Міжнародна 

академічна мобільність

Участь у міжнародному проєкті "«Aesthetics of Youth Work: content creation and management»" магістрантки спеціальності 013 початкова освіта Анни Звенігородської

З 18 по 23 квітня 2024 року студентка групи ПО-515 спеціальності 013 Початкова освіта Звенігордська Анна взяла участь у міжнародному проєкті «Aesthetics of Youth Work: content creation and management». Захід відбувся в Польщі в рамках програми "Erasmus+ обмін" і об’єднав представників таких країн, як Хорватія, Іспанія, Італія, Словенія, Сербія, Чехія та Мальта.

Анна Звенігордська отримала унікальну можливість вдосконалити свої Soft Skills у роботі з інтернаціональною молоддю та застосувати набуті навички створення комунікаційного цифрового контенту. Учасники проекту працювали в групах над створенням рилсів і власних аудіопідкастів, що дозволило їм поглибити практичні знання та здобути нові вміння в сфері контент-менеджменту.

Крім того, Анна продемонструвала свої соціальні навички під час освітньої екскурсії до міст Закопане та Краків. Вона активно взаємодіяла з іншими учасниками, обмінювалася досвідом та культурними особливостями своїх країн.

Ця міжнародна мобільність також сприяла перезарахуванню результатів навчання з дисципліни "Сучасні технології естетотерапії у навчанні освітніх галузей початкової школи", викладачем якої є професор О. Федій. Анна успішно інтегрувала отримані знання і навички в програму курсу, що підтверджує високу ефективність програми Erasmus+ у розвитку професійних і особистісних компетенцій студентів.

Участь у міжнародній академічній мобільності магістрантки 

спеціальності 013 початкова освіта Діани Ємець 

З 21.09.2023 по 15.02.2024 студентка групи ПО-515 спеціальності 013 Початкова освіта Ємець Діана брала участь у міжнародній академічній мобільності Erasmus+ у Загребському університеті республіки Хорватія. 12.03.23 року у ПНПУ імені В.Г. Короленка відбулося засідання комісії з перезарахування результатів навчання. Діана Ємець успішно опановувала та склала іспити з таких навчальних дисциплін: Creative teaching activities in English, Family-school partnership, Developing skills in english, ELT Methodology: culture in teaching english to young learners, Advanced writing in English, Physical Education teaching methodology, Іntroduction to culture studies.

У звітній презентації здобувачка зазначила, що у Загребському університеті переважали такі форми роботи, як семінарські заняття, перевернуті уроки, робота у групах та індивідуальні проєкти. Хорватські викладачі на заняттях використовували наочності, що підсилило вербальний виклад навчального контенту.  Особливо ефективними на заняттях були практичні вправи та дискусії, мозковий штурм. Викладачі застосовували інтерактивні методи, наприклад, робота на дошці Padlet, вікторина у застосунку Kahoot. Заняття були наповнені творчими завданнями: створення аудіоказок, розробка власних тематичних уроків, тренінги тощо.

Завдяки мобільності студентка Діана Ємець отримала освітній досвід, підвищила професійні педагогічні компетентності та soft skills, удосконалила рівень англійської мови.



Міжнародна академічна мобільність здобувачки ІІ (магістерського) рівня вищої освіти 

Таміли Хало

Відгук Таміли Хало про академічну мобільність: "Програма обміну Erasmus+ - це чудова можливість для студентів здобути новий неймовірний та незабутній досвід, розширити свої знання та поглибити розуміння інших культур. Мій досвід з участі в програмі Erasmus+ був надзвичайно позитивним.

Проєкт HeArt 2.0 дозволила зануритися в нове середовище неформального навчання. 

Протягом десяти днів ми розвивали свої творчі здібності, занурювались глибше у психологію людини, навчалися аналізувати та дослухатися не тільки до оточуючих, а і до себе. Кожного дня в нас були різні практики та ворк-шопи, які проводилися в ігровій та легкій формі, але часом рефлексія була тяжкою. Щоразу піднімали різні теми до обговорення, які залишали свій слід в думках кожного. Творчість та пізнання себе - головна мета цього проєкту.

Спілкування зі студентами з різних країн допомогло розширити свій світогляд. Взаємодія з людьми з різних культур дало можливість не лише вивчати інші мови, а й зрозуміти різноманітність поглядів та підходів до навчання та життя.

Наприкінці програми Erasmus+ створилися міцні зв'язки між учасниками та організаторами. Це не лише збагачує особистий досвід, але і сприяє розвитку академічних та наукових зв'язків.

Загалом, програма Erasmus+ є важливим інструментом для розвитку освіти та культурного обміну в Європі та поза її межами. Я дуже вдячна своєму університету, що мала змогу взяти участь у цій програмі, і рекомендую її всім, хто мріє подорожувати, навчатися та спілкуватися в неформальному середовищі".

Міжнародна академічна мобільність здобувачки ІІ (магістерського) рівня вищої освіти 

Юлії Сергіївни Стиркіної

Міжнародний історичний біографічний інститут 

(Дубай - Нью-Йорк - Рим - Бургас - Єрусалим - Пекін)

Інтернаціональний сертифікат № 10 052 / березень 11, 2023-04-20

присвоєний Юлії Стиркіній

і підтверджує отримання інтернаціонального наукового гранту №IEG/U/23/01/03 з  Міжнародного історичного біографічного інституту (Дубай - Нью-Йорк - Рим - Бургас - Єрусалим - Пекін) у рамках міжнародного наукового проекту «Захід-Схід» і активну участь у IX Міжнародній програмі наукового стажування “Нобелівські Лауреати: вивчення досвіду та професійних досягнень для формування успішної особистості та трансформації оточуючого світу“ у Дубаї, Осло, Стокгольмі, Римі, Бургасі, Нью-Йорку, Єрусалимі, Пекіні 13 січня - 11 березня 2023 року обсягом 180 годин, або 6 кредитів ECTS і підтверджує отримання кваліфікації «міжнародний викладач, старший науковий співробітник». 

Директор Міжнародної програми наукового стажування, професор                  Річард Дженкінс.

Програму адаптовано відповідно до вимог законодавства України в галузі освіти і науки. Метою наукового стажування, відповідно до п.3, статті 34, Закону України ‘’Про наукову і науково-технічну діяльність” в редакції від 18.04.2021 року є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки, набуття досвіду провадження науково-дослідної діяльності, забезпечення інформаційного обміну та розширення наукових контактів, а також вдосконалення та набуття необхідних загальних і професійних практичних компетентностей. 

Результатом навчання є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки стажера, набуття досвіду провадження науково-дослідної діяльності, забезпечення інформаційного обміну та розширення наукових контактів, вдосконалення та набуття загальних і професійних практичних компетентностей. 

Перелік компетентностей: громадянські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту, екологічної грамотності та здорового способу життя, з усвідомленням рівних прав і можливостей; професійні: мовленнєва, cоціальна, інформаційна, продуктивна, полікультурна, психологічна, моральна, автономізаційна, цифрова, комунікаційна, інклюзивна, емоційно-етична компетентності, опанування новітніми технологіями, мистецтвом публічного виступу іноземними мовами, ознайомлення із сучасним станом і тенденціями розвитку економіки; розвиток управлінської компетентності (для керівників закладів освіти, науково-методичних установ та їх заступників); фахові компетентності в галузі гуманітарних, медичних, біологічних, хімічних, економічних, філологічних, юридичних, природничих, технічних, суспільних та фізико-математичних наук; покращення навчальних досягнень студентів та учнів, завдяки застосуванню учасниками наукового стажування отриманих знань; використання різноманітних методів і форм навчання.

сертифікат Федій Ю0.pdf

Міжнародна академічна мобільність здобувачки ІІІ рівня вищої освіти (доктор філософії) Юлії Федій


Міжнародна академічна мобільність здобувачки ІІІ рівня вищої освіти (доктор філософії) Тетяни Галиної

З 24 липня по 31 жовтня 2022 року Тетяна Галина - здобувачка третього рівня вищої освіти (доктор філософії) ОНП "Початкова освіта" навчалася за програмою "Інтенсивного курсу польської мови за педагогічним спрямуванням", організованим Поморським педагогічним освітнім центром у м. Гданськ (Польща) - Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. 

Обсяг (390 аудиторних годин) та зміст програми дозволив поєднати та реалізувати студентці такі форми міжнародної академічної мобільності як навчання та мовне стажування.  Навчання за цією програмою передбачало вивчення 5 окремих модулів: польська мова рівня В1, основи польської системи освіти, програма базової освіти, методологія навчання, аспекти міжкультурної психології. Мовне стажувння - вивчення польської мови -Т. Галиною пройшла на філологічному факультеті Гданського університету, а педагогічна підготовка слухачів курсу здійснювалася Поморським центром педагогічної освіти в м. Гданськ.

Започатковано співпрацю з Університетом прикладних наук і мистецтв Північно-Західної Швейцарії 

17 жовтня 2022 року відбулося підписання меморандуму про порозуміння між Університетом прикладних наук і мистецтв Північно-Західної Швейцарії і Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка.

Ректорка університету Марина Гриньова зауважила на пріоритетності співпраці з іноземними освітніми закладами-партнерами, що сприяє євроінтеграції української педагогічної вищої освіти. Цілями співпраці є залучення здобувачів освіти та науково-педагогічних співробітників закладів-партнерів до навчальної та наукової діяльності, академічної мобільності, неформальної освіти, спільних проєктів.

Співпраця започаткована з ініціативи психолого-педагогічного факультету, зокрема очільниці факультету Наталії Сулаєвої, завідувачки кафедри початкової освіти Ольги Федій та доцентки кафедри початкової освіти Наталії Гібалової.

Наразі триває обговорення плану реалізації угоди, зокрема здійснення академічної мобільності здобувачами освіти педагогічного університету.

Меморандум про порозуміння між Університетом Загреба (Хорватія) і Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка

Предмет угоди передбачає розвиток мобільності здобувачів вищої освіти та викладачів університетів, розробку спільних освітніх і наукових програм, організацію семінарів, конференцій, обмін академічними матеріалами та науковими публікаціями, культурний обмін. 


З жовтня 2022 року реалізується академічна мобільність студентами спеціальності Початкова освіта.

З 21.02 по 7.03.2022р. студентка А. Звенігородська взяла участь у міжнародному молодіжному обміні у Польщі у рамках програми Erasmus + Youth «Ми створюємо відкритий світ: цифровізація, природа, інклюзія» https://bit.ly/3jaiFMc

Українсько-данський проєкт «Learning in, for and as democracy» 

Аспірантка третього р.н. Т. Галина учасниця українсько-данського проєкту «Learning in, for and as democracy» – «Навчання про демократію/задля демократії/в умовах демократії». Проєкт здійснюється за підтримки Данської Гельсінської спілки з прав людини та передбачає мобільність здобувачів освіти ПНПУ та університету м.Орхус (Данія). Він спрямований на покращення обізнаності молоді про основні демократичні цінності, такі як культурне різноманіття, права людини та гендерна рівність, відповідно до Цілей сталого розвитку ООН. 

27 травня 2021 року магістранти та аспіранти спеціальності 013 Початкова освіта взяли участь у PNPU International Week 2021 (IW’21). Під час IW’21 здобувачі освіти ІІ та ІІІ освітніх рівнів ознайомилися з такою формою діяльності нашого університету, як міжнародна співпраця з закордонними партнерами в галузі викладання, навчання, досліджень та управління освітніми процесами. Здобувачі освіти дізналися про Програму імені Фулбрайта – найпрестижнішу міжнародну програму обміну науковцями та студентами, що фінансується урядом США. Заступниця директорки цієї програми в Україні Інна Бариш розповіла про Студентську Програму Фулбрайт Graduate для випускників старших курсів, аспірантів і молодих фахівців. Майбутнім науковцям було цікаво дізнатися, що ця програма дає можливість магістрантам та аспірантам поєднувати навчання і незалежні дослідження в різних напрямах: отримати ступінь магістра; пройти курси підвищення кваліфікації; практикувати викладацьку роботу за допомогою асистентури в університеті; провести дослідження поза дипломною програмою, що дозволять студенту спеціалізуватися в певній галузі, перекваліфікуватися в іншій галузі або розширити академічну перспективу. Наші магістранти та аспіранти ознайомилися з вимогами до кандидатів, умовами гранту, документами на конкурс та вимогами щодо їх оформлення, етапами вибору учасників на конкурсній основі в Україні.