть, врятувати життя нашим захисникам. Тож долучайся і ти. Разом ми швидше здолаємо ворога!

У Всесвітній день здоров‘я ми вітаємо всіх і кожного, і бажаємо усім міцного здоров’я та запрошуємо до вікторини «Формула здоров‘я»

5 квітня 1710 року була створена перша у світі Конституція!

І це була «Конституція прав і вольностей Війська Запорозького” - Гетьмана Пилипа Орлика. Вона була написана за 77 років до Конституції США і мала такі демократичні основи: - розподіл влади, приватна власність і незалежний судовий трибунал. Без перебільшення можна сказати, що Джеймс Медісон, автор Конституції США, скористався пізніше тими самими принципами демократії, що й Пилип Орлик.

Головні положення передбачали збереження православ’я як державної релігії та утворення самостійної церкви, проголошення станової виборної конституційної монархії, встановлення колегіальної форми правління та виборність усієї державної адміністрації. Конституція П. Орлика стала невичерпним джерелом для подальших прагнень українців сформувати власну державу.

Більше про першу у світі Конституцію ви дізнаєтеся за посиланням

https://youtube.com/watch?v=P0Jb54yZxeY&feature=share

А поринути в історичні події того часу допоможе добірка книг.

2 квітня - Міжнародний день дитячої книги

Щороку 2 квітня у світі відзначають Міжнародний день дитячої книги. Це свято було започатковане в 1967 році рішенням Міжнародної ради з питань дитячої книги. А дата обрана не випадково. Саме цього дня народився славетний датський казкар – Ганс Крістіан Андерсен, якому не тільки вдалося змінити ставлення до дитячих книг, але й розвинути і збагатити цей вид художньої літератури. Творами дивовижного митця захоплювалося не одне покоління читачів в усьому світі.

«Книга – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе, – писав український педагог В. Сухомлинський, підкреслюючи надзвичайно важливу роль дитячої книги у формуванні світогляду підростаючого покоління. Чи стане книга духовною скарбницею для кожної дитини – залежить від нас, дорослих.

Всесвітній день щастя

Щастя - річ суб’єктивна. Те, що одного радує, в іншого може викликати зовсім іншу реакцію, але прагнення до щастя є основоположною метою людства, Генеральна Асамблея ООН 28-го червня 2012- го року, на своєму 118-му пленарному засіданні прийняла відповідну резолюцію, в якій запропонувала всім державам - Об’єднаних Націй, а також і іншим регіональним і міжнародним організаціям та широкому громадянському суспільству, відзначати Міжнародний день щастя, і постановила щорічно проводити його 20-го березня.

За офіційною думкою ООН, сприяння процесам сталого розвитку, справедливості та викорінення злиднів, більш комплексного та збалансованого підходу до економічного зростання, активне сприяння благополуччю всіх народів, невід’ємно стосується питань забезпечення щастя як для окремої особистості, так і для суспільства в цілому.

Підтримуючи дану ініціативу, ми щиро бажаємо всім і кожному бути щасливим! Нагадуємо, що навчитися радіти малому не так важко і під силу кожному з нас. Щастя і радість - це брати близнюки. Задовольняючись малим набагато легше отримати більше! Вітаємо усіх зі святом! І будьте щасливими кожного дня!

За посиланням вас запрошує караоке з піснею Наталії Май «Щастя» та аудіоказка про щастя.

А також чудова добірка книжок про щастя!

22 січня в Україні відзначають одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити, – День Соборності України.

Офіційно святкувати День соборності в Україні почали лише у 1999 році. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.

Оскільки це свято пов’язане з процесом об’єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, покликані відобразити саме його. Мабуть, найбільш знаковий з цих заходів відбувся в 1990 році і отримав назву «Живий ланцюг». Тоді люди вишикувалися «ланцюгом» від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у такій акції взяли до трьох мільйонів людей.

День Соборності України – день, який символізує єдність земель України. Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке підкреслює, що ми всі – це один народ і ніякі кордони не зможуть нас розділити.

Вітаємо усіх українців з Днем Соборності!Єднаймося, задля Перемоги, відновлення та процвітання нашої рідної України!

Про історію Соборності України фільм за посиланням

А добірка книжок розкаже про історію незалежної України

21 січня - Міжнародний день обіймів!

Обійми люблять усі – і діти, і дорослі, і навіть тварини. Це не тільки дуже гарно, але й дуже корисно для здоров'я. Як установили лікарі, обійми (причому не тільки з людиною, але й з твариною) покращують самопочуття попереджають серцеві захворювання, допомагають у боротьбі з фобіями (страхами) впливають на інтелект.

Все про Міжнародний день обіймів, про дивовижну силу обіймів вам розкажуть дівчатка з дитячої програми «Чарівний ключик» та традиційно запропонують чудові мультики за посиланням

А ще на вас чекає добірка книжок для святкового настрою.

17 січня в усьому світі відзначається День дітей-винахідників.

Цей день присвячений усім юним винахідникам, без яких ми сьогодні не знали б, наприклад, що таке водні лижі, хутряні навушники, плавальні ласти і багато інших речей. Прагнення винаходити – це природний стан усіх дітей. Діти – великі творці та вигадники. Їхні погляди не зашорені рамками пристойності й іншими умовностями. Діти здатні бачити та сприймати навколишній світ інакше, не так, як дорослі. Тому часом здатні вразити своїми творіннями і винаходами! Сьогодні пропонуємо вам подивитися, на що здатні діти і, можливо, здивуватися тому, що відомі усім предмети придумали саме діти!

Можливо хтось із вас, дорогі наші читайлики теж зможе здивувати світ своїм винаходом?

Світ чекає і на ваші відкриття. І нехай у поміч вам буде ця чудова добірка книжок.

А ще за посиланням на вас чекають цікаві історії дитячих винаходів, які вразили та здивували дорослих усього світу

16 січня в Україні День пам'яті захисників донецького аеропорту

Вони стояли за аеропорт з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. «Кіборгами» нескорених українців, назвав сам ворог. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах.

«Кіборги» вистояли, не встояв бетон», – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.

За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули більше 200 військових. Кіборги стали символом мужності, незламності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.

В обороні цього об'єкта брали участь не тільки воїни, але і медики з волонтерами, що надавали допомогу та підтримку українським бійцям. Тому день пам'яті присвячений усім, хто стояв за Україну в ті дні.

Вічна пам‘ять загиблим Героям!

Честь і слава живим!

15 січня у всьому світі святкується Wikipedia Day – день народження онлайн-енциклопедії Вікіпедія.

Її автори і редактори – це тисячі людей по всьому світу, які беруть участь у написанні, доповненні та перекладі статей на понад 300 мов світу. У цьому році Вікіпедії виповнюється 22 роки.

У 2001 році Джиммі Вейлз і Ларрі Сенгер запустили онлайн-енциклопедію. Назву "Wikipedia" придумав Ларрі Сенгер. Він поєднав слова wiki (від гавайського "швидкий") і pedia (від "енциклопедія").

Уже через місяць кількість статей перевищила 1000, а 7 вересня 2001 року перевалила за 10 тисяч.

Впродовж першого року існування Вікіпедії було створено понад 20 000 енциклопедичних статей.

Українська Вікіпедія станом на 13 січня 2023 року має 664 294 зареєстрованих користувачів, 47 адміністраторів. Загальна кількість сторінок в українській Вікіпедії — 4 240 446, редагувань — 37 958 676, завантажених файлів — 110 995. За кількісним показником перебуває на 17-му місці серед усіх мовних розділів у світі, на 10-му місці серед європейських Вікіпедій та на 3-му місці серед Вікіпедій слов'янськими мовами

Вітаємо і щиро дякуємо усім, хто день у день працює та забезпечує нас необхідною інформацією!

13 січня – Щедрий вечір та свято Меланки.

Напередодні Старого Нового року (за старим стилем 13 січня) в Україні відзначали Щедрий вечір. За християнським календарем - це день преподобної Меланії. В народній традиції обидва свята об'єднались, і тепер маємо Щедрий Вечір, або свято Меланки. Внаслідок розбіжності, яка існує між Григоріанським та Юліанським календарями, українці святкують Новий рік двічі в році: офіційне святкування Нового року припадає на 1 січня, а 14 січня залишилося в народній традиції важливою складовою прадавнього календарного обрядового циклу українців, і носить назву Старого Нового року.

У надвечір'я Нового року (тепер - 13 січня) у церквах відбуваються урочисті Богослужіння на закінчення Старого року, щоб наприкінці року подякувати Богові за вже отримані ласки і попросити нових на наступний рік. Як і на Свят-вечір, цього дня готують святкову вечерю, яку в народі величають Щедрою, тому що страви цього вечора не є пісними: тут на столі й кутя, і ковбаси, й холодець, і шинка...

Наддніпрянська Україна і Гуцульщина святкують Щедрий Вечір як значне свято різдвяного циклу з добре розвиненою обрядовістю. Галицьке Поділля не святкує, бо Щедрий Вечір у галичан - напередодні Водохреща, тоді як на Наддніпрянщині це - «Голодна кутя», Богоявленне навечір'я.

В Україні на Щедрий Вечір батько ховається від дітей за пирогами - символом щедрості, багатства.

Добродій Свирид Галушка з Київщини отак згадує Щедрий вечір:

‎- Мамо, а де наші тато?

‎- А хіба ж ви мене не бачите, діти?

‎- Не бачимо, тату!

‎- Дай Боже, щоб і на той рік ви так мене не бачили!

Оце так, було, батько скажуть, перехрестяться і запрошують всю сім'ю до столу, до «щедрої куті» — «щоб у достатках і спокої других свят дочекати!» Тільки посідали за стіл, а під вікном уже й щедрують:

Щедрий вечір, пане господарю,

Стережи, Боже, твого товару,

Твого товару, всякого статку,

Молім Бога за отця, за матку.

Добрий вечір!

Щодо страв Щедрого Вечора, то вони не скрізь однакові: понад Дніпром печуть пироги з м'ясом і смажать гречані млинці на свинячому смальці, на півдні України фігурують бублики, а в гуцулів - вареники чи, як вони кажуть, «пироги».

Вітаємо усіх українців зі святом Маланки!

Веселого вам щедрування!

А якщо ви ще не вивчили щедрівки, то крокуйте за посиланням:

10 січня відзначається День особливих (дивних) людей. 

Не зважаючи на те, що це поняття є дуже розповсюдженим, мало хто точно знає його сенс. Тому метою ініціаторів свята стало розповсюдження інформації про відмінні риси дивних людей.

Згідно з визначенням, особлива людина не має наміру довести комусь свою думку. Завдяки набуттю гармонії у своєму житті, їй це стає непотрібним. Така людина налаштована на щастя, вона може бачити незвичайне у кожній речі та явищі.

Особливі люди часто виявляють свій внутрішній стан через зовнішні образи. Для цього вони використовують яскраві фарби в одязі або кольорі волосся, одягаються всупереч погодним чи традиційним умовам, мають, як здається більшості, дивні погляди на життя. Тому більшості людей інколи важко зрозуміти: навіщо постійно шукати щось дивне, нове та цікаве. Але слід пам’ятати, що саме диваки є двигунами прогресу у той час, коли «нормальні» люди лише споживають його результати.

За посиланням на вас чекають цікаві тематичні мультики:

А чудова добірка книжок буде цікавою для всіх, хто хоче більше знати та краще розуміти диваків.

6 січня - Свят Вечір

Свята вечеря розпочинається молитвою. На святковому столі в Святвечір має стояти дванадцять пісних страв. Запалюють Різдвяну свічку, що символізує пам’ять про душі предків, а також зірки, які з’явилися на небі, коли народився Христос. На вечерю збирається вся родина. Прийнято, де б хто був, повертатися у цей час до домівки, щоб наступний рік був нерозлучним.

Існує думка, що на Свят Вечір треба їсти ложками, щоб у домі був мир і злагода і не було ніяких непорозумінь у стосунках, які символізує виделка.

Атрибути Різдва

На почесному місці в домі повинен стояти Дідух – житній чи пшеничний сніп, який символізує урожай, добробут і є оберегом роду. З періоду жнив, після закінчення збору урожаю, роблять Дідуха. Збирають його з різних злакових видів культур: колосків жита, пшениці, вівса, проса, а також добавляють у сніп різні духмяні трави.

Також головними атрибутами Різдва є Різдвяна зірка та Різдвяний вінок. Різдвяний вінок плетуть з гілок сосни, ялини, ялиці і прикрашають свічками, стрічками, дерев’яними фігурками. Його підвішують над дверима, на стіну або кладуть на різдвяний стіл.

Перед Вечерею господар заносив у домівку солому і сіно, щоб це нагадувало про те, що Спаситель народився не в царських палатах, а в яслах овечого хліву. Соломою стелили підлогу, а сіном застеляли стіл.

На кожний кут й досі кладуть по головці часнику – оберігаються від нечистої сили.

Колядки

Після Вечері починалося найцікавіше. Повечерявши, колядували. Діти співали під вікнами у сусідів. Вони підходили до хати, просили господаря благословення на колядування. І за це отримували солодощі або гроші.

У цю ніч не лягали спати, кажучи: “Хто проспить Різдво, той проспить Царство Небесне”.

Зранку всі люди йшли до церкви на Святкову Службу Божу. Так зустрічали перше велике свято – Різдво Христове.

За посиланням ви можете вивчити святкові колядки та дізнатися ще більше про Свят Вечір та Різдво Христове :

https://www.youtube.com/watch?v=VtgD18NHVSc

https://www.youtube.com/watch?v=TObpMoyKm7Q

https://www.youtube.com/watch?v=mwwgdbMQ738

https://www.youtube.com/watch?v=Lp5OVzQFVSo

А також на вас чекають захопливі Різдвяні історії у святковій добірці книжок.

Зимове сонцестояння - це день, коли Сонце займає найнижчу точку відносно земного горизонту.

Астрономи кажуть, що в 2022 році зимове сонцестояння відбудеться 21 грудня о 23:48 за київським часом.

Ніч з 20 на 21 грудня була найдовшою у році, а день 21 грудня - найкоротшим, він триватиме всього 8 годин.

Вітаю Вас, друзі, тепер день буде збільшуватись, до весни і до перемоги все ближче !

Святий Миколай – чудотворець, благодійник, чарівник. У ніч на 19 грудня, в день його пам'яті, він розносить подарунки дітям, вітає із зимою, благословляє на добрі справи.

Микола жив у місті Патара, у Малій Азії. Народився він в 270 році в родині багатих і благочестивих батьків Феофана і Нонни. Дядько Миколи був єпископом патарським. Юнак зростав у любові і добрі, але його глибоко засмучувала навколишня бідність і убогість городян. Він, як міг, допомагав бідним сім'ям, дітям-сиротам. Щоб не принижувати людей милостинею, він ночами розносив їжу, одяг, ласощі і клав на порозі бідних будинків. Згодом люди дізналися про благодійника і вже відкрито йшли до нього зі своїми бідами і проблемами.

Ще в юному віці він став батьком для сиріт, милостивим подавцем для бідних, в біді – помічником, в горі – утішником. Микола залишив світське життя і віддався службі Господу. Продав після смерті батьків все добро, гроші роздав убогим і жебракам, а сам відправився паломником в Палестину. Повернувшись, став священиком в місті Міри, а згодом – єпископом.

Святий Миколай – образ, який асоціюється з високими людськими моральними цінностями, глибокою вірою в Бога і праведність існування на землі. Не гроші, а любов, порядність, доброчесність і благородство правлять світом.

Вітаємо всіх з Днем Святого Миколая! Нехай це свято перетвориться на справжнє диво. Нехай цей день вселить в нас любов і надихне на добрі справи і милосердя, нехай подарує нам віру у здійснення наших найзаповітніших бажань!

Для святкового сімейного дозвілля у нагоді буде чудова добірка книжок, та цікаві мультики про традиції святкування цього дня в інших країнах.

А ще вашій увазі пропонується інтерактивний тест до Дня Святого Миколая для дітей та дорослих

https://learningapps.org/view28173850?fbclid=IwAR3haOqsRoyM1IKdIIQKoW658OaP16CRsqpTBZByo8QpgCVafqrc8_0Or-w

Вітаємо усіх шанувальників чаю із Міжнародним днем чаю!

А ви знаєте, що напій, який отримав найбільше поширення після звичайної води, родом з Піднебесної? Титул першовідкривача чаю згідно з стародавніми китайськими легендами належить імператору Шень Нуну. У літописі правлінь Китаєм він більш відомий як Божественний Землероб. Жив імператор у III тисячолітті до н.е., а тонізуючий напій отримав по чистій випадковості. Під час однієї зі своїх прогулянок Шень Нун, втомлений від літньої спеки, відпочивав під деревцем з ароматним листям. Зірваний вітром листок, випадково опинився в чаші розігрітої на сонці води. Колір зачарував його. Імператор зацікавився та спробував отриманий напій. Він був у захваті від чарівного аромату, приємного смаку та освіжаючого відтінку. Так чай побачив світ.

Однак краще звернути увагу на думку вчених-істориків, які стверджують, що люди знали про існування чаю як рослини в період з 220 по 280 рр. Через століття його стали вирощувати, тобто представника флори з ніжним зеленим листям ввели в культуру. За що ми дуже вдячні древнім китайцям!

Про користь вживання різноманітних сортів чаю написано чимало наукових праць. У багатьох країнах по всьому світу існують унікальні багатовікові чайні традиції. За посиланням Діаночка Гриньків розкаже про традиції чаювання у Китаї, Японії та Англії.

Тож вітаємо зі святом та зичимо приємного перегляду та родинного чаювання!

З 12 грудня в Україні Національний тиждень читання!

Це особливий час, коли читачі, письменники, видавці, бібліотекарі, книгарі об’єднаються навколо книги та читання. До національного тижня читання може приєднатися кожен охочий. Щоб взяти участь в цій акції особисто, можна:

* Написати пост у соцмережах із рекомендаціями українських книжок (перекладених або від українських авторів);

* Придбати книжки у книгарні для себе, на подарунок комусь, або для передачі в бібліотеку — і також розповісти про це у соцмережах;

* Розповісти або написати історію про читання і книжки у вашому житті в соціальних мережах. Тема: "Чому, на вашу думку, читання і українські книжки важливі для українців?";

* Відвідати/записатися в бібліотеку, обрати книжки для всієї родини та написати про свій досвід.

Український інститут книги закликає всіх охочих протягом Національного тижня читання робити публікації з рекомендованими інституцією книжками, розповідати про літературні враження, використовуючи гештеги #ЗачитанеДоДірок, #тижденьчитання, #КнигаНаВійні.

Тож долучаймося! Читаємо, популяризуємо та захоплюємося українською книгою разом!

#тижденьчитання

Українська книжка для дітей не так давно почала пробиватися в широкий світ.

Поява у престижних міжнародних каталогах на кшталт «Білих круків»та «почесних списках» премії Андерсена, участь видавців у Міжнародній книжковій виставці в Болонії, перемога в авторитетних преміях і як наслідок – переклад іноземними мовами та успіх у закордонного читача.

Саме для вас дитячі книжки, які видані в Україні протягом останніх років та стали відомими у світі.

Історичний розвиток нашої цивілізації на всіх етапах свого становлення постійно перетинався з одними і тими ж питаннями, 

які надалі були окреслені і узагальнені в цілісне поняття - права людини.

Це сталося з абсолютно природних міркувань, так як всілякі утиски одних людей іншими завжди викликали відповідну і таку ж типову ситуацію, коли розклад сил по тим чи іншим причинам змінювався, а суспільство все ж прагнуло деякої стабільності. У пору згадати знамениті слова з біблійного Писання: «Що посіє людина, те й пожне».

У сучасному світі права людини стали кваліфікуватися за цілою низкою напрямів:

Особисті права, які передбачають недоторканність особи і житла, власності та конфіденційності листування та права на об’єктивний суд.

Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості.

Політичні права, які мають на увазі і свободу совісті, і рівність усіх перед законом, свободу друку і свободу слова, свободу зібрань та право на протест.

Економічні права, які мають на увазі свободу розвитку і функціонування промисловості і торгівлі, свободу пересування та розпорядження власністю на свій розсуд.

Культурні права включають в себе свободу мистецтв і наук, свободу викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови.

Все це узагальнено і взято на озброєння як демократичні цінності.

Після закінчення Другої світової війни Генеральною Асамблею ООН 10-го грудня 1948-го року була прийнята Загальна декларація прав людини. Пізніше, в 1950-му році всім зацікавленим державам і організаціям було запропоновано відзначати цю дату як всесвітній День прав людини. Відзначається щорічно відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН.

У цей День ми приєднуємося до цієї ініціативи і бажаємо всім нам розуму і мудрості. Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх по відношенню до наших ближніх! Слідуючи принципам поваги та активної громадянської позиції ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих, але і для наших нащадків.

Пам’ятаємо, що кожен із нас повинен знати свої права і обов‘язки, поважати права інших людей та дбати про дотримання прав кожної людини. Більше про права дитини можна дізнатися із добірки книжок та переглянувши мультик за посиланням:

Всесвітній день футболу, відзначається щорічно 10 грудня. 

Це свято шанувальників футболу всього світу. Історія цієї спортивної розваги має глибоке історичне коріння. Перша згадка про футбол як про «гру в м’яч ногами» зустрічається ще в китайських джерелах другого тисячоліття до нашої ери.

В ті часи футбол у Китаї називали Цу Чю, що в перекладі означає «штовхати ногою». Завдяки цій захопливій грі китайці підтримували хорошу фізичну форму.

За іншою версією, попередницею сучасного футболу була дика гра саксонців, які жили в Англії у ІІХст. Вчені вважають, що футбол саксонців був частиною військової підготовки солдат. Ще три тисячі років тому ця гра була однією з провідних у цього народу.

Відомо, що в футбол грали і древні греки та римляни. «Битва за м’яч» — саме так називали його в Греції, тож можна тільки уявити, якими прийомами користувалися гравці, щоб заволодіти м’ячем. Тож футбол пройшов довгий історичний шлях формування і вдосконалення, і продовжує завойовувати серця гравців і шанувальників усього світу.

І ми щороку десятого грудня віддаємо данину футболу, який для багатьох із нас не просто гра, а стиль життя.

Тож, якщо у вас є друзі, які захоплюються футболом, неодмінно привітайте їх зі Всесвітнім днем футболу та побажайте нових перемог та голів у ворота суперника.

А добірка книжок буде корисною для всіх, хто хоче знати про футбол все.

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження славетного українця,

філософа європейського рівня, народного учителя на всі віки - Григорія Савича Сковороди.

Його ім'ям називають кораблі, заклади освіти та науки, вулиці, населені пункти. Його філософську спадщину вивчають у багатьох країнах світу. Його духовний світ - безкраїй. Він виходив тисячі верст і увійшов у вічність. Ім'я його - Григорій Сковорода.

За версією ЮНЕСКО,  він входить до п’яти мудреців світу – разом із Сократом, Конфуцієм, Спінозою і Махатмою Ґанді. Їх усіх об’єднує принцип: «жив, як учив».

Григорій Сковорода - «вічний мандрівник», він обійшов пішки Угорщину, Австрію, Польщу, Німеччину, Італію. Знайомився із ученими, відвідував лекції в університетах.

Великий український філософ кілька століть тому проповідував істини, які є актуальними і нині.

Афоризми Григорія Сковороди — справжнє джерело знань і життєвої мудрості.

Він є автором багатьох висловів про науку і працю, дружбу, любов, щастя, життя, час, мову, честь і здоровий спосіб життя.

Пропонуємо вам згадати найвідоміші з них.

ДОВІДКА:

Афори́зм — короткий, дуже влучний, оригінальний вислів, що виражає узагальнену думку у виразній, легкій для запам'ятовування формі, яка згодом неодноразово відтворюється іншими людьми.

 Зима – час читати!

Вітаємо з першим місяцем зими!

Бажаємо усім нам Перемоги, нашим захисникам тепла та захисту, ворогам вогню та морозу, а вам, наші читайлики, чудових казкових снігопадів і захопливих зимових забав, морозної свіжості та бадьорості, чудових свят і чарівних історій.

Час готуватися до новорічних свят! Цього року варто влаштувати домашні, затишні, незабутні, веселі та цікаві свята. Тож почнемо готуватися?

На вас уже чекає зимова добірка книжок. Зима – час читати!

Наше сьогодення вчить: аби не повторити трагедій та злочинів минулого, ми маємо пам’ятати свою історію!

26 листопада в Україні та світі вшановують пам'ять жертв Голодоморів. День пам'яті жертв сталінського режиму сьогодні відбувається під час повномасштабної війни росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцид. Адже росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську державу та націю.

До цієї трагічної дати в бібліотеці Угроїдського ліцею розгорнуто виставку «Годину трагічну вшануємо разом». Голодомор - біль серця всієї України. Схилимо голови в жалобі за тих, то не вижив. Запалимо свічку пам'яті о 16.00.

У світі в останній день жовтня відзначають Міжнародний день Чорного моря. Саме 31 жовтня 1996 року шістьма причорноморськими країнами підписано стратегічний план із реабілітації та захисту Чорного моря. Його суть - у проведенні різноманітних досліджень морського середовища і визначення основних заходів для його покращення. Тоді ж і заснували сьогоднішнє свято.

Нині над Чорним морем нависла загроза екологічної катастрофи. Росіяни запускають ракети з підводних човнів у Чорному морі, скидають у воду відпрацьоване паливо та знищують на окупованих територіях установки для біологічного очищення. Після російського вторгнення зафіксували масові смерті дельфінів. Через військові дії та відсутність контролю за викидами Чорне море втрачає здатність до самоочищення. Безпекові виклики в Чорному морі - це загроза всьому Європейськом регіону. Чорне море і до війни було у скрутному становищі. Були проблеми пов’язані із забрудненням токсичними та біогенними речовинами, а також із біорізноманіттям, але був певний план дій, який би дозволив досягти доброго екологічного стану Чорного моря. На жаль, війна внесла свої корективи. Всі кошти, які були виділені на рік, щоб ми могли подолати кризу і наблизитися до доброго екологічного стану, були перераховані на ЗСУ. Тож для відновлення цієї роботи нам і всьому Чорноморському регіону потрібен мир!

Усій планеті потрібен мир! Єднаймося! Допомагаємо! І наближаємо нашу Перемогу!

За посиланням цікаві факти про Чорне море.

https://www.youtube.com/watch?v=_KlQ64-PuCc

А також читаємо книжки, щоб багато знати! А знання - велика сила! Переможемо!

20 жовтня – Міжнародний день кухаря та кулінара.

Бібліотека Угроїдського ліцею приєднується до смачного дня і пропонує свій бібліотечний рецепт:

РЕЦЕПТ ДИТЯЧОЇ КНИЖКИ

До добра добра додати,

трохи гумору вмішати,

сипонути навмання

чудернацького знання,

сумотинки - дві краплинки,

ложку сміху - на утіху,

співчуття - для вороття,

гарних снів і гарних днів,

ще краплинку самоти,

знову жменьку доброти і лунке

чарівне слово.. .

Все - зварилося! Готово!

Гаряченьке - аж пахтить...

Покуштуйте!

Хай щастить!

                                    Григорій Фалькович

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек та продовжуючи тему українського козацтва бібліотека Угроїдського ліцею пропонує пригадати прислів'я та приказки про козаків. Приєднуйтесь за посиланням та розважайтесь! 

Україна – земля славного незабутнього минулого, якою можна пишатися. На цій землі упродовж віків формувалася нація з гордим ім’ям – українці, які боронили свою територію від ворожих зазіхань. Звідусіль йшли на родючу українську землю численні завойовники, щоб стати володарями щедрої землі. Проте всі їхні спроби виявилися марними. Не міг допустити волелюбний народ, щоб його країна ставала перед кимось на коліна, була годувальницею нахабних поневолювачів. Так, нашій країні довелося пережити багато труднощів, але українці все витримали, не зламалися та стали ще міцнішими, ще дужчими, щоб будувати нову Україну – самостійну державу, здатну бути однією з найкращих і найвеличніших держав світу. Такою, про яку мріяли наші предки. Українці пишаються тим, що їхня Батьківщина не раз переживала дні своєї слави, мужньо переносила найважчі випробування, коли гинули мільйони її синів і дочок. Згодом вона відроджувалася, поставала зі згарищ і руїн, виховувала нові покоління лицарів правди і волі. А зараз черга за нами. Від нас залежить, якою буде Україна.

Тож читаємо книжки, щоб багато знати. А знання - велика сила! Тож будьмо сильними! Бібліотека Угроїдського ліцею пропонує цікаву добірку книжок про історію України.

А за посиланням дивіться мультик «ТНМК Історія України за п‘ять хвилин» та «Славетні українці. Розповідає Яся»

https://www.youtube.com/watch?v=BhuWhgS_HlA 

https://www.youtube.com/watch?v=J-_gAROmP7M

14 жовтня українці святкують чотири свята:

День захисників і захисниць України;

День Покрови Пресвятої Богородиці ;

День козацтва ;

80 років з дня створення УПА

Перше Свято встановлено з метою вшанування мужності та героїзму наших захисників - чоловіків та жінок, які героїчно захищали з 2014 року і боронять зараз нашу державу від російських окупантів. Безпрецедентні зразки мужності та відваги наших воїнів на передовій, сотні відданих життів за Батьківщину заслуговують гідного вшанування наших захисників з боку суспільства та держави.

Дата цього свята обрана не випадково. Цього дня відзначається велике християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, а з 1999 року, встановлений День українського козацтва.

З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака, як українського лицаря і захисника рідної землі, близький кожному українцю.

У ХХ столітті козацькі традиції боротьби за незалежність України наслідували вояки Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії. І не випадково днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови у 1942 році. Таким чином, цілком логічно, що цього дня давнє героїчне минуле України поєдналося з героїчним сьогоденням.

І нині українська армія, наслідуючи бойові традиції наших предків, героїчно звільняє Україну від російської орди.

З нагоди свята вітаємо усіх, хто має високе звання захисника України! Шлемо сердечні вітання ветеранам, учасникам війни, військовослужбовцям, воїнам запасу, батькам та матерям солдатів та зичимо міцного здоров'я, добра, щастя, злагоди Вам та Вашим родинам! Вічна шана тим, хто втратив на війні своє здоров‘я! І вічна пам‘ять Героям, які загинули за Україну!

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у бібліотеці Угроїдського ліцею створена виставка літератури «За честь, за волю, за українську долю»

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. 

Кожного року в жовтні в Україні проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Цьогоріч гасло заходу: «В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!»

24 лютого 2022 р. розпочалася відкрита війна російської федерації проти України. Війна порушила мирну творчу працю українського народу. Загинули тисячі людей, мільйони були вимушені покинути рідні домівки. Завдано непоправної шкоди численним населеним пунктам по всій країні, знищено сотні закладів освіти, науки і культури, зокрема бібліотек. Земля стогне від болю, кров людей проливається від рук російських окупантів. Український народ став на захист своєї держави, показавши відданість і любов до України. Восьмий місяць українці міцно тримають оборону і третій місяць, як успішно звільняють від ворога окуповані міста та села. Ми обов‘язково переможемо! Дякуємо нашим воїнам, які героїчно захищають рідну землю! А наша зброя - наша мова!

Говоримо українською! Щоб ніколи більше ворог не прийшов «звільняти» нас.

А за посиланнями на вас чекає добірка віршів про Україну та вірші, народжені війною.

https://maximum.fm/virshi-pro-ukrayinu-dlya-ditej-i...

https://youtube.com/watch?v=aGvKgLwAsEY&feature=share

https://youtube.com/watch?v=jAybvEQuC9o&feature=share

https://youtube.com/watch?v=4VYRIJWXpRQ&feature=share

У бібліотеці Угроїдського ліцею створена виставка літератури, присвячена Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек. Гостинний Читайлик радо запрошує всіх охочих відвідати нашу бібліотеку.

Естафета читацьких вподобань

Всеукраїнський день бібліотек - найчитальніший день року.

Здобувачі освіти Угроїдського ліцею долучились до читацького флешмобу "Естафета читацьких вподобань"

Учасники цього челенджу діляться з іншими своїми книжковими уподобаннями і доводять, що читати весело, корисно і цікаво

Задоволення, яке здатана подарувати книга важко порівнять з чимось іншим.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек.

З нагоди свята у нашій бібліотеці було створено тематичні композиції

Бібліотека – це справжня скарбниця, яка зберігає пам'ять і мудрість народу. В Україні налічується понад 40 тисяч бібліотек, в яких працює близько 53 тисяч бібліотекарів.

Увесь колектив Угроїдського ліцею приєднується до привітань  бібліотекарів нашої країни, нашої області, району та громади!

Бажаємо вам нових трудових звершень, успіхів у вашій почесній справі, невичерпної енергії, оптимізму, міцного здоров'я, щасливої долі, родинного тепла і вдумливих, допитливих, розумних, талановитих і добрих серцем читачів.

Ми щиро дякуємо Вам, Світлано Вікторівно, за вашу щоденну працю, турботу та допомогу

І хочемо вам побажати:

Сміливих ідей, і натхнення, й завзяття!

Завжди перемога приходить як свято!

Хай друзів надійних все більшає коло,

А смутку й поразки не знати ніколи!

14 лютого – Міжнародний день дарування книг – одне з наймолодших свят у календарі, яке об’єднує всіх, хто дарує книги, прищеплюючи, таким чином, любов до читання. Починаючи з 2012 року цей день відзначають даруванням книг бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням, друзям, членам родини.

Тому звертаюся до всіх охочих з проханням долучитися до акції не тільки 14 лютого. Якщо ви маєте вдома дитячі книги, які вже прочитали зі своїми дітками, або у вас є можливість придбати нову книгу, журнал, довідник – подаруйте їх нашій бібліотеці!

Повернувшись до школи після дистанційного навчання, здобувачі освіти 4 класу Сидоренко Інеса та Заїка Валерія долучилися до акції та подарували шкільній бібліотеці свої улюблені книжечки. Щиро дякуємо дівчаткам за щедрість та прояв доброти!

З вдячністю та повагою бібліотекар Світлана Бубель

  

4 березня 2021 р. з нагоди 207 річниці з дня народження Т. Г. Шевченка у шкільній бібліотеці була оформлена  викладка літератури про життя і творчий шлях, що покликана виховувати любов і повагу до спадщини, яку залишив поет

Бібліотекарем Фоменко Н.О.  проведена  вікторина. Присутні дружно відповідали на питання по творах  Великого Кобзаря. 

  

З 1 по 30 жовтня 2020 року в Угроїдській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів» 

План заходів

Інформаційний стенд

Конкурс дитячих малюнків

Перегляд екологічного м/ф "Славен будь"

Нон-стоп: заходи на перервах

  

Екологічна гра " Сортуємо сміття"

Робота екомайстерні "Розфарбовуємо еко-сумку"