Датум постављања: Mar 29, 2015 1:46:16 PM
Izgradnja novog objekta školske zgrade u selu Staničenje u potpunosti je završena. Prvi đaci će u školu ući čim se završi obimna administracija oko priključivanja na struju, vodu, telefon, ali i završi tehnički prijem objekta.
Izgradnja nove škole u Staničenju ,koja je započeta pre dva meseca, polako se privodi kraju. Gro gradjevinskih radova je završen, spoljašnja stolarija postavljena, a u trenutno se izvode keramički radovi. Uskoro bi trebalo da bude nabavljen i školski inventar, novi nameštaj i ostala oprema, tako da bi škola mogla da bude otvorena za djake do kraja februara.
Nova škola u Staničenju će biti osmorazredna,pohadjaće je deca iz Staničenja, Crnoklišta, Vraništa, Crvenčeva i drugih okolnih sela. Ima osam učionica, gde će jedna biti namenjena deci predškolsko pripremnog programa. Uslovi koji podrazumevaju tople učionice, moderno uredjen mokri čvor i centralno grejanje omogućiće deci da nastavu pohadjaju u daleko boljim uslovima nego što je to sada slučaj. Vrednost radova je oko 10 i po miliona dinara, radove izvodi firma Dom-Tera, iz Ivanjice, a sredstva za izgradnju škole su obezbedjena kroz eksproprijaciju školskog zemljišta u selu Crnoklište.