INTĪMAIS MĀKSLĀ

Post date: 2009.25.5 17:20:43

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja 1. stāva zālē

no 27. maija līdz 5. jūlijam būs skatāma izstāde

INTĪMAIS MĀKSLĀ

Ar izstādi Intīmais mākslā muzejs vēlas atjaunot dekoratīvās mākslas un dizaina izstāžu tradīciju, kas dod pārskatu par šajās mākslas nozarēs notiekošajiem procesiem, sniedzot priekšstatu arī par atsevišķu mākslinieku daiļrades attīstību un radošo rokrakstu maiņu. Izstādē iekļauti arī to nozares pārstāvju darbi, kas šobrīd darbojas citās vizuālajās mākslās. Izstādē eksponēti 75 autoru darbi.

Pirms divdesmit gadiem – 2009.gada 6.jūlijā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vēra durvis saviem pirmajiem apmeklētājiem ar „Republikas dekoratīvi lietišķās mākslas izstādi”, tādējādi iedibinot vērtīgu tradīciju – organizēt dekoratīvās mākslas un dizaina nozaru kopizstādes, kas pavēra gan vispusīgas iespējas māksliniekiem izstādīt savus jaunākos darbus, gan mākslas pētniekiem sniedza pārskatu par esošo situāciju attiecīgajā nozarē. Šo tradīciju muzejs ir centies visu šo gadu laikā saglabāt un laikaposmā no 1989.gada ir sarīkotas 10 šādas izstādes. Pēdējā – 2004.gadā.

Vērojot, kā glezniecībā un tēlniecībā mākslinieki pievēršas mūsdienu dzīves kolīziju, pārdzīvojumu attēlošanai, bija vēlēšanās rosināt dekoratīvās mākslas un dizaina nozaru māksliniekus pievērsties tieši pretējam – intīmajam viņu ikdienas dzīvē. Tāpēc izstādei tika izvēlēta devīze Intīmais mākslā.

Kā izrādījās, mākslinieku intīmais mākslā interpretējums patiesi ir ļoti daudzveidīgs un garīgi ietilpīgs. Intīmo, kā darbu koncepcijās skaidro paši darbu autori, var saskatīt visur – gan cilvēku savstarpējās attiecībās, gan valsts politiskajā dzīvē, gan mākslas darba radīšanas un atklāsmes procesā, kas, kā raksturo paši darbu autori, ir ļoti intīms.

Arī skatīties darbu – ir intīms process, neskatoties uz to, kas tas izvietots publiskā telpā. Līdz ar to skatītājam paveras iespējas pašam atklāt katrā darbā iekodēto.

Kopumā – izstāde ir muzeja darbinieku velte sava muzeja 20-gadei!

Izstādes idejas un tēmas autore Velta Raudzepa

Plakāta un ielūgumu dizains Rolands Krutovs

Izstādes dizains un iekārtojums Jurģis Krāsons, Uldis Timoško