Викладачів предметів природничо-математичної підготовки

Майбутнє наших дітей, майбутнє народу – в руках учителя.

В його золотому серці”.

О.Фадєєв

«Якщо вчитель поєднує в собі любов до справи і до учня,

він - досконалий учитель».

Л. Толстой

Однією з найважливіших проблем сучасної освіти, на наш погляд, являється помітне зниження зацікавленості учнів до навчання. Оновлення змісту освіти у 21 столітті вимагає розв’язання складної проблеми, як перетворити гігантський масив знань в індивідуальне надбання та знаряддя кожної особистості. Адже світ "інформаційного вибуху", який формує нові взаємовідносини між дитиною і знаннями, стає все складнішим, тому молодь потребує вміння розв’язувати складні проблеми, критично ставитися до обставин, порівнювати альтернативні точки зору та приймати зважені рішення.

Отже, головним завданням освіти є підготовка молоді до сучасного життя, тобто формування в неї необхідних компетентностей, а одним із засобів їх формування є інтеграція навчальних дисциплін. Інтеграція може вирішити основні суперечності освіти – протиріччя між безмежністю знань і обмеженими людськими ресурсами.

За багаторічну працю в системі профтехосвіти ми зрозуміли, що нікому не можна дати освіту на засадах якоїсь окремої науки незалежно від інших наук, що інтеграція, тобто органічне поєднання відомостей інших навчальних предметів навколо однієї теми, є однією з найперспективніших інновацій, яка закладає нові умови діяльності викладачів та учнів, що має великий вплив на ефективність сприйняття учнями навчального матеріалу.

Мета методичної роботи – зростання рівня педагогічної майстерності, активізація творчого потенціалу кожного викладача та майстра виробничого навчання методичної комісії. Найголовніше та найістотніше у методичній роботі є надання реальної, діючої допомоги педагогам у розвитку їх майстерності як поєднання професійних знань, навичок і вмінь, необхідних для сучасного педагога властивостей і якостей. Основою докорінного покращення навчально-виробничого, виховного процесу в професійно-технічних навчальних закладах є добре налагоджена методична робота, особливо роль в організації і проведенні якої належить методичним комісіям.

Методичні комісії – це основний методичний підрозділ, діяльність якого безпосередньо впливає на підвищення якості навчання і виховання учнів, ефективність застосування сучасних форм і методів навчання, професійний ріст і методичну майстерність викладачів та майстрів виробничого навчання впровадження досягнення педагогічної науки і передового досвіду в навчально-виробничий, виховний процес. Головну роль в організації та впровадженні методичної роботи відіграють методичні комісії.

ЗАВДАННЯ МЕТОДИЧНОЇ КОМІСІЇ

1. Удосконалення науково-теоретичної, психолого-педагогічної, загально-дидактичної, методичної і фахової підготовки членів методичної комісії з метою надання якісної повної загальної середньої освіти та професійної підготовки відповідно до вимог державних стандартів.

2. Здійснення інформаційно-нормативного, методичного, психологічного забезпечення педагогічних працівників.

3. Вивчення, впровадження кращого педагогічного досвіду. Узагальнення та обмін досвідом успішної педагогічної діяльності.

4. Створення умов для постійного підвищення освітнього та кваліфікаційного рівнів педагогів, оновлення їх професійних і загальноосвітніх знань, збагачення духовного та інтелектуального потенціалу педагогічних кадрів. Здійснення керівництва творчою діяльністю педагогів.

5. Забезпечення засвоєння і впровадження інноваційних педагогічних і виробничих технологій в навчальний процес.

ОСНОВНІ НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ МЕТОДИЧНОЇ КОМІСІЇ

1. Розробка, розгляд, аналіз робочої навчально-програмної документації, внесення коректив та змін у навчальні програми з урахуванням регіонального компонента.

2. Вивчення і використання в навчальному процесі нових педагогічних і виробничих технологій, кращого досвіду навчання та виховання, аналіз результатів цієї роботи.

3. Проведення роботи з комплексного методичного забезпечення навчально-виробничого процесу засобами навчання, розробка методичних рекомендацій з ефективного використання дидактичних матеріалів, створення необхідних засобів навчання тощо.

4. Аналіз стану і результатів навчально-виробничого та навчально-виховного процесів, якості знань, умінь і навичок учнів, рівня їх вихованості і професійної культури.

5. Оновлення змісту навчання і виховання, забезпечення взаємозв’язку загальноосвітніх дисциплін, теоретичного і виробничого навчання учнів.

6. Аналіз результатів перевірок професійно-технічного навчального закладу, внутрішнього контролю, розробка пропозицій та рекомендацій із поліпшення викладання окремих навчальних дисциплін, підвищення якості викладання предметів, форм і методів проведення уроку, забезпечення кожного робочого місця учнів елементами КМЗ.

7. Організація наставництва, надання допомоги молодим педагогічним працівникам у підготовці та проведенні уроків, позаурочних заходів, організація взаємовідвідування занять, відкритих уроків та їх обговорення.

8. Організація та проведення конкурсів фахової майстерності, олімпіад із предметів і професій, семінарів-практикумів, виховних заходів тощо.

9. Керівництво науково-дослідницькою роботою учнів, впровадження проектних технологій, інших новітніх технологій у навчально-виробничий процес ПТНЗ, які сприяють його оновленню.

10. Підтримка інженерно-педагогічних працівників у напрямку роботи щодо створення навчальних і електронних посібників, збірників, рекомендацій професійного спрямування.

11. Активна пропаганда, впровадження сучасних педагогічних, виробничих, інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виробничий процес, сприяння інноваційній діяльності.

12. Подання пропозицій керівникам щодо поліпшення навчально-методичної роботи в ПТНЗ, організації змісту атестації викладачів та майстрів виробничого навчання, їх роботи у міжатестаційний період.

13. Встановлення і розвиток творчих зв’язків і контактів з аналогічними підрозділами інших ПТНЗ, вищими навчальними закладами і науково-дослідницьких інститутів в інтересах вдосконалення своєї роботи.


План роботи методичної комісії на 2020-2021 н.р.

Звіт по роботі методичної комісії за 2018-2019н.р.

Звіт по роботі методичної комісії за 2019-2020 н.р.

Звіт по роботі методичної комісії за І семестр 2020-2021 н.р.


звіт по МК 2020-2021перший семестр природничо-математичні.ppt
мк склад.doc

КОРИСНІ РЕСУРСИ

http://fizika.net.ua/ – методичні матеріали для уроків фізики

http://eek.diary.ru/p150246728.htm – українські підручники з математики

http://pidruchniki.net/ – освітній портал, на якому можна знайти підручники з загальноосвітньої підготовки, посібники, тести для підготовки до ЗНО та інші корисні матеріали.