Tihe nädalavahetus. Stefan Arand Euroopa meistriks.

Julkaisupäivämäärä: Sep 25, 2016 8:16:28 PM

Võistlusi toimus nädalavahetusel palju. Hiinas Shangais võistlesid jetisõitjad. Markus Lutsokert oli Ski GP1 klassis eile 14. ja täna 11. Kokkuvõttes oli ta MM-etapil 12.

Inglismaal selgitati Euroopa meistreid paadiklassides F2, F4 ja GT-15. F2 võidusõidu (kõik kolm starti) võitis lätlane Uvis Slakteris. Samasuguse saavutusega sai hakkama soomlane Juho-Matti Manninen paadiklassis F4. Seega suutis ta võita käesoleval hooajal nii MM-i kui EM-i.

Juuniorite paadiklassis GT-15 oli Eestist Inglismaale sõitnud neli tublit noort. Stefan Arand oli tänavu varem kaitsnud maailmameistri tiitlit ja nüüd oli kord EM-tiitli poolel. Tallinnas toimunud MM-l olid Eesti sportlased tänavu võitnud kõik medalid ning medalite eest mindi võitlema ka nüüd. Juba ajasõidus näitas Rootsi noorsportlane Adam Wrenkler, et eestlastel kerge ei ole. Stefan Arand startiski esimesse sõitu neljast teiselt stardikohalt. Wrenkler suutis võita ka esimese stardi, aga siis panid nii Stefan Arandi meeskond ja ka sõitja ise kõik oskused mängu ning järgmised kolm starti Stefan võitis. Kõik Eesti sportlased mahtusid lõpuks seitsme parema hulka. Superhea tulemus!

Nüüd juba kahekordne GT-15 maailmameister ja Euroopa meister Stefan Arand Tartust.