ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ БІБЛІОТЕКИ ЗА СІЧЕНЬ 2023 РОКУ

Як нас бережуть мамині молитви, так ми бережемо свої традиції.

Січень місяць запам’ятався нам такими історичними подіями:

1 січня наша країна вшанувала – 114 річницю від дня народження Степана Бандери - лідера Організації Українських Націоналістів, символу українського спротиву. Батько наш Бандера – ким він був насправді? І чому досі окупанти палають від його імені? Довкола Бандери існує багато міфів. Йому поклоняються та ненавидять. Постать Бандери важлива – бо ворог у нас незмінний. Бандера боровся за українську ідентичність. І цього йому не пробачила жодна влада: польська, німецька, а потім і радянська. Росіяни його бачать в кожному українцеві. І навіть через 60 років після його вбивства і досі бояться. Для багатьох українців постать Бандери близька, бо ворог у нас незмінний. Бібліотека радить почитати : ІХ Бандерівські читання: Світ ідей Степана Бандери та виклики ХХІ століття.( До Збірника увійшли матеріали виступів учасників ІХ Бандерівських читань. Тематикою обговорення стали такі проблеми, як усвідомлення, чим є і чим не є український націоналізм у ХХІ столітті.

- 6 січня день народження Василя Стуса. Письменник, правозахисник, борець… Василь Стус став символом Українського Опору другої половини ХХ століття, він був одним із тих, хто вів непримиренну боротьбу за українську державність та національну ідею. Він обрав беззавітне служіння рідному народові, йшов тернистою дорогою та приймав безкінечні удари долі. Україна була для нього серцевим болем, з якого й народжувалася його полум’яна поезія. У неймовірно тяжким умовах тюрми, куди його запроторили за антирадянщину Василь Стус тримався стійко, голови не схиляв. Він усвідомлював, що за ним «стояла Україна, мій пригноблений народ, за честь котрого я мушу одстояти до загину». Так поет знав, що загине у своїй боротьбі з цією системою, але був упевнений, що через свою смерть повернеться до рідного народу: «Народе мій, до тебе я ще верну, як в смерті обернуся до життя…».

То ж пам’ятаємо про тих, хто не склав духовної зброї ніколи і ні за яких обставин, хто не втратив віри в суверенну незалежну державу Україна.

Бібліотека радить почитати : Василь Стус. Вибране (Перлини української класики). Василь Стус. Небо. Кручі,Провалля. Василь Стус. Феномен доби.

22 січня. «День Соборності та свободи України – день єднання»;

З нагоди 105-ї річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки в бібліотеці коледжу в період з 22 по 25 була представлена виставка : «День Соборності та свободи України – день єднання».

27 січня Україна вшановує пам'ять мільйонів жертв Голокосту.

Голокост є однією з найстрашніших трагедій та одним із найбільших злочинів в історії людства, завжди буде для всіх застереженням про небезпеки, в основі яких – ненависть, фанатизм, расизм та упередженість. Пам’ятаймо ж про це, згадуючи мільйони жертв Голокосту та вшановуючи їхню пам’ять".

Бібліотека коледжу долучається до вшанування пам'яті жертв Голодомору та пропонує переглянути викладку літератури до даної тематики.

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. І скільки б не пройшло років, десятиліть ми пам'ятаємо, ми не забудемо… Вічна слава Героям Крут!

До дня пам'яті героїв Крут в бібліотеці підготовлена виставка:

« Трагізм і героїзм Крут».

Бережемо традиції, бережемо спогади. Пам'ятаємо сьогоднішніх захисників України які бережуть побратима на полі бою і відвойовують кожен клаптик землі на позиціях і бажаємо, щоб кожен зміг дочекатися Перемоги. Слава Героям! Слава Нації!