Глибинність та невимірність Тараса Шевченка

Post date: Mar 30, 2017 11:20:51 AM

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково, щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку неповторним.

Святково прикрашена аудиторія в Козелецькому технікумі ветеринарної медицини. У центрі портрет Тараса Григоровича Шевченка,обрамлений вишитим рушником, виставка «Кобзарів» різних років видання, книги письменників про Великого Кобзаря.

День народження Тараса Григоровича Шевченка

Мета даного заходу - розширити знання студентів про життя і творчість Т.Г.Шевченка, сприяти вихованню національної самосвідомості, формувати громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання читати твори Т.Шевченка, розвивати творчі здібності, виховувати любов до національної культури, прагнення бути справжніми українцями, виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія – Тараса Григоровича Шевченка. Адже, як писав український письменник, філософ Євген Сверстюк: «Феномен Шевченка відбиває наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам'ять…».

В процесі проведення конференції студенти згадали непростий життєвий шлях поета, прослухали пісні: «Реве та стогне Дніпр широкий», «По діброві вітер виє» та «Шлях до Тараса». Для повного уявлення про внесок Кобзаря в скарбницю української культури було ознайомлення зі спадщиною Шевченка – художника.

студенти Козелецького коледжу ветеринарної медицини на відкритій виховній години присвяченій Т.Г. Шевченко

За допомогою технічних засобів були продемонстровані: олійне полотно «Катерина» (1842), «Селянська родина» (1843); майстерні пейзажі: «Почаївська Лавра з півдня», «Вознесенський собор у Переяславі»; потрет Ускової з донькою» (1854), «Портрет Д.Алексєєва (1856-1858). І це лише окремі фрагменти з величезної спадщини художника. Також для студентів були підготовлені презентації: «Жінки в долі Шевченка» та «Пам′ятники Шевченку на Чернігівщині».

викладачі, організатори дня Шевченко у Козелецькому ветеринарному технікумі

Щиро, з захопленням студенти І курсу декламували вірші: Онищенко Дмитро «Думи мої, думи», Кошарний Юрій «Заповіт», Жванія Вадим «Мені тринадцятий минало», Афанасенко Анастасія «Розрита могила», Ларченко Марина прочитала баладу «Лілея». Сьогодні ми повертаємось обличчям до загальнолюдських цінностей, а отже, й до Шевченка. Він приходить у наш день. Але ми повинні йти в його час. Лише так між нами і ним глибшатиме взаєморозуміння. Щоб знайти таке взаємопорозуміння студентами І- Б(9кл) була підготовлена інсценізація уривка з поеми «Катерина», якій Билименко Владислав зіграв роль батька, Примак Ярослава – матері, Хохотва Дарина – доньки.

студенти Козелецького технікуму декламують вірші Тараса Шевченка

Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об'єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум'яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

захід у ветеринарному коледжі

Кожна нація, якій пощастило відкрити й висловити свою творчу ідентичність, своє глибинне самопізнання, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого національного пророка. Серед тих щасливих, вибраних народів є й ми, українці. Й ось чому. Поляки дістали Міцкевича, німці – Гете, англійці мають Шекспіра, італійці – Данте. Росія пишається своїм Пушкіним, а ми, українці, – Тарасом Шевченком. Він, безсмертний Тарас, для нашого народу – явище унікальне, неординарне. Тому все, що з ним пов’язане, дороге нам і рідне. Він і далі залишається серед нас, українців, як невмирущий геній, як проводир, що показує нам шляхи в боротьбі за наші ідеали. Любити Шевченка – любити Україну, любити Україну – любити Шевченка!

студенти 1 курсу Козелецького ветеринарного технікуму виступають

Безперечно, Шевченко - духовний символ України, наш великий сучасник. До нових і нових поколінь він приходить разом із усвідомленням ними дійсності. Із дитячих літ, неначе святеє писання, убираємо ми в душу його полум'яні пророчі рядки.

Великий Кобзар і сьогодні незримо присутній у нашому житті,звертається до нас усіх зі своїми безсмертними думами. Український народ свято вшановує пам'ять свого безсмертного пророка, поета. Кожного року ми відзначаємо Шевченківські дні. Линуть над світом вірші та пісні, написані Шевченком. А його величний образ постає у нових ліричних творах поетів. Звисока споглядає Тарас на свою Україну. Бо безсмертна слава народного поета – патріота. Актуальність Шевченка не в тому, що він порушив великі й вічні питання або дав нам відповідь на них. Кожне покоління має самостійно шукати відповіді на питання, поставлені часом.

Завідуюча бібліотеки

Козелецького технікуму

ветеринарної медицини БНАУ

Щербина Любов Миколаївна