OSY-400 EM-lt kaksikvõit ja jettide MM-i etapilt 5. koht

Julkaisupäivämäärä: Oct 07, 2016 6:46:13 PM

Viimane nädal oli veemotospordis sündmusterohke. Reedel 30 septembril saime kinnituse, et UIM-i appelatsioonikomisjon rahuldas meie sportlaste appelatsioonid ja Sander Sarlinile ning Viktoria Soodlale anti tagasi klassi GT-30 MM-i kaksikvõit, mis võeti tänu ebatäpsusele antud klassi mootorite homologatsioonis augustis Soomes Lohjal. 01.-02. oktoobril toimus Saksamaal Traben-Trarbachis klasside O-500 ja OSY-400 EM. Laupäeval toimusid ajasõidud ja I võistlussõit. O-500 ajasõidus oli Erko neljas. I võistlussõit läks edukalt, kuni lõpuni Erko hoidis II kohta Slovakkia võidusõitja Marian Jungi järel. O-500 pühapäevases II sõidus suri mootor kahjuks esimeses pöördes välja ja Erko katkestas. Kokkuvõttes oli Erko viies.

Klassis OSY-400 võitis ajasõidu poolakas Cezary Strumnik ning tema järel olid Rasmus Haugasmägi ja Erko Aabrams. I võistlusstart näitas Rasmus head kiirendust, ning hoidis liidrikohta sõidu lõpuni. Erko finisheeris kolmandana. Pühapäevases II võistlussõitu juhtis samuti Rasmus kuni lõpuni ja Erko tuli kolmandaks. Euroopa meistriks tuli Rasmus Haugasmägi ning hõbemedali võitis Erko Aabrams.

Hiinas Liuzhous toimus jetispordi klassi SKI GP1 neljas MM-etapp. Eesti esindaja Markus Lutsokert tuli seekord etapil viiendaks. See on siiani tema MM-etappide parim tulemus. Viies ja viimane etapp sõidetakse detsembris enne jõule Araabia Ühendemiraatides.