Кросбраузерність.

веб_технології_15.pptx

Тестування кросбраузерної сумісності (важлива складова частина розробки сайту) – це перевірка того, як виглядають всі веб-сторінки при перегляді в різних браузерах (наприклад, в таких веб-переглядачах як Chrome, Firefox або Internet Explorer). Зрозуміло, що під абсолютно всі браузери адаптувати сайт не вийде, але можна почати з тих, якими користуються більшість відвідувачів вашого (дізнатися це можна, наприклад, зі статистики Google Analytics).

Чому важливо тестувати кросбраузерну сумісність?

Сучасні користувачі мережі Інтернет мають широкий вибір веб-переглядачів (браузерів). Якщо ви не проведете тестування та/або не проведете зміну верстки і стилів під найпопулярніші браузери, ви просто втратите багатьох потенційних відвідувачів, оскільки для них ваш сайт буде недоступним або важким для перегляду. Це ж стосується і мобільної верстки (оптимізації сайту під мобільні пристрої).

Що впливає на труднощі при перегляді мого сайту?

Існує ряд труднощів, які можуть бути у користувачів при відвідуванні вашого сайту. Зважаючи на велику кількість змінних – в тому числі і тих, що не залежать від вас, — кожен відвідувач, можливо, буде бачити ваш сайт трохи інакше, ніж ви того б хотіли. 

Ось основні елементи, які можуть викликати проблеми із відображенням сайту:

апаратне забезпечення користувача, програмне забезпечення, більш ранні версії браузерів, деякі відвідувачі можуть не оновлювати свої браузери протягом дуже довгого часу, і це може викликати конфлікти сумісності при перегляді вашого сайту (особливо, якщо він виконаний з використанням найсучасніших технологій)

Основні інструменти для тестування кросбраузерної сумісності

Якщо ви не експерт з тестування у веб-розробці, не хвилюйтеся: в мережі Інтернет досить і платних, і безкоштовних ресурсів для цього, і вам не потрібно буде створювати свою власну систему тестування, «але»: україномовних ресурсів немає, всі вони на англійській мові.

Ви також можете завантажити і встановити на своєму комп’ютері всі необхідні версії браузерів, але це рішення не для людей зі слабкими нервами. Врахуйте також, що деякі браузери оновлюються у фоновому режимі і без вашого дозволу. 


Для професійних цілей підійдуть тільки платні рішення. Практично всі вони вимагають наявності підписки, але надають невеликий безкоштовний тестовий період. До таких ресурсів можна віднести: BrowserStack, Cross Browser Testing, Sauce Labs. 


Для визначення підтримки елементів HTML5 та CSS3 в різних версіях браузерів скористайтеся сайтом Can I use


Якщо для вашого сайту критично важлива підтримка в старих браузерах, можете скористатися наступними плагінами і JavaScript-бібліотеками: HTML5 Shiv, Modernizr, Respond. 


При підключених вищевказаних плагінах вам потрібно буде писати окремі стилі CSS, додавати потрібні медіа-запити, а в деяких випадках і браузерні префікси css-стилів. Це дозволить вам значно розширити кросбраузерну підтримку для вашого сайту. 


Хоча тестування браузерної сумісності – не найприємніший або надихаючий аспект створення нового веб-сайту, але це один із наріжних каменів успішного сайту, на якому відвідувачі стають клієнтами завдяки простоті використання і професійному оформленню.