O-125 MM Itaalias: Marek Peeba maailmameister

Julkaisupäivämäärä: Jun 22, 2015 8:40:35 AM

Itaalias toimusid O-125 paadiklassi maailmameistrivõistlused, mis seekord peeti ühepäevase võistlusena. Kohale oli saabunud sportlasi kahelt mandrilt ja seitsmest riigist. Maailma absoluutsest tipust puudus vaid itaallane Massimo Rossi, kes möödunud nädalavahetusel Poolas sai peapõrutuse. Massimo ise käis võistlusi San Nazzaros vaatamas, aga ei startinud.

Ajasõidus olid teistest sekundi võrra kiiremad itaallased Daniele Frontoni ja möödunud aasta maailmameister Alex Zilioli. Marek Peeba oli MM-ks hoolsalt valmistunud ja saavutas ajasõidus kolmanda koha. Esimese stardi esimesse pöördesse jõudis Marek esimesena. Siis langes ta aga kolmandaks. Kohe seejärel katkestas Alex Zilioli. Tublit sõitu teinud Marek lõpetas esimese stardi Frontoni järel teisena.

Teises stardis jäi Frontoni algul teiste taha, aga kui ta lõpuks teistest mööda sai, läks ta omale teele ja võitis sõidu suveräänselt. Alex Zilioli suutis viimaselt kohalt võidelda end koguni teiseks. Poola vanameistrist Henryk Synorackist Marek jagu ei saanud ja sedasi lõpetas ta sõidu neljandana.

Kolmanda stardi esimeses kurvi lõpus keeras Frontoni paati liialt järsult ja tulemuseks oli, et mootor seiskus. Alex Zilioli startis mehaanikute vea tõttu alles siis kui teised olid sõitnud kaks ringi. Sellise olukorra kasutas Marek Peeba oskuslikult ära ja suutis võita kolmanda stardi. Üllatas sakslane Stefan Probst, kes lõpetas sõidu teisena. Sellist edu pole ta varem kunagi saavutanud.

Enne viimast otsustavat starti oli selge, et Marek Peeba jõuab medalile, sest juhtis sel hetkel kogu võistlust. Ainuke küsimus oli, et kumb võidab, kas Marek või Daniele Frontoni. Viimases stardis Marek teistele aga võimalust ei andnud ja võitis sedasi MM-i viimase stardi ning tuli maailmameistriks. Daniele Frontoni ei suutnud end viimaselt positsioonilt etteotsa sõita ja lõpuks hoopis katkestas. Alex Zilioli tegi järjekordselt hea sõidu ja jättis sedasi poolaka Synoracki napilt ilma medalita. Poolaka pettumus oli suur ja ta ei jätnud seda välja näitamata.

Marek Peeba oli hooajaks ehitanud uue paadi ning ka kogu muu suurepärane töö tasusid end ära. Nüüd on Marek Peeba juba kolmas Eesti sportlane, kes paadiklassis O-125 on tulnud maailmameistriks. Aastal 2005 suutis seda Toomas Mets ja aastal 2009 Erko Aabrams.Mõlemad mainitud suutsid seda teha koduvetel ehk Harku järvel. Mareki võidu väärtust tõstab see, et tema suutis meistriks tulla itaallaste "herilasepesas". Tasub veel äramärkimist, et ka teiseks tulnud Daniele Frontoni kasutas Tallinnas ehitatud paati.

Järgimsel aastal (2016) selgitatakse O-125 paadiklassi maailmameister Tallinnas.

Marek Peeba (100) ja möödunud aasta maailmameister Alex Zilioli (Itaalia) San Nazzaros. Foto: David Recht.

Marek Peebale elati San Nazzaros kaasa sini-must-valgete õhupallidega.