Дитина

в природному довкіллі

Тема тижня:"Земля-годувальниця"

Шановні батьки! Допожіть дітям познайомитись з темою .

Тема тижня:"Готуємося до Великодня"

Ознайомтеся з птахами та їх назвами

ТЕМА ТИЖНЯ:"ПОВІТРЯ НАВКОЛО НАС"


ПЕРЕВІРТЕ ДОСЛІДИ

Експеримент «Об’єм теплого повітря»

Весь наш простір заповнений повітрям. Чи думала ваша дитина коли-небудь про те, що в будь-який момент зможе відчути його присутність? Ви можете неймовірно захопити вашого юного дослідника, якщо розповісте йому про ті «чудеса», які здатне творити повітря. Наприклад, воно може стискуватись і розширюватись. Його поведінка змінюється залежно від температури. Чи можливо це? Проведіть цей веселий науковий експеримент для дітей, і ви дізнаєтеся, що станеться з повітряною кулькою, якщо нагріти повітря всередині неї.

Випереджаючи експеримент, поцікавтесь у дитини, що таке повітря. Попросіть її описати повітря простими словами. Чи відчуваємо ми його? Чи можемо побачити повітря? Яким воно буває? Чи всюди воно може проникнути? Поміркуйте з дитиною про повітря, і її відповіді вас приємно здивують.

Що вам знадобиться для експерименту:

Порожня склянка або пластикова пляшка.

Повітряна кулька.

Каструля гарячої води (але не окропу).

Що вам треба буде робити:

1. Візьміть порожню скляну або пластикову пляшку. Ви можете в цей момент спитати в дитини, чи вона порожня насправді і чи є в ній повітря? Потім візьміть повітряну кульку і щільно натягніть її на край шийки пляшки. Поясніть дитині, що для чистоти експерименту все повинно бути герметичним, щоб об'єм повітря у пляшці залишився незмінним.

2. Почекайте трохи, щоби поспостерігати, чи відбудеться щось саме по собі, якщо ви не будете якимось чином впливати на пляшку. Коли дитина переконається, що нічого не відбувається, приступайте до наступного кроку.

3. Поставте пляшку разом з натягнутою на неї кулькою в каструлю з гарячою водою. Нехай дитина уважно стежить за тим, що відбуватиметься з кулькою.

4. За кілька хвилин попросіть дитину описати результат експерименту. Що сталося з кулькою? Спитайте вашу здивовану дитину, чому, на її погляд, кулька почала надуватися. Звідки в ній з'явилось повітря?

5. Ви можете продовжити експеримент, поставивши пляшку з кулькою в холодильник, після чого дитина зможе наочно поспостерігати зворотний процес і переконатись в отриманих знаннях.

Що відбувається?

Коли повітря всередині пляшки нагрівається, воно починає розширюватись. Оскільки з підвищенням температури збільшується кінетична енергія молекул повітря, вони починають рухатися швидше й віддаляються одна від одної. Відстань між молекулами збільшується, і це змушує повітряну кульку розтягуватися. При цьому кількість повітря всередині кульки та пляшки залишається тією ж, що й була, воно просто розширюється при нагріванні й займає більший об’єм.

Отже, тепле повітря займає більший простір, ніж та ж кількість холодного повітря. Тепле повітря важить менше, ніж холодне, що займає той же простір, оскільки в ньому менше молекул. Цей принцип можна спостерігати в дії, якщо полетіти на повітряній кулі.

Тема тижня:"Я живу серед краси"


Тема тижня:"У пташиному (комашиному) царстві"

Шановні батьки! Допоможіть дітям ознайомитися з темою


12.04 - 16.04.2021

Тема тижня: "Я відкриваю дивосвіт "

Передивіться відео