Mooduli kavandamine

Kavandamine mõttekaardi abil


Selle mooduli kavandasin omaalgatuslikult põhjusega, kuna leian, et klienditeeninduses on taoline moodul täna hädavajalik. Lisaks on Eestis valitsev teeninduskultuur saanud selle arendamise osas väärtuslikku tagasisidet ülemere Soome klientidelt. See on rohkem kui piisav argument, mis peaks kiirelt panema õppekavaarendajaid tegutsema kutsekoolide teenindusalaste pädevuste süsteemseks sissekirjutamiseks riiklikesse ja koolide õppekavadesse ning mooduli rakenduskavadesse. Sest tõepoolest, paljudes teenindusvaldkonna õppekavades see lausa puudub või on ebamõistlikult pealiskaudne! Järgnevalt minu moodul:

Mooduli nimetus:

KAASAEGSED SUHTLUSTEHNIKAD KLIENDITEENINDAJA TÖÖS

Maht: 2 EKAP

Õppemooduli lõppedes on õppija omandanud järgnevad õpiväljundid:

-õppija mõistab ja kirjeldab erinevaid kaasaegseid suhtlustehnikaid klienditeenindaja töös;

-õppija demonstreerib erinevaid suhtlustehnikaid, järgides klienditeenindaja eetikakoodeksit ja häid tavasid ning kasutades suhtlemisel eesti keelt;

-õppija on omandanud valmiduse märgata ja lahendada probleemseid situatsioone klientidega suhtlemisel;

-õppija teeb aktiivselt koostööd meeskonnaliikmetega.

Alloleval mõistekaartil ( vt Joonis) on visualiseeritud ja kavandatud struktuur moodulile "Kaasaegsed suhtlustehnikad klienditeenindaja töös", mis on aluseks hilisema e-õpiobjekti loomisel Moodle keskkonnas. Õpilastega ühenduse pidamiseks (koostöö tegemiseks) võib kasutada näiteks Trello.comi, Padlet.comi või imekiiret Messengeri grupi võimalusi vms. Hea kui koostöises õppimises saaks kasutada keskkonda, mis töötab ladusalt ka nutitelefonis, et saaks olenemata ajast ja kohast õppida (kaasav haridus).


Joonis. Kavand moodulile Kaasaegsed suhtlustehnikad klienditeenindaja töös. Loodud drive.mindmap.comis.

E-kursuse kavand Preziga

Antud ülesande eesmärk oli koostada e-kursuse kavand Prezi esitlusena, et hakata järgnevalt selle põhjal realiseerima reaalse e-kursuse loomist Moodle keskkonnas. E-kavandi tingimusteks oli seatud, et see sisaldaks:

- kindlat struktuuri

- kursuse eesmärki

- õpiväljundeid

- õppematerjali loetelu

- hindamise põhimõtteid

- teadmiste kontrolli võimalusi

- suhtluse võimalusi õppuritega

Iseenesest Prezi esitluse loomine on põnev ja mänguline, naudin seda täiega, sest võimalusi on tohutuid. Ilmselget sobib rakendus tegijale, kellel loovus üle ääre ajab. Vaatamata kõigele tekitab ikkagi segadust ruumilise pildi loomine ning tundub, et see läheb jonnakalt ja järjepidevalt paigast ära. Küsimus on, kuidas selle "pidama saab"? See on ka üks põhjus, miks esitluse tiitellehe kujundus sai selline plahvatuslik loodud.

Järgnevalt võimalus tutvuda minu tööga, mis loodud täiesti tühjast ehk Prezi Classicu blanc põhjale ja avalik-public kõigile.

Päise foto autori pildikogust.