ПІДКАСТИНГ

Підкаст /подкаст/ – окремий звуко- відеофайл, що розповсюджується безкоштовно через Інтернет для масового прослуховування/перегляду. Подкасти, об’єднані спільною тематикою можуть утворювати серію ресурсів в Інтернеті, що регулярно оновлювлюється. Подкаст є результатом подкастингу.

Бібліотечний подкастинг /підкастинг/ – процес створення та поширення в Інтернеті звуко- відеороликів про бібліотеку, бібліотечний сервіс і не тільки. (Бібліотечна енциклопедія Харківщини).

В нашому випадку «Підкаст /подкаст/ бібліотеки ліцею» – це новий проєкт в роботі бібліотеки, це відверті розмови з освітянами: викладачами, майстрами в/н, з адміністрацією ліцею і не тільки. На різні просвітницькі теми, важливі обговорення та проблеми ліцею.

Подкаст[1] (англ. podcastскор. від iPod + broadcast), або підкаст[2][3][4][5], або аудіопрограма[1][6] — 

         — цифровий медіа-файл або низка таких файлів, які розповсюджуються інтернетом для відтворення на портативних медіапрогравачах чи персональних комп'ютерах. За змістом вони можуть нагадувати радіошоу, звукову виставу, включати інтерв'ю, лекції тощо, що належить до усного жанру.

       Термін «podcast» є поєднанням назви портативного програвача музики iPod та слова broadcast. Ведучого або автора подкасту часто називають подкастер. Подкаст як сферу діяльності називають подкастингом. На відміну від слухачів радіо, які слухають те, що їм пропонує радіостанція, подкастинг дозволяє самостійно обирати те, що ви не хочете слухати чи не хочете дивитися. І найголовніше: саме у той час, коли вам зручно ввімкнути свій програвач.

       Цей спосіб поширення аудіо та відео через мережу Інтернет дозволяє створювати матеріали кожному охочому. Цим подкастинг і відрізняється від, наприклад, радіостанції, де працюють професійні журналісти. Подкастинг можна не лише створити будь-кому, але й надати його для перегляду чи прослуховування кожному, хто зацікавиться в Інтернеті.

     Помаранчевий квадрат з хвильками сповіщає про наявність RSS потоку на сторінці. Уперше цей символ використано в Mozilla Firefox, за взаємною згодою його також почали використовувати в Internet Explorer, Opera та Safari.

Слухач підписується на обраний подкаст, після чого звукові файли завантажитимуться з інтернету до плеєра, телефону чи iPod і будуть доступні для прослуховування офлайн.

Хоча сайти подкастерів дозволяють безпосереднє завантаження їхнього контенту, подкаст відрізняється від традиційних медіа можливістю завантажувати нові епізоди до програвача автоматично за допомогою програмного забезпечення, що читає потоки RSS або Atom.

Студія подкастингу в клубі письменників What Cheer у Провіденсі, Род-Айленд, США

Подкастинг починає широко використовуватися в галузі освіти, викладачі навчальних закладів можуть викладати свої лекції у вигляді доступних до завантаження звукових файлів. Також відомі приклади використання подкасту в музеях, для поширення через корпоративну RSS підписку повідомлень, які потребують особливої уваги (безпека праці тощо).

Подкастинг як популярну технологію презентації та поширення звукових файлів реалізують з допомогою інших сумісних технологій. Наприклад: запис голосу, розподілених у просторі діалогів і конференцій може здійснюватися як скайпкастинг.

Згідно зі статистикою, 2017 року 42 млн американців слухали подкасти щонайменше щотижня, а загалом 64 % американців слухали подкасти раніше[7]. Подкасти створюють як люди поодинці, так і команди або компанії[8]. Подкастинг повторює загальну тенденцію щодо переходу на мобільні платформи, так, із 42 % прослуховувань на смартфонах 2013 року, 2017-го подкасти відтворювали на смартфонах 69 % користувачів[9].

Підкаст 7

Зробити світ навколо живим_Бертольд Брехт 125  

Підкаст-персоналія створено до 125 річчя Бертольда Брехта. Розповідаємо біографію Бертольда Брехта (бібліотекарка ПГЛ) та аналіз п'єси "Матінка Кураж та її діти" (викладачка англійської мови та літератури Оксана Бойко). Бібліотечно-інформаційний освітній центр ДПТНЗ "Першотравенський гірничий ліцей" 2023 

Підкаст 6

"Життєтворчий потенціал Григорія Сковороди"  

Розмова з методистом Першотравенського гірничого ліцею Тетяною Петрівною Романюк. Розмовляли про Григорія Сововича Сковороду, дізналася що це "Сковородинівський маршрут" та які заходи будуть проходити до відзначення 300-річчя Сковороди, в нашому ліцеї. 

Підкаст 5

«Інформаційний брифінг з керівником гуртка "ПАТРІОТ" Селівановою А. І.» 

Сьогодні 10.10.22  дізнаємося, які свята будемо відмічати 14 жовтня, зроблено в межах проведення Тематичного тижня історії. Я спілкувалася з викладачем суспільних дисциплін, керівницею гуртка «Патріот» Першотравенського гірничого ліцею Анастасією Селівановою. Провела розмову та створила подкаст Олена Пшеничка-Дрох бібліотекарка, керівниця молодіжного простору в БІОЦ ліцею. Слухайте нас на сторінках фейсбук, шукайте наші подкасти на ютубі та в мережі інтернет. 

Підкаст 4 

«Вишиванка – твій унікальний код» 

Сьогодні 19.05.22  поговоримо на тему «Вишиванка – твій унікальний код» в межах проведення Тематичного тижня до Дня Європи. Я спілкувалася з викладачем суспільних дисциплін, керівницею гуртка «Патріот» Першотравенського гірничого ліцею Анастасією Селівановою. Провела розмову та створила подкаст Олена Пшеничка-Дрох бібліотекарка, керівниця молодіжного простору в БІОЦ ліцею. Слухайте нас на сторінках фейсбук, шукайте наші подкасти на ютубі та в мережі інтернет. 

Підкаст 3

Привітальний відео-каст до Дня закоханих від учнівського самовядування ДПТНЗ ПГЛ


ПОДКАСТ 3 підготувала бібліотекарка разом з учнівським самоврядуванням привітавши наш колектив. 

Підкаст 2
                                інформаційна хвилинка "Геній правди"

Відео-подкаст 2

Підкаст 1
                        2 лютого 2022 Всесвітній день читання вголос.