Мета: Допомогти учням засвоїти поняття «видавничі системи», «комунікації». Узагальнити та систематизувати знання про програмні засоби обробки інформації. Ознайомити з принципами та функціями системи електронної документації. Забезпечити якість вивчення нового матеріалу. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Встановити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.
Тип уроку: засвоєння нових знань;
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проєктор.
Програмне забезпечення: браузер.
Хід уроку
Організаційний етап
Привітання з класом
Доброго дня, діти.
Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми з вами ознайомимося з видами систем обробки текстів. Розглянемо основні види комунікацій.
Мотивація навчальної діяльності
Не забувайте про правила поведінки на уроці.
Актуалізація опорних знань
Перевірка знань
Вивчення нового матеріалу
Розповідь вчителя з демонстрацією презентації.
Комуніка́ція (від лат. communicatio — єдність, передача, з'єднання, повідомлення, пов'язаного з дієсловом лат. communico — роблю спільним, повідомляю, з'єдную, похідним від лат. communis — спільний) — це процес обміну інформацією (фактами, ідеями, поглядами, емоціями тощо) між двома або більше особами, спілкування за допомогою вербальних і невербальних засобів із метою передавання та одержання інформації.
Для здійснення процесу комунікації необхідні, принаймні, 4 умови:
наявність щонайменше двох осіб: відправника — особи, яка генерує інформацію, що призначена для передачі; та одержувача — особи, для якої призначена інформація, що передається.
наявність повідомлення, тобто закодованої за допомогою будь-яких символів інформації, призначеної для передачі;
наявність каналу комунікації, тобто засобу, за допомогою якого передається інформація;
наявність зворотного зв'язку, тобто процесу передачі повідомлення у зворотному напрямку: від одержувача до відправника. Таке повідомлення містить інформацію про ступінь сприйняття й зрозумілості отриманого повідомлення.
Докуме́нтна комуніка́ція — процес поширення інформації в суспільстві, який здійснюється за допомогою документів.
Документна комунікація є підсистемою соціальної комунікації. Процес передавання документної інформації в суспільстві називається соціальною документною комунікацією.
У процесі соціальної документної комунікації беруть участь три основні елементи: комунікант, комунікат і реципієнт.
Комунікант — відправник документного повідомлення, що починає акт комунікації (автор повідомлення).
Реципієнт повідомлення — його одержувач, приймач (читач, слухач, глядач). Між комунікантом і реципієнтом встановлюється канал комунікації, без якого зв'язок не може відбутися.
Комунікат — документне повідомлення. Документну комунікацію можна вважати такою, що відбулася тільки у тому випадку, коли реципієнт (споживач) одержав закодовану на матеріальному носії інформацію, відправлену комунікантом.
Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок
Практичне завдання
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
Підведення підсумків уроку
Бесіда за питаннями
Домашнє завдання