Традиції закладу

                                                         Дитина – дзеркало сім’ї.

Як у краплі води відбивається

сонце, так і у дітях відбивається

моральна чистота матері й батька.

О.В. Сухомлинський

Організація повноцінної взаємодії педагогів і батьків є сьогодні одним із найважливіших завдань, що стоїть перед колективом нашого дитячого садка.

В БОЛГРАДСЬКОМУ ЗДО №8 «УСМІШКА»   відбувається активний пошук і впровадження таких форм взаємодії з родинами вихованців, які дали б змогу досягти реального співробітництва.

   Головне завдання дитячого садка   у роботі з батьками  -  підвищення педагогічної освіти батьків шляхом   організації та проведення інформаційно – педагогічних заходів, як  одного із принципово важливих чинників успішного розвитку та виховання дітей дошкільного віку.

       З досвіду роботи  ми переконались, що з сучасними батьками більшість традиційних форм педагогічної просвіти (лекції, доповіді, загальні консультації тощо) є малоефективними.

Тому основна  робота з батьками закладу  проводиться  через використання інноваційних форм роботи таких,  як:  «Школа молодих батьків», «Клуб сімейного дозвілля» і постійно діючій «Тиждень роботи з батьками» в січні місяці. І це стало традицією нашого закладу.

    Організовуючи цю роботу ми враховуємо  запити та інтереси батьків, які виявляємо під час анкетування, та узгоджуємо з темами річного плану.

Хочеться відзначити, що залучення батьків до спільних проектів, позитивно  впливає на встановлення дитячо – батьківських відносин, на активність батьків у спільній освітньо – виховній  роботі.

Взаємодія вихователів і батьків в нашому закладі  стало необхідною умовою всебічного розвитку дитини, дозволило глибше пізнати індивідуальні здібності і можливості кожного вихованця.

Багато хто з батьків усвідомили важливість співпраці з педагогами.

Постійний контакт з сім'єю, використання інноваційних  форм роботи з батьками  дозволило пробудити почуття прихильності і довіри батьків до дитячого саду, створити атмосферу спільності інтересів, емоційної взаємопідтримки і взаємопроникнення в проблеми один одного.

Педагогічний колектив і колектив батьків – це єдиний живий організм, який об’єднує спільна мета і діяльність, гуманні стосунки та висока відповідальність.


2023 - 2024 навчальний рік

13 березня 2024 року 

Батьківськи збори: "Подорож українськими казками". 

Віхователь: Таран Л.В.

     У 2 молодшій групі відбулися батьківські збори на тему "Подорож українськими казками".

Батьки з великим задоволенням поринули у світ казок!

    Викликати у батьків інтерес до виховного значення казки в житті дитини, бажання ділитися своїми знаннями і вміннями. Спонукати батьків до створення умов, ситуацій для виховання в дітей фантазії, творчих здібностей. Виховувати колективізм, прагнення працювати разом з дитиною на благо її розвитку. 

12 березня 2024 року 

Зустріч з батьками:"Роль казки у житті дитини". 

Віхователі: Кілафли Л.І., Веліксар С.Г.

З батьками дітей 1 молодшой групи була проведена нетрадиційна зустріч на тему «Роль казки у житті дитини». Головна мета - показати батькам, яке значення має казка для дитини, стимулювати до морального виховання за допомогою казки.

На самому початку батькам була запропонована виставка дитячих книжок , відповідно віку. Далі проводились різні цікаві вправи, ігри, завдання. Також увазі дорослих було представлено пізнавальне відео про користь читання, розповідання казок.

Кульмінацією зустрічі було інсценування казки «Ріпка» на новий лад, яке викликало у кожного з присутніх сміх, радість та несподіваність.

Кожному з батьків сьогодні випала змога повернутися на мить у безтурботний та казковий світ дитинства, дякуємо за активну участь!


04 березня 2024 року 

Тренінг з батьками: "Природа навчає та виховує" 

Віхователі: Гіневська С.А., Веліксар С.Г.

В групі "Зірочки" пройшла зустріч з батьками у формі тренінгу на тему "Природа навчає та виховує"

Батьки з задоволенням виконували завдання та грали у дидактичні та рухливі ігри. Наприкінці, діти показали сценку "Земля захворіла". Всі зробили висновок, що потрібно разом оберігати природу для наступних поколінь!


29 лютого 2024 року 

Батьківська вітальня: "Національне- патріотичне виховання дошкільників в контексті педагогічної спадщини 

В.О. Сухомлинського

Віхователі: Данилова Т.Д., Махота Т.Д.

Батьківські збори "Патріотичне виховання" сприяють формуванню морально-етичних цінностей через родинні стосунки, власний батьківський приклад. Створюють емоційно-позитивний настрій на спільну роботу, атмосферу взаємної довіри. 

2022 - 2023 навчальний рік

Батьківська вітальня на тему:

 "Звичаї нашого краю і традиції сім'і" 

Віхователі: Гіневська С.А., Веліксар С.Г.

Круглий стіл на тему:

"Сімейні традиції та цінності у вихованні дітей". 

Віхователі: Гіневська С.А., Веліксар С.Г.

Батьківські збори на тему:

"Подорож Україною". 

Віхователь: Таран Л.В.

Батьківська вітальня на тему:

"Без сім'ї немає щастя на землі". 

Віхователі: Данилова К.П., Махота Т.Д.

Батьківська вітальня на тему:"МОЯ  СІМ'Я  - МОЯ ФОРТЕЦЯ". 

Віхователі: Гіневська С.А., Магдіна Т. І.

Круглий стіл: "ПОДОРОЖ В МІСТО ВВІЧЛИВОСТІ".

Вихователь Янеш Х.Ю.

Батьківськи збори: "СІМ'Я - ЦЕ....". 

 Вихователі: Кілафли Л.І, Магдіна Т.І.

Батьківська вітальня: "ОСТРІВ ДРУЖБИ". 

 Вихователі: Данилова К.П., Чуб Н. С.

Батьківськи збори: "ТЕПЛО ДОМАШНЬОГО ВОГНИЩА". 

 Вихователі: Великсар С.Г., Богдан А.І.

Ділова гра: "ЧОГО ВЧИТЬСЯ ДИТИНА В СІМ'Ї". 

 Вихователь: Чуб Н.С.

Майстер клас: "ТЕХНОЛОГІЯ ГРИ В СЕНСОРНОМУ РОЗВИТКУ ДІТЕЙ РАНЬОГО ВІКУ". 

 Вихователь: Кілафли Л.І.

Сімейні посиденьки: "СПАДКОЄМНІСТЬ ПОКОЛІНЬ". 

 Вихователь: Гіневська С.А.

Сімейні посиденьки: "З БАТЬКАМИ ЗАВЖДИ ЦІКАВО". 

 Вихователь: Махота Т.Д.

Розвага: "ОДИН ДЕНЬ З ЖИТТЯ ДИТЯЧОГО САДКА". 

 Вихователі: Таран Л.В., Беліоглова А.Б.

Сімейні посиденьки: "СІМЕЙНІ ЦІННОСТІ". 

 Вихователі: Махота Т.Д., Бужилова В.Ю.

Семінар-практикум: "САМООЦІНКА НАЙВАЖЛИВІШИЙ ФАКТОР УСПІШНОЇ ЖИТТЄВОЇ ПОЗІЦІЇ ". 

 Вихователь: Махота Т.Д.

Круглий стіл: "СІМ'Я І ПАТРИОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ". 

 Вихователі: Данілова К.П., Кілафли Л.І.

Сімейна вітальня: "БУДЕМО БЛИЖЧЕ". 

 Вихователь: Данилова К.П.

Сімейна вітальня: "ГРА НЕ ЗАБАВА". 

 Вихователь: Таран Л.В.

Веселий осінній ярмарок

З давніх-давен в Україні пора збирання врожаю закінчується яскравими, багатими ярмарками. Землероби, народні умільці, крамарі виставляли і продавали кращі свої набутки.

І чого тут тільки не було… Одні їхали, щоб продати, інші – купувати… Й обов’язково на ярмарку лунають українські пісні, танці, проводяться народні ігри.

От і в нашому закладі стало традицією, в жовтні місяці проводити ярмарку, на якому представлені всі дари осені, а також поробки з природного матеріалу. Кожна група дитячого садка з великою любов'ю підготувала на ярмарок різноманітні дари осені. А їх було більш ніж достатньо: фрукти і овочі, заготовки, чудова домашня випічка, а також різні вироби, зроблені своїми руками.

Справжнє свято відбувається в душі кожного маленького й дорослого. Свято спілкування та веселощів, продажу товарів та гарного настрою. Діти радіють сонечку, жовтому листячку, творінням природи. Із захватом діти та батьки стають учасниками осіннього ярмарку.

На доброму ярмарку всі побували: одні продавали, інші купували, співали, сміялися та ще й танцювали. Щоб достаток і щастя не обминали жодної хати, щоб у кожну оселю завітала пісня і гарний настрій маленьких дошкільнят!

Свято об’єднало творчість та креатив батьківської родини та вихованців закладу, у конкурсі – виставці робіт з природнього матеріалу.

Під час ярмарку було вторговано кожню групою чи малі кошти, за які у кожну групу придбано все необхідне для дітей: ігрові куточки, стільці, парти, іграшки.


ВИСТАВКА ВИРОБІВ З ПРИРОДНОГО МАТЕРІАЛУ