Maailma edukaim noorvõidusõitja 2010?

Julkaisupäivämäärä: Sep 25, 2010 5:43:5 PM

Meelis Käsnapuu on hooaja jooksul kirja pannud kõik juuniorite suuremate ja väiksemate võistluste tulemused ja selgub, et hooajal 2010 on kõige edukamad olnud Läti noorvõidusõitjad. Neli võistlejat on lõppenud hooajal olnud selgelt teistest paremad ja nendest kolm on Lätist. Esikolmikusse aga mahtus ka Viljandi noorvõidusõitja Brandon Timofejev, kes MM-l oli teine, võitis Eesti MV ja Eesti Karika ning EM-l oli viies. Hooaja edukaim Nikita Lijcs tuli maailmameistriks, võitis EM-l hõbemedali ning li Balti meistrivõistlustel teine. Juba möödunud hooajal oma tugevust näidanud Ivo Egle tuli Läti meistriks, oli EM-l teine, MM-l kolmas ja tuli Balti meistriks. Euroopa meistriks tuli Maksimilians Tuchkovs, keda viimati võis näha möödunud nädalavahetusel võistlemas Tartus Anne kanalil.

1. Nikita Lijcs LAT 18600

2. Ivo Egle LAT 14887

3. Brandon Timofejev EST 14763

4. Maksimilians Tuchkovs LAT 11554

5. Matthias Agur EST 6222

6. Reio Käsnapuu EST 5522

Kokku leidub edetabelist juunioreid üle kahekümne ja seda kümnest aktiivselt juunioritega tegelevast riigist. Siinkohal tuleb anda suur au Eesti aktiivsetele veemotoklubidele, isadele ja emadele, aktiivse ja kõrge kvaliteediga noortetöö eest.

Teine juuniorite paadiklass GT-15 kannatas käesoleval aastal järjekordselt sellega, et Soomes planeeritud MM jäeti lihtsalt ära. Järgmise aasta GT-15 EM peetakse Viljandis ning MM Inglismaal. JT-250 maailmameister 2011 selgitatakse Itaalias ja Euroopa meister Ukrainas.

Kui pisut ennustada, siis võib arvata, et järgmisel hooajal osutavad Läti ja Eesti juunioritele paadiklassis JT-250 kõvat konkurentsi Venemaa ja Itaalia võistlejad ning klassis GT-15 Rootslased ja Norralased. Hoiame omadele pöialt!