Навчально-наукова лабораторія 

Інноваційних освітніх рішень

Керівник лабораторії Інноваційних освітніх рішень

ФЕДІЙ ОЛЬГА АНДРІЇВНА

професор, доктор педагогічних наук,   завідувач кафедри початкової освіти ПНПУ імені В.Г. Короленка.

Навчально-наукова лабораторія Інноваційних освітніх рішень є структурним підрозділом кафедри початкової освіти ПНПУ імені В.Г. Короленка, створена з метою удосконалення підготовки фахівців за спеціальністю 013 Початкова освіта та формування готовності майбутніх учителів початкової школи до впровадження змісту початкової освіти відповідно до Державного стандарту початкової освіти. 

Напрями роботи лабораторії:

Завдання навчально-наукової лабораторії


Освітній хаб «Технології створення креативного освітнього середовища в початковій школі» 

8 грудня 2021 р. на базі навчально-наукової лабораторії Інноваційних освітніх рішень кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання ПНПУ імені В. Г. Короленка відбувся освітній хаб «Технології створення креативного освітнього середовища в початковій школі». 

Із вітальним словом до учасників заходу звернулася ректорка університету професорка Марина Гриньова. Марина Вікторівна акцентувала увагу на ідеї лабораторії, що полягає в побудові відкритого майданчика для ефективного поєднання освіти, науки й інноваційної діяльності.

«Кращі університетські традиції, започатковані у 1970-х – 1980-х рр. на кафедрі педагогіки та методики початкового навчання, протягом 45 років множаться та удосконалюються сучасними фахівцями початкової освіти. Нині випускники кафедри – це конкурентоспроможні, затребувані та повністю працевлаштовані фахівці в галузі початкової освіти», – зазначила ректорка.

Професорка Ольга Федій презентувала науково-методичні здобутки співробітників кафедри в рамках діяльності лабораторії. У центрі уваги – методики навчання галузей початкової освіти в умовах Нової української школи, створення психоемоційного середовища сучасної початкової школи засобами естетотерапії, музейна педагогіка і легоконструювання в початковій школі, ергодизайн освітнього простору. На освітньому хабі представили технології створення креативного освітнього середовища в початковій школі у форматі «викладач – студент – учень»: пісочна терапія (доцентка Тетяна Мірошніченко), легоконструювання (доцентки Наталія Гібалова і Людмила Процай), музейна педагогіка (доцентка Юлія Павленко). 

Майбутні вчителі початкових класів разом з четвертокласниками полтавського ліцею №6 «Лідер» апробували сучасні педагогічні технології в креативному середовищі лабораторії Інноваційних освітніх рішень. 

У хабі взяли участь перший проректор університету доцент Олексій Гура, проректорка з виховної роботи доцентка Людмила Гомля, очільниця психолого-педагогічного факультету професорка Наталія Сулаєва, стейкголдерка освітньої програми «Початкова освіта» учителька вищої категорії ліцею №6 «Лідер» Тетяна Бугаєць. Гості заходу відзначили, що лабораторія є потужним осередком підготовки високопрофесійних фахівців у галузі початкової освіти.