OSY-400 MM - Eestisse kaksikvõit!

Julkaisupäivämäärä: Aug 04, 2012 5:7:29 PM

Eesti sportlased kordasid möödunud aasta edu. Kui eelmisel aastal väideti, et koduseinad aitasid, siis seekord aitasid Saksamaa seinad.

Teist aastat järjest tuli OSY-400 maailmameistriks Sten Kalder. Ta võitis esimesed kolm võistlussõitu ja oli sedasi 1200 punktiga taganud endale maailmameistritiitli

Sedasi ta enam neljandas stardis ei osalenud. Selle võitis Steni klubikaaslane Rasmus Haugasmägi ja tuli sedasi kokkuvõttes hõbemedalile.

USA piloot Billy Allenil õnne polnud. Esimeses kahes stardis oli ta teine. Kolmanda stardi teises kurvis keeras enda kummuli sakslane ja otsese otsasõidu vältimiseks keeras end kummuli ka Allen. Paat sai sedavõrd viga, et seda "lapiti" pea kolm tundi. Siiski suutis ta tänu viimase stardi tulemusele võita MM-l pronksmedali. Remonti vajas ka Annika Suuki paat, sest temal oli päris mitu kokkupõrget konkurentidega. Seejuures Annikat nendes kokkupõrgetes nagu süüdistada ei saa. Pigem ei suhtunud kaasvõistlejad rüütellikult oma ainukesse naiskonkurenti.

Avariisid oli ka rohkem. Siiski võistlejad viga ei saanud.

Nüüd on Eesti sportlased selles paadiklassis MM-del võitnud medaleid kolmel aastal järjest. Rasmus Haugasmägi võitis hõbeda 2010. Sten Kalder ja Erko Aabrams saavutasid kaksikvõidu 2011. Ja nüüd siis jälle kaksikvõit.

Kahe võitja paadid on ehitatud Tartus Üllar Põvvati juhtimisel ja vindid (propellerid) on valmistanud Lembit Aaslav-Kaasik.

Rasmus Haugasmägi

Saksamaal Kriebsteinis algasid maailmameistrivõistlused paadiklassis OSY-400. Kohale on saabunud 19 pilooti seitsmest riigist ja kahelt mandrilt.

Täna sõideti ajasõidud ja kvalifikatsioonisõidud. Ajasõidus oli kiireim Rasmus Haugasmägi Tartust. Teiseks tuli võistluste vanim piloot,

51-aastane USA sportlane Billy Allen. Temale järgnesid möödunud aasta maailmameister Sten Kalder Tartust ja Annika Suuk Tallinnast. Viljandi esindaja Algo Kuus oli 16.

Kuna finaali pääseb 15 paremat, siis toimusid kvalifikatsioonisõidud, kus viis paremat kahest sõidust pääsesid otse

finaali ja viis ülejäänud finaalikohta selgitati lohutussõidus. Eesti piloodid olid edukad. Kõik neli pääsesid otse finaali. Rasmus Haugasmägi ja

Sten Kalder said oma eelsõidus kaksikvõidu. Teises eelsõidus juhtis pikka aega võistlejaterivi võistluste ainus naispiloot Annika Suuk. Lõpuks suutis Billy Allen

siiski temas mööduda. Algo Kuus oli viies.

Eelsõitudest ei pääsenud otse finaali käesoleva aasta EM-i kolmas slovakk Csaba Szep ja pidi edasipääsu eest võitlema slohutussõidus.

Lõpuks jäi finaalist välja möödunud aasta MM-i pronksimees slovakk Peter Stefanovic.