רמת הטורבינות
תאריך : 13-5-2022
חושנייה - שביל הגולן - מעיין ליד עינות פחם - עינות פחם - חרבת פרג' - תל מעל פרג' - ציר הנפט - ליד עין דנניר - עין אל מנצורה - עין אל חריר - אום אל קנטיר - עין פרס - מאגר דליות - כביש 808 - צומת דליות - מזרעת קוניטרה - מאגר סמך - על סכר מאגר סמך - מעל נחל סמך - נחל כנף - דיר עזיז - עין עזיז - בית הכנסת של דיר עזיז - כנף - חרבת כנף - נחל כנף - כפר נופש רמות - כביש עלייה לרמות - תחנת דלק בצומת רמות
נקודת התחלה : חניית עפר ברידה לתל חושנייה מכביש 87
משתתפים : קבוצת רוכבים בהדרכתי
מרחק : 42 ק"מ
טיפוס מצטבר : 173 מ'
ירידה מצטברת : 1104 מ'
זמן : 4:36 שעות
(קטע המפה לקוח ממפת שביל נט המותקנות על תוכנת CompeGPS)
תמונות Facebook (יניב דובובסקי)
סרטון Facebook (יניב דובובסקי)
כמות הטורבינות החדשות ההולכות ונבנות מערבית לת פארס והנראות מקטעים רבים במסלול נתנו את שם המסלול
המסלול ברובו דומה למסלולים קודמים עם תוספות ושינויים מעטיםיצאנו מהחנייה ליד תל חושנייה בנקודה 1
רכבנו בדרך ה 4X4 לדרום מזרח עד נקודה 2
פה פנינו בפנייה ששביל ישראל פונה ועולה על סוללה של תעלת נ"ט
אנחנו פנינו לדרך 4X4 קצת מימין לשביל ישראל
רכבנו בדרכי ה 4X4 עד חיבור לדרך טובה הבאה מקשת בנקודה 3מכאן בדרך לכיוון עינות פחם
ליד נקודה 4 פנינו ימינה לסינגל קצר שהביא אותנו לבריכה בנביעה יפה בעינות פחם
אחרי הטבילה חזרנו לדרך ורכבנו בנקודות 5 במים בעומק של 5-30 ס"מ בעינות פחם
המשכנו בדרך
בנקודה 6 המשכנו בדאבל שהופך סינגל בתוואי שביל הגולן
באיזור הכפר פרג' יש פה ושם כמה מטרים לא רכיבים
בנקודה 7 היה בעבר שביל לבית המנורות שעכשיו התמלא בצמחייה
כנראה אינטרס שלא יגיעו אליו מחשש התמוטטות או כיסוי תחת
בנקודה 8 יש מבנה יפה עם דוגמא לבנייה עתיקה בגולן עם קורות של גגות ושרידים עתיקים יותר מהתקופה הביזנטית
יש מדרגות מונוליטיות מרשימותבנקודה 9 חברנו לדרך 4X4 עד נקודה 10
פה פנינו לדרך טובה המטפסת למוצב בראש התל משם תצפית יפה על הכפר פרג' ובכלל בנקודה 11
ירדנו מהתל והמשכנו מנקודה 10 לצומת בנקודה 12
המשכנו בדרך הסלולה המשובשת עד ציר הנפט בנקודה 13
נסיעה קצרה בציר הנפט עד נקודה 14
מכאן בדרכים טובות עד נקודה 15
פה פהייה שמאלה לדרך סלולה עד נקודה 16פנינו ימינה לדרך 4X4 ודהרנו בה עד הפנייה לרוג'ום אל הירי בנקודה 17
פה בדרך לא רכיבה בכמה מטרים מתוכה עד לאתר המרשים ברוג'ום אל הירי בנקודה 18
פה עלינו רגלית למרכז הגלגל ונכנסנו למערת הקבורה במרכזוחזרנו לאופניים וחזרנו לצומת הדרכים בנקודה 17
המשכנו בדהר עד הצומת בנקודה 19
פנייה ימינה בדרך ומיד שמאלה בנקודה 20
בנקודה 21 פנינו לעין פרס שנמצא בנקודה 22
פה טבלנו בבריכת המעייןחזרנו לנקודה 21 והמשכנו בדרכי ה 4X4 מצפון ל מאגר דליות עד כביש 808 בנקודה 23
פנינו שמאלה וכבנו בשולנ הכביש עד צומת דליות בנקודה 24
פה ימינה לכביש 869 ומיד בנקודה 25 פנינו שמאלה לדרך ה 4X4 המובילה למאגר סמך
בנקודה 26 רכיבה יפה על סכר המאגר המלא
בנקודה 27 ירדנו בדאבל אל מרגלות הסכר והלאה בדרכי 4X4 מעל נחל סמך
רכבנו בהמשך בין מטעים מנקודה 28
עברנו שםבשער פתוח
אם השער של המטע סגור אפשר להמשיך בדרך המקיפה אותו מדרום
בנקודה 29 אין שער אלא רק מעבר בדרך שמצידיה גדרות
ירדנו בדרך 4X4 טכנית במידה לנחל כנף ואחרי חציית הערוץ עם הדרך טיפוס עד נקודה 30 למרגלות חרבת כנף
ירדנו שמאלה בדרך עד המעיין של דיר עזיז בנקודה 31אחרי טבילה עלינו חזרה לנקודה 30
עלינו רגלית לשרידי בית הכנסת בחרבת דיר עזיז בנקודה 32
המשכנו בדרך מנקודה 30 עד הכניסה האחרותי למושב כנף בנקודה 33המשכנו דרך המושב ויצאנו לכביש הגישה אליו והלאה עד נקודה 34
פה פנינו שמאלה לדרך 4X4 שעוברת מצפון לחרבת כנף בה יש מבנה העומד על שריד של בית כנסת
ירדנו בירידה תלולה ודרדרתית עד נקודה 35המשכנו בירידה בדרך סלולה ובהמשך בדרכי 4X4 טובות
בהמשך הדרך מטפסת מדרום לנחל כנף עד ליד כפר הנופש רמות בנקודה 36
מכאן ירידה תלולה בדרך עד חיבור לכביש העולה לרמות בנקודה 37
פנינו בכביש ימינה ומיד הגענו לנקודת הסיום בתחנת הדלק בנקודה 38