Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з ООП

  З метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної освіти з урахуванням особливостей розвитку та потреб дитини, відповідно до заяв батьків, висновків ІРЦ,  нормативно-правових актів, що регулюють питання інклюзивного навчання , в БОЛГРАДСЬКОМУ ЗДО № 8 «УСМІШКА» з 18.05.2023р. відкрита група з інклюзивною формою навчання (середня група). 

 Утворено команду психолого-педагогічного супроводу та налагоджено взаємодію з батьками вихованців.  Є можливість отримати додаткові освітні послуги - індивідуальні корекційно-розвиткові заняття. З дітьми працюють досвідчені вчителі, асистенти вчителя, практичний психолог, логопед. 

 Заклад співпрацює з КУ «Болградський інклюзивно-ресурсний центр»  (адреса: м.Болград, вул.Ізмаїльська, 1).

  У закладі забезпечений безперешкодний доступ до першого поверху приміщення (наявний пандус) для осіб з особливими фізичними потребами.

  У закладі функціонують групи інклюзивного навчання(група раннього віку, середня група), працюють асистенти вихователів.

ЗДО має невеликій досвід впровадження інклюзивного навчання.
Інклюзивне навчання передбачає створення такого освітнього середовища, яке відповідає потребам і можливостям кожної дитини, незалежно від особливостей її психофізичного розвитку.

На один рік розробляється індивідуальна програма розвитку. Двічі на рік (за потребою частіше) переглядається з метою її коригування. Зокрема, коли у дитини виникають труднощі у засвоєнні визначеного змісту навчального матеріалу, чи навпаки виникає необхідність перейти до наступного рівня складності виконання завдань. Навчальний процес здійснюється диференційовано за навчальними програмами, підручниками, посібниками, рекомендованими МОН.

   Особистісно орієнтоване спрямування освітнього процесу забезпечує асистент вихователя, який бере участь у розробленні та виконанні індивідуальних навчальних планів та програм, адаптує навчальні матеріали з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами. Індивідуальний навчальний план визначає перелік навчальних розділів програми, послідовність їх вивчення, та тижневу кількість годин.

   Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч.

   Навчальні меблі групових кімнат відповідають віковим особливостям дітей, враховується специфіка освітнього процесу. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень. Протягом року у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення. У закладі дотримується повітряно – тепловий режим. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, однобічне).

   Приміщення  обладнані системами центрального опалення та вентиляції, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. 

   Територія закладу підтримуються в належному стані.