Співпраця з професіоналами-практиками

Залучаємо професіоналів-практиків, випускників кафедри дошкільної та спеціальної освіти до проведення аудиторних занять

До проведення лабораторного заняття з дисципліни «Методика розвитку мовлення та навчання рідної мови дітей дошкільного віку» (викладач дисципліни: В. Г. Бондар, кандидат педагогічних наук, старший викладач) зі студентами 3 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта долучилася Олена Леонідівна Білинська, випускниця кафедри дошкільної та спеціальної освіти, вихователь дошкільного навчального закладу (дитячий садок) спеціального типу № 29 «Ластівка» Черкаської міської ради.

Під час лабораторного заняття було розглянуто різноманітні методи та прийоми, спрямовані на ефективний розвиток мовлення у дітей дошкільного віку. Поряд з цим, студенти ретельно переглянули плани та конспекти занять, спеціально розроблені вихователями з метою мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку. Крім того, був проведений детальний аналіз наочностей, призначених для ілюстрації та підтримки навчального матеріалу, що сприяє якісному та системному мовленнєвому розвитку дітей.

Щиро дякуємо Олені Леонідівні Білинській, випускниці кафедри дошкільної та спеціальної освіти, вихователю дошкільного навчального закладу (дитячий садок) спеціального типу № 29 «Ластівка» Черкаської міської ради за практичний досвід та знання, якими Ви поділилися зі студентами.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2077142095981096/

Лабораторне заняття на базі закладу загальної середньої освіти

Відвідування студентами закладів освіти є надзвичайно важливим аспектом у процесі забезпечення якісної підготовки майбутніх фахівців дошкільної, початкової та спеціальної освіти, оскільки сприяє можливості ознайомлення майбутніх фахівців з особливостями організації освітнього процесу з дітьми.

Студенти 1 курсу, які навчаються на спеціальності 012 Дошкільна освіта освітнього ступеня бакалавр в межах лабораторного заняття з дисципліни «Література дітей дошкільного та молодшого шкільного віку» (викладач дисципліни доктор педагогічних наук, професор І. О. Ніколаєску) відвідали уроки в 1-4 класах у Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №8. На уроках першокурсники ознайомилися із структурою уроку в початковій школі, розширили свої знання про те, як адаптувати літературні матеріали до вікових особливостей дітей та розвивати їх інтерес до читання і літературної творчості в цілому, напрацювали власні методичні кейси інтерактивними вправами з літературного читання.

Здобувачі вищої освіти приготували мотиваційні побажання-листи для учнів початкової школи, які мали на меті стимулювати інтерес до навчання, підтримати мотивацію учнів та сприяти позитивній атмосфері на уроці. Ініціатива студентів отримала високу оцінку як з боку учнів, так і з боку педагогічного колективу школи.

Щиро дякуємо директору Т.Б.Саєнко та вчителям початкових класів Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 за можливість ознайомитися із освітнім процесом в початковій школі та перейняти кращий практичний досвід роботи з дітьми.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2056247884737184/

Запрошення вихователів-практиків для проведення майстер-класів стало гарною традицією на кафедрі Дошкільної та спеціальної освіти

11 березня цього року для здобувачів освіти бакалаврського рівня спеціальності «012 Дошкільна освіта» майстер-клас провела Лисогор Світлана Василівна, вихователь-методист, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії ЗДО «Казка» Катеринопільськоі ОТГ. Це відбулося в ході практичних занять навчального курсу «Методика проведення занять із народознавства в ЗДО».

Розповідь про українську хустину, доповнена методичними рекомендаціями, як можна сучасним дітям дошкільного віку пояснювати про цю частину жіночого одягу, а також її варіанти використання - про це та інше йшлося в презентації пані Світлани.

На наше переконання, участь фахівця-практика в проведенні практичних занять є виправданим доповненням для ознайомлення студентів із сучасними методичними «родзинками».

Проте, останнє слово, все ж таки, за ними


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2055044681524171/

Обговорення актуальних питань у сфері розвитку дошкільної та спеціальної освіти

З метою обміну досвідом та підвищення якості підготовки майбутніх фахівців за спеціальністю 012 Дошкільна освіта відбулася онлайн зустріч завідувача кафедри дошкільної та спеціальної освіти Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького, доктора педагогічних наук, професора І. О. Ніколаєску із завідувачем кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі, доктором психологічних наук, професором, академіком НАВО України Л.О. Калмиковою.

Під час зустрічі обговорили різні аспекти реалізації освітньо-професійних програм спеціальності 012 Дошкільна освіта, які діють в університетах, включаючи перелік освітніх компонентів, кількість годин відведених на вивчення дисциплін та проходження практики тощо. Поряд з цим, обговорили інноваційні підходи, які використовують викладачі в межах професійної підготовки фахівців та перспективи розвитку спеціальності.

Завжди відкриті до співпраці з університетами України та зарубіжжя з метою підвищення якості підготовки майбутніх фахівців за спеціальністю 012 Дошкільна освіта.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2051586065203366/

Викладачі та студенти кафедри дошкільної та спеціальної освіти долучились до онлайн гостьової лекції "Педагогіка серця і добра академіка Івана Зязюна»

У межах серії просвітницьких вебінарів «Цвіт української педагогіки: сучасне і минуле» відбулася онлайн гостьова лекція "Педагогіка серця і добра академіка Івана Зязюна» до якої долучилися викладачі та студенти кафедри дошкільної та спеціальної освіти.

Спікери заходу Нелля Ничкало, доктор педагогічних наук, професор, дйсний член (академік) НАПН України, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України та Мирослава Вовк, доктор педагогічних наук, професор, завідувач відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України розповіли присутнім біографію науковця та поділилися досвідом і унікальним підходом до виховання за дослідженнями І. Зазюна, викликаючи в аудиторії нові роздуми та ідеї. Лекція вразила глибиною ідеї педагогіки серця і добра академіка Івана Зязюна, яка наголошує на важливості людяності та добра у освітньому процесі.

Долучившись до лекції, викладачі та студенти кафедри дошкільної та спеціальної освіти мали можливість не лише почути інсайти про видатного фахівця, але й обговорити можливості їхньої реалізації на практиці.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2048695375492435/

На кафедрі дошкільної та спеціальної освіти відбулася гостьова лекція (з міжнародною участю)

Гостьові лекції створюють унікальну можливість реалізації нетворкінгу та менторства студентів з провідними фахівцями у галузі педагогіки. Зокрема, така форма співпраці із фахівцями-практиками та науковцями з України та зарубіжжя вносить свіжі погляди, нові знання та ідеї допомагаючи студентам вивчати проблеми педагогічної сфери та знаходити шляхи їх рішення з різних точок зору.

Гостьову лекцію для студентів освітнього ступеня «бакалавр» та освітнього ступеня «магістр» спеціальності 012 Дошкільна освіта провів Євгеній Шведовський, нейропсихолог, клінічний психолог INS, ICCPP, DIR/Floortime Certified Jo.Ha.Ku.Family Center in Tbilisi.

Під час лекції обговорили особливості розвитку емоційного інтелекту у дітей дошкільного віку, враховуючи сучасні вимоги, результати досліджень науковців світу та нові наукові відкриття; розглянули концепцію функціонально-емоційного розвитку (FEDL) DIR/FLOORTIME, яка стала важливим інструментом у формуванні повноцінної особистості; продемонстрували практичні приклади впровадження ігор з метою розвитку емоційного інтелекту, які можуть стати ефективними інструментами для навчання дітей дошкільного віку.

Щиро дякуємо Євгену Шведовському за цікаву, пізнавальну, науково підкріплену та практико орієнтовану інформацію, яка збагала наші професійні знання та неодмінно покращить наш підхід до виховання та навчання дітей дошкільного віку.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/2047668498928456/

Проведення практичного заняття за участю професіонала-практика

До проведення практичного заняття у межах вивчення дисципліни «Навчання та виховання дітей у різновікових групах» (викладач дисципліни: док.філос, ст. викл. Юлія Соловей) була залучена Анна Ігорівна Сироватка, асистент вихователя дошкільного навчального закладу №19 «Світлячок» (ясла-садок комбінованого типу) в м.Сміла.

Студентам 2 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта  Анна Ігорівна розповіла особливості роботи з дітьми різного віку, поділилась досвідом щодо вибору форм і методів навчання, які можна використовувати у різновікових групах та практичним досвідом роботи. Окрім цього, на практичному занятті обговорили особливості навчання та виховання дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами.

Як зазначила Анна Ігорівна:  «Робота з дітьми різного віку вимагає від вихователя і асистента вихователя особливих знань і навичок, тому важливо  враховувати вікові та індивідуальні особливості дітей під час організації освітнього процесу та самостійної діяльності дітей, створювати умови для їхнього всебічного розвитку».

Дякуємо Анні Ігорівні за представлений досвід роботи з дітьми у різновіковій групі, а також досвід роботи з дітьми дошкільного віку з особливими освітніми потребами. Ваші знання і практичний досвід стали незамінним джерелом навчання і натхнення для майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1976223416072965/?mibextid=oMANbw

Практичну реалізацію дидактичних ігор у роботі з дітьми дошкільного віку  продемонструвала вихователь ЗДО

В межах дисципліни «Організація і керівництво художньо- продуктивною діяльністю дітей» (викладач дисципліни В. С. Шинкарьова) для студентів 3 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта було проведено практичне заняття за участю випускниці кафедри дошкільної освіти Інни Миколаївни Онищук, вчителя початкових класів у SOVA Kid's Space.

Професіонал-практик продемонструвала здобувачам вищої освіти цікаві нетрадиційні техніки малювання, які надають дітям можливість виразити себе,  розвивати уяву,  креативне мислення та фантазію, розкривати творчий потенціал. Студенти переконалися, що малювання з використанням різноманітних матеріалів та прийомів відкриває нові можливості для самовираження та створення унікальних шедеврів.

Щиро дякуємо Інні Миколаївні за представлений практичний досвід використання нетрадиційних технік малювання у роботі з дітьми. Ваш підхід викликає захоплення та заохочує кожного  до розкриття свого творчого потенціалу.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1976270686068238/?mibextid=oMANbw

Практичну реалізацію дидактичних ігор у роботі з дітьми дошкільного віку  продемонструвала вихователь ЗДО

У межах вивчення дисципліни «Організація предметно-ігрового середовища в ЗДО»  до проведення практичного заняття  долучилася Лідія  Валентинівна Чала, вихователь закладу дошкільної освіти (ясла - садок) "Дніпряночка" с. Червона Слобода Черкаської області.

У тандемі студентів 2 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта, Вікторія Бондар, канд. пед. наук, ст. викладача кафедри дошкільної та спеціальної освіти та Лидия Чала, вихователя закладу дошкільної освіти (ясла - садок) "Дніпряночка" с. Червона Слобода Черкаської області вдалося розкрити проблему практичної складової впровадження дидактичних ігор, які повчають, дидактичних ігор, які ознайомлюють дітей з новим матеріалом та дидактичних ігор за допомогою яких можна закріплювати отримані дітьми знання.

На практичному занятті були розглянуті особливості впровадження дидактичних ігор, які розраховані на вікову категорію дітей 3-4 роки («Що корисного, а що ні?», дидактична гра «Знайди однакові предмети», «Один-багато», «Що куди одягається» та інші) та дітей 5-6 років («Скільки речей у мішечку?», «Весняні порівнялочки», «Впізнаємо світ з LEGO» та інші). Значна увага була зосереджена  й на обговоренні важливих аспектів організації ігрового середовища для дітей дошкільного віку.

Щиро дякуємо Лідії Валентинівні Чалі за її цінний внесок у підготовку майбутніх вихователів до організації ігрової діяльності дітей дошкільного віку. Ваше вміння ділитися знаннями та практичними ідеями відкриває нові горизонти для розвитку та вдосконалення здобувачів вищої освіти в галузі дошкільної освіти.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1972598039768836/?mibextid=oMANbw

Долучаємо професіоналів-практиків до проведення аудиторних занять

У межах вивчення дисциплін “Stem (Stream) освіта дітей» та «”Stem підхід у роботі з дітьми дошкільного віку» для студентів 4 курсу освітнього ступеня бакалавр та студентів 1 курсу освітнього ступеня магістр був проведений майстер-клас з робототехніки, спікером якого був Роман Бондар, власник та викладач школи робототехніки  RoboClub у м. Черкаси.

Учасники заходу мали можливість ознайомитись із основними складовими роботів, принципами їх роботи, програмним забезпеченням та особливостями програмування роботів. Завдяки розвʼязанню завдань та виконанню практичних вправ з програмування роботів студенти мали можливість поглибити свої знання в області сучасних технологій.

Завдяки такій ініціативі вдається  надихати майбутніх вихователів, вчителів початкових класів, вчителів-дефектологів  до впровадження робототехніки в закладах освіти та сприяти цим самим розвитку нового покоління інженерів та технологічних лідерів.

Щиро дякуємо Роману Бондарю за проведений майстер клас з програмування роботів. Під Вашим керівництвом наші студенти не лише навчилися програмувати роботів, але й отримали можливість поглибити свої знання з STEM-освіти та відкрити для себе нові можливості роботи з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку в галузі робототехніки.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1971761986519108/?mibextid=oMANbw

Арт-терапевтичний майстер-клас «Глинотерапія»

У межах вивчення дисципліни «Методика інноваційної діяльності педагога дошкільної та спеціальної освіти» (викладач дисципліни: доктор педагогічних наук, професор Інна Ніколаєску ) студенти спеціальності 012 «Дошкільна освіта» освітнього ступеня «магістр», які навчаються за освітньо-професійною програмою «Дошкільна освіта та дефектологія» ознайомились з особливостями організації глинотерапії педагогом у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Майстер-клас для студентів провела Вікторія Давиденко, засновниця арт-студії Picasso у м. Черкаси.

Під час майстер-класу, студенти спільно творили, ділилися ідеями, відкривали для себе несподівані можливості глини, а також вивчали особливості організації глинотерапії педагогом у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Вивчаючи особливості використання глини з дітьми, дійшли до висновку, що цей процес може стати не лише засобом творчості, але й засобом взаємодії, розвитку та навіть відпочинку.  Переконані, що отриманий досвід дозволив підсилити віру студентів в силу творчості та її вплив на розвиток маленьких великих митців.

Неймовірно задоволені результатами творчих зусиль – кожен виріб – це частка уяви, фантазії та творчості. Тепер студенти мають не тільки нові знання та вміння, які допоможуть їм у професійній сфері, а й незабаром - унікальні вироби для свого інтер'єру.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1926628511032456/

Методична панорама: Хібукі-терапія в дії

Викладачі кафедри дошкільної та спеціальної освіти долучають до освітнього процесу професіоналів-практиків з галузі дошкільної та спеціальної освіти. Так, в розрізі вивчення дисципліни «Методика інноваційної діяльності педагога дошкільної та спеціальної освіти» (викладач дисципліни: доктор педагогічних наук, професор Інна Ніколаєску) студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта освітнього ступеня «магістр» ознайомились із особливостями реалізації  ізраїльсько-українського проєкту «Хібукі-терапія», регіональним куратором якого в Черкаській області є депутатка Черкаської міської ради, власниця мережі приватних освітніх закладів «SOVA kid's space» в м. Черкаси - Валерія Шинкарьова.

Особливості впровадження хібукі-терапії у роботу з дітьми, які потребують особливої психологічної підтримки розповіла психологиня, директорка приватного дитячого садочку «SOVA kid's space» Elena Stupnichenko, яка зазначила, що хібукі-терапія спрямована на покращення психологічного стану дитини, її емоційного благополуччя, самооцінки та соціальної адаптації через терапевтичний інструмент - собаку-обіймаку.

Елементи хібукі-терапії практикувались реалізовувати зі студентами на занятті, під керівництвом сертифікованих фахівців В. Шинкарьової та О. Ступніченко, де вони розповідали свої емоційні переживання, говорячи від імені собачки Хібукі, насправді проживаючи власний досвід.

Щиро дякуємо  Валерії Шинкарьовій та Олені Ступніченко за щиру допомогу та проявлену увагу до дітей, які потребують психологічної підтримки у воєнний та післявоєнний час. Переконані, що ознайомлення студентів з особливостями впровадження ізраїльсько-українського проєкту «Хібукі-терапія» в Україні нікого не залишить байдужим, що дозволить ще більше привернути увагу педагогів до дітей, які потребують психологічної підтримки та допомоги.



Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1925384374490203/

Завдяки договору про співпрацю між кафедрою Дошкільної освіти в ЧНУ ім. Б. Хмельницького та ДНЗ 57 «Волошка» м. Черкаси, в рамках вивчення курсу «Планування та організація освітнього процесу у ЗДО», відбулась гостьова лекція

Людмила Сільвашко поділилась досвідом та знаннями із студентами 2 курсу спеціальності 012 «Дошкільна освіта».

Протягом лекції:

- обговорили основні види та форми планування;

- детально розглянути перспективне та календарне планування;

- удосконалили теоретичні знання на практиці.



Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1866360687059239/

У рамках співпраці із закладами освіти та набуття практичного досвіду студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта освітнього ступення "бакалавр" спостерігали за відкритим заняттям професіоналів-практиків. 

Сюжетно-рольова гра — природна потреба дитини. Саме в ній малюк опановує норми суспільного життя, пізнає навко­лишній світ, вчиться діяти активно та самостійно, проводити час змістовно і весело. У грі розвиваються емоційна й во­льова сфери особистості, формуються її почуття, моральні принципи.

Вихованці старшої групи «Метелик» разом із вихователем Битько Дар’єю Іванівною, стали сьогодні активними учасниками сюжетно-рольової гри «Магазин».

Діти з ентузіазмом виконували взяті на себе ролі, моде­лювали і відтворювали своє бачення світу дорослих, застосовували знання, вміння й навички в ситуації, наближеної до реального життя, вчилися спілкуватися, будувати стосунки зі своїми однолітками.

В рамках співпраці дошкільного закладу із Черкаським національним університетом ім. Богдана Хмельницького та з метою підвищення рівня практичної підготовки майбутніх вихователів, на відкритий показ сюжетно-рольової гри завітали викладач та студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта першого (бакалаврського) рівня.

Студенти змогли практично ознайомитися із процесом організації сюжетно-рольової гри, вимогами до гри а також, правилами керівництва грою.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1837847806577194/



Викладачі кафедри дошкільної та спеціальної освіти долучають до  проведення аудиторних занять випускників, професіоналів-практиків

З метою підвищення рівня практичної підготовки майбутніх вихователів до проведення аудиторних занять долучаються випускники, професіонали-практики. Бінарне заняття в розрізі дисципліни Методика навчання «Природничої освітньої галузі» провели для студентів О. О. Панченко, доктор філософії, викладач та Н. Осьмак, випускниця кафедри дошкільної та спеціальної освіти, нині педагог класу дошкільної підготовки у Новопечерській школі м. Київ.

На занятті студенти відтворили теоретичні знання щодо сутності поняття «дослідницька діяльність», визначили основні етапи дослідницької діяльності, з’ясували можливості інтеграції з іншими видами пізнавальної активності дітей, а також знаходили спільні та відмінні характеристики дослідів та експериментів за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій навчання.

Під час практичної частини заняття вивчали особливості організації дослідницької діяльності дітей та практикувалися у проведенні дослід відповідно до визначених етапів. Родзинкою заняття стало використання доповненої реальності, що дозволило студентам відтворити створені зображення за допомогою мобільних застосунків.

По завершенню заняття, кожний студент здійснював самооцінювання своєї діяльності у віртуальному класі ClassDojo.

Щиро дякуємо Наталії Осьмак за можливість долучитися до освітнього процесу здобувачів вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта. Впевнені, що Ваш практичний досвід представлений студентам неодмінно стане в нагоді кожному.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1835274330167875/



Викладачі та студенти кафедри дошкільної та спеціальної освіти долучилися  до майстер-класу від професіоналів-практиків 

З метою забезпечення якості вищої освіти за спеціальністю 012 Дошкільна освіта, викладачі та студенти кафедри дошкільної та спеціальної освіти систематично долучаються до проведення спільних заходів із професіоналами-практиками. Така форма співпраці дозволяє забезпечувати практико-орієнтоване навчання, стимулює здобувачів вищої освіти до набуття практичних навичок роботи з дітьми, створює умови для реалізації власних ідей й розробки спільних проєктів, представлення й обміну практичним досвідом.

Викладачі та студенти кафедри дошкільної та спеціальної освіти долучилися до майстер-класу «Інноваційні форми корекційно-розвиткової роботи з дітьми з особливими освітніми потребами» організованого за сприяння Черкаського міського методичного кабінету установ освіти та Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №8 Черкаської міської ради Черкаської області.

Із вітальним словом до присутніх звернулася Т. Б. Саєнко, директор Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №8, яка означила важливість та актуальність тематики майстер-класу та вказала на необхідності налагодження партнерської взаємодії педагогів з метою обміну досвідом ефективної організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Майстер-клас передбачав організацію та проведення наступних етапів роботи:

Знайомство з темою майстер -  класу. (Спікер: Т. Б. Саєнко, директор школи);

Ранкова зустріч. (Спікер: О.М. Демиденко, вчитель спеціального 1-Г класу);

Гра-конструювання «Кит». Конструкторські ігри з паличками Кюїзенера (число, колір). (Спікер: О. С. Трояновська, вчитель спеціального 4-В класу);

Розвиток мовлення «Утворення слів. Поділ слів на склади». (Спікер: А. А. Мішіна , вчитель-дефектолог);

Робота з логічними блоками Дьєнеша. (Спікер: І.В. Филь, асистент вчителя).

По завершенню майстер-класу, заступником директора з навчально-виховної роботи О. В. Рясною та учасниками заходу було підведено підсумки співпраці та отримано/надано фідбек.

За ініціативи Інни Олександрівни Ніколаєску, завідувачки кафедри дошкільної та спеціальної освіти Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького та Тетяни Борисівна Саєнко, директорки Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №8, було домовлено про укладення договору про співпрацю та проведення спільних систематичних заходів.

Дякуємо за плідну співпрацю, чудову та результативну роботу.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1829696000725708/



Долучаємось до перегляду прямих ефірів від професіоналів-практиків, співпрацюємо, переймаємо досвід

Вже не вперше, викладачі та студенти кафедри дошкільної освіти долучаються до online-зустрічі в соціальній мережі Instagram з педагогом корекційної педагогіки та спеціальної психології, логопедом, практичним психологом в спеціальних закладах освіти Н. В. Гайдаренко, де розглядають актуальні питання з розвитку мовлення у дітей дошкільного віку

В прямому ефірі учасники мали можливість: ознайомитись із сутністю поняття «запуск мовлення»; розглянути важливість формування домовленнєвих навичок і їх значення у розвитку мовлення дошкільника; з’ясували, чому важливо працювати над «запуском мовлення» до 3-річного віку; почути відповідь на актуальні питання щодо запуску мовлення та отримати поради/рекомендації щодо вирішення тієї чи іншої ситуації, яка виникає у роботі з дитиною дошкільного віку.

Дякуємо Наталії Гайдаренко за можливість отримати практичні рекомендації для майбутніх педагогів з запуску та розвитку мовлення у дітей дошкільного віку, чекаємо наступних прямих ефірів.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1812221755806466/



Facebook

Тренінг для студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта від роботодавців та професіоналів-практиків


Лінк: https://www.facebook.com/100004096890398/videos/484121737261734/



Тренінг для студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта від роботодавців та професіоналів-практиків 

24 січня для студентів 1 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта (ОПП «Дошкільна освіта та дефектологія», «Дошкільна та початкова освіта») відбувся тренінг від роботодавців та професіоналів-практиків на тему: Sensory Box - коробка почуттів: нейропедагогічний підхід".

Спікерами заходу були:

Рязанова Юля, нейропсихолог центру розвитку дітей "Я сам" (м.Черкаси)

Ступніченко Олена, психолог, директор приватного дитячого садочку «SOVA kid’s space» (м.Черкаси)

Бєляєва Любов, сертифікований спеціаліст з арт-терапії (м.Черкаси)

Учасники заходу: обговорили особливості використання сенсорної коробки з дітьми дошкільного віку на засадах нейропедагогічного підходу; розглянули варіативність ігрових завдань та вправ з сенсорною коробкою; визначили основні види, принципи та правила складання сенсорних коробок; попрактикувались у виготовленні  матеріалів і ресурсів для створення сенсорних коробок.

Практична складова заходу передбачала набуття студентами досвіду створювати тематичні  Sensory Box, презентувати власні ідеї розробки та пояснювати навчально-методичні аспекти використання сенсорних коробок у роботі з дітьми дошкільного віку.

Щиро дякуємо В. С.  Шинкарьовій, власниці приватного дитячого садочку “SOVA Kid's Space” за співпрацю та надану можливість теоретично ознайомитись та практично втілити ідеї інноваційної технології навчання дітей дошкільного віку”


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1804183033277005/



Співпрацюємо з професіоналами-практиками: переймаємо досвід роботи вчителя-дефектолога з дітьми дошкільного віку

Професійність та педагогічна майстерність немає меж, тож використовуємо кожну можливість для вдосконалення та розвитку власних професійних умінь та навичок.

Викладачі та студенти кафедри дошкільної освіти долучилися до online-зустрічі в соціальній мережі Instagram з педагогом корекційної педагогіки та спеціальної психології, логопедом, практичним психологом в спеціальних закладах освіти  Н. В. Гайдаренко. В прямому ефірі учасники мали можливість ознайомитись із корисними іграми/вправами і завданнями для дітей від народження до 3 років, особливостями організації ігрової діяльності дітей (в тому числі з особливими освітніми потребами), цікавими та корисними ігровими матеріалами.

Серед переваг взаємодії здобувачів вищої  освіти  та професіоналів-практиків виокремимо:  можливість здобуття унікального практичного досвіду разом із професіоналами-практиками; встановлення нових знайомств у сфері професійної діяльності; формування конкурентноздатного фахівця, готового до роботи в сучасних реаліях.

Щиро дякуємо Н. В. Гайдаренко за співпрацю та можливість долучатися до online-зустрічей!


Лінк: https://www.facebook.com/100004096890398/videos/499989812243833/



На кафедрі дошкільної освіти відбулася презентація медіаосвітнього коміксу про вимушену імміграцію під час війни «Ми скоро повернемося» для дітей 5-7 років

Спікер заходу Оксана Волошенюк, менеджерка медіаосвітніх програм Академії української преси, науковий співробітник відділу екранно-сценічних мистецтв і культурології ІМФЕ імені М. Рильського НАНУ, презентувала для викладачів та студентів кафедри дошкільної освіти медіаосвітній комікс «Ми скоро повернемося». Актуальність та важливість висвітленої проблеми відмітила Юлія Зоря, завідувач навчально-тренінгового центру STEM-освіти, к.п.н КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

…Комікс «Ми скоро повернемося» є першим медіаосвітнім виданням в Україні, яке у художній формі показує вимушену імміграцію родини під час війни. Команда, яка створювала комікс, вважає, що важливо малювати, створювати та актуалізувати розмови про дім, про почуття, про втрату та відновлення разом з дітьми…

Протягом майже всього часу тривала повітряна тривога, тому презентацію коміксу довелося перенести до бомбосховища, але попри це, організаторам зустрічі вдалося створити умови для продуктивної співпраці.

Щиро дякуємо організаторам та спікерам заходу за цікавий та корисний матеріал, який в умовах сьогодення є неабияк актуальним!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1745828069112502/



Сучасні виклики дошкільної освіти в умовах воєнного часу

Кафедра дошкільної освіти Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького запрошує долучитися до роботи творчих студій «Сучасні виклики дошкільної освіти в умова воєнного часу».

Дата: 5 жовтня 2022 р.

Час: 10:00

Щоб приєднатися до відеозустрічі, натисніть посилання https://meet.google.com/ogf-ihrd-wdc

Щоб приєднатися з телефону, наберіть номер +1 678-631-7470 і введіть PIN-код 594 177 446#

Адреса: м. Черкаси, вул. О. Дашкевича, 24, ЧНУ, кафедра дошкільної освіти.

Е-mail: kafedrado2017@gmail.com

Контактний телефон: 063-614-87-98 Омельяненко Анастасія Сергіївна



Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1714598192235490/



Залучення стейкхолдерів до проведення занять в дистанційній формі

Викладачі кафедри дошкільної освіти систематично залучають стейкхолдерів та професіоналів-практиків до проведення аудиторних занять. Враховуючи сучасну епідеміологічну ситуацію в країні, до такої співпраці стейкхолдери долучаються та приймають активну участь за допомогою можливостей дистанційного навчання. 

Так, в розрізі вивчення дисципліни «Основи педагогіки партнерства в дошкільній та початковій освіті» (викладач док.пед.наук, доцент І.О. Ніколаєску) на ОС «магістр» 1 р.н., до висвітлення питань щодо «Лідерства і партнерства в освітньому середовищі» долучилася керівник Центру підвищення кваліфікації «Гармонія», кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології, практикуючий психолог Олена Педько. 

Під час заняття відбувся обмін думками щодо того, якими навичками має володіти людини в 2025 року, як утворюється команда, якими бувають лідери, що таке лідерська компетентність, хто такі лідери та їх основні аспекти, типологія лідерства та розвиток лідерства у системі освіти тощо. 

В свої роботі зі студентами О. Педько використовувала сучасні інформаційні рішення дистанційного навчання, зокрема: активно велося обговорення в онлайн чаті, використовувалися та застосовувалися під час заняття посилання на актуальні літературні джерела вітчизняних та зарубіжних колег,  а також застосовувався інтерфейс сервісу Google - інтерактивна  дошка Jamboard, завдяки якій, здобувачі вищої освіти мали можливість закріпити свої знання під час вирішенні практичних завдань. 

Висловлюємо подяку Олені Педько за можливість співпрацювати та активну участь в освітньому процесі на кафедрі дошкільної освіти.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1492524494442862//



До Дня дошкілля та 100-річчя університету на кафедрі дошкільної освіти відбувся 2 день міні-педагогічного марафону "Сучасні виклики дошкільної освіти: від реальності до віртуальності"

Сьогодні, обговорили основні правила роботи з онлайн інструментами разом з

Олександрою Сальниковою - фахівецем з стратегічного маркетингу, засновницею студії маркетингу “Celebrium. Marketing & event”, співзасновницею агенції з маркетингу для сфери івенту «WEMA»,

засновницею ГО «Я=Супермама»,

засновницею та організаторкою фестивалю «Я=Супермама».

Сьогоднішні реалії такі, що вимагають представлення власних освітніх закладів та їхньої діяльності на просторах Інтернету. Спікер поділилася секретами вдалого наповнення профілів соціальних мереж, адже саме вони є показником успішності закладу освіти. Серед основних прерогатив, що забезпечать успіх в представленні закладу освіти О. Сальникова виділяє: дотримання корпоративного стилю, якісна візуалізація контенту, чітке структурування, дотримання правил конкретної соціальної мережі та креативний підхід.

Чи помічали Ви, настільки перше враження впливає на хід бесіди та співпрацю в цілому? Як Ви гадаєте, чи можливо змінити перше враження про себе та стільки потрібно на це часу? На ці та багато інших питань, що стосуються особистого стилю та іміджу в педагогічній діяльності, відповіла  Аліна Скибинська - сертифікована викладачка з дипломатичного протоколу, ділового та світського етикету, яка заснувала у 2016 році Академію ділових манер та комунікацій “A Academy” та є незалежною експерткою з питань етикету на телебаченні: телеканал «Україна», телеканал «Київ», телеканал «Інтер, телеканал «Правда Тут», експертка з етикету міжнародного конкурсу «MRS. Open World 2020”, спікерка головного жіночого фестивалю в Україні та фестивалю для батьків “Mama может Fest”(Київ).

Зовнішній вигляд вихователя в закладі дошкільного віку є по особливому важливий, адже діти дошкільного віку схильні до рефлективного копіювання та відтворення побаченого образу. Проте, не тільки зовнішній вигляд є показником іміджу людини, тому, в ході бесіди обговорили основні складові іміджу вихователя закладу освіти, серед яких: особистісна складова, професійні якості, стиль мовлення та жестикуляції, манери, етикет та зовнішній вигляд.

Дякуємо спікерам за отримані знання та важливу інформацію, що неодмінно стане в нагоді кожному фахівцю в сфері дошкільної освіти і не тільки.

Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1462345144127464/

До Дня дошкілля та 100-річчя університету на кафедрі дошкільної освіти відбувся перший день міні-педагогічного марафону "Сучасні виклики дошкільної освіти: від реальності до віртуальності"

З вітальним словом до всіх учасників заходу (завідувачів закладів дошкільної освіти, методистів, вихователів, професіоналів-практиків в галузі дошкільної освіти, випускників кафедри, студентів, науково-педагогічного складу кафедри дошкльної освіти) звернувся директор Навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Тимофій Михайлович Десятов

Першим спікером, з яким мали можливість поспілкуватись був Віктор Євпак - лідер однієї з найбільших ІТ команд Черкас “Ekreative”, засновник стартапів “Kidslox” та “Mapamagic”, депутат Черкаської міської ради.

У ході зустрічі обговорювалися можливості цифрової трансформації та проблеми залежності дітей від гаджетів. У тому числі, важлива складова діалогу будувалася на власному практичному досвіді та досвіді передових країн світу щодо досліджень проблем та ризиків дитячої залежності від гаджетів. Скікером заходу було представлено можливості рішень для попередження  дитячої залежності - інструменти батьківського контролю. На прикладі додатку “Kidslox” та інших технічних програм, В. Євпак розповів можливості програмного забезпечення для безпечного користування гаджетамм, серед яких: встановлення ліміту ігрового часу, блокування шкідливого контенту на всіх браузерах, дозвіл лише на користування конкретними додатками тощо.

Важливою складовою професії педагога є досконале володіння ораторським мистецтвом.  Саме на цю тему, ми поговорили з наступним спікером Олександр Курявий - засновником "Ораторської школи", тренером з ораторського мистецтва, керуючим партнером Юридичної компанії "Муренко, Курявий і Партнери", головою громадської організації "Платформа Громадських Діалогів", організатором дискусійних клубів.

Під час зустрічі було обговорено основи мистецтва публічних виступів, зокрема: було розглянуто основні якості, якими має володіти оратор; манеру жестикулювання; концепцію/структурування тексту публічного виступу та можливостей подолання страху виступу перед аудиторією. Секрети ораторського мистецтва були апробовані у формі групової роботи між учасниками, а також представлені у вигляді практичних кейсів.

По завершенню зустрічей, учасники заходу мали можливість поставити запитання спікерам та залишити власні судження, роздуми на дошці зі стікерами. Такий фідбек, дозволяє отримати зворотній зв’язок від кожного учасника.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1461629430865702/


Шановні викладачі та студенти кафедри дошкільної освіти!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня дошкілля від координаторів Міжнародного тренінгу освітньої програми Character international Inc. Lynda Landreth та Charles Landreth (Далас, штат Техас, США)

За 3 роки співпраці, вони стали для нас не просто наставниками з питань виховання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, а справжніми друзями.

Дякуємо Вам!


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1455428291485816/

З нагоди відзначення 100-річчя Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького на кафедрі дошкільної освіти відбувся науковий семінар "Критичне мислення: методи, прийоми, інструменти" з презентацією посібника"Навчальний календарик розвитку критичного мислення" (гриф МОН України) 

Захід відбувався як в офлайн (в аудиторії закладу вищої освіти) так і в онлайн  (за допомогою платформи Google meet) форматі, що дозволило всім бажаючим долучитися та стати активними учасниками обговорення  методів, прийомі та інструментів розвитку критичного мислення дітей. Спікером наукового семінару була кандидат філософських наук, доцент кафедри дошкільної освіти Наталя Михайлівна Степанова.

До участі в заході долучилися й професіонали-практики в сфері дошкільної та початкової освіти - учителі Червонослобідського закладу загальної середньої освіти #2 Червонослобідської сільської ради, роботодавці - керівник приватного дитячого садка SOVA kid’s space пані Валерія Шинкарьова, науково-педагогічні працівники кафедри дошкільної освіти, здобувачі освіти 1 та 2 курсів спеціальності 012 Дошкільна освіта.

На прикінці наукового семінару «Критичне мислення: методи, прийоми, інструменти"  здобувачі вищої освіти висловили свої позитивні враження й навіть записали відео-фідбек вражень від участі в заході.


Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1364400423921937/

Захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти ОС «магістр» за участю стейкхолдерів

Продовжується захист кваліфікаційних робіт здобувачами вищої освіти спеціальності «012 Дошкільна освіта».

Сьогодні під час презентацій практичних напрацювань піднімалися надзвичайно актуальні в дошкільній педагогіці теми: формування соціально-фінансовоі грамотності, розвиток креативних здібностей, організація віртуальних екскурсій тощо.

Зазначимо, що традиційною на таких заходах є присутність стейкхолдерів.

Сьогодні на захисті робіт були присутні

Завалко Тетяна Анатоліївна, директор Червонослобідського закладу загальної середньої освіти #2 Червонослобідської сільської ради

Богун Ірина Вікторівна вихователь-методист ДНЗ №78 "Джерельце", Черкаської міської ради

За допомогою дистанційних технологій в онлайн форматі приєднувалася до захисту кваліфікаційних робіт і стейкхолдер

Поліщук Ірина Павлівна вихователь-методист ДНЗ №41 "Дударик".

Щиро вдячні Вам за співпрацю!

Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1271751229853524/

Захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти ОС «магістр» за участю стейкхолдерів

Вже не вперше на кафедрі дошкільної освіти захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти ОС «магістр» відбувається за участю стейкхолдерів.  Під час захисту стейкхолдери брали активну участь в обговоренні результатів наукових досліджень магістрантів, вступали в дискусії та висловилювали власне бачення досліджуваної проблеми. Такій підхід у співпраці є актуальним та важливим в розвитку наукового потенціалу та реалізації практичного досвіду кожного студента.

Здобувачі вищої освіти гідно представили результати власних досліджень та впевнено відповідали на запитання членів екзаменаційної комісії. Варто відмітити, що доповіді здобувачів вищої освіти супроводжувались використанням мультимедійного обладнання, що в свою чергу створювало умови для наочного представлення результатів досліджень й відповідно, дозволило посилити представлення практичної складової кваліфікаційної роботи.

Членами екзаменаційної комісії та стейкхолдерами було відмічено надзвичайно широкий та актуальний спектр досліджень в галузі дошкільної освіти, що дозволить підготувати висококваліфікованого та конкурентноспроможного фахівця. 

Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1271188919909755/

Майстер-класи від професіоналів практиків

Практика показує, що організація зустрічей здобувачів освіти із професіоналами-практиками це не тільки можливість обміну досвідом, але й ключ до пізнання, формування інтересу студентів до майбутньої професії та прагнення до самовдосконалення, самоствердження, самореалізації.

Майстер-клас є лише одним із видів спільної діяльності професіоналів-практиків зі студентами. Проте, подібні зустрічі є найбільш продуктивними, оскільки їх діяльність орієнтується на принцип  «від теорії - до практики».

9 жовтня для здобувачів освіти, професіоналами-практиками було проведено майстер-класи:

«Логічні ігри як засіб творчого розвитку дітей 6 року життя» (спікери: А. Колода, вихователь-методист та І. В. Васил'єва, вихователь І категорії дошкільного навчального закладу ( ясла - садок) комбінованого типу № 83 "Лісова казка" Черкаської міської ради)

«Форми роботи з дітьми дошкільного віку щодо формування інженерного мислення» (спікер А. С. Коваленко, завідувач дошкільного навчального закладу №23 ”Чипполіно” (ясла-садок комбінованого типу), м. Сміла)

Щиро вдячні професіоналам-практикам за можливість долучитися до освітнього процесу закладу вищої освіти та продемонструвати  здобувачам освіти (в розрізі навчальних дисциплін) власний практичний досвід у застосуванні сучасних методик навчання дітей дошкільного віку.

Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1209693216059326/

Майстер-класи від професіоналів практиків

Діяльність кафедри дошкільної освіти спрямована на здійснення практико-орієнтованого навчання, саме тому, науково-педагогічні працівники активно співпрацюють з професіоналами-практиками в галузі дошкільної та початкової освіти.

Залучення професіоналів-практиків відбувається як в розрізі дисциплін під час проведення аудиторних занять, так і шляхом організації для студентів та викладачів різноманітних майстер-класів, тренінгів тощо. Такий підхід дозволяє створювати можливості  для закріплення студентами теоретичних знань практичними навичкам, а також формувати навички soft skills, що є важливими у професійному становленні молодого фахівця.

До участі в заходах долучилися професіонали-практики, зокрема, майстер-класи для студентів провели:

«STREAM у дошкіллі: від старту можливостей до старту досягнень»

(Ю. М. Зоря, завідувач Центру "STEM-освіти" Комунального навчального закладу "Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради")

«Інклюзивна освіта: рівні можливості для кожного» (С. В. Скляр, директор Комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Черкаської міської ради)

«Оригінальні техніки образотворчості» (Л. Г. Тябут, завідувач та І. П. Поліщук, методист дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 41 "Дударик" Черкаської міської ради)

Викладачі та студенти кафедри дошкільної освіти висловлюють щиру вдячність за багаторічну співпрацю та можливість отримувати новий практичний досвід  Ю. М. Зорі, С.В. Скляр, Л.Г.Тябут, І.П. Поліщук!

Нагадуємо, що завтра о 14:00 відбудеться  онлайн зустріч з Charles та Linda Landreth, викладачами тренінгів і семінарів, міжнародної програми “Character International, Inc” (м.Даллас,штат Техас, США), приєднуйтесь

Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/posts/1207997062895608/

 Зустріч гаранта, членів проектної групи

24.06. 2020 р. відбулася зустріч гаранта, членів проектної групи зі стейкхолдерами з метою обговорення питання удосконалення й модернізації освітньо-професійних програм підготовки бакалаврів та магістрів спеціальностей 012 Дошкільна освіта.

За результатами зустрічі було створено проєкт оновленої ОП і нового навчального плану на 2020-2021 н. р. та виставлено для громадського обговорення на офіційному сайті університету та платформі кафедри дошкільної освіти.


Онлайн зустріч науково-педагогічного складу кафедри дошкільної освіти та здобувачів вищої освіти зі стейкхолдером Ванько Ксенією Іванівною, методистом відділу дошкільної освіти КНЗ «Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»


В рамках проєкту співпраці зі стейкхолдерами «ТеоріяVSПрактика», 30.05 відбулася онлайн зустріч науково-педагогічного складу кафедри дошкільної освіти та здобувачів вищої освіти зі стейкхолдером Ванько Ксенією Іванівною, методистом відділу дошкільної освіти КНЗ «Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

Під час зустрічі будо розглянуто широке коло питань, що стосуються:

- змісту нормативно-правових документів, що регулюють відносини педагога та батьків закладу дошкільної освіти (Конституція України, Закон «Про освіту», Закон «Про дошкільну освіту», Базовий компонент дошкільної освіти, Сімейний кодекс України, Статут, згідно якого працює заклад дошкільної освіти, Договір/правила утримання дитини в закладі дошкільної освіти, Договір надання освітніх послуг);

- співпраці педагогічного колективу закладу дошкільної освіти з батьками вихованців;

- співпраці педагогічного колективу з адміністрацією закладу дошкільної освіти;

- сучасних форм та методів співпраці педагогів з батьками (Дні відкритих дверей, сайти ЗДО, буккросінг, квести, опитування, бесіди, консультації, тренінги, батьківські збори, круглі столи, дискусії, усні журнали (тематичні газети), наочні форми, брифінги, батьківські конференції, сімейні клуби тощо)

Всі учасники онлайн спілкування мали можливість поставити запитання та отримати відповіді на них. Дякуємо студентам та викладачам за активну участь в обговоренні актуальних питань.

Висловлюємо щиру вдячність за співпрацю Ксенії Іванівні Ванько та всім учасникам заходу. Дякуємо за можливість спілкування, адже цінуємо досвід і думку кожного.

Ми вже готуємось до наступної онлайн зустрічі зі стейкхолдерами в онлайн режимі, тому слідкуйте за новинами, адже попереду багато цікавого.

 

Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1100480593647256/


Онлайн зустріч науково-педагогічного складу кафедри дошкільної освіти та здобувачів вищої освіти зі стейкхолдером Демешевою Світланою Сергіївною, учителем початкових касів, учителем вищої категорії Першої міської гімназії, Черкаської обласної ради.


Кафедра дошкільної освіти активно працює над переглядом навчальних планів на 2020/2021 н.р. До обговорення та внесення пропозицій до розробки навчальний планів на наступний навчальний рік, долучилася й Демешева Світлана Сергіївна, учитель початкових касів, учитель вищої категорії Першої міської гімназії, Черкаської обласної ради.

Як педагог-практик, Світлана Сергіївна радить переглянути обсяг та зміст практичної підготовки студентів, тим самим, рекомендує посилити педагогічну практику здобувачів вищої освіти в закладах дошкільної освіти та загальноосвітніх навчальних закладів, шляхом збільшення кількості годин відведених на практичну підготовку.

Окрім цього, стейкхолдером була внесена пропозиція щодо організації круглих столів за участю здобувачів вищої освіти, науково-педагогічного складу кафедри та професіоналів-практиків, адже така форма роботи дозволить обговорити актуальні питання в дошкільній освіти та розглянути інноваційні технології навчання, відповідно до принципу співпраці «ТеоріяVSПрактика».

Щиро дякуємо Світлані Сергіївні за співпрацю та надані рекомендації щодо вдосконалення навчальних планів на 2020/2021 н. р.

Найближчим часом, Ваші пропозиції будуть розглянуті на онлайн засіданні кафедри дошкільної освіти.

 

Лінк: https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1102720390089943/

66 OKSANA-SHPUNDRA 0.


Співпраця із загальноосвітніми навчальними закладами

З метою впровадження провідних ідей Концепції Нової української школи та щодо проголошення збереження цінностей дитинства, необхідності гуманізації навчання, особистісного підходу, розвитку здібностей кожної дитини, створення навчально-предметного середовища, що в сукупності забезпечують психологічний комфорт і сприяють вияву творчості дітей, студентами 1 курсу ОС магістр та викладачами кафедри дошкільної освіти було відвідано уроки у 1 класі Першої міської гімназії м.Черкаси.

Учасники мали можливість ознайомитись з Науково-педагогічним проектом «Інтелект України». Студенти були долучені до проведення уроку з математики та спробували себе в ролі вчителя.

 

Лінк на інформаційне повідомлення в соціальній мережі Facebook - 

https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/696002810761705/

https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/696458827382770/,  

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1582811295198752&set=pcb.695975007431152&type=3&theater&ifg=1



Співпрацюємо з громадськими та благодійними організаціями, представниками поліції, психологами та юристами

В Навчально-науковому інституті педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва відбулося засідання круглого столу на якому розглядалося актуальне питання, про яке всі знаю та мало хто наважується говорити - домашнє насильство. Відтак, для розгляду теми «Подолання домашнього насильства - сила у взаємодії» буди запрошені представники соціальних служб, громадських та благодійних організацій, представники поліції, психолог, юрист, викладачі кафедри соціальної роботи.

Дуже дякуємо за організацію круглого столу кафедрам початкової освіти та соціальної роботи, а особливо Байдюк Наталії Василівні та Коломієць Олені Германівні. Завдяки Вам та запрошеним гостям викладачі та студенти ще раз ознайомились зі своїми правами та обов`язками згідно чинного законодавства, методами уникнення та попередження домашнього насильства, дізналися номера телефонів та місця знаходження місцевих й благодійних організації до яких можна звернутися за допомогою в разі необхідності, з’ясували як виявити перші прояви домашнього насильства (фізичні, моральні, економічні, психологічні, сексуальні) у дітей, учнів школи та студентів.



Засідання Регіонального круглого столу з елементами дискусії "Інноваційні форми навчання дітей 6/7 року життя у контексті сучасних освітніх змін"

11 січня 2019 року в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького відбулося засідання Регіонального круглого столу з елементами дискусії "Інноваційні форми навчання дітей 6/7 року життя у контексті сучасних освітніх змін". В обговоренні теми взяли участь викладачі та студенти кафедри дошкільної освіти, випускники денної та заочної форм навчання, завідувачі, вихователі та методисти закладів дошкільної освіти в Черкаській області, дирекція інституту на чолі з Тимофієм Михайловичем Десятовим.

З вступним словом виступила Інна Олександрівна Ніколаєску, яка розкрила зміст поняття "інновації" та представила учасникам засідання особливості дошкільної освіти в різних країнах, зокрема: Великобританії, Ізраїлі, Франції, Данії, США, Японії.

Світлана Сергіївна Демешева поділилася власним практичним досвідом впровадження науково-педагогічного проекту "Інтелект України" в гімназії міста. Було представлено елементи уроків з математики, читання, письма та уроків Я пізнаю світ, а також обговорено проблему наступності між закладом дошкільної освіти та школою. Так, серед основних проблем наступності було виокремлено проблему навчання дитини самостійності.

На засіданні було обговорено питання створення лепбуків, інтелекткарт та розглянуто інноваційні форми роботи з дітьми у вигляді проектів, студенти-випускники поділилися досвідом роботи в школах та закладах дошкільної освіти.

На заключення Інна Олександрівна висунула на обговорення такі інноваційні форми роботи з дітьми дошкільного віку як мнемотехніка, мнемотаблиці, мнемотаблиці та кроссенс.

Дякуємо всім учасникам засідання круглого столу з елементами дискусії за активну участь в обговоренні інноваційних форм роботи з дітьми 6/7 року життя.

Лінк на інформаційне повідомлення в соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/741565679538751/



Співпраця з центром розвитку дитини «MONTESSORI FAMILY”

Педагогікою Монтессорі захоплюються і розчаровуються в ній, її використовують і відкидають, упроваджують цілісну систему або окремі елементи. Головне – вона не залишає байдужим того, хто ознайомився з її ідеями.

6 квітня 2019 р. студенти магістратури спеціальності Дошкільна освіта відвідали Центр розвитку дитини «Montessori Family”.

Вихователі закладу дошкільної освіти ознайомили студентів з основними принципами, методами і напрямами організації освітнього процесу в контексті технології саморозвитку (за М. Монтессорі); розповіли особливості організації розвивального середовище; продемонстрували дидактичний матеріал та навчали майбутніх магістрів застосовувати елементи технології саморозвитку ( за М. Монтессорі) на практиці.

В рамках профорієнтаційної роботи магістри розповіли вихователям особливості навчання та професійної підготовки фахівців дошкільної освітньої галузі та обговорили перспективи співпраці між кафедрою дошкільної освіти та центром дитячого розвитку дитини «Montessori Family”

Лінк на інформаційне повідомлення в соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/788765864818732/



Співпраця зі стейкхолдерами В рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток професіоналізму сучасного педагога в постнекласичній парадигмі»

В рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток професіоналізму сучасного педагога в постнекласичній парадигмі» кафедра дошкільної освіти провела педагогічні паралелі для студентів та викладачів.

Одна з тем, яка розглядалася: «Техніки критичного мислення для становлення особистості» (спікер Н. М. Степанова). Студента та викладачі з’ясували особливості формування критичного мислення у дітей, розглянули поняття біоніки та практично виконували завдання з поєднання об`єктів природи та об`єктів створених в результаті людської діяльності, розглянули одну з моделей критичного мислення «RThs”.

Розглядаючи тему «Розвиток розмовного мовлення шляхом використання сучасних технологій» (спікери А.А. Колода, О.О. Дмитренко), студенти та викладачі вивчали особливості застосування методики Storytelling в закладах дошкільної освіти, навчалися створювати мнемотаблиці для вивчення віршів та куби для вивчення казок, навчалися застосовувати методики: розповіді за картинкою, теорію розв’язання винахідницьких задач у формуванні розмовного мовлення дітей. Особливу увагу спікери звернули на розвиток розмовного мовлення у дітей з порушенням зору.

Дуже дякуємо вихователям та викладачам кафедри за неоціненний досвід в організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти використовуючи сучасні технології навчання.

Лінк на інформаційне повідомлення в соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/789730064722312/



Майстер-клас - "Сучасні діти - сучасні педагоги" (спікер психолог-практик І. В. Щур) 

Викладачі кафедри дошкільної освіти, студенти та гості мали можливість взяти участь в майстер-класі «Сучасні діти - сучасні педагоги» (спікер психолог І. В. Щур).

Учасники майстер-класу вдосконалили педагогічну майстерність у роботі з дітьми нового покоління (покоління дітей Z), розглядали методи та способи керування емоційним станом дітей засобами ігрової діяльності та на власному прикладі навчалися створювати та використовувати атрибути освітньої діяльності.

Особливу увагу було зосереджено вивченню особливостей дітей нового покоління, їх унікальності та розгляду основних проблем з якими доводиться стикатися сучасному педагогу та батькам у роботі з дітьми. В ході бесіди визначили, що сучасні діти швидше сприймають інформацію, але складніше запам’ятовують, тому педагогу потрібно шукати нові педагогічні способи взаємодії з дітьми. Ірина Володимирівна продемонструвала психологічні прийоми та вправи, які може використовувати педагог у роботі з «цифровим» поколінням дітей.

З’ясували, що сучасні інформаційні технології суттєво впливають на спосіб мислення та поведінку дітей, тому, не дивлячись на те, що діти та дорослі різних соціологічних категорій їм необхідно порозумітися один з одним. Педагог має триматися з новим поколінням дітей на рівних, стежити за трендами та бути на одній хвилі разом з ними.

Щиро дякуємо Ірині Володимирівні за цікавий та інформативний майстер-клас. Ми не тільки теоретично з’ясували особливості сучасних дітей, але й опанували практичні навички роботи з дітьми нового покоління.

 

Лінк на інформаційне повідомлення в соціальній мережі Facebook -https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/790465754648743/



Співпраця з професіоналами-практиками

11 квітня пройшов цікавий та змістовний майстер-клас «Дидактико-методичний супровід компетентнісно орієнтованого навчання математики молодших школярів» від Наталі Листопад, наукового співробітника відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України, проведений у межах VIII Міжнародноі науково-методичної конференції «Проблеми математичної освіти».

Розкриття теми «Навчально-методичне забезпечення компетентнісно орієнтованого навчання математики» авторка здійснила через презентацію підручника з математики для учнів 2 класу. Структура побудови сторінок підручника дає можливість учителю не давати знання в готовому вигляді, а організувати сумісну діяльність учнів над вивченням нового, що сприяє розвитку соціальноі компетентності, а потім під час рефлексії узгодити свої дії з Лисичкою-розумничкою (казковим персонажем). Через міркування, доведення, спостереження, поєднання аналізу і синтезу розвивається увага, пам`ять, мислення. Різноманітні логічні завдання, вправи на розвиток уваги, постійне повторення складу числа, завдання на кмітливість і міркування щоденно супроводжують учнів на етапі комплексного і системного повторення й закріплення знань (математична грамотність).

Для формування й розвитку в учнів предметних компетентностей розроблені матеріали посібника. Це 24 картки з математики, за допомогою яких учні вчаться використовувати власний життєвий досвід, усвідомлювати потребу в знаннях з математики.

Для перевірки предметної математичної компетентності створено навчальний посібник, у якому вміщено 8 тематичних робіт (на прикладі тематичного контролю, 4 клас).

 

Лінк на інформаційне повідомлення в соціальній мережі Facebook -https://www.facebook.com/groups/1693201717365327/permalink/2375109115841247/



Лекція від провідних фахівців у сфері освіти

Викладачі кафедри дошкільної освіти відвідали лекцію доктора педагогічних наук, наукового співробітника інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України Авшенюк Наталії Миколаївні. Тема лекції "Забезпечення якості педагогічної освіти: європейський вимір".

Під час дискусії розглядали загальні питання якості педагогічної освіти , принципи забезпечення якості в ЄПВО та питання забезпечення якості підготовки майбутніх вчителів.

Лінк на інформаційне повідомлення в соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/837673903261261/



Воркшоп від викладачів кафедри та професіоналів-практиків

До Всеукраїнського дня дошкілля кафедра дошкільної освіти організувала для студентів та викладачів різноманітні воркшопи, основна мета яких спрямовувалася на набуття практичних навичок у роботі з дітьми дошкільного віку.

- Воркшоп «Екокавомалювання» (організований викл. Н.С.Скакун). Учасники ознайомлювалися із методикою арт-терапії, зокрема малювання кавою, що допомагає самопізнанню, особистісному зростанню і регуляції емоцій.

- Воркшоп «Використання розвивальних ігор LEGO в освітньому процесі закладів дошкільної освіти» (організований вихователем й методистом Смілянського закладу дошкільної освіти Аліною Юріївною та Аллою Сергіївною). Учасники вивчали технологію використання LEGO в ЗДО та навчалися використовувати різноманітні ігрові завдання у роботі з дітьми, адже LEGO-технологія цікава тим, що об’єднує в собі елементи гри та експериментування.

- Воркшоп «Навчальна кінезіологія - проста гімнастика для мозку» (організований викл. А.В. Логіновою та вихователем-логопедом Мариною Олександрівною). Учасники ознайомилися із основними засадами науки кінезіології та вправлялися у практичних завданнях, що допомагають подолати стресові ситуації, поліпшити роботу мозку і всього тіла, сприяють гармонійному розвитку особистості та її творчої самореалізації.

- «Ігрові прийоми у методиці Монтессорі» (організований керівником центру розвитку дитини «Монтессорі family», педагогом М.В. Онищенко). Учасники ознайомилися із основними засадами роботи з дітьми за методикою Монтессорі, а також навчалися використовувати ігрові прийоми під час ознайомлення дітей з невідомими предметами.

Дякуємо всім учасникам за активну участь у воркшопах та щиро вітаємо Вас із професійним святом!

 

Лінк на інформаційне повідомлення в соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/903163113379006/



Майстер-класі «Інтерактивні технології в освіті» від професіонала-практика

Викладачі кафедри дошкільної освіти взяли участь в навчально-практичному майстер-класі «Інтерактивні технології в освіті», що відбувся на базі Першої міської гімназії м.Черкаси за підтримки ТМ «Intboard”.

Учасники заходу ознайомилися із технічними можливостями інтерактивного обладнання, інструментами базового програмного забезпечення та перевагами використання сторонніх інтерактивних сервісів при створенні завдань.

 

Лінк на інформаційне повідомлення в соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/907947946233856/



Мпівпрацюємо зі стейкхолдером

Ефективність взаємодії кафедри і стейкхолдерів значно зростає, коли партнери-роботодавці є зацікавленими учасниками освітніх і інноваційних процесів, що всіляко сприяє оволодінню студентами комплексом професійних компетенцій, які відповідають вимогам сучасного ринку праці. Вирішення цього завдання породжує нові форми партнерської взаємодії учасників навчального процесу зі стейкхолдерами, пошуку оптимальних шляхів щодо узгодження спірних питань, вироблення єдиної траєкторії щодо покращання фахової підготовки майбутніх педагогів в умовах сучасних освітніх змін. Плідною була сьогодні робота з учителем початкових класів Першої міської гімназії м. Черкаси, учителем вищої категорії, Світлана Демешева щодо змістового наповнення освітніх програм за спеціальністю Дошкільна освіта (ОП Дошкільна та початкова освіта), підсилення теоретичного блоку дисциплін практичним, методико-дидактичним ресурсом, збільшення годин на дисципліни психологічного та правового напряму, урахування тенденцій інклюзивної освіти та напрямів роботи з дітьми такого спектру.

Лінк на інформаційне повідомлення в соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/950624911966159/



ТРЕНІНГ ”STEM - ОСВІТА ДЛЯ МАЛЕЧІ: ГРАЄМО, РОЗВИВАЄМО, НАВЧАЄМО» ВІД ПРОФЕСІОНАЛІВ-ПРАКТИКІВ

”STEM - освіта для малечі: граємо, розвиваємо, навчаємо»

Для викладачів кафедри дошкільної освіти в навчально-тренінговому центрі STEM-освіти КНЗ «Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» пройшов тренінг «STEM- освіта для малечі: граємо - розвиваємо- навчаємо».

Чому STEM/STEAM/STREAM?

-  новий тренд в освіті, що ставить акцент на вивченні science, технологій, інженерії та математики

-  має інтегрований підход, що підкреслює зв’язок всіх дисциплін

- заохочує до досліджень та орієнтації на вирішення проблеми

- формує ключові компетенції за концепцією Нової української школи

- формує компетенції необхідні на ринку праці в усьому світі

Що розглянули?

- Сутнітсть понять STEM/STEAM/STREAM

- Кореляцію із потребами міжнародного ринку праці

- Особливості навчання дітей покоління Y та Z

- Перспективи використання LEGO в освітньому процесі

- Види конструкторів LEGO (Дупло та Дакта)

- Ознайомилися із елементами робототехніки

- Прийоми навчання конструювання

- Практикували використання LEGO та дослідів в освітньому процесі закладів дошкільної освіти та початковій школі

Колектив кафедри щиро дякує всім учасникам тренінгу. Особливу вдячність хочемо висловити нашим спікерам:

- Зорі Юлії - завідувач навчально-тренінгового центру STEM-освіти «Черкаський ОІПОПП ЧОР»

- Добровольській Людмилі - завідувач відділу початкового навчання КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР»

- Ванько Ксенії - методист відділу дошкільного навчання «Черкаський ОІПОПП ЧОР»

Дозвольте висловити вдячність за активну співпрацю, комфортне спілкування, допомогу в пізнанні нового, корисних порадах, а також дякуємо за практико-орієнтований підхід до співпраці.

Чекаємо наступної зустрічі!

Лінк на інформаційне повідомлення в соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1005791203116196/



Співпрацюємо з фахівцями в сфері освіти

Ознайомлюємось із Законом України «Про освіту», Законом України «Про вищу освіту» 

Пам’ятайте: Незнання законів не звільнює нас від відповідальності 

16 січня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» від 18.12.2019

Ознайомитись зі змістом можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/392-20

Викладачі кафедри дошкільної освіти разом із юристом з питань освіти розглянули основні положення щодо змін у вищій освіті та опрацювали нормативно-правову базу у сфері освіти.

Особливу увагу під час зустрічі було приділено питанням:

- зміни до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти;

- зміст поняття «науково-педагогічний працівник»;

-  статус науково-педагогічного працівника;

- порядок проведення конкурсного відбору при заміщенні вакантних посад науково-педагогічних працівників та укладання з ними трудових договорів (контрактів);

- права та обов’язки науково-педагогічних працівників;

-  порядок оформлення відряджень та відпусток;

- кодекс академічної доброчесності тощо.


«Дотримання законів – не обмеження, а запорука справжньої свободи»

Лінк на інформаційне повідомлення в соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1007390606289589/



Співпрацюємо з професіоналами-практиками

Одним із критеріїв оцінювання якості освітньої програми є залучення професіоналів-практиків до організації та реалізації освітнього процесу. Налагодження тісної співпраці зі стейкхолдерами, роботодавцями та професіоналами-практиками - приорітет кафедри дошкільної освіти.

Науково-педагогічний склад кафедри систематично підтримує зв’язок з професіоналами-практиками, роботодавцями та стейкхолдерами в сфері дошкільної та початкової освіти.

Відтак, 11 лютого до освітнього процесу долучилася стейкхолдер, вчитель початкових класів Першої міської гімназії м. Черкас Демешева С.С. , яка поділилася зі студентами власним практичним досвідом роботи з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку.

Демешева С.С. разом із викладачем кафедри Соловей Ю.О. провели практико-орієнтоване заняття на тему: «Народознавчий вернісаж: народні символи у кольоровій палітрі» з дисципліни «Методика проведення занять з народознавства у ЗДО» для студентів 2-го курсу спеціальності Дошкільна освіта.

Така форма співпраці стала логічним розвитком традиції залучення професіоналів-практиків до освітнього процесу вишу, що сприяє посиленню практичної спрямованості фахових й вибіркових дисциплін та формує компетенції, необхідні майбутнім фахівцям в галузі дошкільної освіти.

По завершенню заняття викладачі кафедри разом із педагогом-практиком обговорили на майбутнє перспективні шляхи співпраці.

Лінк на інформаційний пост в соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1016066165422033/



Співпрацюємо з професіоналами-практиками

На інтегрованому STEM-заняті з дисципліни «Анатомія, фізіологія дітей з основами генетики та валеології» студенти разом із викладачем кафедри дошкільної освіти Гребенюк Н.О. в цікавій формі з’ясували важливість скелету людини для його організму та визначили, що спільного між будовою кістки/суглобів та Ейфелевою вежею інтегруючи таким чином: медицину, біологію, фізику та інженеринг.

До організації та проведення практичної складової заняття долучилися професіонали-практики з Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської області:

- Зоря Ю. М. - завідувач навчально-тренінгового центру STEM-освіти «Черкаський ОІПОПП ЧОР»

- Качкар Є. В. - методист центру STEM-освіти

- Курас В.К. - методист центру STEM-освіти

“Від гри до навчання», - з такими словами розпочалася практична складова заняття, яка включала навчання студентів елементів машинобудування, робототехніки та інженерингу.

На занятті студенти дізналися:

- взаємозв’язок компетентнісного підходу навчання дітей зі STREAM-освітою

-особливості навчання дітей нового покоління - дітей покоління Альфа

-сутність, зміст та історію виникнення понять «робот», «LEGO”, «STEM-STEAM-STREAM»

- види роботів та основні закони робототехніки

-види роботів: маніпуляційні (стаціонарні та рухомі) та мобільні роботи (роботи на колесах, крокуючи, гусеничні, повзаючі, плаваючі, літаючі)

принципи робототехніки: робот не може заподіяти шкоду людині, або своєю бездіяльністю дозволити, щоб людині було заподіяно шкоду; робот повинен підкорятися наказам людини, за винятком тих, які суперечать першому закону; робот повинен захищати самого себе, якщо тільки його дії не суперечать першому і другому законам.

- розглянули принципи роботи платформи, де є можливість розглянути 3-D зображення зі смартфонів та комп’ютерного забезпечення.

Студенти працювали в командах над розробкою smart-проектів, де кожна команда отримавши завдання за допомогою QR-коду, працювала над розробкою моделі функціонального робота, відповідно до різних потреб людини (освіти, медицини тощо). Особливо студентам сподобалося завдання з констуювання та управління роботами.

Майбутнє за технологіями, а майбутнє технологій - за педагогами нового формату, які не сприймають формального підходу і можуть своїми знаннями «підірвати мозок» дітям та розширити їх кругозір до нескінченності.

Майбутнє залежить від Великих STEM-педагогів.

Узагальнюючи заняття було визначено основні критерії сучасного педагога:

-Компетентний

- Професійний

- Вмотивований

- Інноваційно налаштований

- Готовий до змін та навчання упродовж всього життя

Лінк на інформаційний пост в соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1022080811487235/



Співпрацюємо з професіоналами-практиками

Кафедра дошкільної освіти активно залучає стейхолдерів до організації та реалізації освітнього процесу на спеціальності 012 Дошкільна освіта.

27 лютого відбулася зустріч в.о. завідувача кафедри дошкільної освіти І.О. Ніколаєску та викладацького складу кафедри зі стейкхолдером освітніх програм, вихователем-методистом ДНЗ 83 ( ясла - садок) комбінованого типу № 83 "Лісова казка" Черкаської міської ради Аллою Колодою.

Під час чергової зустрічі обговорили:

- змістове наповнення методичних рекомендацій кафедри дошкільної освіти до написання курсових та кваліфікаційних робіт.

Зокрема, під час зустрічі було розглянуто та обговорено проект положення про курсові й кваліфікаційні роботи у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького , визначено особливості змістового наповнення наукових робіт здобувачів вищої освіти. Стейкхолдером вносилася пропозиція щодо необхідності розширення практичної складової наповнення курсових та кваліфікаційних робіт, апробація сучасних методик та інноваційних форм роботи з дітьми дошкільного віку. Відповідно, викладацьким складом кафедри було прийнято рішення щодо внесення до методичних рекомендацій пропозицію стейкхолдера, зокрема, зміст наукових робіт має бути практико орієнтованим та розкривати практичний аспект досліджуваної тематики.

-  сучасні тенденції й інновації в сфері дошкільної освіти та особливості їх запровадження в освітній процес ЗВО у підготовці майбутніх фахівців дошкільної освіти до професійної діяльності. Зокрема, актуальним питанням постала робота та навчання дітей з аутичним спектром, активне запровадження в освітній процес садочків Лего конструювання та елементів STREAM.

- перспективні шляхи співпраці кафедри дошкільної освіти з педагогічними працівниками ДНЗ 83 ( ясла - садок) комбінованого типу № 83 "Лісова казка" Черкаської міської ради.

Зустріч викладачів кафедри дошкільної освіти зі стейкхолдерами - це завжди нові ідеі, нові можливості та крок до змін!

Лінк на інформаційний пост в соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/groups/401058853589437/permalink/1029487827413200/