Цифрова навчально-наукова

 платформа

Педагогічний  експериментальний майданчик для навчально-наукових розвідок у сфері цифрової педагогіки. Осередок комунікації та продуктивної співпраці студентів, магістрантів, викладачів, учителів початкових класів. Створений з метою дослідження, аналізу та апробації сучасних цифрових інструментів  електронного навчання  в  початковій освіті. Презентує результати науково-дослідницької роботи проблемних груп під керівництвом доцентів Наталії Гібалової та Людмили Процай. 

Науково-дослідницькі проєкти

Інструменти цифрової освіти: гейміфікація навчання

29 березня 2023 року в лабораторії “Інноваційних освітніх рішень” кафедри початкової освіти для магістрантів відбувся науково-практичний інтерактивний тренінг керівників проблемних груп, доцентів Наталії Гібалової та Людмили Процай на тему “Гейміфікація навчального процесу в початковій школі: сучасні інструменти цифрової освіти”. Захід було проведено за авторською методикою мультисуб’єктної інтеракції Multi-Subject Interaction (Teacher-Student-YL) завідувачки кафедри, професорки Ольги Федій із залученням учнів перших класів полтавських шкіл. 

Гібридний формат тренінгу передбачав синхронну роботу лекторів в онлайн та офлайн режимах. Наталія Гібалова в режимі онлайн презентувала цифрову навчально-наукову платформу — експериментальний майданчик для навчально-наукових  розвідок у сфері цифрової початкової освіти,  що розміщений на сайті кафедри та є осередком спілкування та продуктивної співпраці магістрантів, викладачів, вчителів, учнів початкових класів. Викладачка продемонструвала магістрантам основні  дидактико-ергономічні принципи розробки та використання інтерактивних ігор засобами онлайн-сервісу WordWall на прикладі математичної освітньої галузі.  

Здобувачі вищої освіти під керівництвом Людмили Процай апробували інтерактивні ігрові вправи,  моделювали освітній процес з учнями перших класів, вправлялися у педагогічному дизайні сучасних цифрових застосунків навчання математики з урахуванням принципів ергономіки, дитиноцентризму, здоров'язбереження. В ролі активних суб’єктів освітнього процесу та його експертів були самі учні початкової школи, які взаємодіяли із студентами та оцінювали запропоновані цифрові математичні ігри.  

В процесі заходу учасники активно обговорювали дискусійні проблеми, цікавилися досвідом викладачів, виявляли ініціативу та креативність. Ефективність та продуктивність тренінгу підтверджено фідбеком магістрантів із використанням онлайн-застосунку Mentimeter. Схвальну оцінку науково-практичному тренінгу дала Ольга Федій та зауважила на важливості  інтеграції навчальної та наукової діяльності здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти в умовах цифрової трансформації освіти та стрімкого розвитку застосунків штучного інтелекту.