Хроніка 2022

грудень  2022 р.

У Міжнародний день боротьби з корупцією більш як три сотні студентів отримали заряд доброчесності від НАБУ

Директор Харківського теруправління НАБУ Юрій Кравченко зустрівся з курсантами Національний університет цивільного захисту України, студентами Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка та Полтавський фаховий коледж НЮУ імені Ярослава Мудрого. Він розповів молоді, в чому полягає унікальність Національного бюро та як команда інституції протидіє топкорупціонерам і російському агресору.

Тему війни НАБУ на два фронти підхопив директор Одеського ТУ Володимир Деулін під час 12-го Київського кримінально-правового форуму, організованого Асоціація адвокатів України (ААУ) / Ukrainian Advocates' Association (UAA). У межах сесії «Війна та боротьба з корупцією» спільно з представниками ВАКС, НАЗК, правниками та адвокатами обговорили актуальні питання роботи антикорупційних інституцій в умовах воєнного стану.

«Навіть в умовах війни ми не лише не збавляємо темпи роботи, а й нарощуємо їх. Про це можна впевнено говорити, аналізуючи кількість розкритих корупційних злочинів і притягнутих до відповідальності корупціонерів за час повномасштабного вторгнення», — підкреслив директор ОдТУ.


листопад  2022 р.

Доцентині кафедри початкової освіти Тетяна Мірошніченко й Валентина Богута – учасники міжнародного проєкту «Навчаємось разом»

Викладачі кафедри початкової освіти Тетяна Мірошніченко й Валентина Богута продовжують участь у міжнародному проєкті «Фінська підтримка реформи української школи» («Навчаємось разом»). В межах проєкту заплановано серію вебінарів «Психосоціальна підтримка вчителів і дітей в умовах війни». Мета програми: проведення онлайн-навчання з підготовки викладачів закладів вищої освіти з надання психосоціальної підтримки, викладачам університету, майбутнім вчителям початкових класів, учням та їх батькам.

4, 8 листопада 2022 році в онлайн-формі на платформі Zoom пройшли вебінари, завданнями яких було: знайомство з учасниками заходу, визначення очікувань від вебінару, опитування щодо досвіду вивчення проблеми психосоціальної підтримки вчителів і дітей в умовах воєнного часу, дослідження рівня володіння умінь з даного питання, ознайомлення з психофізіологічними особливостями стресу.

Спікерами вебінарів були: Оксана Руда – доктор філософії, професорка КиМУ, національна консультантка швейцарсько-українського проєкту DECIDE; Тетяна Гніда – доктор філософії, практикуюча психологиня, експертка з індивідуальної та групової терапії, супервізорка міжнародних освітніх проєктів; Вікторія Соловйова – психологиня та психотерапевтка, наукова співробітниця Центру психічного здоров’я НаУКМА, керівниця Центру психосоціальної реабілітації Національного університету «Києво-Могилянська академія» м. Покровська Донецької області; Ольга Пастухова – магістерка психології, тренерка-супервізорка, психологиня і психотерапевтка.

Під час вебінарів учасників ознайомили з метою заходів, правилами роботи в групі, спікери акцентували увагу на важливості проблеми збереження й зміцнення ментального здоров’я в умовах війни, презентували психотерапевтичні практики з підтримки психоемоційного стану. У ході онлайн-зустрічей панувала доброзичлива, творча атмосфера співпраці, забезпечувався зворотній зв'язок та педагогічна рефлексія.

Програма вебінарів з питань психосоціальної підтримки для пілотних закладів вищої та фахової передвищої освіти передбачає 15 вебінарів, запланованих на листопад - грудень 2022 року.

Викладачі та стейкхолдери ОП «Початкова освіта» - учасники програми «Наставництво (педагогічна практика)»

в рамках міжнародного проєкту «Фінська підтримка реформи української школи»

Викладач кафедри початкової освіти кандидат педагогічних наук Валентина Богута та стейкхолдер ОП «Початкова освіта» освітнього рівня «бакалавр» Тетяна Яненко успішно завершили кейс вебінарів за програмою "Наставництво (педагогічна практика)" в рамках міжнародному проєкту «Фінська підтримка реформи української школи» («Навчаємось разом» напрям «Вища школа»).

   Спікерами виступили Рія Палмквіст - радник Національного агентства Фінляндії з питань освіти, магістр та кандидат педагогічних наук (MA, Ph.D), вчитель для дітей з особливими освітніми потребами, вчитель початкових класів та Аня Хурінайнен-Косунен – магістр педагогічних наук, тренер-педагог, учитель початкових класів з 30-річним досвідом викладання і наставництва у школах підготовки вчителів (Гельсінський університет та Університет Східної Фінляндії).

  Участь у програмі "Наставництво (педагогічна практика) передбачало ознайомлення зі структурою та змістом Фінської вищої педагогічної освіти, фінським підходом до теорії, інструментів та  особливостей педагогічної практики студентів вищої школи під керівництвом супервізора, а також формуванням професійної ідентичності учителя початкової ланки освіти. Кейс передбачав фідбек у вигляді підготовки власного проекту власної педагогічної теорії.

Профорієнтаційний захід_1667538443.pptx

Профорієнтація учнів м. Полтава

3.11.2022 року професоркою кафедри Н. Д. Карапузовою проведено онлайн- зустріч зі старшокласниками школи № 23 м. Полтави. Наталія Дмитрівна ознайомила студентів з освітніми програмами, що пропонує ПНПУ імені В.Г. Короленка, перевагами навчання в педагогічному університеті, академічними можливостями та громадським життям закладу.

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ СТРІМ ОРГАНІЗУВАЛИ НА КАФЕДРІ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ

З ініціативи завідувачки кафедри початкової освіти, професорки, докторки педагогічних наук Ольги Федій, викладачі Юлія Павленко і Ольга Палеха долучилися до профорієнтаційних заходів Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка й, зокрема, психолого-педагогічного факультету.

У форматі «педагогічного стріму» відбулася бліц-зустріч з майбутніми абітурієнтами в навчально-наукових лабораторіях кафедри.

В аудиторії-моделі кабінету НУШ старшокласники на власні очі побачили сучасні умови підготовки майбутніх фахівців початкової освіти, дізналися про особливості використання оригінальних засобів навчання, таких як, наприклад, цеглинки лего та створена студентами власноруч «Предметна абетка».

На базі навчально-наукової лабораторії Лінгводидактики початкової освіти гості мали змогу ознайомитися із сучасними технологіями навчання англійської мови, з інтересом та захопленням взяли участь у виконанні інтерактивних завдань, зокрема, попрацювали в он-лайн сервісі Kahoot та написали власні слова-враження на педагогічній пісочниці.

«Бути першим учителем/учителькою – високе покликання й глибока шана. А наша молодь – майбутні професійні кадри у галузі початкової освіти», – такого висновку дійшли присутні на зустрічі.

жовтень  2022 р.

Неформальна освіта в дії (освітньо-наукова програма Початкова освіта)

У межах упровадження неформальної освіти здобувачка третього рівня вищої освіти (доктор філософії) за спеціальністю 013 Початкова освіта Юлія Федій відвідала вебінар (12 жовтня 2022 року) та воркшоп (28 жовтня 2022 року) для майбутніх учителів. Заходи організовані найбільшим українським освітнім центром Grade – офіційним платиновим партнером Cambridge University з метою підвищення професійної кваліфікації вчителів, розвитку викладацьких вмінь та навичок, навчання новітніх методик викладання. Детальніше про  Grade на сайті: https://grade.ua/uk

Так, на вебінарі «The Task-Based Learning Approach: what, when and how» Юлія Федій прослухала проблемні питання щодо організації уроку вивчення мови за завданням; дізналася чим завдання відрізняється від вправи, та як правильно організувати урок у форматі Task-Based Learning, а також засвоїла основні принципи ефективного використання вищевказаного підходу.

Здобуті знання та вміння здобувачка планує впроваджувати в науково-дослідній роботі аспіранта, та продукувати їх під час вивчення нормативних дисциплін “Практикум з підготовки до міжнародної англомовної сертифікації” та “Методика викладання психолого-педагогічних дисциплін”.

Кафедра початкової освіти вбачає ефективною та вмотивованою неформальну освіту аспірантів за умови врахування індивідуальних інтересів та зацікавлень здобувачів у галузі інноваційних педагогічних технологій. Тож, якщо прагнеш продовжити навчання на третьому рівні вищої освіти – вступай на освітньо-наукову програму Початкова освіта і поринь у мобільний та адаптивний світ наукового пізнання! 

Студентка спеціальності 013 Початкова освіта Кондрашова Валентина – призерка Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка

Цьогоріч у надзвичайних умовах воєнного стану та бойових дій  відбувся Всеукраїнський конкурс наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» при Державному інституті сімейної та молодіжної політики за підтримки і сприяння Міжнародної асоціації позашкільної освіти.

Гідно представила Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка та отримала Диплом ІІІ ступеня у секції «Національно-патріотичне виховання в Україні: стан та перспективи» студентка 4 курсу спеціальності 013 Початкова освіта Кондрашова Валентина (науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент  кафедри початкової освіти Валентина Миколаївна Богута).

Журі конкурсу, до складу якого увійшли провідні науковці з соціальної освіти, права, філософії, відзначили високий рівень захисту представлених наукових робіт з актуальних проблем національно-патріотичного виховання, розвитку волонтерства, боротьби з колабораційною діяльностю, захисту прав дітей.

Започатковано співпрацю з Університетом прикладних наук і мистецтв Північно-Західної Швейцарії 

17 жовтня 2022 року відбулося підписання меморандуму про порозуміння між Університетом прикладних наук і мистецтв Північно-Західної Швейцарії і Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка.

Ректорка університету Марина Гриньова зауважила на пріоритетності співпраці з іноземними освітніми закладами-партнерами, що сприяє євроінтеграції української педагогічної вищої освіти. Цілями співпраці є залучення здобувачів освіти та науково-педагогічних співробітників закладів-партнерів до навчальної та наукової діяльності, академічної мобільності, неформальної освіти, спільних проєктів.

Співпраця започаткована з ініціативи психолого-педагогічного факультету, зокрема очільниці факультету Наталії Сулаєвої, завідувачки кафедри початкової освіти Ольги Федій та доцентки кафедри початкової освіти Наталії Гібалової.

Наразі триває обговорення плану реалізації угоди, зокрема здійснення академічної мобільності здобувачами освіти педагогічного університету.

3 жовтня 2022 року розпочалося навчання студентів спеціальності Початкова освіта за програмою Міжнародної академічної мобільності у Загребському університеті на педагогічному факультеті (Хорватія). 

вересень  2022 р.

Зорепад_2022

                                                                     

30 вересня 2022 року відбувся конкурс талантів "Зорепад_2022" студентів першого курсу психолого-педагогічного факультету. Студенти груп ПО-115, ПО-116, ПО-117 продемонстрували свої танцювальні, вокальні, музичні, художні та поетичні таланти. Група ПО-115 отримала Диплом І ступеня - куратор професор Наталія Дмитрівна Карапузова. Вітаємо талановитих студентів!!!

червень  2022 р.

Мрієш бути вчителем початкових класів?

Чекаємо в Короленківській родині!

                                                                     

27 червня 2022 року доцентка кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання Тетяна Мірошніченко провела мотиваційну онлайн-зустріч з учнями старших класів ЗЗСО м. Полтава та Полтавського району. Учасниками заходу стали випускники КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Полтавської міської ради Полтавської області», Полтавської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів № 37 Полтавської міської ради Полтавської області, Терешківського ліцею Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області.

Метою мотиваційної зустрічі було ознайомлення учнів із перспективами навчання на спеціальності 013 Початкова освіта, особливостями вступної кампанії 2022 року та написання мотиваційного листа, а також перевагами навчання в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка. Емоційне пожвавлення в учасників зустрічі викликала дискусія на тему «Сучасний вчитель: який він?», що дозволило учням з’ясувати роль вчителя в житті дитини, особливості професійної діяльності педагога, висловити своє бачення щодо особистісних якостей сучасного вчителя. Школярі виявили зацікавленість до педагогічної професії, бажання в майбутньому долучатися до виховання підростаючого покоління.

У невимушеній доброзичливій атмосфері учні мали змогу задати запитання, що виникали під час розмови і отримати конструктивну відповідь.

Чекаємо на креативну й перспективну молодь в лавах студентів Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка!

Студенти спеціальності 013 Початкова освіта успішно завершили виробничу педагогічну літню практику

Протягом червня 2022 року згідно з навчальними планами та графіком навчального процесу на 2021-2022 навчальний рік студенти ІI курсу першого освітнього рівня психолого-педагогічного факультету денної (ПО-215, ПО-216, ПО-217) та заочної (ПО-27, ПО-37, ПО-121) форми навчання спеціальності 013  Початкова освіта освітньої програми «Початкова освіта» проходили виробничу педагогічну літню практику.

Базами практики стали заклади позашкільної освіти міста Полтави, з якими ПНПУ імені В. Г. Короленка має підписаний меморандум про співпрацю, зокрема, Полтавський Центр позашкільної освіти та Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради. Також створили належні умови для успішного проходження практики позашкільні навчальні заклади, заклади культури та дозвілля, загальноосвітні навчальні заклади Полтавської, Кіровоградської, Вінницької областей, які наразі дають прихисток внутрішньо переміщеним сім’ям з дітьми.

Серед завдань виробничої педагогічної літньої практики було аналізувати сайт бази практики щодо відповідності вимогам Статті № 30 Закону України «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти», проведення студентами виховного заходу національно-патріотичного спрямування (квести, свята, конкурси малюнку, акції, флешмоби тощо).

ЗУСТРІЧ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ ОСВІТНЬО-НАУКОВОЇ ПРОГРАМИ ПОЧАТКОВА ОСВІТА 

23 червня 2022 року відбулася зустріч робочої групи зі стейхолдерами освітньо-наукової програми третього рівня вищої освіти (доктор філософії) Початкова освіта. Позапланове засідання зумовлене затвердженням Стандарту вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня галузі знань 01 Освіта/Педагогіка спеціальності 013 Початкова освіта та введенням в дію наказу Міністерства освіти і науки України від 06.06.2022 р. № 525. 

Відповідно до нового стандарту робочою групою програми під головуванням гаранта —  професорки, докторки педагогічних наук Ольги Федій було внесено суттєві зміни до проєкту освітньої програми: оновлено перелік загальних та розширено зміст спеціальних компетентностей аспірантів з урахуванням унікальності програми підготовки здобувачів третього рівня вищої освіти у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка; оновлено та доповнено освітні компоненти відповідно до предметної області (освітній процес на першому рівні повної загальної середньої освіти та рівнях фахової передвищої й вищої освіти з підготовки вчителя початкової школи) освітньої програми; розширено спектр напрямів пропонованих тем дисертаційних досліджень відповідно до сучасних трендів розвитку початкової освіти в Україні.

Стейхолдери освітньо-наукової програми “Початкова освіта” —   професори, доктори педагогічних наук Світлана Стрілець (Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка), Наталія Бахмат (Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка), Олексій Муковіз (Уманський державний педагогічний університету імені Павла Тичини) підтримали її у новій редакції та рекомендували до затвердження.

Кафедра початкової освіти, природничих і математичних дисциплін  та методик їх викладання запрошує абітурієнтів до навчання в аспірантурі за спеціальністю 013 Початкова освіта.

АТЕСТАЦІЙНІ ЕКЗАМЕНИ - Початкова освіта. Електронне навчання

20 червня 2022 року відбувся другий випуск бакалаврів Початкової освіти з додатковою спеціалізацією Електронне навчання, унікальність якої розширює спектр професійних компетентностей вчителя початкової школи в умовах змішаної та дистанційної форм освітнього процесу.  Студенти групи ПО (ен)-415 показали високий якісний показник знань та вмінь з предметів ІТ-спрямування, 52% випускників отримали оцінку “відмінно”. 

Атестаційна комісія у складі голови — завідувачки кафедри, професорки Ольги Федій, доцентів Наталії Гібалової та Людмили Процай виявили глибокі знання сучасних інтернет-технологій електронного навчання, що підкріплені вмінням застосовувати їх на практиці: розробка інтерактивних завдань та вправ для учнів початкових класів застосунками  LearningApps, Jamboard, Google Forms, Padlet та інших; створення навчальних відео, електронних навчальних посібників та дидактичної інфографіки. Студенти показали готовність до проєктування інформаційного освітнього електронного середовища та тьюторської діяльності в умовах дистанційного навчання. 

Абсолютно всі випускники виявили велике бажання поповнити і розширити набуті знання та вміння, опановані на програмі “Початкова освіта. Електронне навчання”, в магістратурі. Атестаційна комісія відзначила конкурентноздатний потенціал групи та реальну її перспективу і спроможність навчатися в магістратурі та займатися науково-дослідною роботою.

Кафедра початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання запрошує абітурієнтів на навчання до  бакалаврату та магістратури за освітньою програмою “Початкова освіта”, прагне поповнити педагогічну спільноту висококваліфікованими вчителями початкових класів.

Детальна інформація про кафедру в е-візитці кафедри: https://choko.link/PNPU15



V ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «ІННОВАЦІЇ В ПОЧАТКОВІЙ ОСВІТІ: ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ, ВІДПОВІДІ НА ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ» 

V ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «ІННОВАЦІЇ В ПОЧАТКОВІЙ ОСВІТІ: ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ, ВІДПОВІДІ НА ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ»

 

9-10 червня 2022 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбулася V Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Інновації в початковій освіті: проблеми, перспективи, відповіді на виклики сьогодення». Організатор заходу – кафедра початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання ПНПУ імені В.Г.Короленка. Захід відбувся у межах діяльності навчально-наукової лабораторії Інноваційних освітніх рішень і об’єднав понад 200 науковців із 21 закладу освіти, які функціонують у 17 областях України та за кордоном, зокрема: University of Education Zurich (Pädagogische Hochschule Zürich), Switzerland University of Zagreb, Faculty of Teacher Education, Croatia.

Наукове зібрання визнаних педагогів-науковців з України та зарубіжжя у перший робочий день здійснено на платформі для відеоконференцій Google Meet. Урочисте відкриття конференції розпочала голова оргкомітету ректорка університету, докторка педагогічних наук, професорка, Заслужений працівник освіти України, членкиня-кореспондентка Національної академії педагогічних наук України, лауреатка Державної премії в галузі науки і техніки України – Марина Гриньова. Також із вітальним словом виступив проректор з наукової роботи ПНПУ імені В.Г.Короленка, доктор педагогічних наук, доктор теологічних наук, професор – Василь Фазан і декан психолого-педагогічного факультету, докторка педагогічних наук, професорка, Заслужена артистка України – Наталія Сулаєва.

До вітального марафону доєдналися вельми поважні гості: Микола Пантюк – проректор з наукової роботи Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, доктор педагогічних наук, професор; Геннадій Бондаренко – завідувач кафедри початкової освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент; Світлана Стрілець – декан факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, докторка педагогічних наук, професорка; Ярослав Галета – декан факультету педагогіки, психології та мистецтв Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, доктор педагогічних наук, професор; Кічук Надія Василівна – декан педагогічного факультету Ізмаїльського державного гуманітарного університету, докторка педагогічних наук, професорка; Демченко Олена Петрівна – декан факультету дошкільної і початкової освіти імені Валентини Волошиної Вінницького державного педагогічного університету, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової освіти.

Конференція була започаткована п’ять років тому з метою обговорення актуальних проблем сучасної початкової освіти та поширення освітніх інновацій і підготовки майбутніх учителів до їх упровадження. Цьогорічний захід мав свої власні інновації – лейтмотивом переважної більшості доповідей були нові виклики, що постали перед освітянами і здобувачами освіти в умовах повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну.

Пленарне онлайн-засідання виступом на тему «Лабораторія Інноваційних освітніх рішень в умовах воєнного стану» розпочала Ольга Федій – завідувачка кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання ПНПУ імені В.Г. Короленка, докторка педагогічних наук, професорка, яка представила злободенний досвід життя навчально-наукової лабораторії під час війни, а це: організація онлайн роботи викладачів і студентів, волонтерська діяльність та проведення освітньо-розважальних заходів з метою організації дозвілля та емоційного відновлення дітей, для яких гуртожитки університету стали тимчасово другою домівкою. Емоційним продовженням висвітлення цієї теми був виступ-презентація доцентки кафедри Юлії Павленко, яка представила науковій спільноті розробку «Абетка російсько-української війни»: тлумачення і візуалізація» (автори: Юлія Павленко, Марія Панова), що на конкурсі медіатворчості «Війна нашими медіаочима» для освітян, учнів і студентів від Міністерства освіти і науки України та Академії української преси, з-поміж 300 робіт з усієї України визнана як одна з найкращих.

Тему конференції продовжила Голова Асоціації навчально-методичних, науково-навчальних та науково-дослідних лабораторій педагогічних закладів вищої освіти України, докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України Наталія Богданець-Білоскаленко, яка виступила з доповіддю «Використання рецептивної технології у вивченні української мови як другої: досвід зарубіжних науковців та практиків».

Інші учасники пленарного засідання та круглого столу «Практичний досвід реалізації ідей НУШ: освітянський педагогічний фронт» також поділилися своїми напрацюваннями.

Другий день конференції проходив у асинхронному режимі: тривала робота секційних засідань у форматі Інтернет-форуму (b-forum) на сайті конференції: https://sites.google.com/view/pnpu15. Науково-педагогічні дослідження, висвітлені у тезах науковців, обговорювалися шляхом коментування на Інтерактивній платформі (онлайн-сервісі Padlet).

За результатами роботи конференції планується видання електронного збірника тез та щорічного збірника наукових праць кафедри (головний редактор проф. О.А. Федій, 5-те видання, 2022 р.).

Бюджет конференції буде перераховано на підтримку дітей переселенців, що тимчасово проживають в гуртожитках ПНПУ імені В.Г. Короленка. Матеріали конференції учасникам надаються в електронному форматі: збірник, програма, сертифікати.

Щиро дякуємо всім учасникам та, особливо, високоповажним гостям і сподіваємося на подальшу співпрацю! Перемога буде за нами!


травень 2022 р.

Участь студентки спеціальності "Початкова освіта" Ляхно Аліни у віртуальному арт-просторі "МОЯ УКРАЇНА – ЄДИНА ТА ВІЛЬНА" 

Студентка спеціальності 013 Початкова освіта групи ПО-216 Ляхно Аліна (куратор – доц. Мірошніченко Т.В.) взяла участь у віртуальному арт-просторі «МОЯ УКРАЇНА – ЄДИНА ТА ВІЛЬНА», який відбувся 25 травня 2022 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області. Мета заходу: популяризувати українську мову, культуру; сформувати активну життєву позицію й патріотичні почуття; показати єдність українського народу і цілісність України. Студенткою був представлений авторський вірш «Твоє серце б’ється», присвячений незламності та єдності українського народу і могучій силі України-неньки у боротьбі за незалежність і перемогу!

Посилання на відео https://youtube.com/shorts/fJYX-nKGwig?feature=share


Участь Тетяни Мірошніченко у Міжнародній конференції «Нові тенденції в психології і педагогіки» на базі Комерційної академії соціальних наук в Радомі, Польща

27.05.2022 року доцентка кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання Тетяна Мірошніченко взяла участь в онлайн форматі у Міжнародній конференції «Нові тенденції в психології і педагогіки» на базі Комерційної академії соціальних наук в Радомі, Польща. З вітальним словом до учасників конференції звернулася Мілена Матушевська-Бірковська, декан факультету суспільних наук.

Тетяна Мірошніченко представила доповідь на тему «Педагогічний оптимізм учителя початкових класів як засіб успішного навчання молодших школярів». Викладач звернула увагу, що сьогодні «педагогіка щастя» набуває особливої актуальності в умовах воєнної агресії на території України, а категорія «щастя» має бути однією із провідних в педагогічній науці, оскільки змістове наповнення даного феномену тісно пов’язане з відчуттями спокою, задоволення життям, внутрішнього піднесення, психологічним комфортом, досягненням успіху в різних сферах життєдіяльності. Доцентка окреслила основні шляхи реалізації педагогічного оптимізму в початковій школі: впровадження особистісно орієнтованого підходу; прояв ВІРИ в потенційні можливості кожного учня, в успіх своє професійної діяльності; створення емоційно сприятливого освітнього середовища засобами інноваційних технологій; щасливий вчитель – щасливий учень.

Тетяна Віталіївна також щиро подякувала науково-педагогічній спільноті Польщі за системну допомогу українському народу в боротьбі за незалежність. Польські колеги висловили свою підтримку у наближенні нашої спільної перемоги. Учасники наукового зібрання домовилися й надалі продовжувати науково-педагогічну співпрацю.

12 травня 2022 року Онлайн-зустріч зі стейкхолдерами освітніх програм “Початкова освіта”

12 травня 2022 року кафедрою початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання з ініціативи завідувачки, професорки, докторки педагогічних наук Ольги Федій, була організована онлайн-зустріч зі стейкхолдерами освітніх програм підготовки майбутніх учителів початкових класів (1, 2, 3 рівнів вищої освіти). На зустрічі були присутні стейкхолдери-роботодавці в галузі шкільної та позашкільної середньої освіти, представники закладів вищої освіти, начальники адміністративних обласних освітніх центрів, випускники-вчителі початкових класів та студенти спеціальності «Початкова освіта»: заступник директора з навчально-методичної роботи Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка Наталія Деньга, асистент кафедри педагогіки та психології початкової освіти Кременчуцького педагогічного училища імені А.С. Макаренка Світлана Барда, начальник відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області Лілія Щербина, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель вищої категорії, вчитель початкових класів Вороньківського ліцею імені О.Д. Перелета Чорнухинської селищної ради Полтавської області Тетяна Яненко, вчителька початкових класів опорного закладу Пирятинської ЗШ І-ІІ ступенів № 6 Марина Недбайло, вчителька початкових класів Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 імені Бориса Серги» Наталія Діденко, студентка IІІ курсу першого освітнього рівня Анна Звенігородська, студентка I курсу другого освітнього рівня Тетяна Лаврик.

Відбулося обговорення проєктів освітньо-професійних (бакалавр, магістр) та освітньо-наукової (доктор філософії) програм “Початкова освіта”. Розглянуто актуальні питання педагогіки в умовах війни, патріотичного виховання майбутніх учителів початкових класів, необхідності розширення тематики навчальних дисциплін інклюзивної освіти, дистанційних форм та методів навчання та проблему формування підприємницької компетентності студентів, розширення спектру дисциплін професійного циклу на аспірантурі. 

Гаранти освітніх програм Ольга Федій, Євгенія Починок, доцентка Юлія Павленко,  Валентина Богута прийняли до протоколу пропозиції стейкхолдерів та прийняли рішення оприлюднити проєкти освітніх програм на сайті кафедри для подальшого їх удосконалення.

Стейкхолдери.pdf

11-12 травня 2022 року доцентками Юлією Павленко і Тетяною Мірошніченко проведено кураторські години

11-12 травня 2022 року доцентками кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання Юлією Павленко і Тетяною Мірошніченко було проведено онлайн кураторські години на платформі Zoom зі студентами другого курсу спеціальності «Початкова освіта» груп ПО(опр)-217 і ПО(опр)-216. Під час зустрічі було розглянуто низку важливих поточних питань, серед яких навчальна успішність студентів, підготовка до сесії та ліквідація академічної заборгованості, участь у наукових і культурних заходах університету тощо. Особливу увагу на онлайн зустрічах приділили питанням навчання під час війни.

Студентами групи ПО(опр)-217 було розглянуто презентацію – поради психолога «Як навчатись, якщо всі наші думки про інше?», підготовлену психологічною службою ПНПУ імені В.Г.Короленка. Також здобувачі освіти взяли участь у фоточеленджі «Ми – разом!». Для згуртування й обміну почуттів у цей нелегкий час кожен мав надіслати одне фото, зроблене в період війни та підписати його однією фразою. Об’єднання зображень у спільний колаж, а речень – у спільний текст дало зрозуміти, що кожен з нас прагне спокійного мирного життя, милується красою рідного краю, цінує людські почуття і вірить у світле майбутнє України.

 У групі ПО(опр)-216 Тетяною Мірошніченко була проведена кураторська година на тему «Життєвий оптимізм учителя як важлива константа педагогічного професіоналізму», в ході якої актуалізовано важливі питання реалізації принципу педагогічного оптимізму, збереження психоемоційного здоров’я учасників освітнього процесу, проєктування життєтворчої позиції сучасного вчителя початкових класів в умовах воєнних дій. Наголошено, що важливою умовою оптимізму педагога є ВІРА в своїх вихованців, їх можливості й творчий потенціал, в щасливе майбутнє, нашу спільну перемогу.

У ході заходу студенти мали можливість опрацювати сучасні техніки «Подаруй посмішку», «Комплімент», «Миттєва фотографія», техніки самозаохочення, самосхвалення, що спрямовані на створення психологічно сприятливої атмосфери, актуалізації позитивних емоцій в учасників освітнього процесу. Учасники зустрічі дійшли висновку, що продукування вчителем початкових класів оптимістичної життєздатності та позитивного світовідчуття – є важливою запорукою виховання успішної, самодостатньої, творчої особистості молодшого школяра!

У навчально-науковій лабораторії легко і з користю мотивували дітей зануритися в екологічні теми

Лабораторія Інноваційних освітніх рішень кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання з ініціативи ректорату ПНПУ та підтримки завідувачки Ольги Федій продовжує гостинно відчиняти двері для вимушено переміщених осіб молодшого шкільного віку та їх батьків. Черговий освітньо-ігровий захід «Екологічне місто майбутнього» 04 травня 2022 року провели доцентка Наталія Власенко та студенти спеціальності 013 Початкова освіта Андрій Базалій, Ольга Малісевич, Анна Ролдугіна та Анастасія Кибукевич.

У цікавій та інтерактивній формі учасники дізналися про природу, значення екологічного довкілля для здорового майбутнього людства. Діти спробували себе у ролі «інспекторів з екології» та виконали завдання настільної гри – допомогти жителям Зеленого міста усвідомлено вирішити проблеми, які виникають при забудовах та експлуатації об’єктів міської інфраструктури. У ході командної роботи висловлювалися ідеї щодо збереження, відновлення та раціонального використання навколишнього середовища. Зрештою малеча отримала безліч чудових емоцій, нових знайомств та чимало призів, зокрема, тематичні розмальовки «Врятуй світ».

Висновком проведеного заходу стало гасло: «Полюби світ, у якому живеш, і тоді щиро захочеш, щоб він був чистим та чарівним!»

квітень 2022 р.

Освітньо-волонтерський фронт кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання 

У тяжкий для України воєнний час педагогічний університет, очолений ректоркою Мариною Гриньовою, щоденно ініціює та постійно здійснює освітньо-волонтерську роботу. Кафедра початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання щиросердно вдячна ЗСУ за мужній захист та надійний і міцний тил. З великою пошаною до українських захисників викладачі кафедри допомагають їм у забезпеченні військовим спорядженням та необхідними речами, що є хоч незначним, але таким бажаним кроком до великої перемоги. З впевненістю і великою надією ми чекаємо мирного неба для України, наші захисники можуть розраховувати на нашу допомогу. Віримо і знаємо, що Все буде Україна!!! 

21 квітня 2022 року майстер-клас «Декупаж великодніх яєць» організувала доцентка Юлія Павленко

У лабораторії Інноваційних освітніх рішень кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання за ініціативи завідувачки Ольги Федій вже проведено низку освітньо-розважальних заходів з метою організації дозвілля та емоційного відновлення дітей, для яких гуртожитки ПНПУ імені В. Г. Короленка стали тимчасово другою домівкою. Дорослі і малі із задоволенням приходять сюди сім’ями, знають, що кожного разу на них чекають нові відкриття, а це – найвища ознака успішності й професійності викладачів та студентів спеціальності «Початкова освіта».

21 квітня 2022 року майстер-клас «Декупаж великодніх яєць» організувала доцентка Юлія Павленко. В аудиторії, де зазвичай здійснюється професійна підготовка майбутніх учителів, знову запанувала атмосфера теплого родинного спілкування, пізнання і творчості. Бажаючих навчитися оздоблювати писанки в цікавій техніці за допомогою екологічних матеріалів (декоративні серветки і яєчний білок) було стільки, що ледве пензликів вистачило. Також учасники погралися в українські народні ігри з крашанками «Крутько», «Котко», «Пацик Крутько», «Кидко», «Навбитки» й поспостерігали за незвичайною появою дивовижних візерунків на чарівних паперових «писанках». Разом із гарним настроєм по завершенню заходу малеча узяла з собою власні вироби – символи Великодньої радості.

За такі важкі для усіх нас часи війни та горя навчально-наукова лабораторія живе новим життям: діти та їхні батьки, які вимушено переїхали з інших регіонів, стали справжніми учнями на період онлайн роботи зі студентами. Відтак народжується надія та віра у краще майбутнє нашої України!

Навчально-розважальний захід для дітей з англійської мови

15.04.2022 року з ініціативи ректорату ПНПУ та за підтримки завідувача кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання проф. Федій О.А., на базі лабораторії Інноваційних освітніх рішень викладачами кафедри (проф. Карапузова Н.Д., доц. Починок Є.А.) та студентами університету, було зорганізовано захід з метою релаксації дітей з сімей переселенців, що мешкають у гуртожитках ЗВО. Молодші школярі долучилися до виконання нестандартних інтегрованих завдань (ребуси, кросворди), рухових дидактичних ігор з мовно-літературної  (іншомовна освіта), математичної та природничої освітніх галузей. Емоційний настрій учасників заходу був піднесеним, батьки і діти отримали масу позитивних вражень, кожен зі школярів виграв солодкий приз.

Дитинство поза часом

16 квітня 2022 року кафедра початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання долучилася до марафону організації дозвілля дітей з тимчасово переселених сімей проведенням калейдоскопу рухливих ігор «Ігри нашого двору».

Діти активно брали участь в іграх, запропонованих доценткою кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання, методисткою спортивно-оздоровчого центру «Горизонт» Валентиною Богутою.

Рухлива гра, як супутник дитинства, є невід’ємною частиною життя людини, – вважає Валентина Миколаївна. А калейдоскоп «Ігри нашого двору» нині задовольняє актуальні потреби дітей різного віку: в русі, комунікації, формуванні дружніх взаємин тощо. Проведені заходи мали на меті й забезпечення самостійної організації дозвілля під час вимушеного перебування дітей за межами власного дому.

Цього дня дітям запропоновано добірку сучасних рухливих ігор із м’ячем та без м’яча: «Сороконіжка», «Миші 3D», «Лелека», «Нінзя», «Слон, пальма, тостер», «Рицарі та принцеси», «11» викликала жвавий інтерес у дітей.

Дитинство поза часом і поза обставинами! Ця теза є професійним топосом кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання.

Разом до перемоги: до мирного щасливого дитинства!

Інноваційні освітні рішення в умовах війни

14 квітня 2022 року на базі лабораторії Інноваційних освітніх рішень кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання за ініціативи завідувачки Ольги Федій проведено навчально-розважальний захід для дітей, що потребують підтримки в умовах воєнного стану. Викладачі та студенти долучилася до організації дозвілля для дітей з тимчасово переселених сімей, що ініціював ректорат ПНПУ імені В.Г. Короленка. Мета заходу — відволікти малечу від суворих подій війни, залучити до креативностей, навчання лего-конструюванню, комунікації з однолітками. Тематика робіт була у патріотичному дусі — “Лего-листівка воїну ЗСУ”, “Будуємо нову Україну”, “Будинок моєї мрії”. 

Крім того, організатори заходу — викладачі кафедри Яна Макаренко, Людмила Процай, Наталія Гібалова, спланували його у контексті щорічного традиційного Всеукраїнського фестивалю гри, навчання та натхнення “Play Fest 2022_Україна надзвичайна”, основним принципом якого є навчання через гру. Таким чином, діти граючись оволоділи простими техніками лего-конструювання, а студентка четвертого курсу Юлія Супрун змогла на практиці реалізувати інтегрований підхід до навчання дітей математики, природознавства та інформатики. 

Схвальні відгуки про захід та бажання повторити його викладачі кафедри отримали від батьків дітей, які із захопленням та ентузіазмом долучилися до методики лего-конструювання.

Волонтерська діяльність

Професорсько-викладацький склад кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання долучився до волонтерського руху задля наближення перемоги у боротьбі з російськими окупантами. З ініціативи завідувачки кафедри Ольги Андріївни Федій була здійснена адресна гуманітарна допомога нашим військовослужбовцям, що передбачала закупівлю необхідного спорядження, медикаментів, продуктів харчування, а також інших матеріалів для оборони нашого краю. Наші захисники дякують викладачам за підтримку та вагомий внесок у наближенні перемоги!

березень 2022 р.

Студенти групи ПО(опр)-217 підтримали ініціативу нашого університету і взяли активну участь у марафоні єдності «ПНПУ з тобою, Україно!». З вірою в Перемогу і з любов’ю до своєї Батьківщини майбутні вчителі початкових класів записали колективне декламування вірша «Моя Україна» Людмили Федорової, а також Ольга Маковська і Вікторія Баранник представили свої власні патріотичні поезії.


лютий 2022 р.

Все буде Україна!

Міжнародний обмін студентами

Громадська організація "Центр культури та розвитку "Горизонт"" запросив студентку Звенігородську Анну спеціальності Початкова освіта  психолого-педагогічного факультету  ПНПУ до участі у міжнародному молодіжному обміні "We creat an open world: digitisation, nature, inclusion" у рамках програми Європейського союзу «Erasmus+Youth». Обмін передбачає участь трьох країн: Польщі, України та  Македонії для роботи над темою пристосування й відкритості цифрового світу для людей з інвалідністю. Навчання триватиме з 21.02 по 7.03.2022р. По завершенню обміну усі учасники отримають сертифікат міжнародного зразка.

Випуск магістрів 2021

4 лютого 2022 року 107 випускників отримали дипломи магістрів Початкової освіти, 21 з них мають дипломи з відзнакою, це – відмінники у навчанні, учасники наукових конференцій, активісти наукового, культурного та суспільного життя університету. Бажаємо нашим випускникам з гордістю носити звання магістра, успішно реалізуватися у професії вчителя початкових класів!

Мотиваційна зустріч з волонтером, гостем з Норвегії

Викладачі кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання 2-3 лютого 2022 року відвідали мотиваційну зустрічі з волонтером, гостем з Норвегії, який підтримує українців в рамках діяльності благодійної організації "Familiehjelpen Ukraina". Олаф Саксегор (Olaf Saxegaard)  має потужний досвід роботи в міжнародних організаціях, володіє знаннями у сфері менеджменту, розвитку організаційної культури.


СІЧЕНЬ 2022 р.

Участь науково-педагогічних працівників кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання

у Всеукраїнській різдвяній педагогічній конференції

14 січня 2022 року в рамках проведення ІІ Всеукраїнської різдвяної педагогічної конференції «Духовні засади освіти як умова здорового самовідтворювання суспільства на ґрунті свободи та гідності» науково-педагогічні працівники кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Тетяна Мірошніченко та Олеся Сільчук відвідали лекцію-диспут доктора філософії, завідувача кафедри політичних наук Українського Католицького Університету, курівника програми «Етика-Політика-Економіка» Юрія Підлісного на тему «Свобода і гідність педагога в умовах постмодерної доби». Мета лекції – висвітлити роль сучасного вчителя у вихованні морально-духовної особистості з високою культурою мислення, здатної вільно висловлювати свої думки.

У ході цікавої дискусії учасники заходу дійшли висновку, що основними рисами сучасного педагога в умовах постмодерної доби є милосердя, гуманність та професіоналізм. Також Юрій Підлісний ознайомив учасників лекції з ретроспективою становлення й розвитку Українського Католицького Університету, особливостями організації освітнього процесу в закладі вищої освіти.



ОЛЬГА ФЕДІЙ ТА ТЕТЯНА МІРОШНІЧЕНКО

ПРОЙШЛИ МІЖНАРОДНЕ НАУКОВЕ СТАЖУВАННЯ 

У період з 15.11.2021-24.12.2021 рр. викладачі кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання Ольга Федій та Тетяна Мірошніченко пройшли міжнародне наукове онлайн-стажування  «Internationalization of Higher Education. Organization of the educational process and innovative teaching methods in higher education institutions in Poland» на базі Collegium Civitas, м. Варшава, Польща.

Програма стажування передбачала такі теми:

1. Вища освіта у Польщі (dr hab. Stanisław Mocek, prof. CC, ректор Collegium Civitas)

2. Інтернаціоналізація в Collegium Civitas (dr Katarzyna Maniszewska, проректор у справах співпраці із закордоном Collegium Civitas)

3. Програма Erasmus+. Основа інтернаціоналізації вищої освіти в ЄС (Dyrektor Beata Skibińska).

4. Організація навчання і праці науковців під час пандемії COVID-19 (Dr Roland Zarzycki, Проректор університету Civitas).

5. Ефективне навчання – найкращі практики (Dr Agnieszka Nitza, доктор філософії, доцент і керівник азіатських студій у Collegium Civitas).

6. Міжнародні студенти в Collegium Civitas COVID-19 (Dr Paweł Maranowski, проректор університету Civitas).

7. Створення та керування дослідницькими та аналітичними проектами (Dr Sławomir Klimkiewicz, політолог, дипломат, лектор в Collegium Civitas).

8. Результативна комунікація в багатокультурному середовищі і культурні компетенції як один з інструментів інтернаціоналізації вищої освіти (Dr Sławomir Klimkiewicz).

Успішні результати міжнародного стажування в Collegium Civitas підтверджено сертифікатами (180 годин).


Юлія Павленко пройшла підвищення кваліфікації 

у Національному університеті «Чернігівський колегіум імені Т. Г. Шевченка 

Доцентка кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання Юлія Павленко пройшла підвищення кваліфікації

Кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Юлія Павленко проходила підвищення кваліфікації у Національному університеті «Чернігівський колегіум імені Т. Г. Шевченка з метою підвищення теоретичного і практичного рівня професійної компетентності у викладанні дисциплін для студентів спеціальності 013 Початкова освіта й ознайомлення з новими формами навчання у ЗВО. Підвищення кваліфікації тривало від «08» листопада 2021 року до «17» грудня 2021 року в очній і заочній формі (180 год. / 6 кредитів ЄКТС).

У ході виконання програми підвищення кваліфікації на тему «Підготовка майбутніх учителів початкової школи в контексті освітніх інновацій» викладачка, зокрема: ознайомилася з організацією навчально-методичної і наукової роботи кафедри дошкільної та початкової освіти факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Національного університету «Чернігівський колегіум імені Т. Г. Шевченка», вивчила досвід викладання педагогічних дисциплін в умовах дистанційного навчання та впровадження навчально-методичних комплексів навчальних дисциплін у середовищі Moodle, оновила дидактичні матеріали до навчальних дисциплін та підготувала методичні рекомендації до проведення практичних занять і самостійної роботи студентів; підготувала до друку у фаховому електронному науковому журналі «NEW INCEPTION» статтю з проблем професійної підготовки майбутніх учителів початкової школи (рукопис подано в редакцію журналу).

Юлія Павленко 30 листопада 2021 року провела гостьове інтерактивне практичне заняття з історії педагогіки (з елементами музейної педагогіки) на тему «Домашня школа для Лесі Українки. Роль родинних виховних традицій в становленні особистості (на прикладі родини Косачів-Драгоманових)».для чернігівських студентів-першокурсників спеціальності «Початкова освіта» спільно з кандидаткою педагогічних наук, доценткою, завідувачкою кафедри дошкільної та початкової освіти Національного університету «Чернігівський колегіум імені Т. Г. Шевченка» Іриною Турчиною в режимі відоконференції на платформі «Zoom». Життєпис Лесі Українки Юлія Григорівна представила за допомогою засобів музейної педагогіки, навчальна дискусія вибудовувалася з акцентом на візуальний ряд і предметну інформацію: фотофакти, архівні матеріали, предмети-символи. Студенти взяли участь у цікавій аргумент-грі, перевірили здобуті знання з теми за допомогою інтерактивної вікторини.

За результатами підвищення кваліфікації та успішно виконаного індивідуального плану Юлії Павленко було видано свідоцтво про підвищення кваліфікації (стажування) педагогічних і науково-педагогічних працівників.

Цінний досвід партнерства українських вишів є можливістю не лише здобути нові знання та навички, а й порівняти особливості викладання навчальних дисциплін й спроектувати перспективи подальшого використання освітніх інновацій у навчанні студентів й професійній діяльності викладачів.

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ СТРІМ ОРГАНІЗУВАЛИ НА КАФЕДРІ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ

З ініціативи завідувачки кафедри початкової освіти, професорки, докторки педагогічних наук Ольги Федій, викладачі Юлія Павленко і Ольга Палеха долучилися до профорієнтаційних заходів Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка й, зокрема, психолого-педагогічного факультету.

У форматі «педагогічного стріму» відбулася бліц-зустріч з майбутніми абітурієнтами в навчально-наукових лабораторіях кафедри.

В аудиторії-моделі кабінету НУШ старшокласники на власні очі побачили сучасні умови підготовки майбутніх фахівців початкової освіти, дізналися про особливості використання оригінальних засобів навчання, таких як, наприклад, цеглинки лего та створена студентами власноруч «Предметна абетка».

На базі навчально-наукової лабораторії Лінгводидактики початкової освіти гості мали змогу ознайомитися із сучасними технологіями навчання англійської мови, з інтересом та захопленням взяли участь у виконанні інтерактивних завдань, зокрема, попрацювали в он-лайн сервісі Kahoot та написали власні слова-враження на педагогічній пісочниці.

«Бути першим учителем/учителькою – високе покликання й глибока шана. А наша молодь – майбутні професійні кадри у галузі початкової освіти», – такого висновку дійшли присутні на зустрічі.