Неформальна освіта

Осередок неформальної освіти

На базі навчально-наукової лабораторії Інноваційних освітніх рішень кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання діє осередок неформальної освіти, мета якого спрямована на поглиблення і розширення знань майбутніх вчителів початкових класів в контексті сучасних трендів Нової української школи. Неформальна освіта забезпечує формування фахових компетентностей здобувачів  вищої освіти та відповідних програмових результатів навчання в динаміці розвитку  сучасної педагогічної думки в галузі початкової освіти. 

Елементи неформальної освіти в системі підготовки магістрів 

спеціальності 013 Початкова освіта

 

7 березня здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта групи ПО-515 прослухали публічну лекцію професора Університету Дрекселя (США) Юрія Гогоці на тему «How to Write a Great Research Paper and Get it Published». Захід відбувався на платформі Ukraine Global Faculty у режимі онлайн. Спікер охарактеризував ознаки якісної наукової статті та окреслив основні труднощі, з якими можуть зустрічатися автори у процесі підготовки статті до друку. Слухачі отримали змогу поставити пану професору запитання англійською мовою та долучитися до цікавої та продуктивної дискусії. Отримані здобувачами сертифікати доповнили їхню скарбничку академічних здобутків неформальної освіти.

Здобуті на лекції знання магістранти вже використали для підготовки до практичного заняття з освітньої компоненти «Іншомовне академічне письмо (англ. мова)» (викладач – доцент кафедри початкової освіти Ольга Палеха). Студенти представили порівняльний аналіз різних міжнародних стилів оформлення бібліографії та посилань: MLA (Modern Language Association) style, APA (American Psychological Association) style, Chicago/Turabian Style, Harvard style. Схвальним на занятті стало обговорення політики наукових журналів щодо дотримання академічної доброчесності. Магістранти відзначили, що отримані знання та навички стануть їм у нагоді у процесі роботи над магістерським дослідженням і висловили бажання продовжувати відвідувати лекції всесвітньо відомих науковців, оскільки це значною мірою сприяє удосконаленню їхньої іншомовної комунікативної компетентності.

 


Сертифікат про визнання

виданий Наталії Панасюк

про те, що вона  пройшла тренінг від програми Активні громадяни з  16-19 листопада 2021 року

І здобула навички, вміння і компетентності  у галузі сталого соціального розвитку, міжкультурного діалогу,  планування соціальних дій та співпраці із громадою 

Результатом діяльності осередку неформальної освіти є традиційна участь команди викладачів кафедри та здобувачів вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта у  Всеукраїнському фестивалі гри, навчання і натхнення Play Fest, де другий рік поспіль студенти отримують призові місця у різних номінаціях серед закладів вищої освіти.


Керівники проєкту – Людмила Процай (модератор), Наталія Гібалова, Євгенія Починок, Яна Макаренко.

Учасники конкурсу – студенти 1–4 курсів спеціальності Початкова освіта.

Неформальна освіта здобувачки третього рівня вищої освіти Тетяни Галиної

Неформальна освіта аспірантки 1 курсу Юлії Федій 

У межах упровадження неформальної освіти здобувачка третього рівня вищої освіти (доктор філософії) за спеціальністю 013 Початкова освіта Юлія Федій відвідала вебінар (12 жовтня 2022 року, 9 грудня 2022 року) та воркшоп (28 жовтня 2022 року) для майбутніх учителів. Заходи організовані найбільшим українським освітнім центром Grade – офіційним платиновим партнером Cambridge University з метою підвищення професійної кваліфікації вчителів, розвитку викладацьких вмінь та навичок, навчання новітніх методик викладання. Детальніше про  Grade на сайті: https://grade.ua/uk

Так, на вебінарі «The Task-Based Learning Approach: what, when and how» Юлія Федій прослухала проблемні питання щодо організації уроку вивчення мови за завданням; дізналася чим завдання відрізняється від вправи, та як правильно організувати урок у форматі Task-Based Learning, а також засвоїла основні принципи ефективного використання вищевказаного підходу.

Здобуті знання та вміння здобувачка планує впроваджувати в науково-дослідній роботі аспіранта, та продукувати їх під час вивчення нормативних дисциплін “Практикум з підготовки до міжнародної англомовної сертифікації” та “Методика викладання психолого-педагогічних дисциплін”.

Кафедра початкової освіти вбачає ефективною та вмотивованою неформальну освіту аспірантів за умови врахування індивідуальних інтересів та зацікавлень здобувачів у галузі інноваційних педагогічних технологій. 

Перемога в номінації “Сучасні книги для сучасних дітей” у проєкті “Книга, що оживає”  (Play Fest 2021) 

Перемога у номінації «Щаслива дитина – свідома людина – успішна країна» у проєкті “Успіх” (Play Fest 2020).

Неформальна освіта у форматі освітніх курсів

РИТОРИКА

Дидактика

Студентка групи ПО(опр)-117 Ангеліна Гмиза взяла участь у VІІ Всеукраїнському (ХVІІ Всекримському) фестивалі-конкурсі учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченому Лесі Українці, в номінації «Науково-пошукова робота» (керівник: доц. Ю.Г. Павленко). Нею була представлена робота на тему «Фотоколаж «Леся Українка» в сучасній початковій школі», в якій проаналізовано можливості осучаснення дидактичних інструментів висвітлення життя і творчості Лесі Українки в початковій ланці освіти, запропонована авторська методична розробка.

За участь у фестивалі-конкурсі студентка отримала сертифікат учасника, а також - додаткові бали до рейтингу з навчальної дисципліни «Дидактика» у змістовому модулі «Методи, засоби і форми організації навчання у сучасній початковій освіті».

Методика навчання інформатики

Студенти групи ПО(ен)-415 пройшли онлайн-курс "Алгоритми і проєкти Scratch" на українській освітній платформі Prometeus з теми "Методика викладання теми "Алгоритми і виконавці"" навчальної дисципліни Методика навчання інформатики. Здобувачі освіти успішно захистили власні проєкти створені під час навчання та отримали перезарахування відповідних результатів навчання.

Педагогічна творчість

У форматі дисципліни «Педагогічна творчість» студенти груп ПО-415, 416, 417 на платформі Prometeus мали можливість пройти онлайн-курс «Критичне мислення для освітян» та отримати сертифікат. Результати прогресу курсу у балах були зараховані до теми «Концептуальні засади педагогічної творчості».

Педагогічні  технології НУШ у початковій освіті

Тьюторство в електронному навчанні