Студентське життя

Студентка 1 курсу провела майстер клас для учнів Черкаської міської гімназії № 9 імені О. М. Луценка

Студентка 1 курсу Кутинська Катерина, яка навчається на спеціальності 012 Дошкільна освіта в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, провела майстер- клас для учнів 1-К класу Черкаської міської гімназії № 9 імені О. М. Луценка.

Майстер-клас полягав у створенні мильних бульбашок, але не простих, а тих, що не лопаються. Катерина поділилася секретами створення мильних бульбашок, пропонуючи першокласникам самостійно випробувати свої сили у ролі дослідників. Діти із захопленням спостерігали і намагалися відтворити кожен крок процесу створення мильних бульбашок, виявляючи творчість та застосовуючи науковий підхід до виконання завдання. Першокласники ставили цікаві питання та експериментували з різними складовими «рецепту», долучаючись до цікавої інтерактивної дослідницької діяльності.

Такі заходи не лише розважають, а й стимулюють маленьких дослідників розглядати світ з наукової точки зору. Поряд з цим, для студентки це можливість навчитися ефективно комунікувати з дітьми молодшого шкільного віку та отримати педагогічний досвід роботи з дітьми, що безперечно буде корисним у її майбутній професійній кар'єрі.

Бажаємо Катерині Кутинській подальших успіхів у навчанні та участі в подібних заходах!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2074629959565643/

Викладачі та студенти кафедри дошкільної та спеціальної освіти долучились до прямого ефіру організованого тренінговим центром Вікторії Вʼюнник, який проходив на тему: «Ігрова взаємодія з дітьми дошкільного віку»

У прямому ефірі Вікторія Вʼюнник розповіла про різноманітні види ігор з дітьми дошкільного віку, враховуючи їх вікові особливості. Особливий акцент був зроблений на представленні особливостей організації ігрової діяльності дітей відповідно до освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина».

Спікер заходу пояснила особливості сюжетно-рольових ігор, театралізованих ігор, самостійної ігрової діяльності дітей дошкільного віку та інших. Вона розповіла, як сюжетно-рольові ігри допомагають дітям розвивати уяву, креативність та соціальні навички шляхом втілення ролей та імітації різних життєвих ситуацій. Театралізовані ігри були представлені як спосіб використання драматичного мистецтва для розвитку емоційної виразності та комунікативних здібностей дітей. Поряд з цим Вікторія Вʼюнник розглянула важливість самостійної ігрової діяльності, що сприяє самовираженню, самореалізації та розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку.

Дякуємо Вікторії Вʼюнник за цінні знання та практичні поради щодо ефективного використання ігор у взаємодії з дітьми дошкільного віку, які сприятимуть їхньому гармонійному розвитку.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2074350649593574/

Відкрите заняття для студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта

Бондар Вікторія Григорівна, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри дошкільної та спеціальної освіти провела відкрите заняття із студентами 1 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта, які навчаються на освітньо-професійній програмі «Дошкільна та початкова освіта» освітнього ступеня бакалавр з дисципліни «Теорія та методика взаємодії закладу дошкільної освіти з батьками та школою» на тему: «Сучасні форми та методи взаємодії ЗДО з сім'єю».

В межах відкритого заняття Вікторією Григорівною у роботі зі студентами були використані інтерактивні методи навчання з метою представлення нетрадиційних форм організації роботи з батьками в закладах дошкільної освіти. Особливо актуальною була робота студентів в групах, де майбутні вихователі працювали над проблемами використання сучасних методів та форм співпраці закладу дошкільної освіти з сім'єю, визначали переваги та недоліки кожної з них.

Вікторія Григорівна продемонструвала студентам цікаві освітні платформами, сайти та інші цифрові рішення, які неодмінно стануть у нагоді вихователю з метою налагодження ефективного спілкування з батьками та обміну інформацією з ними, включаючи сайти закладів освіти, можливості залучення батьків до онлайн заходів, мобільні додатки та програми.

Після проведеного заняття науково-педагогічними працівниками кафедри дошкільної та спеціальної освіти було обговорення під час якого було висловлено високу оцінку проведеного заняття та активну участь студентів. Науковці відзначили професійність та компетентність Вікторії Григорівни та підкреслили значущість використання інтерактивних методів для покращення освітнього процесу та підвищення інтересу студентів до вивчення дисципліни.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2074303009598338/

Олександра Хоренко - студентка першого курсу, яка навчається на спеціальності 012 Дошкільна освіта здобула друге місце на Всеукраїнському відкритому творчому конкурсі «Всесвіт в об'єктиві» в номінації «Фоторобота «Наука навколо нас», який проходив в рамках Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна».

Творча робота студентки «Ілюміновані тварини в тінях» стала яскравим прикладом проведення дослідження з дітьми дошкільного віку з метою вивчення впливу кольорових світлових ефектів на сприйняття об'єктів, шляхом створення театру тіней за допомогою якого діти можуть відчути та сприйняти фізичні явища навколишнього світу у захоплюючій та доступній формі. Поряд з цим Олександра Хоренко продемонструвала театр тіней (пальчиковий театр) з різними кольоровими променями світла, що дозволяє дітям не лише спостерігати за даним явищем, але й активно брати участь у їх створенні, що стимулює їхню участь та пробуджує інтерес до науки.

Студентка продемонструвала як вихователь може сформувати у дітей дошкільного віку елементарні уявлення про фізичні принципи, які керують взаємодією світла з об'єктами та його вплив на сприйняття; розкрити проблему щодо особливостей створення тіні (розміри, форму, рух); дослідити вплив кольорових світлових ефектів на відображення тіні; розвинути у дітей дрібну моторику рук, уяву, креативність, спостережливість, координацію та просторову уяву.

Бажаємо Олександрі Хоренко подальших перемог та успіхів у творчому та науковому шляху, нехай кожен день принесе нові досягнення і відкриття!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2074004886294817/

Студентка першого курсу, яка навчається на спеціальності 012 Дошкільна освіта Софія Мазур посіла перше місце на Всеукраїнському відкритому творчому конкурсі «Всесвіт в об'єктиві» в номінації «Відео майстер-клас «Досліджуємо та експериментуємо!», який проходив в рамках Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна».

Відеосюжет Софії Мазур вражає глибиною знань і креативним підходом до представлення роботи навчально-наукової STEM-лабораторії Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Зокрема, студентка продемонструвала як майбутні вихователі можуть прокачати свої скіли у напрямі STEM-освіти, творити, фантазувати, здобувати практичні навички з метою впровадження елементів STEM-освіти у роботу з дітьми, навчитися надихати молоде покоління на власні наукові відкриття та експерименти.

Студентка довела, що навчання може бути захопливим та плідним, якщо маєш віру в свої сили і не боїшся виходити за межі власних можливостей.

Бажаємо успіху у досягненні нових перемог та власному професійному становленні!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2073458126349493/

Катерина Кутинська – студентка першого курсу, яка навчається на спеціальності 012 Дошкільна освіта, володіє неабиякою енергією та натхненням, що виявляється не лише у її академічних досягненнях та творчих ініціативах, але й у планах на майбутнє. 

Катерина Кутинська вразила всіх, здобувши перше місце на Всеукраїнському відкритому творчому конкурсі «Всесвіт в об'єктиві» в номінації «Відеосюжет «Наука очима молоді», який проходив в рамках Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна». Записавши майстер клас для вихователів та батьків про те, як створити мильні бульбашки, які не лопаються, вона відкрила нові можливості для розвитку дитячої креативності та дозвілля й довела, настільки така проста на перший погляд «забава» здатна сприяти сенсорно-пізнавальному розвитку дітей дошкільного віку.

Цей успіх є лише відображенням глибокого розуміння та зацікавленості К. Кутинської у галузі дошкільної освіти та впровадження технології STEM-навчання в закладах освіти. Переконані, що здібності й талант студентки неодмінно допоможуть досягти великих успіхів у майбутній професійній діяльності.

Бажаємо успіху, адже це тільки початок!

School 26. Cherkassy


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2072739979754641/

Студенти ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва взяли активну участь у всеуніверситетському конкурсі відеопоезії «Шевченкіана-2024»

Метою конкурсу було популяризувати творчість Тараса Шевченка, а також відеопоезію як жанр, що межує з літературою й кіно, сприяти синкретизму різних видів мистецтв. Нині все більше молоді гостріше відчуває виклики сучасності та проводить паралелі між минулим та сьогоденням, усвідомлює приналежність до всього українського, проявляє інтерес до національної культури, традицій, мови та історії, пропагує культурні цінності, відвідує культурно-мистецькі заклади тощо.

Студентами інституту було подано шість відеоробіт, три з яких були відзначені грамотами та фінансовою винагородою, а саме:

Онопрієнко Вікторія, студентка першого курсу спеціальності 013 Початкова освіта стала володаркою гран-прі ;

Барбой Єлизавета, студентка третього курсу спеціальності 028 Менеджмент соціокультурної діяльності здобула перше місце в конкурсі;

Чорноус Анна, студентка першого курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта (Логопедія) посіла третє місце.

Переможців привітав доктор філологічних наук, професор, член Національної спілки письменників і Національної спілки журналістів України Володимир Поліщук.

Також були відзначені подяками за участь в конкурсі:

Ткаченко Іван, студент третього курсу спеціальності 028 Менеджмент соціокультурної діяльності;

Мітіна Лілія, студентка другого курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта;

Харченко Тіна, студентка другого курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта.

Подяки та символічні подарунки були вручені директором інституту професоромТимофієм Десятовим.

Пишаємось досягненнями студентів інституту, бажаємо подальших успіхів та перемог!

Відео переможців у цьому дописі

#ЧНУ

#Шевченкіана

ЧНУ ім. Б. ХмельницькогоННІ педагогічної освіти,соціальної роботи і мистецтва.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2065483320480307/

Практичні заняття на базі закладу дошкільної освіти

Студенти 1 курсу, які здобувають освітній ступінь магістр за спеціальністю 012 Дошкільна освіта навчаючись на освітньо-професійній програмі «Дошкільна освіта та дефектологія» та освітньо-професійній програмі «Дошкільна та початкова освіта» в рамках практичних занять з дисциплін «Методика роботи з дітьми з ООП у галузі дошкільної та початкової освіти» (викладач дисципліни: кандидат педагогічних наук, доцент О. О. Михальчук) та «Методичні засади інноваційної діяльності педагога дошкільної та спеціальної дошкільної освіти» (викладач дисципліни: доктор педагогічних наук, професор І. О. Ніколаєску) відвідали Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №87 «Дельфін» Черкаської міської ради.

Студенти мали можливість спостерігати за освітнім процесом в інклюзивній групі в якій навчаються діти із синдромом Дауна та діти з РАС. Зокрема, здобувачі вищої освіти відвідали ресурсну кімнату закладу, заняття в STREAM лабораторії, заняття з фізичної культури, спостерігали за режимними процесами, а також ознайомились з особливостями організації корекційно-розвиткової роботи у групі і закладі в цілому.

Проведення практичного заняття на базі закладу дошкільної освіти сприяло поглибленому вивченню студентами принципів і методів роботи з дітьми дошкільного віку з особливими освітніми потребами та збагаченню знаннь в галузі спеціальної освіти. Переконані, що така ініціатива допоможе майбутнім вихователям та вчителям-дефектологам стати більш компетентними та обізнаними з особливостями організації освітньої діяльності з дітьми дошкільного віку з особливими освітніми потребами.

Студенти активно долучалися до дискусії щодо питання організації роботи з дітьми дошкільного віку з особливими освітніми потребами та ставили запитання завідувачу закладу Наталії Миколаївні Абрачевській, вихователям та асистентам вихователів, які безпосередньо працюють з такими дітьми.

Щиро дякуємо завідувачу Наталії Миколаївні Абрачевській, вихователям та асистентам вихователів Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №87 «Дельфін» Черкаської міської ради за надану можливість перейняти досвід та кращі практики організації освітньої діяльності з дітьми дошкільного віку з особливими освітніми потребами.

ДНЗ 87 «Дельфін» Черкаси, Україна


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2064181017277204/

Лабораторне заняття на базі закладу загальної середньої освіти

Студенти 1 курсу, які навчаються на спеціальності 012 Дошкільна освіта освітнього ступеня бакалавр в межах лабораторного заняття з дисципліни «Планування та організація освітнього процесу в ЗДО та початковій школі» (викладач дисципліни: кандидат педагогічних наук, старший викладач В. Г. Бондар) відвідали уроки в 1-4 класах у Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №8 Черкаської міської ради.

Лабораторне заняття проведене на базі закладу загальної середньої освіти дозволило студентам ознайомитись із різноманітними аспектами планування та організації освітнього процесу в початковій школі. Зокрема, майбутні вихователі та вчителі початкових класів отримали можливість ознайомитися з план сіткою за якою працює вчитель та обговорити з вчителем Наталією Анатоліївною Шостак особливості її складання, враховуючи всі підходи. Крім того, лабораторне заняття на базі закладу освіти сприяло формуванню у студентів професійної компетентності та готовності до майбутньої педагогічної діяльності.

По завершенню уроків, студенти 1 курсу мали можливість поспілкуватися з досвідченим вчителем Н. А. Шостак, яка поділилася своїм досвідом у плануванні та організації освітнього процесу в початковій школі.

Щиро вдячні директору Тетяні Борисівні Саєнко та педагогам початкових класів Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 за надану можливість ознайомитися з особливостями організації роботи з дітьми молодшого шкільного віку та здобути цінний практичний досвід.

Черкаська ЗОШ №8


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2063524364009536/

Студенти спеціальностей 012 «Дошкільна освіта», 231 «Соціальна робота» відвідали Наукову бібліотеку ім. Михайла Максимовича Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького

Студенти поглибили свої знання щодо історії книгарства, бібліотечної справи м. Черкаси, заснування наукової бібліотеки університету, місцевих відомих постатей науки. Також було детально ознайомлено здобувачів освіти з сучасними цифровими можливостями бібліотеки, зокрема сервісом електронного пошуку та замовленням наукових праць, можливостями віртуальної довідки, а також каталогом бібліотечного фонду.

Вдячні директору, кандидату історичних наук, доценту, члену Національної спілки журналістів України Голишу Григорію Михайловичу та завідувачці інформаційно-бібліографічним відділом Демченко Надії Василівни за цікаву екскурсію та практичні рекомендації щодо користування фондом бібліотеки. Тож, «Книга - маленьке віконце, а через нього весь світ видно!».

#ЧНУ


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2060793024282670/

Відкрите заняття для студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта

Михальчук Олена Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри дошкільної та спеціальної освіти провела відкрите практичне заняття із студентами 1 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта, які навчаються на освітньо-професійній програмі «Дошкільна освіта та дефектологія» освітнього ступеня магістр з дисципліни "Психологія дітей дошкільного віку із особливими освітніми потребами» на тему: «The Emotional Sphere of Children with Special Educational Needs».

Практичне заняття проводилася іноземною мовою (англійською), що має велике значення для академічного та особистісного розвитку здобувачів вищої освіти. Це не лише сприяє поглибленню знань з обраної теми, але й розвиває мовленнєві та комунікативні навички, що є надзвичайно важливим у сучасному світі.

Під час практичного заняття Олена Олександрівна використовувала цікаві завдання, які стимулювали активність здобувачі вищої освіти та сприяли розвитку їх критичного мислення та емоційного інтелекту. Пропоновані методи та форми роботи були орієнтовані на практичне застосування теоретичних знань, щоб майбутні вихователі та вчителі-дефектологи могли відчувати себе впевнено та підготовлено для майбутньої професійної діяльності. Студенти демонстрували практичні кейси, що спрямовані на формування та розвиток емоційної сфери дітей з особливими освітніми потребами.

Після проведеного заняття було обговорення у складі директора ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва, доктора педагогічних наук, професора Т. М. Десятова, заступника директора інституту з навчальної роботи, кандидата педагогічних наук, доцента В. І. Мовчан, завідувача кафедри дошкільної та спеціальної освіти, доктора педагогічних наук, професора І. О. Ніколаєску, завідувача кафедри початкової освіти, доктора педагогічних наук, професора Т. С. Зорочкіної, науково-педагогічних працівників кафедри дошкільної та спеціальної освіти. Під час обговорення було висловлено високу оцінку проведеного заняття та активну участь студентів. Поряд з цим, обговорення включало питання про подальше впровадження подібних форматів занять з метою підвищення якості освіти в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2060714660957173/

Студенти 1 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта відвідали Музей «Кобзаря» Т. Г. Шевченка

До 210-річниці від дня народження Тараса Шевченка студенти 1 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта відвідали Музей «Кобзаря». Під час екскурсії до Музею «Кобзаря» Т. Г. Шевченка студенти 1 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта отримали глибокий інсайт у творчість великого поета, розглянули цінні експонати та реліквії, які зберігають спадок Шевченкової спадщини.

Студенти не лише мали можливість ознайомитися із літературними доробками Т. Г. Шевченка, вивчити історію створення визначних творів, але й дізналися багато цікавого про його життя та внесок поета у розвиток української культури, відчули дух Шевченківських часів та поглибили своє розуміння того, чому Шевченко вважається символом національної гордості.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2052895091739130/

На кафедрі дошкільної та спеціальної освіти відбулися захисти кваліфікаційних робіт студентів ІІ курсу освітнього ступеня «магістр»

Студенти, які здобувають освітній ступінь «магістр» за спеціальністю 012 Дошкільна освіта, які навчаються на освітньо-професійній програмі «Дошкільна та початкова освіта» / «Дошкільна освіта та дефектологія», представили свої наукові напрацювання, продемонструвавши високий рівень підготовки в межах наукової теми.

На захисті кваліфікаційних робіт була присутня Сільвашко Людмила Олександрівна, завідувач закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №57 «Волошка» Черкаської міської ради.

Під час доповідей магістранти висвітлювали актуальні проблеми в галузі дошкільної, початкової та спеціальної освіти використовуючи при цьому засоби інформаційно-комунікаційних технологій та необхідний дидактичний матеріал, запропонували багато цікавих навчально-методичних рішень, що стануть актуальними в професійній діяльності. Поряд з цим, присутні мали можливість долучитися до дискусії в розрізі представлених тем.

Щиро вітаємо здобувачів освітнього ступеня «магістр» та їх наукових керівників із успішним захистом наукових робіт!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2005878089774164/

На кафедрі дошкільної та спеціальної освіти триває складання Комплексного кваліфікаційного іспиту

Студенти, які здобувають освітній ступінь «магістр» та навчаються за освітньо-професійною програмою «Дошкільна та початкова освіта»/«Дошкільна освіта та дефектологія» демонструють свої теоретичні знання та практичні навички, отримані під час навчання.

Екзаменаційні завдання включали теоретичні й практичні питання, зокрема студенти вміло демонстрували розв'язання творчих завдань, де потрібно було створити творчу ситуацію й моделювати ігрові сценарії за різною тематикою з використанням навчальних матеріалів.

Екзаменатори на чолі з головою екзаменаційної комісії О. Д. Рейпольською, керівником Центру раннього розвитку дитини та дошкільної освіти, доктором педагогічних наук, професором Інституту проблем виховання НАПН України, відзначили, що здобувачі вищої освіти надавали змістовні відповіді, супроводивши їх прикладами з педагогічної практики та досвіду роботи в закладах освіти.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1996688520693121/

З  МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ СТУДЕНТА

Нехай кожен день навчання буде наповнений новими знаннями та яскравими враженнями. Бажаємо Вам успіхів у навчанні та невичерпної енергії для досягнення своїх мрій! Нехай навчання дається легко, заліки та іспити здаються швидко, а вільного часу буде все більше.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1984491561912817/?mibextid=oMANbw

Студенти першого курсу відвідали Музей історії університету

Студенти першого курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта відвідали Музей історії університету, який представляє собою справжню скарбницю історичних артефактів,  документів, фотографій, цінних експозицій. Студенти мали можливість побачити становлення університету від 1920-х років і до сьогоднішнього дня. Зокрема, особлива увага була приділена становленню педагогічної освіти на Черкащині,  історії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, міжнародній та науковій діяльності, громадській діяльності і творчості, відомим випускникам.

Такі заходи сприяють духовному збагаченню та розвитку культурного сприйняття студентів.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1976707939357846/?mibextid=oMANbw

Студенти ознайомились із робототехнікою WeDo та механікою в Lego конструюванні

На базі школи робототехніки  RoboClub  в межах вивчення дисциплін “Stem (Stream) освіта дітей» та «”Stem підхід у роботі з дітьми дошкільного віку» для студентів 4 курсу освітнього ступеня бакалавр та студентів 1 курсу освітнього ступеня магістр був проведений майстер-клас з робототехніки WeDo та механіки, спікером якого був Роман Бондар, власник та викладач школи робототехніки  RoboClub у м. Черкаси.

Студенти ознайомились із курсом «Робототехніка WeDo» та курсом «Механіка», де розглянули особливості алгоритмізації та програмування, здійснили практичне застосування механіки та провели експериментальне дослідження фізичних сил.

Один із найцікавіших аспектів курсу "Робототехніка WeDo" - це робота з набором WeDo, який дозволяє створювати роботів та програмувати їх за допомогою спеціального ПЗ. Студенти долучилися до цього захоплюючого процесу та розробили робота з використанням сенсорів та моторів. Вони навчилися створювати алгоритми для керування рухами роботів і розв'язувати завдання, які ставали перед ними.

У курсі "Механіка" студенти досліджували фізичні закони та здійснювали практичні експерименти, що дозволило їм глибше зрозуміти механіку руху та взаємодію фізичних сил. Вони розв'язували завдання на визначення силових взаємодій та вимірювали рух об'єктів за різних умов.

Проведений майстер клас відіграв велике значення для підготовки  майбутніх вихователів до впровадження STEM-освіти. Відмітимо, що подібні заходи надають студентам можливість освоїти навички програмування та практичного застосування їх у створенні роботів і проведенні фізичних експериментів, що допомагає розвивати критичне мислення і готує майбутніх вихователів до якісного впровадження STEM-освіти в освітній процес закладів освіти.

Висловлюємо щиру подяку Роману Бондарю за проведений майстер-клас  із курсів «Робототехніка WeDo» та «Механіка» на базі школи робототехніки  RoboClub у м. Черкаси. Дякуємо за Ваш внесок у професійний розвиток майбутніх вихователів, вчителів початкових класів та вчителів-дефектологів.

Відео матеріали:

ознайомлення  із робототехнікою WeDo в Lego конструюванні - https://youtu.be/johLKhrtRXQ?si=eLQh73DbTOwfua3e

ознайомлення із механікою в Lego конструюванні - https://youtube.com/shorts/4Cgl20ygD0A?si=VVPL5ysBvLHPk_8E


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1976027889425851/?mibextid=oMANbw

Математика має бути цікавою для дітей

За таким тезисом проводяться практичні і лабораторні заняття зі студентами 3 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта з дисципліни «Формування елементарних математичних уявлень у дітей дошкільного віку». Зокрема, вивчаємо із майбутніми вихователями методи та прийоми  формування елементарних математичних уявлень у дітей дошкільного віку та розглядаємо можливості як зробити цей процес цікавим і захоплюючим.

Студенти ознайомились з особливостями використання в освітньому процесі закладів дошкільної освіти різноманітних логіко-математичних задач і ігор, які сприяють формуванню у дітей дошкільного віку пізнавального інтересу, мотивують до подальшого вивчення математики.

На лабораторних заняттях студенти презентували власні розробки занять з виготовленим дидактичним матеріалом.

Працюємо над тим, щоб кожна дитина відкрила для себе чарівний світ математики, де кожен крок - це відкриття та досягнення.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1969773366717970/?mibextid=oMANbw

Святкове вручення студентських квитків та посвята першокурсників в  Навчально-науковому інституті педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва 

Сьогодні відбулася подія, яку всі студенти-першокурсники чекали з нетерпінням - урочисте вручення студентських квитків, що  є символом початку нового етапу у навчанні та студентському житті.

Бажаємо першокурсникам великих успіхів у навчанні, натхнення в пізнанні нового та відкриття всіх можливих професійних горизонтів. Нехай отримані студентські квитки стануть відкриттям до світу знань і можливостей, а також символом Вашої здатності до саморозвитку та самовдосконалення. Ми віримо у Вас та у Ваш потенціал, і готові підтримувати на шляху професійного становлення.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1963855030643137/?mibextid=oMANbw

19-й Олімпійський урок для першокурсників відбувся в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького

Учасниками заходу були студенти першого курсу, керівництво університету, куратори академічних груп, викладачі, олімпійці, паралімпійці, учасники «Ігор нескорених». Олімпійський урок включав у себе цікаву та енергійну руханку від викладачів та студентів Навчально-наукового інституту фізичної культури спорту та здоров'я.

Ця подія відзначилася активною участю студентської громадськості та зробила великий внесок у розвиток спортивного руху в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, а також підкреслила важливість спорту та здорового способу життя серед молоді.

Цьогоріч Олімпійський урок вперше проводився на спортивному майданчику на пляжі Казбетському, що додало особливого спортивного настрою та атмосфери святкування події.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1952074288487878/

День знань у Черкаському національному університеті імені Б. Хмельницького 

На урочистостях в Черкаському національному університеті імені Б. Хмельницького з нагоди Дня знань з вітальним словом, мудрими настановами і щирими побажаннями до першокурсників, батьків, колективу університету і всіх присутніх звернулися О. В. Черевко, ректор Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького, Т. М. Десятов, директор Навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботі і мистецтва, Р. В. Сущенко, заступник голови Черкаської обласної ради, А. І. Стеценко, голова обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України, О. М. Сокуренко, кандидат юридичних наук, доцент кафедри державно-правових дисциплін, військовослужбовець.

По завершенню загальноуніверситетських заходів, для студентів-першокурсників спеціальності 012 Дошкільна освіта кураторами груп (О. О. Панченко та Н. В. Гайдаренко) були проведені кураторські години на яких для здобувачів освіти був проведений інструктаж з техніки безпеки, відбулося ознайомлення студентів із особливостями організації навчання в університеті, а також була здійснена  екскурсія навчальним корпусом #4 Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького.

Шановні студенти й викладачі кафедри дошкільної та спеціальної освіти! Нехай цей рік буде наповнений цікавими викликами, новими можливостями і неймовірними досягненнями. Спільно працюймо над якісною освітою в Україні, підтримуймо один одного і нехай навчання стане захоплюючою подорожжю до знань для кожного з нас!

Бажаємо всім студентам та науково-педагогічним працівникам яскравого та продуктивного року!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1938892183139422/

Випуск бакалаврів спеціальності 012 Дошкільна освіта

В Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся випуск бакалаврів. Вручення дипломів з відзнакою відбулося на університетській площі, де з вітальним словом до випускників звернулися ректор університету Олександр Володимирович Черевко, заступник начальника Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Григорович Шамрай, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Черкаської міської ради Анастасія Сергіївна Чубіна, начальник управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Валерій Вікторович Данилевський, народний депутат IV—VIII скликань Микола Володимирович Томенко, голова Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Анатолій Іванович Стеценко, настоятель церкви святих рівноапостольних Кирила і Мефодія отець Ігор.

Привітали випускників і в Навчально-науковому інституті педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва, де з вітальним словом виступив директор інституту Тимофій Михайлович Десятов та разом із заступником з навчальної роботи Валентиною Іванівною Мовчан вручили випускникам дипломи «бакалавра».

Вітаємо всіх випускників спеціальності 012 Дошкільна освіта з отриманням диплому «бакалавра», який засвідчує Вашу професійну компетентність, вміння працювати з дітьми, знання педагогічних методик та підходів до навчання, а також готовність впроваджувати інноваційні підходи до навчання в закладах дошкільної освіти та початковій школі.

Бажаємо Вам успіху у Вашій подальшій кар'єрі. Нехай Ваші знання, уміння та навички принесуть радість і користь дітям дошкільного та молодшого шкільного віку, які будуть виховуватися під Вашим керівництвом. Ще раз вітаємо Вас і бажаємо здоров'я, натхнення, творчих злетів і досягнення нових вершин у Вашій професійній діяльності.

Пишаємося Вами і чекаємо на навчання для здобуття освітнього ступеня «магістр» за освітньо-професійною програмою «Дошкільна та початкова освіта» / «Дошкільна освіта та дефектологія».


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1902810036747637/

Захист кваліфікаційних робіт студентами 4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта

Захист кваліфікаційної роботи є важливим кроком у академічній кар'єрі кожного студента, який навчається і розвивається в обраній спеціальності, оскільки є результатом наполегливого навчання та прояву професійних навичок. Кожен студент 4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта денної та заочної форм навчання під керівництвом наукових керівників працював над обраною темою й досліджував актуальні питання, пов'язані з дошкільною та початковою освітою.

На захисті кваліфікаційних робіт студентів 4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта були присутні стейкхолдери освітньо-професійної програми «Дошкільна та початкова освіта» Л. О. Сільвашко, завідувачка дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу №57 «Волошка» Черкаської міської ради та Л. В. Гуйван, вчитель початкових класів Черкаської спеціалізованої школи І-ІІ ступенів №27 імені М.К. Путейка, які високо оцінили кваліфікаційні роботи та відзначили їх практичну значущість, відмітили здатність студентів застосовувати теоретичні знання у практичних ситуаціях, а також інноваційний підхід до вирішення актуальних проблем у дошкільній та початковій освіті.

Вітаємо студентів та їх наукових керівників із успішним захистом кваліфікаційних робіт! Віримо у Ваш педагогічний й науково-педагогічний потенціал та впевнені, що майбутнє принесе Вам ще більше успіху та досягнень.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1901409440221030/

Студенти 4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта денної та заочної форми навчання успішно склали Комплексний кваліфікаційний іспит

Комплексний кваліфікаційний іспит є вирішальним етапом для студентів, оскільки він відображає рівень знань та ступінь підготовленості випускників з дошкільної педагогіки та початкової освіти, розуміння ними педагогічних понять із різних розділів дошкільної педагогіки, методик викладання з дошкільної та початкової освіти, уміння аналізувати і оцінювати педагогічні ситуації, застосовувати набуті знання на практиці.

Комплексний кваліфікаційний іспит передбачав виконання тестового та творчого завдань, які охоплювали зміст основних дисциплін з циклу професійної підготовки, що підтверджують освітній ступінь бакалавра.  Під час виконання практичних завдань, студенти продемонстрували надзвичайну креативність та гнучкість у використанні різних методів інтерактивного навчання розробляючи захоплюючі заняття, вправи та завдання, які стимулювали розвиток дрібної моторики рук дітей, мовлення, соціальних навичок,  когнітивних здібностей у дітей тощо.

Успішно склавши кваліфікаційний іспит студенти  4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта денної та заочної форми навчання довели свою готовність до подальшої професійної діяльності в закладах дошкільної освіти та початкової школи, відкриваючи перспективи до нових можливостей і успіху в професійному майбутньому.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1897017883993519/

Вітаємо студентів 4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта із початком складання державних іспитів

Бажаємо успіхів!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1895785647450076/

Студенти 2 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта успішно захистили курсові роботи

На кафедрі дошкільної та спеціальної освіти відбувся захист курсових робіт студентами освітнього ступеня «бакалавр», які навчаються за освітньо-професійною програмою «Дошкільна та початкова освіта».

Кожен студент продемонстрував високий рівень знань у різних аспектах галузі дошкільної та початкової освіти, готовність до інноваційних рішень та реалізації креативних ідей, а також навички дослідження, аналізу та критичного мислення. Під час захисту курсових робіт студенти продемонстрували свої знання в розрізі обраної теми, а також отримали цінні поради та рекомендації для подальшого розвитку. Таким чином, захист курсових робіт став справжнім майданчиком для обговорення ідей, обміну думками й досвідом, отримання цінного фідбеку.

Вітаємо студентів та їх наукових керівників із успішним захистом курсових робіт. Бажаємо Вам невичерпного натхнення, нових наукових досягнень та безмежного успіху у майбутньому!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1889525444742763/

Студенти кафедри дошкільної та спеціальної освіти навчалися використовувати соціальні мережі з освітньою метою на прикладі вивчення  творчості письменників

Одним з головних переваг використання соціальних мереж у навчанні є можливість обміну інформацією та досліджень з іншими людьми по всьому світу. Створення груп або спільнот для обговорення конкретної теми дозволяє студентам ділитися своїми думками, задавати питання, проводити опитування та отримувати зворотний зв'язок.

Зокрема, студенти 4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта денної форми навчання у розрізі вивчення дисципліни Методика навчання «Мовно-літературної освітньої галузі» (викладач дисципліни: док. пед. наук, професор І.О. Ніколаєску) виконували навчальний проєкт, який передбачав ознайомлення здобувачів вищої освіти з життям та творчістю відомих письменників. Основна ідея проєкту ґрунтувалася на створенні акаунтів письменників в соціальних мережах та ведення профілів від їх імені. Так, на  створених акаунтах студенти ділилися цитатами з творів письменника, фотографіями, які пов'язані з його життям або часом, коли він писав свої твори, знаходили образи письменника в скульптурах та картинах, які представлені в сучасному світі.

Така форма роботи допомогла здобувачам вищої освіти ближче познайомитися з життям та творчістю письменників, а також розвинути свої навички у галузі літератури та ведення соціальних мереж, що є актуально та необхідно сучасним педагогам. Крім того, студенти навчалися креативно висловлювати свої думки та ідеї, покращили комунікативні навички у віртуальному середовищі, практикувались у створенні цікававого та привабливого контенту для соціальних мереж, що привертає увагу читачів.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1876614856033822/

Студенти кафедри дошкільної та спеціальної освіти вивчали цікаві та креативні методи ознайомлення учнів початкової школи із творчістю письменників

Як відомо, використання вчителем початкової школи цікавих та креативних методів навчання дозволяє привертати увагу дітей і робить навчання більш привабливим та змістовним для них; спонукає дітей самостійно мислити, аналізувати і розв'язувати проблемні ситуації; створює позитивний емоційний фон, який підвищує увагу та зосередженість дітей на уроці; підтримує мотивацію дітей до навчання через надану можливість робити вибір, самовиражатися та проявляти самостійності, що сприяє формуванню позитивного ставлення до навчання. Саме тому, у підготовці майбутніх вчителів початкових класів викладачі кафедри дошкільної та спеціальної освіти акцентують увагу студентів на можливостях та перевагах використання креативних методів та форм роботи з учнями.

Зокрема, студенти 4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта заочної форми навчання у розрізі вивчення дисципліни Методика навчання «Мовно-літературної освітньої галузі» (викладач дисципліни: док. пед. наук, професор І.О. Ніколаєску) досліджували гастрономічні вподобання Лесі Українки в цікавій формі. Досліджуючи твори, записи, листування та спогади Лесі Українки, що стосуються її гастрономічних вподобань, студентам вдалося знайти відомості про її улюблені страви, інгредієнти, рецепти, а також контекст, в якому вона їх споживала. Вивчивши рецепти, збережені з того часу, і самостійно приготувавши страви (серед яких: варення з кизилу, чай на вишневих гілочках, мед, хрустики, пиріг, кекс, борщ), студентам власноруч вдалося спробувати і оцінити смаки, аромати та традиції, які були важливі для Лесі Українки.

Кожен студент поділився своїми відкриттями, враженнями та особистими спостереженнями щодо гастрономічних вподобань Лесі Українки. А студентка  К. Безсонова, яка перебуває закордоном та навчається у дистанційній формі, продемонструвала відео матеріали виконання завдання із лабораторного заняття, де разом із дитиною досліджували смаки Лесі Українки і готували борщ (відео долучено до допису).

Таким чином, дослідження студентами гастрономічних вподобань видатної української поетеси Лесі Українки стало захоплюючим проектом, який допоміг здобувачам вищої освіти ознайомитись із одним із креативних методів роботи з дітьми молодшого шкільного віку під час вивчення творчості письменників.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1872145139814127/

Викладачі та студенти кафедри дошкільної та спеціальної освіти долучилися до Всеукраїнської акції «Перша хвилина миру»

8 травня 1945 року о 23:01 був підписаний акт про беззастережну капітуляцію нацистської Німеччини. Після багатьох років жорстокості, насильства та страждань, нарешті настала мить, коли було оголошено перемогу над фашистським режимом та нацизмом.

Всесвітній день пам'яті та примирення став символом складення зброї та закінчення війни, а також визнання жертв, які були вбиті у бойових діях та геноциді.

Боролися тобі, боремося і зараз!

«Слава всім нашим героям різних часів, яким ми однаково завдячуємо нашим життям!» - сказав Президент України В. Зеленський.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1870154870013154/

Студенти 4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта відвідали Черкаський обласний краєзнавчий музей

В розрізі вивчення дисципліни Методика навчання «Природничої освітньої галузі» (викл. О.О. Панченко) студенти 4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта відвідали Черкаський обласний краєзнавчий музей, де ознайомились із фізико-географічною характеристикою та рельєфом Черкащини, особливостями пристосування живих організмів до умов навколишнього середовища в Черкаської області, корисними копалинами та грунтовим покровом області, а також рослинним та тваринним світом рідного краю.

Оскільки тема практичного заняття передбачала набуття студентами практичних навичок формування уявлень дітей молодшого шкільного віку щодо необхідності збереження навколишнього середовища, особливу увагу під час екскурсії було зосереджено на природничо-заповідному фонді Черкащини. Так, студенти ознайомились із флорою та фауною Національного дендрологічного парку «Софіївка», Канівського природного заповідника, Орнітологічного заказника «Липівський» та іншими природоохоронними зонами області, обговорили їх значення для формування екомережі України та визначили шляхи ознайомлення дітей з природничо-заповідним фондом України. Поряд з цим, відвідування музею стало чудовою нагодою для набуття студентами практичних навичок організації та проведення екскурсій педагогом за межами закладу освіти.

Таким чином, відвідування музеїв є важливим аспектом як з точки зору професійної підготовки студентів, так і з точки зору їх загального розвитку адже завдяки таким екскурсіям у здобувачів вищої освіти розширюється розуміння про свою історію, культуру, традиції та навколишній світ регіону в якому вони проживають, а також розвиваються навички критичного мислення та соціальної взаємодії.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1867643816930926/

На кафедрі дошкільної та спеціальної освіти відбувся третій день STREAM- марафону

Кафедра дошкільної та спеціальної освіти в розрізі Європейського STEM-тижня організувала роботу триденного STREAM-марафону, третій день якого був присвячений темам:  «Нетрадиційна техніка малювання "Невидимий напис" та «Математичні мозкокрутки: Оптична ілюзія».

Студенти 4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта освітнього ступеня «бакалавр» Р. Маринякою та А. Шевченко провели для студентів 1 курсу майстер-клас з нетрадиційних технік малювання  "Невидимий напис". Дана техніка  малювання передбачала створення зображення або тексту, які не видно на перший погляд, але можуть бути розкриті під впливом певної речовини або іншого засобу. Так, учасники заходу розглянули особливості речовин та їх взаємодію на прикладі лимонного соку, солоної та солодкої води, молока у взаємодії з папером під дією тепла, а також навчилися створювати листи із таємними написами, якими потім обмінялися між собою.

Майстер-клас «Математичні мозкокрутки: Оптична ілюзія» для студентів 1 та 4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта провела  магістрантка 1 курсу Л. Чухрій. Студентки розглянули перспективи використання зображень, що містять оптичні ілюзії у роботі з дітьми, визначили їх види та особливості, практикувалися у наочному сприйнятті зображень через скло та воду, а також створювали зображення із оптичною ілюзією на папері. Майстер-клас був наповнений відчуттям магії, дива і таємниці, адже цікаво побачити зображення, які виглядають по іншому, ніж є насправді.

Дякуємо всім учасникам заходу за активну участь у триденному STREAM-марафоні, а також спікерам, які проводили майстер-класи. Окрема вдячність студентам Р. Мариняці, А. Шевченко, Л. Чухрій за те, що поділилися власними знаннями та практичними уміннями із студентами. Впевнені, що отриманий досвід допоможе Вам у власному професійному розвитку.

#STEMТИЖДЕНЬ_SPRING2023_DO


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1863189927376315/

День відмінника

В Навчально-науковому інституті педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва відсвяткували День відмінника. З вітальним словом до студентів-відмінників звернулися Тимофій Михайлович Десятов, директор Навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва та завідувачі кафедр, які відміти важливість свята та привітали здобувачів вищої освіти із результатами навчальних досягнень.

Щиро вітаємо найкращих студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта, які продемонстрували високий рівень досягнень в освітній діяльності, приймали участь в олімпіадах та конкурсах, брали активну участь у наукових конференціях, майстер-класах, тренінгах тощо.

Ми цінуємо та пишаємося усіма нашими студентами й завжди мотивуємо їх до здобуття кращих досягнень.

Пам’ятайте, що жага до навчання, ентузіазм, а також невтомна праця і постійне самовдосконалення дають незвичайну можливість сягнути нових висот!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1839039503124691/

Студентка спеціальності 012 Дошкільна освіта зайняла 3 місце у конкурсі читців "Шевченкіана -2023"

Наша дума, наша пісня.

Не вмре, не загине...

От де, люде, наша слава,

Слава України! (Т.Г. Шевченко)

Студентка першого курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта Лілія Мітіна, зайняла 3 місце у конкурсі читців "Шевченкіана -2023". Щиро вітаємо здобувачку вищої освіти з перемогою та бажаємо подальших творчих успіхів.

Літературний захід проводився до 209-річниці з Дня народження Тараса Шевченка та вбачав популяризацію творів Великого Кобзаря шляхом залучення студентів та викладачів до мистецтва художнього слова, а також задля пошуку й підтримки талановитих виконавців.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1837625566599418/

Якісна підготовка майбутніх вихователів, вчителів початкових класів та вчителів-дефектології має базуватися на набутті студентами досвіду роботи з дітьми

Вагоме місце у професійній підготовці студентів кафедри дошкільної та спеціальної освіти займає організація роботи здобувачів вищої освіти із дітьми шляхом проходження педагогічної (виробничої) практики в закладах освіти, відвідування занять/уроків в розрізі вивчення освітніх компонентів, проведення спільних освітніх заходів, а також завдяки залученню дітей до освітнього процесу в університеті.

Вже не вперше, діти відвідують кафедру дошкільної та спеціальної освіти,  знайомляться із закладом вищої освіти та корисно проводять час зі студентами (під керівництвом викладачів), які завжди готові провести для них заняття, ігри, руханки та інші види навчально-пізнавальної діяльності. Сьогодні, вихованці приватного дитячого садочку “SOVA Kid's Space” відвідали ЧНУ ім. Б. Хмельницького та взаємодіяли зі студентами спеціальності 012 Дошкільна освіта.

Кафедра дошкільної та спеціальної освіти постійно працює над вдосконаленням практичної підготовки майбутніх фахівців, залучає до освітнього процесу в університеті всіх зацікавлених сторін та відкрита до співпраці із закладами освіти.

Щиро дякуємо В. С.  Шинкарьовій, власниці приватного дитячого садочку “SOVA Kid's Space” та О. Ступніченко, директору приватного дитячого садочку «SOVA kid’s space» за допомогу в організації зустрічі дітей та студентів в умовах закладу вищої освіти. 

Нагадаємо, що для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку в Навчально-науковому інституті педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва наявна спеціально обладнана ігрова кімната, де діти зможуть перебувати в той час, коли їх батьки відвідують пари чи долучаються до інших освітніх заходів в університеті.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1830519703976671/

Навчання на спеціальності 012 Дошкільна освіта стає більш сучасним, а заняття інтерактивними

Практичним інструментом у реалізації освітніх трендів є використання педагогами інтерактивних методів та засобів навчання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.  Застосування гаджетів та елементів гейміфікації дозволяє педагогу підтримати персоналізацію освітніх потреб дитини, мотивувати її до активної участі в освітній діяльності, активізувати пізнавальну діяльність та створити передумови для усвідомленого навчання кожної дитини. З огляду на це, майбутній вихователь та вчитель початкової школи має бути готовим до впровадження сучасних інтерактивних технологій навчання у роботі з дітьми, знати особливості їх використання в освітньому процесі, розуміти та адекватно оцінювати переваги та недоліки кожного з них.

Завдячуючи Валерія Шинкарьова, такі новітні інтерактивні засоби навчання з’явилися і на кафедрі дошкільної освіти. Інтерактивний глобус з доповненою реальністю «Shifu» - це не просто навчальна іграшка, це можливість пізнавати світ разом з дитиною, вивчати тривимірні об’єкти навколишньої дійсності, розглядати пам’ятки та винаходи по всьому світу, дізнаватись цікаві факти та історію будь-якої країни, брати участь у вікторинах і все це за допомогою спеціального додатку.

Тепер кожний студент спеціальності 012 Дошкільна освіта зможе отримати досвід створення доповненої реальності разом із інтерактивним глобусом «Shifu» та планшетами й попрактикуватися у  використанні вправ і завдань, що рекомендовані для роботи з дітьми завдяки такому засобу навчання.

Щиро дякуємо Валерії Шинкарьовій за неоціненний вклад у розвиток кафедри дошкільної освіти та удосконалення й осучаснення її матеріально-технічного забезпечення.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1809945159367459/

Випуск магістрів спеціальності 012 Дошкільна освіта ОП «Дошкільна та початкова освіта»

В Черкаському національному університеті відбувся урочистий випуск здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «магістр». Привітали із завершенням навчання та вручили дипломи ректор університету Олександр Володимирович Черевко, перший проректор Василь Миколайович Мойсієнко, директор ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Тимофій Михайлович Десятов. До слів привітання долучилися й викладачі, рідні та друзі, майбутні роботодавці.

Надзвичайно зворушливо було чути слова подяки від Дар’ї Макаренко, випускниці спеціальності 012 Дошкільна освіта: «День, коли ми відчинили двері нашого вузу був особливим, насиченим легким  хвилюванням і водночас позитивними емоціями. Ще вчора ми – здобувачі вищої освіти, сьогодні – кваліфіковані магістри. Приємно те, що нас об’єднав вибір. Вибір бути кращими, сучасними; бажання розвиватися та бути затребуваними, рухатися вперед, змінюватися та змінювати. Кожен із нас  свідомо обрав навчання у провідному вузі України.  Ми мали змогу навчатися та спілкуватися з кращими викладачами, професорами, науковцями. Отримані дипломи – це наша чергова перемога, досягнення, які ми отримуємо в чудовій атмосфері, завдячуючи Збройним силам України. Ми вдячні цьому досягненню ректору Черевку Олександру Володимировичу, директору Десятову Тимофію Михайловичу та його заступникам, завідувачам кафедр  за створення комфортних умов навчання і звісно ж усім викладачам, які з нами співпрацювали, та їх підтримці. Ми від душі говоримо вам «Спасибі» і Бажаємо вам, міцнючого здоров’я, довгих років успішного викладання, невичерпного ентузіазму та оптимізму, процвітання, вдячних студентів і добрих чудес на шляху. Миру усім нам та такої омріяної Перемоги!».

Щиро вітаємо випускників спеціальності 012 Дошкільна освіта із успішним завершенням навчання та здобуттям освітнього ступеня «магістр». Бажаємо кожному із Вас високих професійних досягнень, впевненості у своїх силах, оптимізму, натхнення, наполегливості, кар’єрних здобутків, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів.

У Вас все вийде!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1795196640842311/

На кафедрі дошкільної освіти відбулися захисти кваліфікаційних робіт студентів ІІ курсу денної форми навчання

На високому рівні магістрантами було представлено результати дослідно-експериментальної роботи,  творчих доробок, авторських казок, дидактичних ігор тощо.

Студенти дали вичерпні відповіді на запитання членів атестаційної комісії, продемонстрували високий рівень наукової кваліфікації, вміння здійснювати науковий пошук і вирішувати актуальні проблеми  в галузі дошкільної та початкової освіти, що сприяло об'єктивності оцінювання результатів наукової роботи магістрантів.

Кваліфікаційні роботи студентів отримали схвальні відгуки від наукових керівників, рецензентів, стейкхолдерів та роботодавців у галузі дошкільної освіти.

До роботи атестаційної комісії, яка працює згідно затвердженого складу, долучилися В.М. Мойсієнко, перший проектор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

та Т. М. Десятов, директор Навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва.

Науково-педагогічні працівники випускової кафедри дошкільної освіти щиро дякують студентам-магістрантам за високо представлені результати навчально-наукової роботи та  бажають подальших перемог в особистій професійній діяльності.




Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1785525815142727/

На кафедрі дошкільної освіти відбулися захисти кваліфікаційних робіт студентів ІІ курсу заочної форми навчання

Однією із форм самостійної дослідницької роботи студентів є виконання кваліфікаційної роботи, рівень підготовки якої значною мірою свідчить про ступінь засвоєння здобутих знань студентом, грамотність, академічну доброчесність, загальну культуру та ерудицію.

Під час захисту, студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта представили свої наукові напрацювання, продемонструвавши високий рівень підготовки в межах наукової теми. Під час доповідей магістранти висвітлювали актуальні проблеми в галузі дошкільної освіти використовуючи при цьому засоби інформаційно-комунікаційних технологій та необхідний дидактичний матеріал, запропонували багато цікавих навчально-методичних рішень, що стануть актуальними в професійній діяльності. Поряд з цим, присутні мали можливість долучитися до дискусії в розрізі представлених тем.  

Щиро вітаємо здобувачів освітнього ступеня «магістр» та їх наукових керівників із успішним захистом наукових робіт!



Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1780738192288156/

https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1785397688488873/

На кафедрі дошкільної освіти студенти активно долучаються до роботи проблемних груп

2 грудня відбулося засідання проблемної групи «Математична освіта майбутніх вихователів і вчителів початкових класів: досвід,  проблеми,  перспективи» (керівник: Коваленко О. А., ст. викладач).

Учасниками проблемної групи є студенти 1 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта. На першому засідання було визначено мету проблемної групи, сформульовано основні завдання над якими учасники групи будуть працювати та означено напрями роботи  викладача та студента задля досягнення результативності такої співпраці. Поряд з цим, присутні на засіданні проблемної групи ознайомилися з науковими виданнями в яких публікуються результати досліджень, у тому числі пов'язані з математичної освітою майбутніх вихователів і вчителів початкових класів, серед яких: Вісник Черкаського університету, Науковий часопис університету імені М. П. Драгоманова,  збірники студентської конференції "Родзинка", збірники конференції кафедри дошкільної освіти "Сучасне дошкілля у контексті інтеграції до європейського освітнього простору", монографії та ін.).


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1765888983773077/

Працюємо зі студентами, які перебувають закордоном в online режимі

Студенти кафедри дошкільної освіти, які з міркувань безпеки були змушені виїхати закордон на період дії військового стану в країні навчаються в online режимі.

Для забезпечення взаємодії викладача зі студентами та з метою створення умов для навчання і відповідно, складання сесії, а також задля реалізації принципу особистісно-орієнтованого навчання студентів, викладачі кафедри дошкільної освіти проводять для таких студентів іспити в online форматі.

Складання іспитів в online режимі, коли студенти перебувають закордоном і працюють за спеціальністю є новим досвідом, який викликаний часом і сьогоднішніми умовами, проте викладачі та студенти готові до всього.





Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1760210514340924/

Студенти 2 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта успішно склали іспит з дисципліни «Ігрова діяльність дітей дошкільного віку»

Студенти 2 курсу денної форми навчання  склали екзамен з дисципліни «Ігрова діяльність дітей дошкільного віку» (екзаменатор: канд.пед.наук, доцент І.В. Єнгаличева).

Екзаменаційні білети складалися із завдань теоретичного та практичного характеру, де важливе місце відводилось виконанню творчого завдання, яке передбачало моделювання студентами ігрової ситуації на різну тематику з використанням дидактичного забезпечення. Представлені варіанти творчих завдань із дисципліни «Ігрова діяльність дітей дошкільного віку» , які виносилися на іспити, були розроблені за принципом максимальної наближеності до ігрової діяльності в закладах дошкільної освіти, яка буде організовуватись майбутніми вихователями на практиці та під час власної педагогічної роботи.

Практика включення в зміст екзаменаційних білетів творчих завдань на кафедрі дошкільної освіти не є новою, проте постійно удосконалюється з метою забезпечення об’єктивності та відкритості в оцінюванні та задля підвищення рівня готовності студента використовувати власні теоретичні знання в практичних ситуаціях.




Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1757893144572661/

На кафедрі дошкільної освіти відбувся передзахист кваліфікаційних робіт

23 листопада у студентів, які навчаються на освітньо-професійній програмі «Дошкільна та початкова освіта» на заочній формі навчання освітнього ступеня «магістр» відбувся передзахист кваліфікаційних робіт.

Попередній захист наукових робіт студентів відбувся у присутності керівників кваліфікаційних робіт, студентів та інших науково-педагогічних працівників кафедри з метою встановлення відповідності досліджень вимогам до оформлення, змісту та структури роботи, визначення ключових положень дослідження.

Бажаємо здобувачам вищої освіти успішного захисту кваліфікаційних робіт!




Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1756163494745626/

Студенти 4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта заочної форми навчання успішно склали іспит

В період екзаменаційної сесії здійснюється підсумковий контроль засвоєння студентами теоретичного та практичного матеріалу з певної навчальної дисципліни за семестр. Іспити на кафедрі дошкільної освіти включають завдання теоретичного й практичного характеру, що дозволяє викладачу об’єктивно оцінити рівень засвоєного матеріалу студентом та визначити здатність здобувачів вищої освіти використовувати теоретичні знання в практичних ситуаціях.

Студенти 4 курсу заочної форми навчання спеціальності 012 Дошкільна освіта успішно склали іспит з дисципліни «Методика навчання «Мовно-літературної освітньої галузі» (екзаменатор - док.пед.наук, доцент І.О. Ніколаєску). Іспит включав як теоретичні питання, так і практичні завдання, де студенти підбирали та демонстрували вправи та завдання відповідно до теми.

Бажаємо здобувачам вищої освіти успішної здачі сесії!



Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1756157091412933/

Студенти кафедри дошкільної освіти розпочали складати іспити

Підсумкове оцінювання наприкінці семестру (по завершенню вивчення освітнього компоненту) є обов’язковим та передбачає складання студентами заліку чи екзамену відповідно до навчального плану. Відмітимо, що семестрова форма контролю має бути синхронною, відкритою, гнучкою та повинна орієнтуватися на програмові результати навчання, що зазначені в освітньо-професійній програмі  в розрізі освітніх компонентів.

Студенти 3 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта склали іспит з дисципліни «Методика розвитку мовлення і навчання рідної мови дітей дошкільного віку» (екзаменатор - канд.пед.наук, ст.викл. В.Г.Бондар). З метою забезпечення об’єктивності в оцінюванні та задля визначення рівня засвоєння теоретичного матеріалу й набуття практичних навичок студентів, екзаменаційні білети містили питання теоретичного та практичного характеру.

Бажаємо студентам успіхів у складанні сесії!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1755804994781476/

У рамках роботи навчально-наукової лабораторії  «Віртуальна природничо-дослідницька лабораторія для майбутніх вихователів» студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта отримали досвід організації пошуково-дослідницької діяльності дітей

З метою підвищення якості підготовки здобувачів вищої освіти до професійної діяльності в умовах інноваційного освітнього простору у рамках роботи навчально-наукової лабораторії «Віртуальна природничо-дослідницька лабораторія для майбутніх вихователів» студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта теоретично засвоювали основні аспекти організації досліджень та експериментування в закладах освіти, а також практикувались в організації пошуково-дослідницької діяльності дітей.

За результатами такої співпраці, вдалося:

- розглянути основні етапи підготовки та проведення пошуково-дослідницької діяльності в умовах закладу освіти (у тому числі з використанням ІКТ);

- з’ясувати труднощі з якими зіштовхується педагог під час організації пошуково-дослідницької діяльності в закладах освіти та знайти рішення для них;

- ознайомитись із правилами безпеки під час проведення дослідів в закладах освіти та розглянути особливості проведення інструктажу з техніки безпеки для дітей;

- отримати практичний досвід організації пошуково-дослідницької діяльності дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Навчально-наукова лабораторія  «Віртуальна природничо-дослідницька лабораторія для майбутніх вихователів» на кафедрі дошкільної освіти активно працює, тож будемо раді бачити кожного на наших зустрічах.



Лінк: https://www.facebook.com/100004096890398/videos/666317188541818/

Впевнено розпочинаємо другий навчальний тиждень 

Новий навчальний рік для студентів Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького розпочався 15 серпня у змішаній формі (онлайн та офлайн).  Незважаючи на такі новації в організації навчання, ми готові до будь-яких викликів, адже працюємо задля майбутнього нашої держави 🇺🇦 

Перший тиждень навчання виявився для студентів цікавим та інформативним, адже викладачі кафедри дошкільної освіти постійно удосконалюють свою педагогічну майстерність, вносять в освітній процес інноваційні технології навчання та уміють мотивувати студента до здобуття нових знань, удосконалення умінь та навичок. 

Для прикладу, під час вивчення дисципліни «Інноваційні технології в дошкільній та початковій освіті» здобувачі вищої освіти пригадували, аналізували та розбирали освітні тренди, а під час вивчення дисципліни - Методика навчання "Мовно-літературної освітньої галузі", студенти продовжили освоювати цифровий інструмент навчання «Віртуальна дошка Lino» (викладач дисциплін - док. пед. наук, доцент кафедри дошкільної освіти І. О. Ніколаєску). 

✅Здобуваємо якісну вищу освіту в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького на спеціальності 012 Дошкільна освіта!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1682012992160677/



Вітаємо студентів 4 курсу кафедри дошкільної освіти із завершенням навчання й отриманням диплому освітнього ступеня «бакалавр» 

Бажаємо Вам знайти своє місце в житті, присвятити себе улюбленій справі, досягти намічених цілей, підкорити будь-які вершини та летіти назустріч мрії. Бажаємо успіхів у обраній професії, якнайшвидшого кар'єрного росту, нових плідних знайомств та втілення всіх ідей у життя!

Дякуємо, що для власного професійного становлення обрали кафедру дошкільної освіти Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького та з радістю запрошуємо всіх випускників вступати на навчання за спеціальністю 012 Дошкільна освіта освітнього ступеня «магістр»..


Лінк:https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1644670122561631/



На кафедрі дошкільної освіти відбулися захисти кваліфікаційних робіт студентів ІV курсу денної та заочної форм навчання

Однією із форм самостійної дослідницької роботи студентів є виконання кваліфікаційної роботи, рівень підготовки якої значною мірою свідчить про ступінь засвоєння здобутих знань студентом, грамотність, академічну доброчесність, загальну культуру та ерудицію.

Екзаменаційна комісія відмітила високий рівень написання кваліфікаційних робіт студентами ІV курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта, їх актуальність, практичну значущість та спрямованість на вирішення актуальних проблем у сфері дошкільної та початкової освіти. 

Вітаємо студентів та їх наукових керівників із успішним захистом наукових робіт.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1634922663536377/



На кафедрі дошкільної освіти триває державна атестація здобувачів освітнього ступеня «бакалавр»

Комплексний кваліфікаційний екзамен відбувається з метою встановлення відповідності засвоєних здобувачами вищої освіти обсягу знань, умінь, навичок вимогам стандарту вищої освіти та проходить у змішаній формі (online та offline режимі). 

До роботи атестаційної комісії, яка працює згідно затвердженого складу, долучилися Гаврилюк Г. М., проректор з освітньо-виховної та іміджевої діяльності та Десятов Т.М., директор Навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва. 

Вітаємо здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «бакалавр» із успішним складанням екзамену.!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1629198394108804/



На кафедрі дошкільної освіти студенти 4 курсу заочної форми навчання склали комплексний державний екзамен

Визначення фактичної відповідності підготовки майбутніх вихователів згідно вимог Стандарту вищої освіти за спеціальністю 012 Дошкільна освіта для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, здійснюється державною екзаменаційною комісією по завершенню навчання на відповідному освітньому ступені.  З цією метою, для студентів 4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта передбачається складання Комплексного екзамену з окремих методик початкової освіти/ Комплексного кваліфікаційного іспиту з дошкільної педагогіки, дитячої психології та фахових методик (відповідно до освітньо-професійної програми за якою навчається студент) та захист кваліфікаційних робіт. 

 1 червня 2022 року комплексний державний екзамен склали студенти 4 курсу заочної форми навчання, які навчаються за освітньо-професійними програмами «Дошкільна та початкова освіта» та «Дошкільна освіта та іноземна мова (англійська). 

Процес складання екзамену відбувся на високому рівні, що було відзначено членами екзаменаційної комісії.

Вітаємо наших бакалаврів із успішним складанням державного іспиту та бажаємо успіху на захисті кваліфікаційних робіт!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1624684754560168/



На кафедрі дошкільної освіти студенти 4 курсу денної форми навчання склали комплексний державний екзамен

Студенти 4 курсу денної форми навчання, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Дошкільна та початкова освіта» успішно склали «Комплексний екзамен з окремих методик початкової освіти» та студенти 4 курсу денної форми навчання, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Дошкільна освіта та іноземна мова (англійська) успішно склали «Комплексний кваліфікаційний іспит з дошкільної педагогіки, дитячої психології та фахових методик». 

Екзаменаційна комісія оцінювала рівень знань та ступінь підготовленості випускників освітнього ступеня «бакалавр» спеціальності 012 Дошкільна освіта,   розуміння ними змісту педагогічних понять із різних розділів педагогіки, уміння аналізувати і оцінювати педагогічні ситуації, застосовувати набуті знання на практиці. Для цього, студентам до виконання було запропоновано декілька видів завдань, а саме: тестування та творче завдання. 

Екзаменаційною комісію відмічено високий рівень готовності майбутніх вихователів до здійснення професійно-педагогічної діяльності в умовах закладу дошкільної освіти та початковій школі.  

Вітаємо наших бакалаврів та бажаємо успіху на захисті кваліфікаційних робіт!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1623364188025558/



Студенти 2 та 3 курсів спеціальності 012 Дошкільна освіта заочної форми навчання успішно захистили курсові роботи

Обов’язковим видом самостійної навчально-наукової діяльності здобувача вищої освіти є написання курсової роботи, призначеної для формування початкового рівня самостійної дослідницької діяльності студента, результат написання якої, значною мірою, свідчить про ступінь засвоєння здобутих знань, академічної доброчесності, загальної культури та ерудиції.

Умовою підготовки курсової роботи є публічний захист, під час якого студенти демонструють результати власного наукового пошуку, уміння комунікувати та дискутувати, уміння презентувати матеріал.

Проблеми наукового пошуку, що розглядалися студентами 2 та 3 курсів спеціальності 012 Дошкільна освіта заочної форми навчання та висвітлені в курсових роботах можуть знайти своє продовження у кваліфікаційних роботах. 

Вітаємо здобувачів вищої освіти та їх наукових керівників із успішним захистом курсових робіт!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1614528065575837/



Студенти кафедри дошкільної освіти вітають з красивим святом Вишиванки! 

Через об'єкт професійної підготовки, а саме навчання і виховання дітей дошкільного віку, вони презентують споконвічну традицію українців - любов до української сорочки!

💙💛

#Деньвишиванки


Лінк: https://www.facebook.com/100004096890398/videos/1021336311921688/



На кафедрі дошкільної освіти відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт

На кафедрі дошкільної освіти 16-17 травня відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт студентів 4 курсу денної та заочної форм навчання. 

У ході захисту розглядалася готовність роботи в цілому, рівень обґрунтування проблеми дослідження на основі сучасних наукових підходів та власного бачення змісту проаналізованих науково-педагогічних джерел, відповідність змісту роботи тематиці дослідження, ступінь та глибина розробки теоретичної та практичної складової теми. Здобувачам вищої освіти ставилися запитання відповідно до змісту роботи, які виникали під час попереднього захисту. Заслуховувалися висновки наукових керівників про якість та стан готовності роботи до захисту.

Бажаємо здобувачам вищої освіти та їхнім науковим керівникам успіхів на захисті.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1613071285721515/



На кафедрі дошкільної освіти відбувся захист курсових робіт студентами 3 курсу

На кафедрі дошкільної освіти тривають захисти студентських наукових робіт, зокрема, студенти 3 курсу у онлайн форматі захистили курсові роботи та представили теоретичну та практичну складову матеріалів у розрізі порушених ними тем.  

У процесі захисту курсових робіт здобувачі вищої освіти продемонстрували свої наукові здобутки, засвідчили ґрунтовне володіння матеріалом, вміння здійснювати аналіз науково-педагогічної джерел з метою вирішення теоретичних аспектів роботи, продемонстрували педагогічні рішення досліджуваної проблеми відтворивши передовий педагогічний досвід  методичного та ддактичного спрямування й запропонувавши власні новаторські ідеї за результатами досліджень, що є необхідною умовою становлення їх як компетентних фахівців дошкільної та початкової освіти.

Вітаємо студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта із успішним захистом наукових робіт!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1612419129120064//



На кафедрі дошкільної освіти відбувся захист курсових робіт студентами 2 курсу

Курсова робота є невід’ємним освітнім компонентом професійно-педагогічної підготовки студентів за спеціальність 012 Дошкільна освіта. Основний акцент наукової роботи зорієнтований на закріплення, поглиблення і узагальнення знань, одержаних здобувачами вищої освіти протягом навчального року.

10-11 травня 2022 року в онлайн форматі на  кафедрі дошкільної освіти відбувався захист курсових робіт студентами IІ курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта.

Здобувачі вищої освіти на високому рівні продемонстрували: вміння самостійного пошуку та опрацювання електронних та літературних джерел, що є актуальними у фокусі досліджуваної проблеми; аналізу та узагальнення науково-педагогічної інформації; належний рівень теоретичного мислення; уміння представити власне бачення феномену  досліджувальної проблеми; уміння робити висновки та вносити пропозиції/рекомендації. 

Таким чином, написання курсової роботи допомагає майбутньому вихователю  систематизувати отримані теоретичні знання та набути навички проведення науково-педагогічних досліджень, що є необхідною умовою становлення їх як фахівців.

Вітаємо студентів з успішним захистом курсових робіт та бажаємо подальших успіхів.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1608780932817217/



🔬🧩🎨Долучаймося до Європейського STEM-тижня 🔬🧩🎨

Щорічно кафедра дошкільної освіти долучається до проведення STEM-тижня.  Така участь є хорошою можливістю для підготовки майбутніх фахівців дошкільної та початкової освіти до практичного впровадження STEM-освіти в дошкільних закладах освіти та початковій школі, співпраці з колегами інших закладів освіти та професіоналами-практиками.

Попри те, що в країні діє воєнний стан, викладачі та студенти продовжують працювати в онлайн режимі, тому STEM-тиждень буде проходити в дистанційному форматі. 

Цього року STEM-тиждень буде проходити під гаслом:

 «Мріємо та досягаємо результатів разом» 💫

Рекомендований план подій:

26.04 – День науки.

27.04 – Проєктно-дослідна діяльність – крок до пізнання світу

28.04 – STEM-професії – наше майбутнє

Анкета - https://docs.google.com/…/1FAIpQLSenx5lzWjPK4o…/viewform

Для отримання сертифікатів, подачі статей/методичних розробок до е-збірника матеріалів -  «STEM-тиждень – 2022» -  https://forms.gle/wMFphf1xxQetquBY7

⭐️Корисні посилання: 

https://teach-hub.com/stem-1/ - Дистанційний курс “Як спланувати STEM-проект” створений для педагогів, які мають бажання розібратися з принципами STEM-навчання та опанувати навичками розробки STEM-проектів.

http://ikt.koippo.kr.ua/stem/  - Ідеї STEM-проєктів, уроків та досліджень

http://yakistosviti.com.ua/.../Z_STEM-tyzhden2021.pdf...  - Збірник матеріалів «STEM-тиждень — 2021»

https://www.facebook.com/groups/805895179541236  - Відділ STEM-освіти ІМЗО”

https://teach-hub.com/stem-week-2022 - STEM-тиждень – 2022

Успіхів! 

#STEMтиждень_spring2022


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1590730754622235/



Використання QR-коду у дистанційному навчанні здобувачів освіти

Важливим питанням забезпечення якісної освіти в сучасних умовах розвитку цифрових технологій є визначення напрямів модернізації освітньої сфери. Цифрова трансформація освіти відкриває широкі перспективи для підвищення ефективності освітнього процесу та поглиблення професійності педагогів💻

🤝В рамках співпраці кафедри дошкільної освіти Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького та кафедри педагогіки початкової освіти Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника та з метою реалізації мобільності у викладанні навчальних дисциплін відбувалася лекція для науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти, спікер - Будник Олена Богданівна, директор Центру інноваційних освітніх технологій «PNU Ecosystem», доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки початкової освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, тренер Нової української школи, фахівець з педагогічної інноватики та електронного навчання. 

👨‍💻Під час лекції розглянули питання цифрової трансформації освіти,  проаналізували словник цифрових термінів, ознайомилися зі Стандартом цифрової компетентності сучасного вчителя, схарактеризували основні форми онлайн-комунікацій, узагальнили негативні сторони використання ІКТ в освітньому процесі. 

👨‍💻Окремим питанням лекції розглянули інноваційний метод подання інформації - QR-код. Цінною стала інформація щодо практичного використання QR-кодів у різних сферах життєдіяльності та в освітній сфері зокрема. В процесі спілкування Олена Богданівна ознайомила присутніх з додатками для зчитування, генерування різних видів QR-кодів та методами їхнього використання в освітньому процесі. 

📚Колектив кафедри дошкільної освіти та здобувачі вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта щиро вдячні Олені Богданівні за таку конструктивну лекцію. 

Намагаємося і далі бути в тренді, бути сучасними та компетентними в інноваціях сучасної освіти!

🎞До вашої уваги пропонуємо короткий огляд гостьової лекції: 

https://youtu.be/t6aL47QYQNo


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1579464519082192/



Викладачі та студенти кафедри дошкільної освіти долучилися до циклу просвітницьких онлайн лекцій «Протидія російським історичним міфам»

Просвітницькі лекції для викладачів та студентів ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва провели доктор історичних наук, професор Присяжнюк Юрій Петрович, розглянувши історичні аспекти за темою «Козацький світ і проблема формування ідентичності української нації» та  доктор історичних наук, професор Масненко Віталій Васильович, який залучив слухачів до обговорення теми «Російські історичні міфи про ІІ світову війну». 

Подібні заходи є цінним в національно-патріотичному вихованні особистості, адже дозволяють формувати у кожного з нас почуття патріотизму, ціннісне ставлення до свого народу, держави, наців. 

Разом до перемоги 🇺🇦


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1575410746154236/



У навчально-науковому інституті педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва тривають заходи  вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

Студенти групи 4 ДО (кураторка к.п.н., доцентка Олена Михальчук) декламували рядочки віршів та створили поетичний відеоряд "Герої не вмирають", де ще раз вшанували звитягу "Ангелів пам'яті" Небесної Сотні


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1552784138416897/



Студенти ЧНУ отримали сертифікати від EdCamp Ukraine

Навчально-науковий інститут педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва — це сучасний та інноваційний навчальний осередок, який створює умови для креативної та професійної реалізації студентів, що тут навчаються.

Майбутніх педагогів нової генерації ознайомлюють з діяльністю різноманітних освітніх платформ та організацій, однією з яких і є спільнота EdCamp Ukraine. Це незалежний рух відповідального вчительства в Україні, родзинкою якого є дискусійний формат для співтворчості всіх учасників, обміну досвідом під час (не)конференцій.

«Вчительство EdCamp Ukraine — це білі ворони освіти, які на своїх крилах приносять креативні проєкти, нестандарті ідеї, інноваційні освітні методи, корисні інструменти навчання та невичерпне джерело ентузіазму. Саме такі вчителі нині рухають освіту в бік позитивної динаміки і саме такими ми бачимо студентів нашого інституту», — зазначила заступник з виховної роботи, докторка філософії педагогічних наук Наталія Скакун.

Тому не випадково студенти спеціальності «Дошкільна освіта» під керівництвом Наталії Скакун долучилися до осінньої ініціативи EdCamp Ukraine, зокрема великого марафону до Global Dignity, одним із партнерів якого виступало Міністерство освіти і науки України.

Нагадаємо, що з 21 листопада (День Гідності та Свободи України) до 10 грудня (Міжнародний день прав людини) 2021 року в Україні відбулася хвиля дискусійних уроків Всесвітнього Дня Гідності. 454 небайдужих освітян долучили до їх проведення 61 888 учасницю й учасника із 386 навчальних закладів.

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького також проявив міжнародну ініціативу. Учасники-студенти отримали нові знання й креативні інсайти, поповнили скарбничку власних дидактичних інструментів, наповнилися неймовірним натхненням до безперервного навчання у когорті найкращих, а також отримали сертифікат. 

Геніальне вчительство надихає!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1540097629685548/



Чудовий випуск магістрів дошкільної освіти! Кожного разу нам неймовірно таланить на суперових студентів, з якими отримуємо колосальний професійний досвід, життєву мудрість та студентський оптимізм. Пишаємося кожним, хто навчається на спеціальності 012 Дошкільна освіта!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1523541668007811/



Нам є чим пишатися!

Підводимо навчальні підсумки І семестру і тішимося тим, як наполегливо і завзято студенти ННІ педагогічної освіти,соціальної роботи і підвищують майбутню кваліфікацію "педагога нової генерації".

В рамках вивчення дисципліни теорія та технології валеологічної освіти під керівництвом Скакун Наталія Сергіївна,  студенти 3 курсу ОС "бакалавр" спеціальності 012 Дошкільна освіта додатково здобули знання та навички курсу "Домедична допомога" на освітній платформі EdEra.com. 

Провідною метою курсу стало формування у майбутніх педагогів розуміння функціонування головних систем організму та алгоритму дій під час невідкладних станів. Адже збереження життя та здоров'я здобувачів освіти - це першочергове завдання як дошкільної освіти, так і Нової Української Школи. 

Вчитель нової генерації має володіти навичками адаптивності та швидкого реагування у будь-яких життєвих ситуаціях. Разом з тим важливо кваліфіковано надати домедичну допомогу, якщо це стосується здоров'язбереження та вбереження самого життя.

З латині "valeo" означає "бути здоровим та сильним", тому валеологічна освіта нині набує ключового значення як у професійному становленні студентів, так і для поліпшення якості їх власного життя у часи пандемії.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1514969558865022/



Захист кваліфікаційних робіт за участю наукових керівників, рецензентів, керівництва закладу вищої освіти, роботодавців-стейкхолдерів, професіоналів-практиків, випускників

Вже не перший рік на кафедрі дошкільної освіти захисти кваліфікаційних робіт відбуваються за участю наукових керівників, рецензентів, роботодавців-стейкхолдерів, професіоналів-практиків, випускників та інших учасників освітнього процесу. Цього року, захист кваліфікаційних робіт студентами 2 курсу ОС «магістр» спеціальності 012 Дошкільна освіта (денної форми навчання) не є виключенням, тому до представлення власних наукових праць в перший день захистів робіт були долучені:

- Перший проректор університету - кандидат історичних наук, професор Мойсієнко Василь Миколайович

- Директор Навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва - доктор педагогічних наук, професор Десятов Тимофій Михайлович 

- Директор Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 5 "Червона гвоздика" -  Черкаської міської ради - Бєлова Світлана Василівна

- Директор Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу №73 "Мальвіна"Черкаської міської - Цегвінцева Альона Володимирівна

- Директор приватного дитячого садочку "SOVA-kid's-space" - Шинкарьова Валерія Сергіївна 

До представлення студентами кваліфікаційних робіт другого дня долучилися:  

- Директор Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 5 "Червона гвоздика" -  Черкаської міської ради Бєлова Світлана Василівна

- Вихователь-методист Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу №73 "Мальвіна"Черкаської міської - Петраш Наталія Олександрівна

Під час захисту, студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта представили свої наукові напрацювання, продемонструвавши високий рівень підготовки в межах їхньої наукової теми. Під час доповідей магістранти висвітлювали актуальні проблеми в галузі дошкільної освіти використовуючи при цьому засоби інформаційно-комунікаційних технологій, проаналізували інснуючі підходи до вирішення порушеної проблеми, запропонували багато цікавих навчально-методичних рішень, що стануть актуальними в професійній діяльності. Поряд з цим, присутні мали можливість ставити запитання студентам та дискутувати в розрізі їхньої наукової теми.  

Стейкхолдери відмітили  високий рівень наукової підготовки студентів, практичну спрямованість та актуальність наукових тем студентів.

Щиро вітаємо студентів та їх наукових керівників з успішним захистом та бажаємо подальших наукових звершень!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1514681845560460/



На кафедрі дошкільної освіти триває складання комплексного кваліфікаційного іспиту студентами магістратури

Опанування студентами теоретичними знаннями, розуміння ними педагогічних понять із різних розділів педагогіки, дошкільної педагогіки, методики викладання дошкільної педагогіки, уміння аналізувати і оцінювати педагогічні ситуації, застосовувати набуті знання на практиці є прерогаривою у підготовці майбутнього фахівця в галузі дошкільної та початкової освіти. 

З метою визначення рівня знань та ступеня підготовленості випускників кафедри дошкільної освіти за освітнім ступенем «магістр», на завершальному етапі навчання, навчальним планом передбачено складання комплексного кваліфікаційного іспиту з дошкільної педагогіки та початкової освіти. 

Для перевірки теоретичної і практичної підготовки студентів державний екзамен проводиться за білетами, складеними у повній відповідності до навчальної програми й складаються з 2-х частин: двох теоретичних питань та одного практичного.

Попереду захист кваліфікаційних робіт, тож бажаємо здобувачам освітнього ступеня «магістр» успіхів!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1509969782698333/



В рамках відзначення у 2021 році Дня Гідності та Свободи

Ви самі мусите бути тією зміною, яку хочете бачити у світі_…(слова із гімну гідності)

З адаптацією до онлайну було проведено урок-дискусію «Гідність у дії!» для студентів 3 курсу ОС «бакалавр» спеціальності 012 Дошкільна освіта у рамках відзначення Всесвітнього Дня Гідності в Україні (викладач Наталія Сергіївна Скакун).

В такий спосіб вдалося долучити студентство до обговорень значення і значимості гідності у нашому житті. Метою заходу було навчити студентську молодь керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях і вчинках, знати й сповідувати принципи гідності.

🎓Урок-дискусія був зорганізований з використанням різних дидактичних прийомів та методів роботи, які також були цінними та корисними в контексті майбутньої професійної діяльності педагогів-дошкільників. 

Зокрема, студенти:

✅переглядали промо-ролики та коментували їх через гугл-форми;

✅здійснювали роботу з надихаючими відеоцитатами;

✅ обговорювали усталені та давали авторські визначення терміну «гідність»;

✅поглиблювали розуміння гідності на практичних ситуаціях (творчі вправи);

✅працювали з різноманітними онлайн-сервісами, метафоричними світлинами;

✅брали участь у ігрових технологіях, зокрема переймали досвід пенсильванської освіти.

🌍🌍Нагадаємо, що Всесвітній День Гідності (Global Dignity) відбувається у символічний проміжок з 21 листопада – Дня Гідності та Свободи України – до 10 грудня – Дня прав людини. 💙💛Цього року Україна у складі 100 країн світу усьоме долучилася до глобального руху для вчительства, учнівства й студентства у закладах освіти, аби нагадати, що гідність кожної людини визнається, цінується та шанується. Зазначимо, що це відбудеться завдяки зусиллям команди спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine та ряду інших організацій у співпраці з Міністерством освіти і науки України. 

#gdignity  #gdignityUkraine


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1498325637196081/



Студенти кафедри дошкільної освіти запалили свічку пам’яті до Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні. 

🕯Долучайтеся і Ви до міжнародної акції «Запали свічку пам'яті» , сьогодні о 16:00 

Вшануймо спільною молитвою пам’ять усіх жертв Голодомору – тих, хто загинув, хто терпів, хто постраждав. І нехай подібна біда на нашій землі ніколи не повториться знову!

Ми пам’ятаємо! Ми сильні!


Лінк: https://www.facebook.com/100004096890398/videos/588183212510909/



До Дня гідності та свободи студенти  1-х курсів кафедри дошкільної освіти відвідали «Патріотичний музей АТО/ООС»

Студенти 1 курсу ОС «бакалавр» та 1 курсу ОС «магістр» відвідали «Патріотичний музей АТО/ООС», що відкритий черкаським волонтером Олексієм Святенко. Музей налічує сотні експонатів із зони здійснення бойових дій з початку війни на Сході України. Всі охочі мали можливість ознайомитись із експонатами, адже наявні всі необхідні документи, що підтверджують  їх безпечність.

Для захисників на Сході України, студенти разом із викладачем кафедри О.А. Коваленко зібрали та передали теплі речі. 

Присутні вшанували пам'ять захисників України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність нашої держави, хвилиною мовчання.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1497297900632188/



Викладачі та студенти кафедри дошкільної освіти долучилися до спільного онлайн перегляду документального фільму "Зима у вогні: Боротьба України за свободу".

Захід приурочений до роковин початку масових акцій громадянського протесту, які відбулися під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року).

📽"Зима у вогні: Боротьба України за свободу" - документальний фільм про Революцію гідності в Україні протягом зими 2013-2014 рр. 

📌Кінострічка “Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom” – масштабна кінохроніка Майдану, створена об’єднаною командою кінематографістів України (SPN production, Ukrstream.TV), США (Netflix) і Великобританії. Фільм увійшов до списку з 15 номінантів на кінопремію "Оскар" у номінації документальний фільм.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1495367677491877/



Навчання за спеціальністю 012 Дошкільна освіта - це сучасний освітній процес, що  передбачає оволодіння знаннями саме дієвих педагогічних інструментів креативного та успішного освітнього наставника чи педагога-дошкільника нової генерації

Кубики Рорі один із таких інструментів!  

✅Захоплююча історія

✅імпровізація

✅ідейне натхнення

✅творче самовираження 

Це лише частина переваг, які може зреалізувати педагог, використовуючи кубики Рорі, або кубики історій. 

Студенти заочної форми навчання, під час настановчої сесії, опанували дидактичні тонкощі пропонованого засобу та повправлялися у методиці класичного  та активного сторітелінгу (викладач Скакун Наталія Сергіївна). 

Пропонуємо приклад згенерованої історії за рандомними зображеннями кубиків Рорі.

Мрія про нездійсненне

Будиночок, який стояв на пагорбі, був маленьким, але завжди мріяв підрости. Він мріяв бути схожим на єгипетську піраміду. І ось, однієї ночі, він побачив падаючу зірку, та й загадав бажання. Він сподівався і вірив, що воно здійсниться та продовжував дарувати затишок і прихисток усім подорожнім. Які б стежки не торувала мандрівна душа та рідна хатина на пагорбі є найріднішим місцем ...

(Корнієнко Оксана, 3 ДО + ПО)

Навчатися з нами цікаво і сучасно!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1487678428260802/



День української писемності та мови відзначають студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта на базах проходження практики

Наші студенти є активними учасниками-педагогами заходів, що сьогодні відбуваються в Україні до Дня української писемності та мови, в тому числі і в закладах дошкільної освіти та загальноосвітніх навчальних закладах. 

Під час проходження практики, здобувачі вищої освіти долучаються до організації та проведення ранкових зустрічей, тематичних занять  для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. 

Таким чином, студенти мали можливість отримати практичний досвід в проведенні заходів спрямованих на удосконалення мовлення дитини за допомогою сучасних освітніх технологій, форм та методів роботи.

Святкова атмосфера з українською атрибутикою налаштувала всіх учасників освітнього процесу до пізнання рідної мови, оволодівання її незліченними скарбами.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1485607275134584/



Lapbook  - цікава форма навчання та сучасний спосіб розвитку надважливих компетенцій дітей молодшого шкільного віку

✅Студенти спеціальності "Дошкільна освіта" власноруч, в режимі реального часу створювали лепбуки, або "наколінні книги" за темами природничої освітньої галузі ( викладач Скакун Н. С.). Зокрема, оволоділи методикою створення інтерактивної книги та роботи з нею в рамках реалізації змістовної лінії "Я пізнаю природу", яка саме й спрямована на формування дослідницьких умінь у креативному форматі. 

✅Студенти на власному досвіді переконалися, що  перевагою роботи з лепбуками є той факт, що це завжди партнерська робота за схемою"вчитель-учень" або "учень-учень". 

Свобода мислення, творча реалізація та потужний знаннєвий компонент роблять процес лепбукінгу захоплючим та дидактично виправданим засобом ефективного навчання. А педагог, який чітко володіє теоретичним матеріалом та методикою роботи з інтерактивними книгами розширює свій професійний інструментарій та педагогічний кругозір.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1481836005511711/



Професійна діяльність педагога-дошкільника вимагає глибоких психолого-педагогічних знань і креативних здатностей

Тобто, це дуальність високого академічного рівня (hard skills) та навичок вирішення комплексних та проблемних завдань(soft skills). Знайти цю рівновагу та гармонійно розвивати професійну майстерність студентської молоді спеціальносі 012 "Дошкільна освіта" викладачеві дає змогу оволодіння ним сучасними методами навчання саме з креативним компонентом під час освітнього заняття.

Яскравим прикладом інтеграції теорії методики та креативної практики стало заняття МО "Природнича ОГ" у студентів 4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта за темою "Екскурсія як особлива форма уроку"(викладач Скакун Н. С.). Як елемент фіксації спостережень на екскурсії науково-природничого змісту студенти створювати color_nature_board, або кольорову дошку природу. Саме такий креативний інструмент може бути використаний для підсумкового контролю вражень й спостережень чи поточного виконання завдань безпосередньо на етапі екскурсії. Майбутні педагоги на занятті вивчали техніку створення кольорвого борду, особливості його заповнення, відтінкову гаму та її призначення, а також  дидактичні завдання, які можна зреалізувати засобоми color_nature_board. Разом з технічним виконанням дошок, студенти оволоділи методикою проведення екскурсії через авторські інтерактивні пам'ятки виконані онлайн.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1471523236542988/



Вітаємо першокурсників із посвятою в студенти!

Одним із найголовніших днів у житті кожного студента є подія, яку пам’ятає кожний першокурсник - посвята у студенти. Це день, коли кожний першокурсник стає справжнім студентом та починає свій шлях до знань та омріяної професії.

Бажаємо Вам насиченого студентського життя, плідного навчання, творчої наснаги,  приємних вражень та багато яскравих емоцій. Ну а диплом ГРАН-ПРІ за першість у номінаціях загальноуніверситетського Дня першокурсників - гарний початок і мотивація для нових перемог.

Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1456354721393173/


Урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам-бакалаврам

1 липня відбулося урочисте вручення дипломів бакалаврам-випускникам 2021 року

З вітальними словами до випускників та гостей свята звернулися Ректор ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Олександр Черевко , директор інституту Тимофій Десятов , заступник директора інституту з навчальної роботи Валентина Мовчан .Також, теплі настанови випускникам та побажання успіхів в подальшій професійній самореалізації пролунали від кураторів груп

Зичимо випускникам творчого натхнення, наполегливості, успіхів у всіх  починаннях та здійснення усіх  мрій і життєвих задумів!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1396685744026738/



День відкритих дверей ННІ педагогічної освіти,  соціальної роботи і мистецтва

21 травня в навчальному корпусі №4 відбувся день відкритих дверей для майбутніх абітурієнтів.

Традиційно, з вітальним словом виступив  директор інституту Тимофій Десятов.

Ґрунтовну інформацію про особливості навчання в університеті майбутні абітурієнти отримали від першого проректора В.М.Мойсієнка.

Під час зустрічі майбутні абітурієнти були ознайомлені  з  правилами прийому та вимогами вступу до університету.

Творчий дарунок для абітурієнтів у вигляді пісенної композиції  презентував гурт "Серця трьох".

Школярі мали змогу оглянути матеріально-технічну базу інституту,  поспілкувалися з викладачами та студентами інституту.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1369882196707093/


День інституту педагогічної освіти,  соціальної роботи і мистецтва на базі ЧНУ "Сокирно"

За традицією весело та креативно відсвяткували День інституту та провели святкові заходи на навчально-науковій базі "Сокирно".

Студенти та викладачі із задоволенням взяли участь у веселих квестах,  колектив ННІ  розважали піснями неперевершений гурт "Серця трьох", а студенти-першокурсники мали змогу представити свої групи продемонструвавши насичені та емоційні колективні виступи.

Упродовж останніх років традиція святкування Дня інституту педагогічної освіти,  соціальної роботи і мистецтва о’бєднує студентів різних курсів та дає їм змогу спілкуватися в неформальній атмосфері.

Вітаємо рідний ННІ зі святом!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1367893696905943/

Студенти та викладачі кафедри дошкільної освіти відвідали Дендропарк в м. Кропивницький

На передодні Пасхальних свят, студенти та викладачі кафедри дошкільної освіти відвідали Кропивницький Дендропарк. Дендропарк славиться своєю квітковою алеєю, що налічує близько 500 тис. весняних квітів: тюльпанів, гіацинтів, нарцисів та мускарів. Саме це місце так  притягує до себе митців зі всієї країни та надихає на створення нових шедеврів мистецтва.

Тюльпановий рай не залишить байдужим нікого, адже краса квіткових композицій дивує своїми масштабами та оригінальністю

Не менш цікавим було й споглядання архітектури міста. Будівлі, що побудовані в марокканському стилі, споруди у стилі класицизму (неокласицизму), будинки з мотивами бароко та модерну, зачаровують своїм різноманіттям та великою історичною значущістю.

Кропивницький - не просто місто в центрі України, а місто, якому вдалося зберегти свою автентичність та доповнити його сучасністю.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1352901241738522/

Студенти 2 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта відвідали музей «Кобзаря» Т.Г.Шевченка

«Проходять століття, а Тарас Шевченко продовжує надихати, єднати і повчати українців в усіх куточках світу»

10 березня студенти 2 курсів спеціальності 012 Дошкільна освіта разом із кураторами А.П.Чичук, Ю.М. Нікітською та Н. О. Гребенюк відвідали музей «Кобзаря» Т.Г.Шевченка. Учасники екскурсії мали можливість ознайомитись із історією спадщини поета, джерелами його творчості, найцікавішими виданнями, простежити еволюцію ілюстрування шевченківських творів, а також розглянути "Кобзарі" в перекладах мовами народів світу.

Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1322054634823183/

Викладачі кафедри дошкільної освіти щиро вітають здобувачів вищої освіти з Днем студента

Шановні студенти! Є в житті по особливому цікавий період -  студентство. Саме в цей час для Вас відкриваються блискучі перспективи, захоплюють нові знайомства. Бажаємо Вам, щоб студентські роки були яскравими і барвистими, навчання давалося легко, а дружба зі студентської лави була найвірнішою і міцною.

Ваше навчання — це перший етап у становленні Вас як професіоналів. Ви вже зробили важливий крок, обравши спеціальність 012 Дошкільна освіта. Тепер, Вам належить набиратися знань, щоб потім з успіхом застосувати їх у власній професійній діяльності. Нехай весь багаж знань, який Ви набудете протягом студентських років, стане запорукою щасливого життя!

З днем студента, дорогі підкорювачі вершин науки!

Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1244472085914772/

Флешмоб "Вихователь очима дітей"

З метою обміну досвідом та позитивними враженнями від перебування в ЗДО, пропонуємо пригадати найяскравіші моменти із Вашого дитинства чи професійної діяльності в закладі дошкільної освіти.

Для участі в флешмобі "Вихователь очима дітей" , до п’ятниці 18:00 надсилайте під даним повідомленням коротку інформацію щодо Ваших позитивних спогадів про перебування в закладі дошкільної освіти (або в ролі дитини, або в ролі вихователя), Ваших міркувань щодо того, яким має бути сучасний вихователь закладу дошкільної освіти та обовязково прикріплюйте фотографії, що розкривають одну з тем:

Ваше перебування у закладі дошкільної освіти в період дитинства

Фото, що розкривають аспекти Вашої педагогічної роботи в закладах дошкільної освіти

По завершенню флешмобу, ми створемо тематичні фотоколажі та узагальнемо інформацію отриману в коментарях до даного посту протягом дня.

Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1205811063114208/