GT-15 MM Inglismaal - Paul Zujenkov maailmameister

Julkaisupäivämäärä: Aug 31, 2013 5:47:40 PM

Kuigi Paul Zujenkovil Viljandist polnud enam vaja viimases stardis osaleda, läks ta õige sportlasena ka viimasesse sõitu ja võitis selle. Seega tuli ta kokkuvõttes ülivõimsalt maailmameistriks.

Kolmandaks tuli Tartu noorsportlane Sken Heidemann, keda edastas inglane Thomas Mantripp, kes oli kõikides startides teine. Rene Suuk Tallinnast aga pärast esimese stardi kolmandat kohta tehnilise vea tõttu enam punkte ei saanud. Kokkuvõttes jäi ta seitsmendaks.

Kõik MM-i medaliomanikud kasutasid Tartus Üllar Põvvati juhendamisel ehitatud paadikorpuseid!!!

========================

Ka kolmanda sõidu võitis Viljandi noorkihutaja Paul Zujenkov. Ben Jelf diskvalifitseeriti. Rene Suuk ei startinud.

Täna on seniseks sõidetud üks start. Selle võitis Paul Zujenkov ja juhib MM-i kahe sõiduvõiduga.

Kohalik peafavoriit Ben Jelf startis teises sõidus esimeses sõidus saadud karistuse pärast võistlejaterivi lõpust, aga suutis tõusta kolmandaks. Ta kaotas teisena lõpetanud Thomas Mantrippile vaid sekundiga. Tartlane Sken Heidemann oli teises sõidus neljas. Rene Suuk katkestas pärast esimest ringi. Siiski võib protokollist lugeda, et ta sai 3 punkti. Reegliteraamat annaks talle 0 punkti. Punktid olid ka eilses protokollis valesti, sest kasutati F2 punktisüsteemi.

Ees on veel kaks starti ja viienda stardina tehniline kontroll.

Tähelepanek 1! Võistlustel ei osale ühtki Rootsi pilooti. Eelmisel aastal Rootsis toimunud MM-l oli rootslasi stardis 12! Ka venelasi MM-le ei sõitnud.

Tähelepanek 2! Michelle Knudsen, kes praegu on kirjas Inglismaa all (GBR) oli nimega Michelle Knutsen EM-l Norra esindaja. Arvatavasti on tegemist veaga, sest sellist litsentsi vahetust reeglite raamat ei luba. Hiljem viga parandati. Tema kohal aga tuli protokollis sisse viga, sest tema kehvem sõit jäi punktides maha arvestamata. Lõppjärjestust see siiski ei muutnud.

======================================================

Inglismaal Nottinghamis algas juuniorite GT-15 paadiklassi MM, kus osaleb ka kolm Eesti noorkihutajat. Treeningutel ja ajasõidus oli teistest kiirem kahe aasta tagune maailmameister Ben Jelf Inglismaalt. Ta ületas esimesena finishijoone ka esimeses stardis, aga sai karistada, sest oli sõitnud ühest poist valelt poolt. Sedasi tõusis juba ajasõitudes head kiirust näidanud ja teiselt stardipositsioonilt startinud Viljandi noormees Paul Zujenkov sõidu võitjaks. Ajasõidus mahtusid kõik Eesti piloodid esiviisikusse. Esimese nelja hulka jõudnutest kasutasid kolm Tartus Üllar Põvvati juhendamisel ehitatud paadikorpust. Sellist kasutab Eestlastele lisaks ka esimeses sõidus teiseks tulnud inglane Thomas Mantripp. Esimese stardi lõpetas kolmandana tallinlane Rene Suuk ja tartlane Sken Heidemann oli viies. Kokku on võistlejaid 18. Kohalik võistleja Jonathan Brewer oli treeningutel kahe paadiga (7 ja 71).

Samas toimub ka F2 paadiklassi MM-i etapp, kus võistlejaid 22. Seetõttu peeti kaks kvalifikatsioonisõitu, mille võitjateks osutusid Paolo Zantelli Itaaliast ja Johan Osterberg Rootsist. Rootslasi on selles paadiklassis võistlemas päris mitu - 11.