ЕЛЕКТРОННА бібліотека - це 

Традиційне значення слова бібліотека — колекція книг або приміщення, де зберігаються книги.

Закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»[3] дає таке визначення: бібліотека — інформаційний, культурний, освітній заклад (установа, організація) або структурний підрозділ, що має упорядкований фонд документів, доступ до інших джерел інформації та головним завданням якого є забезпечення інформаційних, науково-дослідних, освітніх, культурних та інших потреб користувачів бібліотеки.

Детальніше: 

Цифрова (або електронна) бібліотека — це інтегрована інформаційна система, яка дозволяє створювати, надійно зберігати та ефективно використовувати в процесі бібліотечно-інформаційного обслуговування різнорідні електронні інформаційні ресурси, які локалізовані в самій системі та доступні через мережу Інтернет. 

Переваги цифрових бібліотек у порівнянні з традиційними очевидні: доступність широкому колу користувачів, необмежений термін зберігання величезних масивів документів, переведених у електронну форму, висока інтегрованість інформаційного змісту з інструментами високошвидкісного пошуку.


Путівник по світових електронних бібліотеках від Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого 

Світова́ цифрова́ бібліотека (СЦБ) (World Digital Library) — міжнародна цифрова бібліотека, яка створена за підтримки ЮНЕСКО та Бібліотеки Конгресу США.

Світова цифрова бібліотека започаткована з метою сприяння міжнародному та міжкультурному взаєморозумінню, представити вільно та безперешкодно через Інтернет у багатомовному форматі найкращі зразки культурної спадщини різних країн світу, створення ресурсів для науковців, освітян та широких верств населення та розвинути співпрацю між інституціями — партнерами проекту.

СЦБ прагне поширити неангломовні та незахідні ресурси в Інтернет, і зробити внесок для науковців та дослідників. Бібліотека намагається представити в Інтернеті безкоштовно та у багатомовному форматі багатство, різноманітність та внесок всіх світових культур у загальнолюдську спадщину, включаючи рукописи, карти, рідкісні книги, нотні партитури, звукозаписи, фільми, фотографії, креслення та інші матеріали.

Електронна бібліотека від Фонду Гетті — забезпечує безкоштовний доступ до більш як 250 книг з галузей мистецтва, історії, археології, архітектури і гуманітарних наук. Книги доступні для читання онлайн та для завантаження у PDF-форматі. 


Європіана — європейська цифрова бібліотека, мета якої — забезпечити відкритий доступ до оцифрованих книг, які розкривають різні аспекти європейської культури.

Прем'єра Европіани відбулася 20 листопада 2008 року. На сьогоднішній день Европіана дає швидкий і легкий доступ до 23 мільйонів об'єктів з 2200 закладів культури та науки. Це не тільки книги, а й рукописи, газети, листи, щоденники, архівні матеріали, малюнки, карти, фотографії, фонограми, музичні твори, радіо- і телепрограми, фільми та багато, багато іншого. 

Архів музею Метрополітен (Нью-Йорк) — у відкритому доступі кілька сотень альбомів з мистецтва, які можна безкоштовно скачати в форматі PDF. Крім того, в колекції знаходяться каталоги кращих виставок, випуски власного журналу музею, альбоми, присвячені окремим жанрам, авторам і епохам. В добірку потрапили всі видання, випущені музеєм Метрополітен за останні півсотні років. Книги можна шукати по автору, назві або за ключовими словами, вивчати тематичні рубрики, завантажувати окремі видання або переглядати прямо на сайті.