Група №3 "Краплинка" 

(молодша)

Вихователі: Безнощенко Ірина Олександрівна

                           Конюхова Вероніка Олександрівна

Квітень




Тема:"Погода і одяг весною"

Лещенко Т.Н.

12.04.2021

Дитина в соціумі + мовлення

Тема; "Прикмети весни"

Мета: РОзвивати вміння реагувати на яскраві ознаки весни. Розвивати мовлення, увагу. Виховувати любов до природи. Вчити помічати особливості погоди, весняні зміни в природі. Формувати вмення встановлювати просторові з'язки між станом погоди та обраним на прогулянку одягом. 

Словник: весна, тепло, бруньки, травичка, листочки. 

Матеріал: малюнки, дитактична гра "Одягнемо ляльку на прогулянку" , лялька. 

Хід заняття:

Ігровий момент: 

1)прийшла засмучена Лялька, не знає як їй одягнутися на прогулянку. Просить допомоги у дітей. 

2) бесіда:

Яка пора року настала?

Чому ви вирішили що зараз вже весна?

Яка погода стала на вулиці?

Що світить нам зараз яскравіше з небосхилу?

Що з'явилося з бруньок на деревах, кущиках?

Що ми з вами бачили у квітнику?

Яку травичку ми з вами бачили на майданцику?

На що вона схожа?

3) Фіз. звилинка "Радіємо весні"


Ми йдемо, крокуємо 

Приход весни чуємо, (Діти ходять по колу парами)

В цей чудовий день малятам

Гарно й радісно гуляти. 

Туди-сюди повертаюсь,

Це й любенько посміхаюсь(Повороти тулуба вліво, вправо)

Я красунечці Весні -

Дуже весело мені.

4) Мовленева гра "Роскажи що ти бачиш"

Дітям роздаються малюнки з зображенням квітів, травички, дерев з листочками, кущиків. Дитина розповідає що в неї намальовано на малюнку. 

5) Читання вірша І. Франко "Надійшла весна"

 Надійшла весна

Надійшла весна прекрасна,

многоцвітна, тепла, ясна,

наче дівчина в вінку.

Зацвіли луги, діброви,

повно гомону, розмови

і пісень в чагарнику.

6) Підсумок: Гра "Подоляночка"

Лялька запрошує діток пограти в гру "Подоляночка"


Безнощенко І.О.

13.04.2021

Сенсорний розвиток + конструювання.

Тема: "Бережемо квіточку"

Мета: розвивати загальну та дрібну моторику рук, увагу. Виховувати любов до природи. Вчити орієнтуватися в просторі, групувати предмети за кольором. Формувати сенсорні еталони. Закріпики кольори, форми( коло, овал). Вчити відповідати на запитання. Поглиблювати знання про навколишній світ природи, зокрема весняні квіти. 

Матеріал: готові форми, мазаїка, лялька з квітами. 

Хід заняття:

1) Ігровий момент:

Прийшла дуже задоволена лялька з квіточкою "тюльпан". 

2)Запитання до ляльки:

Хіба можна рвати квіточки?

А яка пора року зараз?

Що вже почало рости в квітнику?

Скажіть мені будь ласка, чому неможна рвати квіточки?( неможна рвати квіточки тому, що вони приносять користь навколишнему середовищу. Все стає красивим і відчувається приємний аромат)

3) Читання віршів:

Ось нарциси стали в ряд.

Певно, вийшли на парад?

Напарфумлені, біленькі,

У листочках зелененьких. 


Співають ранішні тумани,

Проміння дихає в вікні,

А під вікном цвітуть тюльпани,

Весняні квіти чарівні. 

4) Робота з мозаїкою:

 Давайте й ми з вами зробимо гарний квітник. Діти викладають квіти з мозаїки за показом вихователя.

5) Фіз. хвилинка: "Квітки"

Наші гарні квіточки ( діти піднімають руки в гору, розкривши  долоньки, розвели пальчики в різні сторони)

Розкривать пелюстки, 

Тихо вітер їх гойдає, (гойдають ручками в різні сторони з ліва на право.)

Пелюстки перебирає.

Наші гарні квіточки, ( затуляють долоньками обличчя хитаючи голівкою)

Стуляють пелюстки,

Тихо засинають,

Голівками хитають. 

6) Лялька зрозуміла чому неможна рвати квіти, і запросила дітей зробити веселу квіткову галявину. ( Запропонувати різнокольорові кружечки, овали. Потрибо із низ робити багато квітів, підбираючи по кольору.)

Із яких геометричних форм ми з вами складаємо квітки? ( серединка- кружечок, пелюсточки -овал)

Гарна у нас з вами вийшла галявина. 

7) Підсумок:

Якого кольору квіти?

Скільки квітів?

І чому не можна рвати квіти?


Лещенко Т.Н.

14.04.2021

Дитина в природному довкіллі+ образотровче мистецтво( ліпка)

Тема:"Дощик"

Мета:розвивати дрібну маторику рук, виховувати інтерес ліпити, до природних явищ. Вчити надавлювати вказівним пальчиком на тісто або пластилин, та розмазувати цого на картонці, створює крапельки дощу. Формувати інтерес до проботи з матеріалом до ліпки. Закріпити властивості матеріалу. 

Матеріал: картон, тісто або пластелін синього кольору, який розміщений на картоні у вигляді хмарки, серветки, лялька. 

Хід заняття:

Ігровий момент:

1) Лялька яка прийшла з парасолькою. 

А чому це ти прийшла з парасолькою?

л: тому що на вулиці іде дощ. 

Діти, що ми беремо з собою, та взуваємо на ніжки оли іде дощ?

А звідкіля іде дощ?(з хмарки)

Де живе хмарка?( на небі)

А якщо не брати з собою парасольку, що станетьсся з одягом?(намокне)

2)Читання вірша А. Барто"Дощик"

Дощик, дощик - крап,крап,крап.

Мокрі всі доріжки. 

Ой, побігли всі додому,

Бо намочим ніжки.

Крап, крап. 

3)Лялька з собою принесла нам зображення дощу. Давайте з вами роздивимось. Із чого воно зроблено, як ви гадаєте? 

Показ дітям матеріалів для ліпки. Закріплення синього кольору.

Яке тісто/пластелін. Твердий чи м'який?

Що можна робити з ними?(ліпити)

Сьогодні ми з вами будемо ліпити дощик. 

4) п/г Для того щоб наші пальчики працювали, ми пограємо в гру "Дощик"

Дощику, дощику лий-поливай(Вказівним пальчиком однієї руки постукати по долоньці іншої)

 Буде рум'яний у нас каравай.( окреслити руками перед собою коло)

Будуть у нас булочки, ( плескати позачргово однією долонькою руки по іншй)

Будуть і сушки( з'днати великий і вказівний пальчик)

Будуть смачні -присмачні ватрушки. ( створити велике коло)

5) Показ прийому роботи, закріплення. Самостійна робота дітей, індивідуальна допомога.

Підсумок

6) п/г "Сонечко і дощик"


Безнощенко і.О.

15.04.2021

Образотворче мистецтво: малювання 

Тема:"Намалюємо весну"

Мета: розвивати уміння використовувати знайомі прийоми малювання пензлем. фарбами. Виховувати естетичні почуття. Закріпити вміння првильно тримати пензлик. Сприяти прозвитку самостійності, охайності.

Матеріал: Фарба, пензлі, серветка, зразок, зайчик. 

Хід заняття:

Ігровий момент:

1)Прийшов зайчик з гарним настроєм. Розповідає дітям що він бачив(росте травичка, на деревах з'явилися листочки, квіточки. Навколо все стало барвисте, красиве. І він хоче це намалювати, щоб залишити на згадку картину весни, але він не вміє малювати. Він просить щоб ми йому допомогли. 

2) Читання заклички:

із теплого краю пташок вікликаю:

Летіть ластів'ята до нашої хати весну зустрічати

3) Чим ми будемо малювати?(пензлем)

Во що будемо мочати пензлик?

Якого кольору фарба?

Фарби різні візмемо 

4)І весну малювати почнемо.

Буде в нас вона красна,

І зелена, і ясна.

буде сонячна, квітуча,

Тепла, чарівна, пахуча. 

Роздивіться зразок. Показ прийому роботи, закріплення. 

5) А для того щоб наші пальчики гарно працювали, давайте з ними пограємось

п/г 

Наші пальчики гуляли (згинання та розгинання кисті рук)

Та голівки все ховали.

Ось так, ос так,

Та голівки все ховали. 

6) Самостійна робота дітей, індивідуальна допомога, діти малюють на деревах квіти прийомом примакування. 

7) Підсумок. 


Лещенко Т.Н.

16.04.2021

Мовлення дитини + художня література 

Тема:"Світить ясне Сонечко навесні"

Мета: Розвивати чіткість молвення, вміння відповідати на запитання дорослого. Виховувати інтерес до природного довкілля, до художнього слова. Вчити будувати речення, формувати позитивне ставлення до навколишньої природи.

Словник: весна, сонечко, ясне, ласкаве, високо, пташки. 

Матеріал: малюнки, сонечко.

Ігровий момент:

1) у віконечко заглянуло Сонечко. Своїми промінчиками доторкнулося до діток, привіталося з ними. 

у кімнату зранку,

Засернуло сонечко

Дуже раді всі малята

Плескають в долонечки. 

2) Мовна гра"Доброго ранку"

(Діти вітають ся з небом, сонечком, один з одним)

Доброго ранку, Сонце привітне.

Доброго ранку, Небо блакитне.

Доброго ранку, Пташки.

Доброго ранку, тобі і мені.

3) Бесіда: 

Яка пора року?

Хто зігріває все навколо?

Яким сонечко стає навесні?(теплим яскравим, ласкавим)

Де зараз знакодиться сонечко?(високо угорі)

А де було сонечко взимку?(На небі низько)

Що буває коли сонечка вдень немає?( похмуро, сіро)

Що буває коли сонечко сідає за обрій?(день завершується, настає ніч)

4) Вправа на розвиток мовного дихання " Дотягнися до сонечка2

Діти роблять глибокий вдих піднімаючи руки до гори, ноги на носочках, опускаються, роблять спокійний видих

5) Дид. гра " Усіх сонечко розбудило"

( діти вибирають малюнок і розповідають як сонечко розбудило: котика (няв-няв0, собачку(гав-гав), ворону (кар-кар), півника...)

6) Підсумок. 

Сонечко-сонечко,

Вигляни в віконечко. 

Дітки чекають,

Тебе виглядають. 

7) Гра"Сонечко" 

Встало ясне сонце ранком,

Освітило поле, ганки, (діти підняли руки до гори розставили пальці )

І вершечки на ялинах,

І шипшини у Галинки.(діти торкаються своєї голови)

Сонцю все живе радіє (діти стрибають)

Бо воно ще дужче гріє.

А надвечір вже стомилось,

Сонце наше опустилось - (діти присідають)

І за обрієм сховалось, ( сховали обличчя долоньками)

І до ранку попрощалось. ( попрощалися з сонечком)


Третій тиждень 


Безнощенко І.О.

Тема:"Моє місто"

19.04.2021

Сенсорний розвиток+ конструювання 

Тема:"Весела мандрівка"

Мета:Розвивати вміння диференціювати однорідні предмети за величиною. Розуміти поняття( високо-низько, далеко- близько, тихо-голосно, над-під.) Виховувати увагу, самостійність, позитивні емоції. Закрипити вміння розрізняти форму, колір, орієнтуватися у просторі.

Матеріал: Геометричні фігрури, різнокольорові кульки, глечик з водою, ведмедики(великі, малі), ляльковий посуд( різного розміру), мішечок, листівка. 

Хід. заняття:

1)Листоноша приніс листіку-запрошення. 

Вам цікаво хто нам надіслав цю листіву?

Давайте прочитаємо, що тут написано. 

Чарівна фея - Сенсорика, запрошує нас у веселу мандрівку.

Як ви гадаєте, на чому можна їхати?

2)Поїдемо сьогодні ми з вами на автобуці. Сідаймо у автобус і поїхали. 

Автобус- справжній трудівник, Зарозкладом трудитись звик.

Весь день він не спиняє біг, Везе людей і в дощ, і в сніг

Перша зупинка -ігрова. 

Подивіться, фея для нас приготувала геометричні фігури.

Які це фігури?

Як вони називаються?

Побудуємо з цих фігур башточки. 

Ми звами зробили башточки, вони в нас різні. 

Сідаймо в автобус, поїхали. 

3)Друга зупинка- "Веселий" глечик 

Як ви гадаєте, що можна налити у цей глечик?

Подивіться, яка водна в нас у глечику?(чиста)

А яку воду можна пити? 

Брудну чи чисту?

Якою ще буває вода?(теплою, холодною, гарячою)

В нас в глечику яка вода? Торкніться до неї.

Ми цією водичкою зараз польємо квіточки. 

Сідаємо у автобус і їдемо далі.

4)Третя зупинка - Чарівна торбингка

Десь тут була торбинка, тільки від нас її заховали. Треба знайти її. 

(діти знаходять торбинку під столом)

Де лежала торбинка? (під столом)

А зараз де вона лежить?( на столі) 

Хочете подивитись що там є в торбинці?

( в торбинці лежать різнокольорові кульки, кожна дитина бере в руки кульку і роздивляється її)

Якого вона кольору?

Якої форми?

(Між долонями діти катають кульки)

(Поклали кульки назад у торбинку і їдуть далі)

5) Четверта зупинка - Сумні Ведмежата

Ведмежата сперичаються і не можуть вирішити де чия чашка та де чия ложка. ( один ведмедик- великий, другий -меньший)

На столі перед ведмедиками стоять велика й маленька чашка й ложка 

Велику ложку і велику чашку якому ведмедику ми дамо?

А маленьку чашку і маленьку ложку?

Все, наші ведмедики не сумують, дякують нам за допомогу. 

6)Ведмедики попили чаю і почали гратися. Великий ведмедик заліз на поличку вгорі, другий сидить внизку.

Де сидить великий ведмедик?(високо)

А маленький?(низько)

Великий ведмедик пішов далеко.

Куди пішов ведмедик?(далеко)

Маленький ведмедик залишився близько. 

Де сидить маленький ведмедик?(близько)

Далі ми з вами поїдемо далі мандрувати. 

7) Виходимо на зупинці яка називається "Фігури"

Для нас фея приготувала різні фігури. 

Якого вони кольору і розміру? 

(діти роздивляються і відмічають , що фігури різні за величиною .Велика-матуся, маленька-дитинка.)

 Потрібно допомогти матусі знайти свою дитину. 

(діти підбирають пари. )

Так як ви дітки гарно працювали, фея приготувала вам сюрприз. 

8)Гра з мильними кульками 

Підсумок: 

Вам сподобалась наша мандрівка?

Що ми з вами робили на занятті? 

( діти розповідають почерзі що робили)

Це-автобус, знають всі:

І дорослі, і малі.

Він по місту всіх розвозить.

А за це бензину просить.


Лещенко Т.Н.

 20.04.2021

Дитина в природному довкіллі + образотворче мистецтво(аплікація)

Тема:"Дорога"

Мета: Розвивати інтерес до аплікації, уміння сприймати предмети уцілому, сопстережливість. Виховувати емоційне ставлення до процесу та результату роботи. Вчити орієнтуватися у просторі, розміщувати готові форми на папері, радіти виконаній роботі. 

Матеріал: папір, готові форми машинок без колес, смужки(дорога), малюнок, колеса, віршики, зайчик, цеглинки, машина.

Хід заняття:  

1)Зайчик вирішив поїхати у подорож, але він н знає правил дорожнього руху та  в нього зламалася машина. Він просить нас допомогти йому відремонтуввати її та щоб ми розповіли йому як треба вести себе на дорозі. 

2) розгляд малюнку з зображенням машин які їдуть по дорозі. 

Що ми бачимо на малюнку?

Скільки машин їде? 

По чому вони їдуть?

Чи можна нам ходити по дорозі?

Чому не можна?

Чим їде машина по дорозі?(колесами)

Там, де вулиця широка

І машини в три потоки,

Відшукає пішохід

Знак «Підземний перехід».

Вниз по сходинкам спустився,

Під землею опинився,

Коридором перейшов,

Вихід з-під землі знайшов.

Пішохід веселий, радий –

Шумна вулиця позаду. 

3)Д/г "Відремонтуємо машину"

дітям дали готові форми машин без колес, потрібно поставити колеса на місце. 

4) Ми відремонтували машину, але їй нема по чому їхати.

 Ми можемо зробити дорогу машині? ( можемо)

Із чого можемо зробити?( із цеглинок)

Діти разом роблять дорогу із цеглинок.

Ми зробили для своєї машини дорогу, але треба ж ще й зайчику допомогти. 

Для того щоб наші пальчики гарно працювали щоб ми змогли допомогти зайчику, зараз ми  з ними пограємося. 

П/г " Наші пальчики"

Наші пальчики гуляли (згинання та розгинання кисті рук)

Та голівки все ховали.

Ось так, ос так,

Та голівки все ховали. 

5)Давайте подивимося що в нас є щоб допомогти зайчику. ( розібрані  форми машин, колеза і смужки-доріжки) 

Показ прийому роботи, закріплення, самостійна робота дітей, милування виконаною роботою.

Вулиця міста широка і гарна,

Діти ідуть, як і слід, тротуаром,

А тротуар далі взяв і скінчивсь:

Як же іти пішохід розгубивсь.

Треба всім знати і ти теж послухай:

Зліва слід стати, на зустріч йти руху.

В навушниках, хлопчику, ти не ходи,

Бо не почуєш своєї біди.

Тримай же за руку міцно сестричку:

Пустує вона, бо іще невеличка;

Ти покажи друга їй, світлофора,

Хто з ним не дружить – біду має, горе.

Світло червоне – звичайно, стоїш,

Жовте – увага, зелене – хутчіш!

На ковзанах по дорозі не слід

Кататися дітям: є ковзанка – лід.

І для скейтбордів проїжджа частина

Не буде безпечною. Слуха хлопчина –

Влітає в одне, виліта в інше вухо;

Та це не для правил дорожнього руху!

Прослухати мало – їх треба ще й знати.

Ти встиг якнайбільше запам’ятати?

6) Підсумок: 

Як ми сьогодні допомогали зайчику, що ми робили?

Де можна іхати машинам?

Пішоходам можна ходити по дорозі?

Чому не можна?

Р/г "Горобчики та автомобіль"

( діти горобчики, дорослий- автомобіль) 

Діти бігають, стрибають, кружляють, ходять. 

Почувши сигнал автомобіля - ховаються. 


Безнощенко І.О.

21.04.2021

Образотворче мистецтво( малювання)

Тема:"Засвітимо в домах вогники"

Мета: Розвивати у дітей здатність дивуватися побачиному. Виховувати почуття ритму, стананність. РОзширювати уявлення про вечірній час доби(поняття "сутінки"), про житло людеей. Закріпити вміння малювати предмети навколишньої дійсності: мазками "запалювати" вогники у вікнах будинків. Вчити орієнтуватися у просторі.

Матеріал:Темні силуети будинків, жовка, рожева гуаш, пензлі, ведмедик. 

Хід заняття:

1) Прийшов ведмедик. Діти запрошують його привітатися з сонечком. 

Сонечко-сонечко,

Вигляни в віконечко. 

Дітки чекають,

Тебе виглядають. 

2)Ведмедику, чому ти сьогодні такий сумний? Дітки радіють сонечку, а ти сумуєш. 

Тому що коли не було сонечка, у моєму будиночку було дуже темно. Я не знаю що мені робити. 

але ж ми з дітками можемо тобі допомогти. 

Можемо допомогти ведмедику?(Можемо)

А як ми можемо допомогти?

А чому у ведмедика було темно у будиночку?( тому що коли настає вечір, сонечко ховається за обрій. Навноло сутиніє)

Що ми запалюємо у своїх будиночках?(Світло)

Я теж хочу таке світло( просить ведмедик)

Давайте подивимося на наші столи.

3)Як ми можемо допомогти нашому ведмедику?(можемо намалювати бо в нас на столі стоїть фарба і пензлики)

Але ж діти, у  ведмедика є багато лісних друзів. Треба ж і їм допомогти. 

Давайте ми з вами роздивимося малюнок. 

Що це?(Будиночок)

У будиночка є багато вікон.

Є світло у віконечках?(немає) 

Зараз я вам покажу,як ми будемо малювати. 

Спочатку, пензлик мочаємо в воду. Об край стаканчика прибираємо залишки води.

Потім пензлик умочили у фарбу. Малюємо у віконечках вогник( прийомом примакування)

Так як віконечок багато, малюємо багато вогників. 

4) Для того наші пальчики гарно працювали, ми з ними пограємось

П/г " звдрімав мізинчик трішки"

Задрімав мізинчик трішки,

Безіменний — стриб у ліжко,

А середній там лежить,

Вказівний давно вже спить.

Вранці вci вони схопились враз —

В дитсадочок бігти час.

(По черзі загинаємо пальчики до долоні. Потім великим пальцем торкаємося всіх інших — „будимо”. Розкриваємо всі пальці „враз”). 

5) Сідайте до столу, та будете малювати вогники у віконечках будинків ведмедика та його друзів. 

( самостійна робота, індивідуальна допомога)

6)Підсумок:

Ведмедик разом з дітами милується виконаною роботою. Дякує дітям, і запрошує їх поргатися в гру

Гра"Діти в лісі всі гуляли" 

Діти в лісі всі гуляли,

Швидко бігали стрибали.(діти бігають, стрибають, веселяться)

Як почули - щось шумить,

Всі сховалися у мить.(діти присідаюь, роблячи руками над собою дах)


Лещенко Т.Н.

22.04.2021

Мовлення дитини+ художня література

Тема:"Подорож містом"

Мета:Розвивати мовлення, увагу, вміння відповідати на запитання дорослого. Виховувати гордість за своє місто, естетичне почуття. Розширювати знання про місто. Вчити дітей розпізнавати однину та множину. Формувати позитивне ставлення до своєї Батьківщини. 

Словник: місто. вулиця, парк, майданчик. 

Матеріал:малюнки із зображенням видів міста, іграшкова машинка, 2-3 іграшки.

Хід заняття:

1)Сьогодні я вас запрошую в подорож по нашому місту. 

Розгляд малюнків з зображенням вулиць міста, парків т.д.

Де ми з вами живимо?( у місті)

Як назвається наше місто, хто знає?

Наше місто велике. В місті багато будинків, доріг, парків, магазинів, лікарень. Живе багато людей. 

2)Д/Г"Чого багато у нашему місті?"

(Діти закінчують речення, роблять з однини множину. Наприклад: що це?- дерево. А багато- дерев.Будинок- багато будинків. Людина-людей т.д.)

Чого багато в місті?

3) А зараз запросимо нашого зайчика та собачку в подорож по нашему місту. 

На чому ми можемо поїхати у подорож?( на машинці)

Д/г "Як машинка іграшки катала"№

Діти везуть машинку з іграшками по приміщенню та розповідають куди їде машинка. Що бачуть іграшки.

Машина припаркувалася на стоянці. 

Іграшки стомилися сидіти на машинці. Треба їм розм'ятися. 

4)Фіз хвилинка" Набридло діточкам сидіти"

Набридло діточкам сидіти 

Бо ніжки хочуть тупотиіти.( тупають ніжками)

А ручки вгору підіймемо(Руки підняли в гору)

Як пташки крильцямми взмахнемо(Взмахи руками)

Голівкою у право, вліво

Як слоненята покрутили(Повороти голови )

Мов зайченята пострибали(стрибки на місті)

Віршик про Чернігів

Місто легенд над Десною стоїть,

Історії давні розкаже нам вмить.

Будинок Мазепи та храмів багато,

В Чернігів запрошуєм вас завітати.

Підсумок: 

Куди можна піти погуляти у нашему місті?(парк, майданчик0

На чому сьогодні подорожували наші звірята?

ЩО вони бачили?

Що біьше всього їм сподобалося? 

Р/г  Дітки маленькі ходять тихенько

Мета: привчити дітей ходити тихо, навшпиньках.

Хід гри: Діти ідуть зграйкою разом з вихователем в одному напрямку. Раптом вихователь каже: „А тепер побачимо, хто з вас уміє ходити тихо-тихо, навшпиньках” (показує, як потрібно йти).

Діти піднімаються навшпиньки і прагнуть пройти якомога тихіше. Вони продовжують йти в тому напрямку, в якому йшли раніше. Потім вихователь непомітно відходить у бік і каже: „А тепер усі біжіть до мене”. Діти біжать до вихователя. Вихователь хвалить тих, хто старанно і добре виконав вправу.

Вказівки до проведення: деякі діти під час ходьби навшпиньках неприродно пригинають голову, втягуючи її в плечі. Їм здається, що вони в цьому випадку тихіше йдуть. Потрібно стежити за цим, вказуючи дітям на помилки і виправляти їх.

Ходьба навшпиньках корисна для фізичного розвитку дитини, оскільки укріплює стопу. Однак не слід втомлювати дітей надмірно тривалими виконаннями цієї вправи. Гра повторюється 3-4 рази.


Четвертий тиждень 

Тема:"Праця дорослих"


Безнощенко І.О

26.04.2021

Дитина в соціумі+ мовлення 

Тема:"Усі професії важливі"

Мета: Розвивати емоційний вдгук дітей та прояв працелюбності. Виховувати прагнення бути приязним в спілкуванні з іншими. Вчити відповідати на запитання дорослого, формувати шановливе ставленнядолюдей різних професій. 

Словник: лікар, двірник, кухар, водій.

Матеріал: лялька, малюнки.

Ігровий момент:

1)Прийшла лялька розвовісти ким працюють її батьки та батьки її друзів. Й принесла з собою зображення різних професій. 

Ви хочете побачити що вона нам принесла? 

Нумо дітки, станьте в коло! Скільки друзів, глянь навколо! Ріку дружби протягни, і займатися почни!

2)Д\г "Хто ким працює?"

Давайте ми  будемо розповідати де працюють наші батьки.

Моя мама працює .. лікарем в лікарні

Мій тато працює.. двірником.

Моя мама працює.. кухарем на кухні.

Мій татусь працює.. водієм. 


3)Д\г "Хто чим займається?"

Що робить моя мама в лікарні?Лікує людей.

Що робить мій татусь надворі? Прибирає територію навколо будинків.

Що робить моя матуся на кухні?Готує їжу.

Що робить татусь у машині? Перевозить пасажирів.


4)Д/г"Що кому потрібно?"

Термометр, ліки - лікарю

Метла, відро - двірнику.

Кастрюля, нож - кухарю.

Машина - водію.


5)фіз. хвилинка " Печу, печу"

Я печу, печу, печу, (діти показують що ліплять калачі)

Діткам всім по калачу. ( показують пальчиком один на одного)

Зверху маком притрушу ( уявно притрушують калачі маком)

В піч гарячу посаджу. ( штовхають повітря долонькми вперед)

Випікайтесь калачі,  ( грозять пальчиком)

У натопленій печі. 

6)і/в "Хто що робить"

Дрослий кидає м'яч дитині.

 Запитує: 

Що робить лікар?(Лікує)

Що робить кухар? (готує)

Що робить водій? ( перевозить)

Що робить двірник?(прибирає)

7) Моя мама продавець,

 Продає вона хлібець,

 Сир, сметану, шоколад,

 І цукерки й мармелад.


  Із країни до країни,  

І вже декілька ночей  

Не змикав водій очей. 

 Він доставив в строк вантаж  

Далекобійник тато наш.


Швачка кроїть, ріже, шиє

 - Любить гарно всіх вдягати.

 Будь-яку модель пошиє

 І для мами, і для тата.


8)Д/г "Бюро знахідок"

Ми йдем, йдемо,

Хто що загубив 

Ми знайдемо. 

На столі лежать артки з зображенням проффесій. 

Діти вибирають кожен свою картку. 

І пояснює що там намальовано і чим корисна ця професія.


9)Підсумок:

Кожна професія є важливою, тому що кожна людина користується результатами роботи інших людей. 

Пекар на роботі пече хліб. Перукар- робить зачісту. Лікар -лікує. 


Лещенко Т.Н.

27.04.2021

Сенсорнийц розвиток + конструювання

Тема:"Галявина іграшок"

Мета: Розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення. Виховувати бажання діяти а вказівкою дорослого. Навчати поєднувати свої дії з грою. Формувати позитивне ставлення до заняття. Отримувати задоволення від виконаної роботи. Розвиток дрібної маторики. Закріплення кольорів. Заохочити бавитися будівельним матеріалом, будувати з нього споруди. 

Матеріал: будівельний матеріал, площинні геометричні фігури, 4 прощинні глечика  з квітами різного кольору, 4 кошика, їжачок, машинка.

Хід заняття:  

1)Доброго ранку, малята, 

Любі хлопчики й дівчатка! 

Ви сьогодні вставили рано, 

Мамі вбрали вас у аг-ро!

 Покажіть ваші нижчі, 

що стрибають по доріжкам ?! 

А де. дітки, ваші ручки? 

Ваші ротики-чомучки?

 Очі дівляться навкруг

. Добре чує пара вух. 

2)Дітки що ви чуєте?

Що тут сигналить?

Подивіться, до нас приїхав їжачок з повним кузовом різних іграшок.

Ви хочете подивитись що він нам привіз?

3) Д\г " збери букет"

Дітям роздаються площинні геом. фігури 4х кольорів: червоний. синій, жовтий, зелений. Діти розкладають фігури до кожного глечика по кольорах.

Називають кольори.

4) Д\г "Розклади фігури"( дефірінцювання предметів по формі)

Кружечок на круг

Трикутник на трикутник

Квадратик на квадрат. 

Порівняння, чим схожі чим відрізнаються.

Різні - розміром, однакові- формою.

5) Їжачок до нас привіз будівельні матеріали і не знає що з ньго робити. Ми зараз його навчимо як треба будувати. 

Спочатку давайте роздивимося які будівельні матеріали він привіз /(Кубики, цеглинци, різного кольору і величини) 

Порівняння, звкріплення кольору. 

Що можна зробити з нього7

6) З кубиків будую дім -

Їжачок буде жити в нім. 

Стіл зроблю,

Диван і ліжко.

Рівно покладу доріжку. 

( будування разом з дітьми буинка дя їжачка. ) 

Подивіться який гарний будинок ми побудували. (побудували башточк з кубиків і доріжку з цеглинок)

7) Фіз хвилинка "Будували ми будинки"

Будували ми будинки (постувати долоньками об стіл)

 Ставили рівненькі стінки (руки рівно перед собою. долоні пальцями вверх) 

Будували дах вгорі (зімкнути руки над головою «будиночком») 

На потіху дітворі! (nоплескати в долоні)

8) Д/г "Золотий килимочок"

Діти розміщують різні за формою і кольором геом. фігури у відповідний отвір. 

9) Підсумок:

Як ми допомогли їжачку?

Що він нам привіз на машині?

Що ми подубували сьогодні?

Як це все називається7(Іграшки)

Що ми з них робили?


Безнощенко І.О.

28.04.2021

Дитина в природному довкіллі + образотворче мистецтво(Ліпка)

Тема:"Смачне періво"

Мета:Розвивати бажання досліджувати та наслідувати дії дорослих. Виховувати працелюбність, бажання ділитися результатом своєї праці. Розширювати уявлення про працю дорослих. Формувати інтерес до ліплення з тіста.

Матеріал: тісто, формачки-виямки для печіва, лялька Катруся.

Хід заняття:

1)У ляльки Катрусі скоро буде день народження, але вона маленька і не знає як приготувати для гостей печіво. Просить про допомогу. 

Як ви гадаєте, з чого можна замісити тісто?

Зараз ми з вами будемо замішувати тісто. 

Що у мене на столі?(Мука вода цукор)

Дорослі місять тісто, обговорює процес, питає назви інгридієнтів. 

Мотивація: готуємо смачне печіво як справжні кухарі.

Яке в нас з вами вийшло тісто, помацайе пальчиком, тверде чи м'яке?

Як ви гадаєте яке в нас буде печіво? 

Смачну випічку всі люблять,

Тому пекаря цінують.

В нього руки трудівливі,

З борошна він робить диво

А у нас в садочку для нас смачну випічку випікають кухарі. 

2)Для того щоб наші пальчики грно працювали, давайте з ними пограємось. 

П/г " Давайте пальці рахувати"

Один, два, три, чотири, п'ять.

Один, два, три, чотири, п'ять.( по черзі загинають пальці)

Десять пальців, двя руки - (діти по колу крутять кулачками)

Це твої помічники. ( підняли ручки в гору і зробили "ліхтарики")

3) Сідаємо до столу,будемо робити печіво. 

(самостійна робота дітей, індивідуальна допомога)

Беремо шматочок тіста, поклали на одну долоньку та другою накрили. Розплющили тісто й поклали його на стіл. 

Беремо формочку і витискуємо печеньку прийомом притискання.

Що в нас з вами вийшло? (Багато печіва)

В процесі роботи, схвалювати спонтанні елементи творчості. 

Тепер наше печіво треба покласти на деко й поставити у духову шафу, хай воно там випікається 

А ми з вами допоможемо нашій Катрусі накрити на стіл. 

Що будуть пити гості Катрусі?(чай)

З чого вони будуть пити чай?(З чашечек)

Діти ставлять на стіл чашечки.

У що ми покладемо печіво? ( у велику тарілку)

В чому ми приготуємо чай?(чайнику)

Поки наше печіво печеться, Катруся запрошує нас погратися. 

4)Р\г "Що сховано?"

Коли дорослий ховає предмет, діти повертаються спинами і затуляють очі. 

За сигналом діти повертаються обличчям до іграшок і кажуть якого предмета невистачає. 

5) Вже наше печіво випіклось. Будемо допомагати Катрусі частувти гостей. 

(Діти допомагають годувати гостей)

6)Підсумок:

Що ми сьогодні з вами робили?

Із чого?

Яке печіво у нас вийшло?( смачне)

Ми сьогодні з вами працювали як справжні пекарі, тому печіво вийшло смачним.

Випікає пишний хліб

Гарний пекар-чарівник,

а ще тістечка, торти,

І багато смакоти


Лещенко Т.Н.

29.04.2021

Образотворче мистецтво ( малювання)

Тема:"Колеса для машини"

Мета:розвивати бажання домальовувати малюнок. Виховувати старанність, охайність, бажання допомогти іншому. Вчити малювати пензликом, фарбою предмети округлої форми. Сприяти розвитку зацікавленості к результату власної діяльності. Закріпити черний ролір, вміння малювати коло, зафарбовувати коло. Спонукати радіти результату своєї роботи. 

Матеріал: набір для гри "Збери машинку", іграшкова мишка, силует машини без коліс, фарба(чорна), пензлик, серветка, стаканчик з водою, папір з зображенням машини без колес. 

Хід заняття:

1) До дітей прийшла сумна мишка у неї трапилася біда - зламалася машина. А вона збирався в гості до своїх друзів. 

Як ви гадаєте, ми можемо допомогти відремонтувати машину мишки?(можемо)

Чого не вистачає у машини мишки? ( колес)

Для чого нам подрібні машини?

Що можна на них перевозити?(є вантажні, є пасажирські)

Їде мишка на машини 

У сіренькій кожушині

Від садка до садка.

В неї пісенька така:

"Ой машино, ти мишина,

З калачів солодкі шини. 

Ти велика наче ЗІЛ,

Певно, сто котячих сил. 

Ти біжиш, наче миш,

І нітрохи не димиш.

Бо в моторі не бензин,

А сироп із апельсин."

2) Д/г "Збери машинку"

Якої деталі не вистачає у нашої машинки? (колес)

На яку геометричну форму схожі колеса?(кружечок)

Давайте порівняємо, однакові за формою в нас колеса?(ні, одне більше за інше)

Більше колесо ставимо назад, а меньшу - наперед. 

3)Ми нашу машинку відремонтували, а мишка теж хоче щоб ми їй допомогли. 

На допомогу до нас прийдуть чарівний пензлик та фарби.

Любить пензлик малювати, 

Собі чубчик фарбувати.

він у фарбочку пірнає

Коло малювати починає. 

4)Ось я і намалювала. Дітки, зараз ви будете допомогати малювати колеса до машинки нашої мишки. 

(закріплення малюваня кола у повітрі)

А щоб наші ручки гарно працювали, ми зараз з ними пограємось

П/г " Один, два, три , чотири, п'ять"

Один, два, три , чотири, п'ять.

Вийшов пальчик поглять(Плескають в долоні)

Тільки вийшов із воріт,(пальчик ставимо на стіл)

А за ним і другий в слід,(Почерзі ставимо пальчики на стіл)

Разом станем в хоровод(Всі пальчики поставили на стіл)

От( підняли до гори долоньки і показали всі свої пальчики)

5)Сідаємо до столу і будемо малювати колеса.  

Дир, дир, дир

Гуде машина

В мене загубилась шина

Де сміливця нам знайти

Щоб машину завести.

За кермо я сяду сам 

Нікому тебе не дам. 

Спочатку, намалюємо коло. А потім, зафарбуємо його фарбою. 

Робимо охайно, щоб не виходити за контур кола. 

Гарні вийшли у нас колеса для машини. 

6)Підсумок:

Відремотували машинку, мишка дякує нам. На ній вона буде кататися ще долго.

Чим ми малювали колеса?(Пензликом)

В що мочали пензлик?(У фарбу)

Якого кольору фарба?(Чорна)

Яку геометричну форму нагадує колеса(кружечок)

П/г "Горобчики та автомобіль"

Діти -горобчики стрибають, бігають. Почувши сигнал машини-дорослого "улітають" до свого гніздечка. 


Травень

Перший тиждень 

Тема:"Я хочу стати працелюбним"

Безнощенко І.О.

05.05.2021

Дитина в социумі+ молвення

Тема:"Народні промисли, гончарство"

Мета:Розвивати мовлення, увагу, інтерес до професії гончара, виховувати інтерес до національної спадщини. Ознайомити з національним Українським посудом:макитра, глачик, миска. Формувати позитивне ставленя до заняття. Вчити відповідати на запитання дрослого, виконувати запропоновані дії.

Словник: глина, гончар, макитра, глечик, миска. 

Матеріал: ведмедик, глечик з молоком, миска з медом, макитра з пирогами. 

Хід заняття: 

1)Псих. гімнастика: 

Встаньте, дітки, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: Добрий день!

Хай гарно розпочнеться новий день!

2)Д/г "Нагодуємо ведмежа"

Ведмедик сидить за столом. На сторі стоїть миска з медом, глечик з  молоком, макитра з пирогами. 

Що більше всього любить їсти ведмедик?(мед)

Що у нас у мисці?(Мед)

Якої вона форми?(Круглої)

З чим можна їсти мед щоб булосмачно?(З молоком)

У чому налито молоко?(В глечику)

Глечик - високий, горнятко - вузеньке.

Почастуємо ведмедика ще й пирожками що лежат у макитрі. 

3) Читання вірша І. Неходи

Ведмежаток я взяла,

Посадила до стола. 

Стала медом частувати

!Пригощайтесь, ведмежата".

А Ведмедики сидять 

І нічого не їдять...

Чому не можуть істи ведмедики?(тому що у них немає ложки)

Даємо дерев'яну ложку. 

А схожа чи ця ложка на ту, якою ми завжди їмо?(не схожа, тому що вона дерев'яна, а у нас -металева)

4)Розповідь дорослого:

Дорослий показує малюнки з зображенням роботи гончара. 

В нього глина ожива

Творить з неї він дива.

В нього посуд ніби жар

Звуть його усі - гончар.

Посуд у гончара зроблений з глини. 

Глина липка. пластична. Її змішують з водою і коли вона стає м'якою, роблять посуд. 

а коли посуд висихає, його обпалюють в печі і малюють на ньому візерунки. 

Глечик зроблений із глини, він важкий. а ложка зроблена із дерева -легка.

5)Фіз хвилинка:

Наша Малан'я кашу варила( помішують рукою кашу)

Кашу варила, діток кормила. 

Цьому дала(4р,по черзі загинають пальчики.)

А цьому не дала.(показують мізинчик)

Він багато пустував

Зовсім не допомагав(розвести руки у різні сторони)

6)Гра "Непомились"

Дорослий виставляє малюнки з зображенням глиняного посуду.

Один малюнок - зобр. іграшки. 

Дитина повинна зрозуміти що є зайвим, та розповісти що вона бачить на малюнках. (Посуд з глини)

7)Підсумок:

У чому був мед?(У мисці)

У що налили молоко?(Глечик)

У чому лежали пирідки?(Макитрі)

Із чого зроблений цей посуд?(Із глини)


Лещенко Т.М. 

06.05.2021

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі+ конструювання 

Тема: Сприймання форми(коло,куля), та кольору

Мета: Розвивати репродуктивну та творчу уяву, сприйняття, дрібну та загальну моторику,пам'ять. Виховувати інтерес до заняття, навчати розрізняти предмети за формою та кольором. Вміти порівнювати та називати чим вони схожі, чим відрізняються. Формувати вміння виховувати завдання самостійно. 

Матеріал: Повітряні кульки з намальваними емоціями(радість, сум, злість), прощинні квітки з паперу різного кольору 4х розмірів різного кольору.

Хід заняття:

1)Псих Гімнастика:

Встаньте, дітки, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: Добрий день!

Хай гарно розпочнеться новий день!

2) До нас сьогодні завітали кульки. 

Давайте роздивимось який настрій у кульок?(Сумний,веселий, злий)

Яку кульку и собі залишимо?(Веселу)

А у вас який настрій?(веселий)

Правильно, у нас настрій веселий.І тому ми залишимо собі радість і подаруємо її один одному. 

3)Кулька запрошує нас на чарівну галявину. Зараз ми з нею пограємось. 

Ю. Бардакова

Нам журитись не з руки(руки в сторони, потягуються)

Кличуть в гості нас лужки(піднімання рук в гру)

І блакитні небеса, і веселенька - краса! (руки перед собою, долоньками вгору)

Вітерець - пустун там грає,(нахили тулуба в різні сторони)

Ковилу- траву гойдає:

Як подобається діткам

На лужку гуляти в літку!(Плескають в долоньки)

4) Д/г "Класифікація"

На чарівній галявині ростуть чарівні квіти різного кольору( роздвитися з дітьми якого кольору квіти:Червоний, жовтий, зелений, синій)

Давайте зберемо квіточки.( діти складають квітку із частин: пелюстки, серединка0

Які красиві квіти! Щоб було краще, треба квіти розставити в вази. 

Як ви гадаєте, яак краще розставити?

За кольором або за розміром?(З допомого дорослого діти розміщують квіти так як вони бажають)

5)Д/г "Четвертий - зайвий"

Дорослий пропонує дітям роздивитися як кулька розмістила наших гостей.

Вона трохи помилилася. 

Подивіться, усі гості-  фігури однакові, тільки одна не така як усі.

Треба прибрати зайву. 

6) Повітряна кулька знойомиться з кульками різного кольору. 

Хоче познайомити і нас зі своїми новими друзями. 

Вони такої ж самої форми як і вона

Якої форми кульки?(Круг, овал)

Треба знайти кульку такої самої форми і прив'язати ниточку такого самого кольору. 

7) Р/г "Знайди пару"

Діти танцюють під музику, а за сигналом беруть за руку дитину з кулькою такого ж самого кольору як і у неї. 

Якого кольору кулька?

На яку геометричну форму вона схожа?

8) Підсумок:

Що вам сподобалося сьогодні на заняті?

У які ігри би ви хотіли погратися?


07.05.2021

Безнощенко І.О.

Дитина у природному довкіллі- образотворче мистецтво(Ліпка)

Тема:"Красива тарілка"

Мета:Розвивати дрібну маторику рук, естетичний смак, самостійність. Виховувати інтерес до роботи з тістом. Продовжувати знайомство з тістом і його властивостями. Вчити ліпити кульку, зплющувати. Спонукати прикрашати знайомі предмети(Тарілка)

Матеріал: площинна тарілка, тісто жовтого кольору, лялька.

Хід заняття:

1) Прийшла сумна лялька. Вона хоче щоб ми їй допомогли приготувати подарунок для її друзів. 

Як ви гадаєте, ми можемо їй допомогти?

Буваю глибока,буваю мілка, Буваю велика,буваю мала, То борщику,то кашки повна(тарілка)

2)Не каструля і не миска, Не кружка, не горщик. Насипають в неї кашу, Наливають борщик.

3)Навіщо нам потрібні тарілки?

Давайте роздивимося, які в нас є тарілки?(діти розглядають тарілки)

Ось я одну тарілку вже приготувала, але ж в неї багато друзів; однієї мало. 

Що ми бачимо на тарілці?(Кружечки, палички)

Ось у мене є багато тарілок, але вони не красиві, тому що не прикрашені. (на тарілках намальовані кружечки та палички)

Ви мені допоможете їх прикрасити?

Як ви гадаєте, чим ми можемо з вами прикрасити?

Що в нас лежить на столі?(Тісто)

Якого воно кольору?(жовтого)

Тісто тверде, чи м'яке?(м'яке)

Що можно пробити з тістом?(ліпити)

Сьогодні ми з вами будемо ліпити прекраси для тарілок.

Зараз я вам покажу як це ми будемо робити.

Я відщипую від шматочка тіста, маленький шматочок. 

Роблю кульку. Кульку сплющую обома долоньками.

В нас вийшов кружечок. 

Цей кружечок ми будемо притискувати на тарілку, там де намальован кружечок. 

Ще відщипнули шматочок тіста. Прямими рухами долоньок скатали паличку. 

Паличку притиснули до тарилки, там де намальована паличка.

4) Зараз щоб ваші ручки гарно працювали ми з вами пограєморся нашими пальчиками.

Старший встав — не лінувався.

Вказівний за ним піднявся —

Розбудив сусід його.

Той — свого, а той свого.

Встали вчасно вci брати —

На роботу треба йти.

(Стиснути пальчики в кулачок. По черзі розгинати їх, починаючи з великого. А зі словами: „Встали вчасно вci…” широко розставати nальцi). 

5) Сідайте кожен до свого місця та самостійно прикрашайте тарілочку. (самостійна робота дітей, індивідуальна допомога)

Гарні в нас вийшли тарілки, святкові. Наша лялька дуже задоволена тим що ми їй допомогли прикрасити тарілки.

Буває глибока, але то не річка.

 Буває міленька, але не струмок. 

Рожева, біленька, обрамлена стрічкою.

 Звичайно кругленька, мов колобок. 

На сніданок в неї каша. На обід у неї суп. 

Як гадаєш, люба наша, Це про що ідеться тут? 

Ну що, не вгадаєш?

 Кажи без помилки:

 Для їжі є в кожного власна тарілка.

6Лялька вам дякує і запрошує погратися в гру

Р/г «Швидко по місцях!»

Усі гравці шикуються в одну чи дві колони і витягують руки вперед, злегка торкаючись ними плечей попередніх гравців.  За сигналом ведучого: «Розбіглися!» — усі діти розбігаються в різні боки. За другим сигналом: «Швидко по місцях!» — усі мають вишикуватись у початкове положення. Хто з гравців найшвидше стане на своє місце і правильно витягне руки, стає переможцем. Якщо гравців дві колони, то виграє група, що вишикувалася першою.   Шикування на початку гри можуть бути найрізноманітніші, залежно від рівня підготовленості дітей, їх можна вишикувати у дві шеренги і запропонувати схрестити руки із сусідами. Можна виши­кувати в колону по двоє чи запропонувати сісти або стати на коліна; можна вишикувати у два кола, руки покласти на плечі сусідів тощо.

5) Підсумок: 

Що ми сьогодні робили на занятті?

Із чого ми робили прекраси для тарілки7

Яка в нас вийшла тарілка?

Яке тісто?(м'яке)

Якого кольору?( жовта)


Лещенко Т.Н.

07.05.2021

Образотворче мистецтво( малювання)

Тема:"Розмалюємо блюдце"

Мета: Розвивати естетичне сприйняття, бажання прикрашати предмети навколишньої дійсності Виховувати інтерес до образотворчої діяльності, спостережливість. Спонукати малювати фарбами крапки, кільця, розмальовувати круглі форми(блюдця). Сприяти поєднанню роботи з грою.

Матеріал: фарба, пензлі, силуетні форми розмальованих чашок та білих блюдець.

Хід заняття:

1)Псих. гімнастика: 

Встаньте, дітки, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: Добрий день!

Хай гарно розпочнеться новий день!

2) Діти разом з дорослим розглядають силуетні розмальовки чашок та білих блюдець. 

Такиі поарунки  подарував лялькам ведмедик. 

Чашки ляльки розрізняють, бо вони розмальовані по різному. 

А як розрізнити блюдця вони не знають, тому що вони однакові. 

Як можна допомогти лялькам?

Що ми можемо зробити?

3)Мотивація:

Розмалюємо блюдця так як чашки, щоб ляльки їх не плутали. 

Показ прийому роботи:

Дорослий малює крапочки, кільця. Закріплення користування фарбою, пензлем, прийому роботи.

4)Для того щоб наші пальчики вправно працювали треба з ниими погратися 

П/г " звдрімав мізинчик трішки"

Задрімав мізинчик трішки,

Безіменний — стриб у ліжко,

А середній там лежить,

Вказівний давно вже спить.

Вранці вci вони схопились враз —

В дитсадочок бігти час.

5)Спільна робота дітей разом з дорослим. Діти вибирають чашки і по зразку замальовують блюдця. 

Привчати до охайності в роботі, самостійності. 

Захоплення і подив від свореної краси.

6)Підсумок:

Гарний посуд в нас вийшов! Тепер кожна лялька знайде своє блюдце.

Вони дуже вам дякують. 



Травень

Перший тиждень 

Тема:"Українець я маленький"


Лещенко Т.Н.

11.05.2021

Дитина в сенсорно пізнавальному просторі + конструювання 

Тема:"Вгору - вниз"

Мета:Розвивати орїєнтування на прощині, дрібну моторику пальців, координацію рухів. Виховувати інтерес до заняття. Вміти проходити доріжки, різні конфігурації. Закріпити поняття вгору, вниз. 

Матеріал: кульки, модулі різної форми які рухаються вгору-вниз, селуетні доріжки.

Хід заняття:

1) Ігровий момент.

2) Запитання:

На яку форму схожа доріжка?(трикутник)

А ця доріжка на яку форму схожа?(на кружок)

А ця? ( на квадрат)

Хто міг залишити такі дивні доріжки? (геоетрічні фігури)

3) Р/г "Фігури по місцях"

Роздивитися малюнки з зображенням колобка, кубика, ялинки. 

На що схожий круг?(на колобка)

На що схожий квадрат?(на кубик)

На що схожа ялинка?(на трикутник)

Всі фігури переплутались, не можуть знайти своє місце. 

Треба їх поставити на свої  місця. 

Кружечок на колобка,Квадратик на кубик, Трикутник на ялинку. 

Молодці. всі фігури знайшли свої місця.

Але фігури дуже люблять подорожувати. 

4) Робота з модулем "Вгору-вниз"

Всі фігури пересуваються  по своїх доріжках.

Діти виконують вправи з геометричними фігурами ( перевувають іх вгору -вниз.)

Вони пробігли по своїх доріжках. 

А чи вмієте ви бігати по доріжках?

5) М/г "Топотулі"

Туп,туп,туп!

Там і тут,(тупають ніжками)

До садочка діти йбуть. 

Не бужать, не кричать,

Лише ніжками тупотять.(тупотять однією долонькою по колінках)

Хто тихенько іде,

Той ніколи не впаде. ( тупотіли, "двома долоньками по колінцях")

а Хто дуже побіжить,

Може носика набить. 

6) Підсумок:

Вам сподобалося гратися з геометричними фігурами?

А які фігури в нас бігали по доріжкам?( кружечок, квадрат, трикутник)

Як вони бігали?( вгору-вниз)

7) Р/г "Наздожени кулю "

Дітям роздаються різнокольорові кулі. Вони називають колір своєї кулі.

Котять кулю вперед, наздоганяють. Кожному потрібно знайти свою кулю.


Лещенко Т.Н.

12.05.2021

Дитина в природному довкіллі + образотворче мистецтво ( аплікація)

Тема:"Хустина для Катрусі"

Мета: розвиток естетичного смаку, друбної маторики. Формувати інтерес до аплікації. Навчити розташовувати деталі на основі. Закріплювати кольори, форму. 

Матеріал: різнокольорові смужки із цупкого паперу, ножиці, клей ПВА, носова хустинка, зразок аплікації.

Хід заняття:

1) Ігровий момент: 

До нас в гості завітала Носова хустинка Лялька Катруся,яка хоче щоб ми допомогли їй зробити хусточку. 

2)Вихователь: ось вам паперові хусточки, тільки вони ще не дуже гарні.

Прикрасимо їх смужками та квадратами. 

3)П/г "Черепашка"

Черепашка- костомашка

в хитрій хатці проживає.

То висовує голівку,

То назад її ховає. (покласти кулачки на стіл, далі висовуваті вказівні пальці, сховати назад)

4) Спільна робота:

РОздати дітям смужки і домопоги розрізти їх по намальованих лініях. Вийдуть довгі смужки і квадратики. 

Потім складаємо з них на хустці візерунок, а потім приклеюємо. 

5) Підсумок:

Молодці, лялька Катруся дуж вам вдячна. 


Лещенко Т.Н.

13.05.2021

Образотворча майстерня 

Тема:"Сорочка Україночка"(малюваннч)

Мета:Розвивати творчість під час малювання фарбою, закріпити вміння користуватися фарбою. Вчити прикрашати одяг. Виховувати любов до батьківщіни. 

Матріал: Пензлик, заготовки з білого кольору, фарба. 

Хід заняття:

1) Ігровий момент.

2) Читання вірша П. Тичини "Добрий день тобі, Україно моя!"

ДОБРИЙ ДЕНЬ, УКРАЇНО МОЯ!

Струмок серед гаю, як стрічечка.

На квітці метелик, мов свічечка.

Хвилюють, малюють, квітують поля –

Добридень тобі, Україно моя!

3) Запитання:

З чим порівнюється у віршику струмочок?

Що нагадує метелик, який присів на квіточку?

4) Рознгляд української сорочки-вишиванки. 

5)Д/г "Ми-українці"

Запитання :

Як називається наша країна ?(Україна)

Який народ живе в україні?(україньці)

ЯкМи кажемо про хлопчика, який живе в Україні?(українець)

Як називаємо дівчинку?(українка)

6)П/г "Рідний край"

Дорослий читає вірш, діти на перший і останнній рядки плескають у долоні. 

На решту загинають пальчики почерзі. 

Спочтку на одній руці, потім- на другий.

На кожен рядок по одному пальцю. 

Рідний край мій, Батьківщина,

Зветься гордо - Україна.

Є у нім степи широкі, 

Гори сині та високі,

Є моря - такі безкрайні;

Ниві хлібні, урожайні. 

Є гаї, ліси друмучі, 

Шовкові луги квітучі. 

Ріки є - стрімкі, бурхливі,

Щедрі є сади красиві, 

Ясне сонечко яскристе, 

Небосхил - блакитний , чистий...

Ось мій рідний край -

Який наймиліший дорогий. 

7)Образотворча робота "Сорочка україочка"

Дорослий пояснює зміст образотворчого завдання. 

Можливі варіанти його виконання. 

Звертає увагу на частини сорочки, які зазвичай оздоблювалися вишивкою.( горловина, рукава)

8) Підсумок.


Лещенко Т.Н.

14.05.2021

Мовлення дитини + художня література. 

Тема:"Україна - Рідний край"

Мета: Розвивати мовлення, допиливість. Поглибити знання про УКраїну - про те, що вона для кожного мешканця - батьківщина. Виховувати патріотизм., любов до своєї країни. 

Матеріал:Українські символи(Плакат), фото майдану Києва. 

Хід заняття:

1)Бесіда "Моя Батьківщна - Україна"

Дорослий: Діти, ми всі народились і живемо в країні, яка називається Україна. 

Яку назву має наша батьківщина?(Країна0

Кожна країна має свої державні символи - герб та прапор. 

Герб називають тризубом - символ українських козаків. 

Прапор. 

Скільки кольорів на прапорі?(2)

Назвіть їх( синій, овтий)

Синя барва - символ неба,  а внизу - жовтий колір. це золотаві ниви пшеничного хліба. 

Столиця нашої країни - Київ. Це дуже велике. гарне. й красиве місто. 

2)М/г "Потанцюймо весленько" 

У супроводі народної пісні 2Ой під вишнею.." в обробці А.Алябєва. 

Дятям пропонується прислухатися до ритму мелодії, виконти рухи "Відврнись і повернись".

Передати свій емоційний настрій. 

3)Д/г "Подумай і скажи"

Завершити речення:

Наша Україна яка?(велика, красива, багата, мила, прекрасна)

Ми рідною країною що робим?(пишаємося, милуємося, любимо її)

У рідному краї всім жити як? ( добре, привільно затишно, лббо чудово)

4)Підсумок:

В якій країні живемо?( Україн)

Які символи маємо?( герб, прапор)

Як зветься солиця України?(Київ)

Як зветьсмя місто у якому ми живемо?9Чернігів)

Старровинне, гарне місто - мала Батьківщина. 


Другий тиждень 

Я дослідник-фантазер.  Чудеса гри

Лещенко Т.Н

17.05.2021

Дитина в соціумі + мовлення

Тема:"Ознайомлення з властивостями піску"

Мета:Ознайомити з властивостями піску, дати поняття про використання піску. Розвивати пізнавальний інтерес. Виховувати дружні стосунки з оточуючими. 

Матеріа:Іграшка черипаха, коробка з піском, емкість з водою. 

Хід занятя: 

1) Ігровий момент

Гра"Будівельники"

Жила собі черепаха, ій подобалося будвати будиночки з піску. Вона хоче нас попросити допомогти їй  побудувати будиночок з піску, щоб сховатися від холоду. 

Допоможемо черепасі?

Якого кольору пісок?(Жовтого)

Подивиться як він сиплеться. 

Чому він сиплеться?(Сухий)

Візьміть пісок до рук. 

Сиплеться?(так)

Він сухий. 

Чи можна побудувати з нього будиночок для черепахи?(ні)

Давайте спробуємо зібрати його гіркою. 

Вийшло?(ні)

А що потрібно зробити з піском щоб можна було побудувати?(Полити водою)

Давайте поллемо його водою. 

Який став пісок?(сирий)

Давайте візьмем пісорк до рук. 

Сиплеться?(ні)

Чому?(він сирий)

Черепаха рада, що тепер ми змржемо побудувати для неї будиночок. 

Діти самостійно будують будиночсок. 

2)Фіз. хвилинка:

Рухи повторюють за дорослим. 

МИ садочком йшли - 

Яблучко знайшли. 

Нахилились - підняли,

У кошик поклали 

і далі пішли. 

3) дослідницька робота :

Гра "Облаштуємо подвір'я "

Діти прикрашають будинок і роблять з вологого піску квітник. відбитками з набору пасочок. 

4)Гра "Відгадай"

У емкості з водою містяться різні предмети. 

Діти з заплющеними очима достають предмети з води і називають їх. 

5)Підсумок:

З чого будуали будинок черепахи?

Який повинен буди пісок?

Сухий чи сирий?

Як зробити пісок сирим. 


18.05.2020

Лещенко Т.Н

Дитина в сенсорнопізнавальному просторі + конструювання

Тема:"Галявина для пірамідки"

Мета: вчити дітей порівнювати та розрізняти предмети за величиною шляхом накладання їх один на одного. Розвивати окомір, логічне мислення, мовлення, увагу. Формувати інтерес до дій з іграшками. 

Матріал:Однокольорові пірамідки, кгруг діаметром 15-20 см зеленого кольору. 

Хід заняття:

1)Ігровий момент

Діти, чи любите ви подорожувати?

Сьогодні ми підемо на галявину. 

Раз-два, поспішаймо,

Перешкоди ми долаємо. 

Камінці, калюжі,ями, 

Перестрибуємо самі. (Ходьба по колу з підніманням ніг та перестрибуванням)

Ось ми і на галявині. Для нас хтось залишив пірамідки. 

Діти сидають і ставлять перед собою пірамідку. 

2) Д/г"Галявина для пірамідки"

Діти розбирають пірамідки та викладають перед собою на столі. 

Дорослий бере найменьше кільце та кладе на середину галявини. 

Діти беруть і кладуть на галявину найменьші кільця. 

Дророслий пропонує обрати кільця будь-якого розміру і покласти у середину кола т.д.

3)Фіз хвилинка:

Діти виконують рухи відповідно до тексту

Квіточки прокинулись,

Та росою вмились. 

До сонця повернулися 

Та разом потягнулися. 

4)Підсумок:

Куди ми сьогодня подорожували?

Де ми складали пірамідку7


19.05.2021

Лещенко Т.Н

Дитина в природному довкілллі+ оброзотворча майстерня(Ліпка)

Тема:"Цукерки для улюблених іграшок"

Мета: створювати у дітей радісний настрій. Закріпити навички ліплення, розкочувати рухами грудочки глини. Загортати цукерки у барвисті папірці - фантики. Викликати позитивні емоції від результату роботи. Виховувати бажання порадувати. 

Матеріал: глина, папірці0фантики, тарілочки, фантики. 

Хід заняття:

1)Ігровий момент:

Телефонують іграшкуи і сповіщають що прийдуть до дітей в гості. 

2)Мотивація:Зробимо частування для улюблених іграшок.

Щоб порадувати їх зробимо їм приемне. 

3)П/г "Лічилка для пальчиків"

Давайно пальці рахувать

Один, два три, чотири п'ять ,

Один, два три, чотири п'ять.

Десять - пальців ,дві -руки

Це твої помічники(При лічбі почкрзі потрібно загинати пальці, на останні рядки покрутити кистями рук показуючи ліхтарики)

4) Спільна робота дітей та дрослих 

Згадати правила користування глиною та прийому розкочування грудочок глини ритмічними рухами. 

Активізувати малят до самостійного загортання "Цукероц" у барвисті папірці-фантики. 

5)С/г "Почастуймо іграшки"

Діти пригощають свої улюблені іграши. 

6)Підсумок:

Подяка від іграшок за частування. 


20.05.2021

Лещенко Т.Н

Образотворча майстерня (малювання)

Тема:"Колобок у густому лісі"

Мета: Викликати у дітей почуття задоволення від колективної роботи. Закріпити уміння малювання прийомом "клубок ниток". Використовуваи різноманітність зеленого кольору. Виховувати інтерес до образотворчої діяльності. 

Матеріал: аркуш паперу з намальованими стовбурами дерев, олівці, фломастери, крейда - різноманітність зеленого кольору, колобок. 

Хід заняття:

1)Ігровий момент:

Колобок прийшов у гості і приніс заготовку для роботи. Просить дітей намалювати для нього ліс. 

Він прикрасить цим малюнком кінату дідуся та бабулі. Буде ним милуватися, та не втече у справжній ліс. 

2)Мотивація: виконаємо прохання колобка, намалюймо для нього картину лісу.

3)П/г "Відпочинок"

Малювати ми учились,

Наші пальчики стомились.

Втому з палчиків змахнемо-

Малювати знов почнемо. ( імітувати малювання плавно піднімаючи руки перед собою, стрясати кистями рук і знову імітувати малювання)

4)Спільна діяльність дітей та дорослого.

Діти малюють крону дерев прийомом "Клубо ниток"

Рзіними зображувальними засобами. 

5) Підсумок:

Подяка дітям від колобка. 

він прикрасить малюнком свою домівку і буде ним милувватися. 


24.05.2021

Лещенко Т.Н

Дитина в соціумі + мовлення

Тема:"Квіткові рослини"

Мета: розширювати уявлення дітей про квіткові рослини. Закріпити назви основних частн рослин (Стебло, листя, квітка, коріння) Виховувати у дітей дбайливе ставлення до природи. 

Матеріал: картки з зображенням квітів (айстра, тюльпан, ромашк, мак, чорнобривці), 2 кружечки (синій жовтий), овали( пелюстки)

Хід заняття:

1)П/г 

Кругом себе поверніться, оберніться, 

Ізобразіть яскраву квітку що просить водички.

Поливаймо квітку. Квіти виростуть  і ми зможемо сплести з них віночки. 

Я віночок сплету, я віночок сплету, 

А кому я цій віночок на голівоньку одягну?(мамі, бабусі)

2)Д/г "Як росте квітка"

Дорослий демонструє малюнки із зображенням послідовного росту квітки. 

Спочатку квітка спить(Насіння)

Для подальшого розвитку квітки необхідно подбати про неї. (Годувати, поливати, зігрівати)

Хто може напувати квіти?(Дощик, людина поливаючи водою)

А хто зігріває квітку?9Сонечко)

Розповідь про те як виростає квітка.

3)Фіз хвилинка"Квіточка прокинулась"

Квіточка прокинулась,

Та росою вмилася. 

До сонця повернулося,

Та разом потягнулися. 

Нахилились до землі, 

Посміхнулись дітворі. 

(Викон рухи відповідно тексту)

5)П/г "Жук"

На ромашці поміж трав,

Кольоровий жук літав,

Жу-Жу-Жу-Жу, Жу-Жу-Жу,

Я з ромашками дружу,

На квіточці гойдаюся,

Низенько мотиляюся. (Повільно згинати і розгинати пальці, далі пальці віялом, повільно похитувати з боку в бік, нахилити руки в гору)

6)"Збери квітку"

Дорослий роздає овали 2х кольорів, жовтого та синього, кружечки такого ж самого кольору. 

Діти складають квіти по кольору. 

7) Підсумок:

Що необхідно для розвитку квітів?

Які квіти вам подобаються найбільше?


25.05.2021

Лещенко Т.Н

Дина в сенсорно- пізнавальному просторі+ конструювання

Тема:"Курочка і курчата"

Мета:Розвивати уявлення про форму, величину, властивості предметів.чіпкість кінчиків пальців. Виховувати сенсорну культуру. Вчити дітей діяти зі збірно-розбірними іграшками. 

Матеріал: іграшка курочка з папьє-маше полотняна або надувна, гумова. Крчат можно вилипити з солоного тіста і висушити фігурки. 

Частинки з картону (Голова ,тулуб, лапки)

Хід заняття:

Ігровий момент:

Дорослий показує картинку на якій знаходяться яйця. Пропонує взяти яєчко і розглянути його, постукати, прислухатись. 

2) Гра" Курочка і курчата"

Дорослий просить піднести яєчко до вуха  потрясти 

Що там?

Хто там?

Потім треба розкрити яйце. 

З яйця з'являється іграшкове курча (коробки кіндер)

Діти розглядають курчат і граються з ними. 

Курочка зве курчат до себе "Ко-ко-ко-ко-ко, де мої курчата"

Курчат розставляють навколо курки

3)П/г 

Коло подвір'я близько, 

Стоїть з просом миска.

Дві курочки тут- як-тут -

З митски зернятка клюють. 

Поклювали, пострибали,

На лужок зелений встали( махання руками, постукування пальцями по столу, знову махаємо руками, кладемо руки на стіл)

4)Спільна робота

З частин конструюємо курочку. 

Молодці!

5)Підсумок:

Гарних ми зробили курочок. 


26.05.2021

Лещенко Т.Н

Дитина в природному довкіллі + образотворча майстерня (аплікація)

Тема:" гарна закладинка для книжки"

Мета: закріпити вміння використовувати для роботи геометричні фігури та розміщувати їх на смужці картону. Закріпити знання про кольори та геом фігури. Розвивати дрібну моторику, мовну активність. Виховувати єстетичний смак. 

Матеріал: смужки картону та геом фігури різного розміру та кольору 

Хід заняття:

1)Ігровий момент

2)Бесіда "Як зберегти книжки"

Як можна швидко знайти потрібну сторінку в книжці.

3)Мотивація:Зробимо закладинку для школярика - братика чи сестрички.

4)П/г "Веселі малюки"

Раз, зустрілись кошенята: "няв-няв-няв"!

Потім стрілись цуценята :"гав-гав-гав"!

Потім стрілися лошата :"І-го-го,І-го-го"!

Потім стрілися ягнята :"бе-бе-бе, бе-бе-бе"!

Козенята робігали :"ме-ме-ме"!

Гострі ріжки показали. (діти поваторюють вслід за дорослим відповідне звуконаслідування, та на кожен рядок з'єднують почергово пальці правої та лівої руки починаючи з мізинця, на останній рядок показують ріжки витягнувши вказівні пальці та мізинці)

5) Спільна робота дитини і дорослого

Схвалення будь-яких елементарних проявівв творчості дитини стосовно добору елементів прикрашання закладки та іх розташування на смужці. 

Позитивний настрій від спільної діяльності. 

6)Підсумок:

Гарні закладинки зробили малята для школярів. 


27.05.2021

Лещенко ТН

Образотворча майстерня(малювання)

Тема :"Весняний дощик"

Мета: сприяти розвитку естетичних почуттів, вчити помічати барви природи. Закріпити вміння малювати пальчиком та патичком. 

Виховувати охайність .

Матеріал: аркуш паперу з довільно намальованими формами оточуючого світу(буднки, дерева. сонце тд), фарба. патички.

Хід заняття:

1) Розглядання заготовки для малювання 

2)Читання вірша К. Перелісної 

Дощику дрібненький


Дощику тепленький,


Просять тебе діти,


Поливай їм квіти,


Щоб було в садочку

Гарно, як в віночку. 

3)Гра з сонячним зайчиком 

Дорослий скельцем пускає сонячних зайчиків.

4) Мотивація:  домалюємо весняну картину "Теплий дощик" щоб росли квіти та сонячних зайчиків, щоб в усіх був гарний настрій. 

5)П/г "Дощик"

Дощику, Дощику, мий- поливай,

Буде рувм'яний у нас каравай

Будут у нас булочки,будуть і сушки,

Будуть смачні-присмачні ватрушки. 

6)Спільна діяльність 

Самостійно малюють краплинки пальчиком бо патичком. 

7)Підсумок:

Помилуватися весняною картиною.