Участь у міжнародних заходах

Міжнародна онлайн-зустріч у рамках тижня Республіки Польщі в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького

У рамках проведення тижня Республіки Польщі в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького викладачі та студенти кафедри дошкільної та спеціальної освіти долучилися до онлайн-зустрічі з Катею Кузавлєвою-Адамчевською, магістром, педагогом, спеціалістом з раннього фізичного розвитку, спеціалістом з сенсорної інтеграції, випускницею Вищої школи професійного навчання (навчалася за спеціальністю: «Сенсорна інтеграція: терапія та діагностика»), педагогом у терапевтичній початковій школі та групах дитячого садка у Promitis (Варшава, Польща).

Учасники зустрічі дискутували на тему: «Сенсорна інтеграція: її значення в повсякденному житті та вплив на поведінку дитини». Зокрема, спікер представила присутнім різні аспекти цієї теми, включаючи методи діагностики сенсорної інтеграції, способи покращення сенсорної інтеграції дітей, а також надала практичні поради для майбутніх педагогів щодо впливу сенсорної інтеграції на поведінку дітей. Поряд з цим, К. Кузавлєва-Адамчевська поділиться власним досвідом роботи в терапевтичній початковій школі та групах дитячого садка у Promitis (Варшава, Польща).

Під час заходу студенти активно зверталися до спікера із запитаннями, що стосувалися як конкретних аспектів сенсорної інтеграції, так і її загального впливу на розвиток дитини. К. Кузавлєва-Адамчевська відповідала на запитання спираючись на власний досвід та наукові дослідження в цій галузі. Такий обмін думками та досвідом став важливою частиною заходу, допомагаючи зрозуміти та уточнити ключові аспекти теми.

Щиро дякуємо Каті Кузавлєвій-Адамчевській за цікаве та інформативне висвітлення проблеми сенсорної інтеграції у дітей дошкільного віку. Окрема вдячність за надані літературні джерела та цифрові ресурси, які стануть у нагоді педагогу під час здійснення процесу сенсорної інтеграції дітей.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2077242519304387/

Весняна школа «Європейський досвід трансферу технологій для українських університетів» 2024

Викладачі кафедри дошкільної та спеціальної освіти долучилися до циклу тренінгів Весняної школи «Європейський досвід трансферу технологій для українських університетів», які відбудуться 16 -25 квітня 2024 року. Зазначимо, що Весняна школа відбувається в рамках проекту Jean Monnet «European technology transfer for Ukrainian universities» UniTECH - 101047891 за програмою JEAN-MONNET CHAIRS.

Тренінги спрямовані на сприяння обміну досвідом та знаннями між європейськими та українськими університетами щодо трансферу технологій. Участь в них дозволить викладачам поглибити свої знання та навички в цій сфері, що сприятиме подальшому розвитку освіти та наукових досліджень в Україні.

Поряд з цим участь викладачів кафедри дошкільної та спеціальної освіти у подібних ініціативах - можливість для налагодження партнерських зв'язків з колегами з Європи, обміну кращими практиками та співпраці над спільними проєктами, що сприятиме не лише підвищенню якості навчання на спеціальності 012 Дошкільна освіта, а й розвитку міжнародних зв'язків.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2077857469242892/

Всесвітній тиждень креативності та інновацій в Україні 2024

Науково-педагогічні працівники та студенти кафедри дошкільної та спеціальної освіти з 15 по 19 квітня долучаються до заходів у рамках Всесвітнього тижня креативності та інновацій в Україні 2024, що організовує Бізнес школа КРОК та проходять під гаслом «Креативність заради ментального здоров’я».

Одним із заходів, які проходили 15 квітня був вебінар від Оксани Сєдашової на тему: «Життєстійкість, креативність та

адекватне сприйняття проблем». Під час доповіді Оксана Сєдашова висвітлила актуальні аспекти формування життєвих навичок та стратегій подолання труднощів у сучасному світі. Спікерка звернула увагу на важливість розвитку життєстійкості та креативності як ключового фактора успіху в житті людини. Поряд з цим, учасники заходу мали змогу обмінятися досвідом та ідеями з педагогами та психологами країни, що сприяло активній взаємодії та обговоренню проблем та перспектив подолання труднощів в сучасному світі.

Під час заходу особливим і цікавим був виступ Олени Чорної на тему: «Техніки арт-терапії для формування життєстійкості». Під її керівництвом учасники отримали можливість ознайомитися з різноманітними арт-техніками, спрямованими на підвищення життєвої стійкості та психологічного благополуччя.

Зокрема, одна з таких технік - «Моє ім'я», де учасники використовували арт-матеріали для творчого відображення свого імені та особистих характеристик. Учасники заходу опанували Техніку «Моє життя» (або «Я у минулому, теперішньому та майбутньому» ), яка дозволила рефлексувати над своєю життєвою траєкторією, представляючи її у форматі мінливого контексту між минулим, теперішнім та майбутнім. Під час проведення Техніки «Чорний квадрат» спікер пропонувала учасникам відобразити свої внутрішні стани та емоції за допомогою візуального образу, що дозволяло відчути емоційне поле та зрозуміти, які аспекти потребують уваги та розвитку. Усі арт-техніки не лише допомагали учасникам розвивати життєстійкість, а й стимулювали творчий процес, сприяючи вираженню емоцій та самовираженню. Пропоновані арт-техніки мали позитивний вплив на психологічний стан учасників та сприяли їхньому особистісному зростанню.

Щиро дякуємо спікерам Оксані Сєдашовій та Олені Чорній за висвітлення актуальних питань щодо підтримки ментального здоровʼя, важливості використання арт-терапії та методів формування життєстійкості в сучасному житті.

Пам’ятайте! Підтримка ментального здоров'я - це ключ до гармонії та щастя у житті, тому піклуйтеся про нього постійно.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2076785859350053/

Дні Польщі в Україні: єдність та співпраця 

Вже рік як маємо угоду про співпрацю між кафедрою дошкільної та спеціальної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (м. Черкаси, Україна) та Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. J. Korczaka w Żaganiu (Жаган, Польща), а сьогодні вже обговорюємо результати спільних напрацювань та плануємо вектори подальших напрямів співпраці.

Долучаємось до міжнародного дослідницького проєкту, в якому візьмуть участь Польща, Кіпр, Литва, Україна та Португалія. Даний проєкт є важливим кроком у налагодженні співпраці між країнами та стимулює обмін знаннями та дослідницькими ідеями.

Вдячні Renata Socha за надану підтримку у втіленні ідей та досягненні результатів. Разом ми здатні рухатися вперед і відкривати нові можливості для розвитку науеи й освіти.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2076530962708876/

Викладачі кафедри дошкільної та спеціальної освіти взяли участь у міжнародній просвітницькій кампанії Brain Awareness Week (BAW)

Brain Awareness Week (BAW) - це всесвітня науково-популярна кампанія, покликана привернути увагу суспільства до досліджень у галузі нейронаук і вивчення мозку. Кампанія проводиться щорічно з 1995 року Федерацією європейських нейронаукових товариств (Federation of European Neuroscience Societies (FENS) і організацією The Dana Foundation, що базується в Нью-Йорку і займається просуванням нейронауки та суспільства шляхом підтримки міждисциплінарних перетинів, таких як нейронаука та етика, право, політика, освітні процеси, гуманітарні науки та мистецтво.

Практикуючий сімейний і дитячий психотерапевт, акредитований EMDR-терапевт, тренерка по звуко-резонансної терапії, членкиня Співдружності психотерапевтів України, членкиня Європейської асоціації EMDR Олена Божор розповіла учасникам заходу особливості застосування методики EMDR (Eye Movement Desensibilization and Reprocessing). Зокрема, обговорили особливості інноваційного лікування дітей, що зазнали психологічних труднощів внаслідок пережитого травматичного досвіду – від жертв ДТП, домашнього насильства до потерпілих від тероризму, стихійного лиха і воєнних дій.

Спікер заходу Євгеній Шведовський, нейропсихолог, клінічний психолог

INS, ICCPP, DIR/Floortime Certified

Jo.Ha.Ku.Family Center in Tbilisi розкрив тему: «Емоційний інтелект дитини.

Які ігри потрібні дитячому мозку для розвитку?». Зокрема, для учасників заходу цікавими були питання особливостей розвитку емоційного інтелекту у дитячому віці, Концепція функціонально-емоційного розвитку (FEDL) DIR/FLOORTIME та практичні приклади впровадження ігор з метою розвитку у дітей дошкільного віку емоційного інтелекту.

Отримані теоретичні знання та практичні навички неодмінно будуть впроваджені викладачами кафедри дошкільної та спеціальної освіти у підготовку майбутніх фахівців дошкільної, початкової та спеціальної освіти.

Щиро дякуємо Наталії Кондратенко, науковому керівнику програми раннього фізичного і сенсорного розвитку дітей Jo.Ha.Ku, за запрошення долучитися до міжнародної просвітницької кампанії Brain Awareness Week (BAW).

Jo Ha Ku Family Center in Tbilisi


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2045863595775613/

Триває шостий тиждень проходження курсу присвяченому академічній доброчесності в освітньому і науковому середовищі

За сприяння ВГО «Інноваційний університет» та команди проєкту "AICE - With Academic integrity to EU values: step by step to common Europe" студенти освітнього ступеня «бакалавр» та освітнього ступеня «магістр» спеціальності 012 Дошкільна освіта проходять 8-тижневий курс «Академічна доброчесність в європейському освітньому і науковому просторах: багатовимірна імерсивна модель».

Беручи участь у проходженні курсу студенти отримують не лише теоретичні знання, але й практичні навички, необхідні для успішної кар'єри.

Академічна доброчесність визначає основні цінності освітнього процесу, сприяючи розвитку високих стандартів етики та відповідальності. Це важливо, оскільки формується культура, де студенти вчаться не лише знанням, але й вмінням висловлювати свої думки, дотримуючись принципів чесності та інтелектуальної чесноти. Академічна доброчесність є основою для створення гармонійного і освіченого суспільства.

Спільно ми будуємо освітнє середовище, де доброчесність та інтегрітет є керуючими принципами.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2016746705353969/

Міжнародна гостьова лекція

Для студентів освітнього ступеня бакалавр та магістр відбулася гостьова лекція від викладчів кафедри початкової та дошкільної освіти педагогічного факультету Університету Матея Бели (м. Банска-Бистріца, Словаччина).

Запрошені викладачі Mgr. Zuzana Lynch, PhD., Mgr. Barbara Švidraň Basarabová, PhD,  doc. PaedDr. Ivana Rochovská PhD. провели відкриту лекцію за такими темами:

* Early Childhood Education and Care in the EU and the state of system in the Slovak republic (Mgr. Zuzana Lynch, PhD.)

* The image of the child in the reflection of the hidden curriculum (Mgr. Barbara Švidraň Basarabová, PhD)

* Innovative methods in pre-primary education (doc. PaedDr. Ivana Rochovská PhD)

Викладачі поділилися зі студентами своїм унікальним педагогічним досвідом та надихнули студентів на нові звершення.

Здобувачі освіти радо прийняли участь у захопливій дискусії та обміні думками.

Проведення лекцій такого масштабу має великий потенціал збагатити освітній процес, а вивчення досвіду інших країн сприяє розвитку міжкультурного розуміння та взаємодії.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2002815686747071/

Кафедра дошкільної та спеціальної освіти запрошує долучитись до міжнародної гостьової лекції

18 грудня о 9.45 год. (за київським часом) для студентів освітнього ступеня бакалавр та магістр відбудеться гостьова лекція від викладачів кафедри початкової та дошкільної освіти педагогічного факультету Університету Матея Бели (м. Банска-Бистріца, Словаччина).

Запрошені викладачі Mgr. Zuzana Lynch, PhD., Mgr. Barbara Švidraň Basarabová, PhD,  doc. PaedDr. Ivana Rochovská PhD. проведуть відкриту лекцію за наступними  темами:

Early Childhood Education and Care in the EU and the state of system in the Slovak republic (Mgr. Zuzana Lynch, PhD.)

The image of the child in the reflection of the hidden curriculum (Mgr. Barbara Švidraň Basarabová, PhD)

Innovative methods in pre-primary education (doc. PaedDr. Ivana Rochovská PhD)


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2001257313569575/

Викладачі кафедри дошкільної та спеціальної освіти й студенти освітнього ступеня бакалавр і магістр спеціальності 012 Дошкільна освіта долучились до  авторського релаксаційного вебінару циклу "Terapia jesiennych lisci" («Терапія осіннього листя»), де отримали практичні поради та техніки, спрямовані на зняття напруги, підвищення самопочуття та збільшення внутрішнього спокою.

У рамках співпраці ГО «Міжнародна асоціація сучасної освіти, науки та культури» із Fundacja EduSEN, Stowarzyszeniem KLANZA, які реалізують майже два роки проєкт «Bezplatna Szkole Online dla dzieci z Ukrainy» 28 листопада 2023 року відбувся авторський релаксаційний вебінар циклу "Terapia jesiennych lisci" («Терапія осіннього листя»). Автором та модератором тренінгу була Інна Іванівна Осадченко, доктор педагогічних наук, професор, практичний психолог.

Викладачі кафедри дошкільної та спеціальної освіти є членами ГО «Міжнародна асоціація сучасної освіти, науки та культури», тож постійно є активними учасниками заходів організованих ГО «МАСОНК».


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1990883864606920/

Відкрита лекція за участю професора  Лех Вітковського (Поморський університет в Слупську, Польща)

Викладачі та студенти кафедри дошкільної та спеціальної освіти долучились до відкритої лекції професора Лех Вітковського (Поморський університет в Слупську, Польща), яка організована на базі Центру «ЕкоСистема ПНУ» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

На лекційному занятті було розглянуто тему: «Навчальні трансформації та їх домінанти: між динамікою та структурою процесуальності» в межах якої обговорили основні тенденції освітніх змін, фактори, що впливають на процеси трансформації, і їх вплив на сучасну освітню парадигму.

Участь викладачів та студентів кафедри дошкільної та спеціальної освіти стала важливим кроком у обміні знаннями з видатними фахівцями інших країн. Ми вдячні професору Леху Вітковському та О. Б. Будник,

директору Центру інноваційних освітніх технологій, доктору педагогічних наук, професору за цінний внесок у розвиток освіти та спільні зусилля у покращанні якості вищої освіти в Україні.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1980059825689324/?mibextid=oMANbw

Міжнародний форум «Медіаосвітні виклики в епоху інформаційного суспільства»

Студенти кафедри дошкільної та спеціальної освіти долучились до міжнародного форуму «Медіаосвітні виклики в епоху інформаційного суспільства», який відбувся на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

Учасники працювали за напрямом - медіаосвіта в дошкільних закладах і початковій школі, де обговорили важливі питання, які стосувалися особливостей формування медіаграмотності серед дітей, методів та підходів до впровадження медіаосвіти в освітній процес, а також вплив сучасних медіа на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. За результатами зустрічі, кожний учасник зрозумів свою роль у формуванні медіаграмотності та критичного мислення серед дітей, особливо в закладах дошкільної освіти і початковій школі.

Участь студентів у міжнародному форумі «Медіаосвітні виклики в епоху інформаційного суспільства» стала важливим кроком у розвитку їхнього розуміння до впровадження медіаосвіти в закладах дошкільної освіти і початковій школі. Студенти отримали нові ідеї та натхненням, які допоможуть їм сприяти медіаграмотності дітей та розвивати медіаосвіту в майбутньому.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1975761709452469/?mibextid=oMANbw

Студентка кафедри дошкільної та спеціальної освіти залучена до міжнародного проєкту «Збереження української мови та культури в Естонії»

Здобувачка освітнього ступеня магістр спеціальності 012 Дошкільна освіта Катерина Безсонова в якості педагога працює в міжнародному проєкті «Збереження української мови та культури в Естонії», що фінансується Міністерством культури Естонії, Інтеграційним фондом на період з 1.09.2023 по 31.12.2023.

Безсонова К.  активно сприяє збереженню національної спадщини серед українських дітей у Вільянді (Естонія), допомагаючи їм вивчати українську мову, культуру та традиції, національну символіку. Беззаперечно, що праця студентки є надзвичайно важливою для зміцнення міжнародних зв'язків між Україною та Естонією в освітній сфері.

Пишаємося студенткою кафедри дошкільної та спеціальної освіти К. Безсоновою і бажаємо всього найкращого у педагогічній кар'єрі та подальших досягненнях!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1970841649944475/?mibextid=oMANbw

Викладачі кафедри дошкільної та спеціальної освіти взяли участь у міжнародній конференції

1 червня 2023 року викладачі кафедри дошкільної та спеціальної освіти долучились до І Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасна дошкільна освіта: реалії та перспективи»(присвяченій Міжнародному Дню захисту дітей і Всесвітньому Дню батьків) на якій науково-педагогічні та педагогічні працівники різних країн обговорили актуальні проблеми становлення і розвитку дошкільної освіти у сучасному соціокультурному просторі, забезпечення якості освітнього процесу в закладі дошкільної освіти та надання психолого- педагогічної підтримки всім його учасникам в умовах війни.

По завершенню пленарного засідання, була організована робота workshops (майстер- класів) з метою обміну практичним досвідом з колегами з інших країн, а також ознайомлення з новими підходами та інноваціями в галузі дошкільної освіти.

Викладачів кафедри дошкільної та спеціальної освіти постійно долучаються до міжнародних та всеукраїнських заходів, що засвідчує їх прагнення до постійного професійного зростання та бажання долучитись до глобальних дискусій з питань дошкільної освіти. Поряд з цим, участь у подібних заходах це ще одна нагода для встановлення міжнародних зв'язків та співпраці з представниками інших університетів та освітніх установ.


    Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1884806141881360/

На кафедрі дошкільної та спеціальної освіти проходить триденний STREAM- марафон

Кафедра дошкільної та спеціальної освіти долучається до Європейського STEM-тижня та організовує триденний STREAM- марафон. Так, 25 квітня на базі Навчально-тренінгового центру «STEM-освіти» Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся перший день триденного STREAM- марафону.

Для студентів та викладачів кафедри дошкільної та спеціальної освіти Курас В. К., методист центру «STEM-освіти», провів оглядову екскурсію закладом,  продемонстрував наявне матеріально-технічне забезпечення Навчально-тренінгового центру «STEM-освіти» та пояснив особливості його використання у роботі з дітьм дошкільного та молодшого шкільного віку. Учасники заходу ознайомились із: функціональним наповненням аудиторного фонду Навчально-тренінгового центру «STEM-освіти»; різномнітністю LEGO конструкторів та можливостями їх використання; особливостями роботи документ-камери в умовах закладу дошкільної освіти; можливостями створення зображень за допомогою 3-Д принтеру та 3-Д ручки.

Поряд з цим, студенти працювали в командах над розробкою моделі функціонального робота, експериментувала із управлінням роботами за допомогою спеціальних застосунків, навчалися створювати зображення за допомогою 3-Д ручки та конструювати з використанням різних LEGO конструкторів.

Висловлюємо щиру вдячність Ю. М. Зорі, завідувачу Навчально-Тренінговий Центр STEM освіти КНЗ Чоіпопп та В.К. Курасу, методисту центру STEM-освіти за активну співпрацю, допомогу в пізнанні нового у сфері STEM-освіти, корисні поради, а також дякуємо за практико-орієнтований підхід до співпраці.

Чекаємо наступної зустрічі!

#STEMТИЖДЕНЬ_SPRING2023_DO


    Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1861904807504827/

На кафедрі дошкільної освіти відбулася V Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасне дошкілля у контексті інтеграції до європейського освітнього простору»

Серед учасників конференції, зокрема: науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти України (Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, Державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Черкаської міської ради, Мукачівського державного університету, Національного педагогічного університету імені  М. П. Драгоманова); науково-педагогічні та педагогічні працівники освіти країн-партнерів (USA - International character Incorporated (Dallas, Texas), Moldova - Slavonic University (Chisinau), Poland - SCHOLAR Modern Education Center, Georgia - Jo. Ha. Ku. Family Center in Tbilisi); завідувачі та методисти закладів дошкільної освіти м. Черкаси; професіонали-практики; роботодавці; аспіранти та випускники кафедри дошкільної освіти; студенти Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького та Державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

З вітальним словом розпочали конференцію та звернулися до учасників заходу проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, кандидат біологічних наук, доцент О. В. Спрягайло, директор Навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва, доктор педагогічних наук, професор Т. М. Десятов, завідувач кафедри дошкільної освіти, доктор педагогічних наук, доцент І. О. Ніколаєску, засновники Міжнародної організації «International character Incorporated» (Даллас, Техас, США) Чарльз та Лінда Ландрет, колеги із Slavonic University (Chisinau, Молдова).

Напрями роботи конференції:

1. Підвищення якості дошкільної освіти в Україні та країнах-партнерах: досвід та інновації.

2. Актуальні питання сучасної дефектології та спеціальної освіти.

3. Сучасні тенденції професійної підготовки майбутнього фахівця дошкільної освіти.

4. Інноваційні технології в освітньому процесі закладу дошкільної освіти та початкової школи.

5. Створення інклюзивного освітнього простору в сучасному закладі освіти в умовах пандемії та військового стану.

В розрізі тематичних напрямів роботи конференції, було організовано роботу творчих студій «Сучасні виклики дошкільної освіти в умовах воєнного часу», де учасники конференції мали можливість прослухати виступи спікерів та долучитися до обговорення актуальних проблем у галузі дошкільної освіти, а саме, розглядалися наступні теми:

⁃ Досвід професійної підготовки вихователів закладів дошкільної освіти в ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва (спікер: Десятов Т. М. – директор ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник освіти, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького (м. Черкаси, Україна).

⁃ Методи та прийоми проведення ефективних занять з дошкільнятами (спікер: Краснова О. О. – логопед-дефектолог, фахівець із сучасної  логопедії  з нейропідходами, приватна практика (м. Тбілісі, Грузія).

⁃ Патерн образу вихователя закладу дошкільної освіти крізь призму викликів сучасності (спікер: Андрющенко Т. К. – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної освіти та професійного розвитку педагогів КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» (м. Черкаси, Україна).

⁃ Світ «рожевих поні» versus реальність: ранній розвиток сьогодні (спікер: Нікончук-Даррас О. – педагог з раннього фізичного розвитку, тренер, спеціаліст із сенсомоторної корекції, засновниця сімейного центру Jo. Ha. Ku. Family Center in Tbilisi (м.  Тбілісі, Грузія).

⁃ 7 неочікуваних фактів про розвиток дитячого мозку у ранньому віці (спікер: Кондратенко Н. – спеціаліст з раннього фізичного розвитку, сертифікований тренер-інструктор ChildCare Education Institute (США), автор Програми фізичного і сенсорного розвитку дітей дошкільного віку Jo.Ha.Ku (м. Київ, Україна).

⁃ Забезпечення інклюзії в закладах дошкільної освіти в умовах війни (спікер: Ленів З. П. – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри професійної освіти та інноваційних технологій ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» (м. Івано-Франківськ, Україна).

⁃ Збереження національно-культурної ідентичності та адаптація наукової спільноти до реалій в нових умовах перебування закордоном (спікер: Цвєткова Г. Г. – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (м. Київ, Україна).

⁃ Інноваційна практика приватного закладу дошкільної освіти Wonderland в Україні (спікер: Довбня С. О. – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології дошкільної освіти, Педагогічний факультет Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (м. Київ, Україна);Савлук Г. І. – викладач кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти, Педагогічний факультет Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, засновник Preschool business consulting «Власний дитячий садочок» (м. Київ, Україна).

⁃ Вербально-поведінковий підхід у роботі по подоланню комунікаційних труднощів та розвитку мовлення дітей з аутизмом (спікер: Сумська Н. В. – логопед-дефектолог, нейропсихолог, засновник та керівник дитячого мовного клубу «LOGOS», директор президії Асоціації практикуючих логопедів України (м. Маріуполь – Київ, Україна).

⁃ Значення мнемотехніки та пальчикової гімнастики для розвитку мовлення дітей дошкільного віку (спікер: Демиденко О. М. – вчитель початкових класів,  дефектолог Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Черкаської міської ради Черкаської області (м. Черкаси, Україна).

⁃ Розвиток фонематичних процесів як складова корекційної роботи при різних мовленнєвих порушеннях (Гайдаренко Н. В. – викладач кафедри дошкільної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (м. Черкаси, Україна).

За результатами роботи V Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасне дошкілля у контексті інтеграції до європейського освітнього простору»  та роботи творчих студій «Сучасні виклики дошкільної освіти в умовах воєнного часу» буде видано збірник матеріалів всеукраїнської конференції та сертифікати, що підтверджують участь в заході.

Дякуємо організаторам, спікерам та учасникам заходу за активну участь у роботі  V Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасне дошкілля у контексті інтеграції до європейського освітнього простору» та роботі творчих студій «Сучасні виклики дошкільної освіти в умовах воєнного часу». Сподіваємося, що наша зустріч була для Вас цікавою та корисною й організований захід став місцем зустрічі з колегами, можливостями для нових знайомств та налагодження тісної співпраці.

Бажаємо Вам успіхів і до наступних зустрічей на наших заходах!



    Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1716244205404222/

Викладачі кафедри дошкільної освіти долучилися до написання колективної монографії у зарубіжному виданні

Викладачі кафедри дошкільної освіти долучилися до написання колективної монографії «International Partnership and Cooperation of Ukraine in Wartime» зміст якої, відображає актуальні проблеми міжнародного партнерства та співробітництво України у воєнний час. 

У монографію включено статті викладачів кафедри дошкільної освіти з результатами теоретико-методологічних досліджень щодо психолого-педагогічного супроводу дистанційного освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами (автори: док.пед.наук, доцент Ніколаєску  І. О., канд.пед.наук, доцент Михальчук О.О., канд.пед.наук, викладач Нікітська Ю.М.)та підготовки майбутніх учителів до позакласної роботи у початковій школі в умовах воєнного стану  (автори: канд.пед.наук, викл. Бондар В.Г., док.філос., виклад. Соловей Ю.О., викл. Коваленко О.А.). 

Кожній статті у розділі, присвоєно DOI, що дозволяє авторам та читачам знайти наукову працю на сайті Open Ukrainian Citation Index (OUCI).


    Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1693920324303277/

Міжнародний науково-практичний симпозіум «Освіта, наука та культура України в світі: мобільність, глобалізація, інклюзія» 

23-24 cepпня 2022 року викладачі кафедри дошкільної освіти долучилися до Міжнародного науково-практичного симпозіуму «Освіта, наука та культура України в світі: мобільність, глобалізація, інклюзія». 

З вітальним словом до учасників заходу звернулися Зоряна Ленів, директор Міжнародного інституту інклюзії, кандидат педагогічних наук, доцент,  доцент кафедри професійної освіти та інноваційних технологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та спеціально запрошені гості: Олег Скрипка, український музикант-мільтиінструменталіст, лідер гурту «Воплі Відоплясова», вокаліст, композитор, громадський діяч; Володимир Пилипенко, народний депутат 6, 7 скликань, член правління Спілки Освітян України, доцент кафедри міжнародних відносин Львівського університету бізнесу і права, кандидат юридичних наук; Мар’яна Приймак, місткиня, українська дизайнерка, директорка авторського бренду TKANA.UA. 

Спікерами заходу були представлені наступні теми для обговорення: 

- Конструювання нових вимірів ідентичності у світлі сучасних інтеграційних та глобалізаційних процесів;

- Збереження історико-культурної спадщини в умовах воєнного стану;

- Соціокультурно-освітні аспекти волонтерства 2022;

- Е-викладання і е-навчання під час кризи;

- Академічна мобільність в умовах війни: сучасні українські реалії;

- Як зберегти ідентичність та подолати ментальні установки минулого;

- З історії імперського колоніалізму та рейдерства української культури;

- Нові виклики медіапсихології;

- Медійна грамотність учасників освітнього процесу як основа інформаційної безпеки в умовах воєнного стану;

- Справедливість і інклюзія;

- Ідея підтримки України: від задуму до реалізації;

- Структурна гармонізація систем у вимірі синергетичної методології;

- Основні пункти стратегії інклюзивного навчання в Словаччині на 2022-2032 роки;

На міжнародному науково-практичному симпозіумі чільне місце було відведено і проведенню майстер-класів: 

- Освітні підходи до навчання, виховання та корекції дітей у Польщі та Україні: практичні  аспекти порівняльної педагогіки;

- Інтеграція сучасних технологій у роботу з дітьми та їх родинами;

- Поведінкові втручання задля інклюзії;

- Типологія особистості: зрозуміти себе, щоб зрозуміти інших;

- Розвиток особистісної резильєнтності як ефективної здоров’язберігаючої технології під час військової агресії;

- Діяльність ІРЦ під час війни;

Всі учасники заходу отримають сертифікати, які підтверджують участь!

Щира подяка Зоряна Ленів за співпрацю та можливість залучення викладачів кафедри дошкільної освіти до заходу. Отримані знання є цінними на шляху до реалізації освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта та дефектологія» в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького. Впевнені, що наше партнерство і надалі буде таким ефективним та матиме перспективний напрям.


    Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1684844355210874/

Викладачі та аспіранти кафедри дошкільної освіти пройшли міжнародне стажування 

Науково-педагогічний склад кафедри дошкільної освіти постійно бере участь у міжнародних освітніх заходах, в тому числі,  проходить наукове стажування підвищуючи професійну кваліфікацію за кордоном.

Викладачі кафедри дошкільної освіти (кандидат педагогічних наук, доцент Єнгаличева І.В., кандидат філософських наук, доцент Степанова Н.М., доктор філософії Соловей Ю.О., доктор філософії Скакун Н.С.) та аспіранти кафедри (Панченко О., Гребенюк Н., Шинкарьова В. ) пройшли міжнародне стажування за програмою «Фандрейзинг та основи проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід» (Польща –Україна)

Міжнародне стажування включало в себе відвідування лекційних занять, майстер-класів, тренінгів, роботу в малих групах з репрезентацією результатів спільної взаємодії, участь в ділових іграх, мініопитуваннях, виконання індивідуальних завдань, проходження тестувань та складання іспиту. 

За результатами стажування викладачі та аспіранти кафедри дошкільної освіти отримали неоціненний досвід розробки та представлення проєктів, що підтверджується сертифікатами.


    Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1578436982518279/

Корпоративний дух і взаємодія - це рух команди в одному напрямі: напрямі саморозвитку, спільної взаємодії та партнерства. 

Результат командної роботи, значно підвищує результат роботи кафедри, адже це не просто взаємовідношення між людьми та досягнення спільних цілей та поставлених завдань, а інструмент для особистісного та професійного зростання кожного науково-педагогічного працівника та взаємна відповідальність, що є важливим в механізмі функціонування кафедри дошкільної освіти. 

Завдяки суб’єкт-суб’єктній взаємодії та партнерстві, викладачам кафедри дошкільної освіти вдається підвищувати рівень професійних компетентностей через проходження вебінарів, майстер-класів, тренінгів, стажування, публікацій наукових статтей, монографій, участі в наукових конференціях країни та за її межами. 

Як говорив Ендрю Карнегі: "Командна робота - здатність працювати разом у напрямку спільного бачення. Здатність направляти індивідуальні досягнення до організаційних цілей. Це - паливо, що дозволяє звичайним людям досягати незвичайних результатів. "


    Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1533790416982936//

Викладачі кафедри дошкільної освіти долучилися до пленарного засідання Міжнародної науково-практичної конференції «Дуальна форма здобуття освіти: успіхи та проблеми другого року запровадження пілотного проєкту у закладах вищої та фахової передвищої освіти України».

Міжнародна науково-практична конференція відбулася за участю представників Міністерства освіти і науки, Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти, представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, представників проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» та інших експертів.

Під час пленарного засідання обговорили етапи запровадження та особливості організації навчання за дуальною освітою у ЗВО,  міжнародний досвід, результати опитувань здобувачів вищої освіти щодо дуальної форми навчання тощо.


    Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1492421417786503/

Викладачі кафедри долучилися до міжнародного онлайн заходу S.T.E.M./S.T.E.A.M

Викладачі кафедри долучилися до міжнародного онлайн заходу «S.T.E.M./S.T.E.A.M», що організований Некомерційною організацією в Порт-Шарлотте (Флорида, США) AMH Community Outreach. 

Зарубіжні фахівці розглядають питання S.T.E.M./S.T.E.A.M  як спосіб розвиватися та задовольняти потреби людей 21-го століття. Для сьогодення та майбутнього варто розуміти ключові аспекти  S.T.E.M./S.T.E.A.M не тільки педагогам, але й батькам, керівництву закладу освіти, адже всі є активними учасниками в розвитку дитини дошкільного та молодшого шкільного віку. 

Під час заходу було розглянуто сутність понять S.T.E.M./S.T.E.A.M освіта, основні напрямки діяльності, концепції, впровадження ідей проблемного навчання та навчання через дослідження в закладах освіти, а також роль відкриттів у формуванні компетентностей дітей. 

Цікавою, на наш погляд, була й представлена зарубіжними колегами модель S.T.E.A.M освіти, що була розкрита не тільки як підхід до організації освітнього процесу з урахуванням  даних науки, технологій, інженерії та математики, а S.T.E.A.M  як підходу до навчання, що чітко структурований й грунтується на інтеграції, мультидисциплінарності, конкретних дисциплінах та конкретній інформації.


    Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1490141851347793/

Міжнародне стажування за програмою підвищення кваліфікації«Фандрейзинг та організація проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід» (Польша-Україна)

Стартував новий навчальний рік на кафедрі дошкільної освіти. Силабуси, нові навчальні дисципліни, знайомство з першокурсниками, спілкування зі студентами, які вже здобувають кваліфікацію у сфері дошкільної освіти, підготовка дидактичного забезпечення, інтерактив на парах. Проте поки навчаєшся сам, ти маєш право навчати інших. Перший насичений день міжнародного стажування за програмою підвищення кваліфікації«Фандрейзинг та організація проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід» (Польша-Україна) дав можливість відчути себе в ролі студента, віднайти цікаві ідеї для втілення безпосередньо в своїй професійній діяльності, апробувати досвід колег інших закладів вищої освіти.  Тож, шановні здобувачі вищої освіти, колеги, готуймося до реалізації креативних ідей та здобуття нового практичного досвіду!

Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1445346482493997/

Викладачі кафедри дошкільної освіти долучилися до Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції в розвитку педагогіки, психології та соціальної роботи»

26 листопада 2020 року в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького спільно з закладами вищої освіти Болгарії, Польщі, Канади, Азербайджану, Білорусі була проведена Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції в розвитку педагогіки, психології та соціальної роботи».

Основними тематичними напрямами роботи конференції були:

1. Інноваційні методи і технології електронного навчання в Новій українській школі.

2. Сучасні шляхи безперервного професійного розвитку та підвищення кваліфікації педагогічних працівників: міжнародний і вітчизняний досвід.

3. Візія реформування української освіти в контексті потреб суспільства і глобальних технологічних змін.

4. Новітні методики та альтернативні форми розвитку компетентностей учнів у європейському освітньому просторі.

5. Якість освіти в соціокультурному вимірі ХХІ століття.

6. Концептуальні підходи до інклюзії в початковій освіті: тенденції, напрями реалізації, перспективи.

7. Гуманістичні засади педагогіки партнерства і пріоритет розвитку особистості у форматі філософії змін.

8. Толерантність і недискримінація в освітньому процесі: психологічний і соціальний аспекти.

Щиро вдячні організаторам конференції за можливість долучитися до обговорення

актуальних педагогічних, психологічних та соціальних проблем.

Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1251941525167828/


Онлайн зустріч з Charles та Linda Landreth, викладачами тренінгів і семінарів, міжнародної програми “Character International, Inc” (м.Даллас,штат Техас, США) 

З 2018 року кафедра дошкільної освіти розпочала співпрацю із Міжнародним інститутом виховання характеру (США). Двічі на рік (осінь, весна) тренери проєктів проводили для студентів та викладачів тренінги щодо виховання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку (ґрунтуючись на досвіді США). Проте, враховуючи ситуацію, викликану пандемією COVID-19 в рамках тижня дошкілля, викладачі та студенти кафедри дошкільної освіти організували онлайн-зустріч з Charles та Linda Landreth, викладачами тренінгів і семінарів, міжнародної програми “Character International, Inc” (м.Даллас,штат Техас, США).

Приємно, що на онлайн-зустрічі були присутні не тільки студенти, які знаходилися у цей час в аудиторії, але й студенти, які працювали в закладах дошкільної освіти, приєднавшись до зустрічі завдяки можливостям Інтернету. 

Учасники онлайн-зустрічі отримали низку корисних порад щодо формування у дітей загальнолюдських цінностей, формування характеру дитини, пошуку шляхів уникнення та вирішення конфліктних ситуацій. Окрім цього, Лінда Ландрет поділилася цікавим досвідом організації освітньої діяльності в період пандемії COVID-19 у м.Даласі (США).

Дякуємо Charles та Linda Landreth за те, що не зважаючи на велику різницю в часових поясах, Ви змогли вийти на зв’язок та поділитися власним досвідом роботи з дітьми.

Окремо висловлюємо вдячність Анні Довженко за допомогу в подоланні мовного бар’єру.

Лінк: https://www.facebook.com/photo/?fbid=2301248076688400&set=pcb.1208910392804275

Участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Наукові пошуки: актуальні дослідження, теорія і практика»

Викладач  кафедри дошкільної освіти, Скакун Н.С., взяла участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Наукові пошуки: актуальні дослідження, теорія і практика», що відбулася у zoom-форматі за організації Факультету філософії і суспільствознавства НПУ імені М.П. Драгоманова.

«Що складнішим стає світ, то креативнішим треба бути, щоб подолати його виклики». Слова освітнього експерта Кена Робінсона, стали епіграфом до наукової доповіді «Креативність у освіті: сучасні виклики», з якою Наталія Сергіївна виступила на конференції та презентувала науковий доробок в рамках свого дисертаційного дослідження.

Онлайн-зустріч була організована з метою міжнародної наукової співпраці та обміну досвідом різноманітних міждисциплінарних інтеграцій. Науковцями Польщі, Білорусі та України було представлено ряд актуальних тем в сучасній освіті та педагогіці, зокрема:

дистанційна освіта в умовах карантину: етика реальності;

формування важливих компетентностей майбутніх вчителів (вихователів) в умовах дистанційного навчання;

інноваційні та інтерактивні методи навчання вчителів початкової ланки;

принципи наступності у роботі ЗДО в умовах впровадження концепції НУШ.

Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1079498659078783/

Досвід американських педагогів у запровадженні онлайн навчання

Викладачі кафедри дошкільної освіти долучилися до перегляду прямого ефіру з Стівом Бенхамом, професором кафедри музичної освіти в університеті Дюкейн (США)

Американський педагог поділився практичним досвідом "Як ефективно проводити онлайн заняття" із застосуванням Smart-технологій та продемонстрував можливості ІКТ в організації дистанційного освітнього процесу.

Стів Бенхам радить педагогам:

обирати зручні у використанні інформаційно-комунікаційні технології навчання

дозволяти студентам ділитися ідеями щодо побудови освітнього процесу та приймати рішення разом

ділитися із студентами власними переживаннями та власними методами боротьби із стресовими ситуаціями

говорити студентам про те, що вони не одні і викладачі завжди допоможуть та підуть назустріч

бути готовими до того, що щось може бути не за планом

створювати атмосферу комфорту для всіх.

Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1071137459914903/