Bēgt vai palikt

Post date: 2011.15.2 22:08:24

Būt vai Nebūt. Tāda lūk diskusija izraisījās pēc Pētera Blūma īsās Vecrīgas vēstures apskata. Izskatās ka ir vieni, kuri ir zaudējuši cerības vai neredz kā panākt to ka pilsēta ir komfortabla dzīves vieta un otri, kuri arī varbūt nezin, bet ir gatavi vismaz mēģināt kaut ko darīt lietas labā.

Cita starpā pilsētas humanizēšanai Jan Gehl kopā ar Walter Hook (Executive Director of the Institute of Transportation and Development Policy) izstrādājuši 10 pamatprincipus., kuru pamatideja ir ilgtspējīga kompakta pilsētvide t.i. cilvēki dzīvo, strādā un atpūšas kompakti, nevis strādā ārpilsētā un brauc katru dienu uz darbu, ved bērnus uz skolu utml. dod darbu un "otkatus" "Zelta tiltu" būvētājiem. Tā ir aksioma - transporta plūsmas nekādi nemazina transporta infrastruktūras risinājumi. Tas ir dārgs strupceļš. Rīga ar saviem apm. 3000 iedz/km2 tālu nav blīvāk apdzīvotā pilsēta, bet jau gatava ieķilāt desmit nakotnes paaudžu darba augļus jaunos mega šķērsojumos. Kopenhāgenā piemēram ir 5000 iedz/km2

Ilustrācijām no 2008g. pētījuma "RĪGAS PAŠVALDĪBAS RĪCĪBĀ ESOŠO DATU UN INFORMĀCIJAS APKOPOJUMS UN TĀS SEKUNDĀRĀ ANALĪZE" kopīgs paraksts: dzīvojam kā protam katrs par sevi, nepiedalāmies un saņemam ko esam pelnījuši.

Paldies Gintam Klasonam (@GaaKaa) par pētījuma izstrādi un pieejamības nodrošināšanu.