сенсорно- пізнавальний розвиток

Тема тижня : Погода і одяг весною

Тема тижня : Моє місто. Подорож містом. БЖД


Подивіться та розважтесь

Закріпіть кольори

Повторіть разом з малюком

Тема тижня : Праця дорослих. Професії: шофер, водій, кондуктор.

Тема тижня : я живу серед краси.

Конспект заняття з сенсорно-пізнавального розвитку “Кішка Мурка в гостях у малят” (для дітей 3-го року життя)

Програмовий зміст:

  • Закріпити в дітей знання про основні кольори.

  • Учити добирати предмети за кольором, розуміти, що різні об’єкти можуть бути однакового кольору.

  • Розвивати відчуття кольору, увагу, мислення, пам’ять, сенсорні уявлення, орієнтацію у просторі.

  • Формувати у дітей пізнавальний інтерес до природного довкілля.

  • Спонукати дітей робити елементарні висновки.

  • Виховувати бажання допомагати та піклуватися про інших.

Попередня робота:

  • Розглядання картини «Кішка з кошенятами».

  • Дидактичні ігри на розвиток сприйняття кольору, форми, величини.

  • Пальчикові ігри.

  • Рухливі ігри.

Матеріал:

  • Кішка Мурка.

  • Іграшки кошенята.

  • Аудіоапаратура.

  • Пальчикова гра «Дощик накрапає».

  • Атрибути до рухливої гри «Сонечко і дощик».

  • Дидактична гра «Промінчики для сонечка».

  • Дидактична гра «Посади метелика на квіточку»

  • Дидактична гра «Чарівні грибочки»






Хід заняття

Вихователь: Малята, чи полюбляєте ви відгадувати загадки! Тож відгадайте таку загадку.

Хто з хвостиком та з вушками?

В кого лапки з подушками?

Як ступа ніхто не чує,

Тихо крадучись полює

І маленькі сірі мишки

Утікають геть від…( кішки)

Про кого це загадка?

Відповіді дітей.

Вихователь: Ви малята молодці. А давайте покличемо до нас у гості кицю Мурку.

Діти кличуть кицю Мурку.

Пісня «Сіра киця милася»

Мурка: Добрий день малята, любі хлопчики й дівчата.

Ви мене звали?

Вихователь: Так Мурка ми тебе звали, хотіли з тобою погратися.

Мурка: Ні не можу я гратися. Мої кошенята пішли гратися і досі не повернулись додому, мабуть десь заблукали.

Може ви мені допоможете їх знайти

Вихователь: Діти допоможемо Мурці знайти її кошенят.

Відповіді дітей.

Вихователь, кішка Мурка, діти йдуть шукати кошенят.

Вихователь: Малята давайте покличемо сонечко і запитаємо у нього чи не бачило воно маленьких кошенят.

Діти кличуть сонечко.

Вихователь: Погляньте он і сонечко із-за хмаринки виглянуло, але воно чомусь дуже сумне, давайте уважно поглянемо, чого не вистачає у сонечка (промінців).

Відповіді дітей.

Вихователь: Давайте допоможемо сонечку знайти його промінчики. Якого кольору сонечко ? ( Жовтого ).

То ж і промінці у нього якого кольору? ( Жовті ).

Відповіді дітей.

Дидактична гра «Промінчики для сонечка»

Діти вибирають промінці жовтого кольору і викладають їх біля

макету сонечка.

Вихователь: Ось сонечко уже усміхається.

Сонечко ти не бачило кошенят?

Мурка: Сонечко каже, що кошенята побігли он на ту галявину.

Вихователь: Дякуємо тобі сонечко.

Діти з вихователем, Муркою йдуть далі.

Вихователь: Що за диво в лузі, діти?

Пурхають барвисті квіти!

Спритно крильцями махають

І пустують, і літають

Здогадались діточки,

Що вони за квіточки? ( Метелики ).

Малята відгадують загадку.

Вихователь: Молодці діти, а давайте запитаємо у метеликів, чи вони не бачили маленьких кошенят.

Мурка: Метелики кажуть, що бачили, але вони хочуть щоб ми з ними погрались.

Вихователь: Пограємось з метеликами?

Відповіді дітей.

Дидактична гра «Посади метелика на квіточку»

Вихователь: До побачення метелики з вами було дуже весело, але нам потрібно йти далі шукати кошенят.

Мурка: Метелики сказали, що кошенята пішли в лісок.

Фізкультхвилинка

Із галявини ми вийшли,

Піднімаємо ноги вище –

Через кущики йдемо

І пеньочків не минемо

Ми так дуже находились!

Ніжки наші заморились

Треба трішки нам спочити

Бо стомились дуже діти.

Діти виконують рухи відповідно тексту.

Вихователь: Малята погляньте, а що це:

Стоїть при дорозі

На одній нозі

І шапочку має

Та нікого не вітає ( Грибок )

Відповіді дітей

Вихователь: Ой скільки тут грибочків, вони мабуть також хочуть з нами погратися.

Дидактична гра «Чарівні грибочки»

Потрібно до кожного грибочка підібрати вірно форму і колір.

Вихователь: Грибочки ми з вами погрались, а ви нам не допоможете знайти маленьких кошенят.

Мурка: Грибочки кажуть, що кошенята побігли за хмаринкою.

Вихователь: Дякуємо вам грибочки.

Малята, а он і хмаринка.

Крап-крап-крап хмаринка плаче

Ой сумна вона одначе!

Що трапилось хмаринка, чому ти така сумна?

Пальчикова гра «Дощик накрапає»

Мурка: Хмаринка каже, що їй дуже сумно, ніхто з нею не грається.

Вихователь: Пограємо з хмаринкою.

Відповіді дітей.

Рухлива гра «Сонечко і дощик»

Вихователь: Хмаринка ми з тобою погрались, а ти не бачила куди побігли кошенята.

Мурка: Хмаринка каже, що вони побігли он по тій стежечці.

Всі йдуть по стежці і знаходять кошенят які граються з

маленькою мишкою.

Вихователь: Малята, а якого кольору наші кошенята?

Відповіді дітей.

Мурка: Це ж мої маленькі кошенята.

Дякую вам малята, що допомогли мені знайти моїх кошенят.

Вони у мене дуже люблять танцювати, а ви любите танцювати?

Відповіді дітей.

Вихователь: Діти, а тепер давайте візьмемо кошенят та разом потанцюємо.

Діти танцюють з кошенятами на руках під веселу музику