Новини 2021-2022 н.р.

Оголошення!

З 28 вересня по 10 жовтня у Чернеччинському ліцею буде проходити обласний (заочний) конкурс фото- та відеоробіт

«СІМЕЙНЕ ЗАХОПЛЕННЯ»

Завдання Конкурсу:

формування сімейних цінностей у процесі виховання творчої особистості;

подальший розвиток навичок та здібностей дітей у фото та відеомистецтві;

популяризація науково-технічного напряму позашкільної освіти;

пропаганда цікавих форм сімейного відпочинку.

Умови проведення Конкурсу:

Конкурс проводиться у номінаціях: репортажне фото (3-5 знімків); відеоролик.

Фото подаються у електронному і паперовому (А-4) варіантах;

Для участі у Конкурсі учасники заповнюють заявку на кожну конкурсну роботу.

Вимоги до робіт:

фотографія повинна бути у форматі JPEG або JPG, не менше ніж 1024 пікселів по ширині або по висоті; назва файлу з фотографією повинна складатися з прізвища, ім’я автора та назви роботи.

Відеоролик подається у форматі AVI або MPEG-4 з роздільною здатністю не менше 720 х 480. Тривалість відеоролика не повинна перевищувати 3 хвилини. На початку ролика слід указати його назву і дані про автора: ім’я, прізвище, повну назву закладу позашкільної освіти. Назва файлу з відеороликом повинна складатися з прізвища, ім’я автора та назви роботи.

Конкурсна відеоробота повинна складатися зі змонтованих відеофайлів, а не зі слайдшоу.

Мова відеоролика – державна.

Не допускається використання фотографій і відеороликів, запозичених із мережі Інтернет.

Подаючи фото- та відеороботи для участі у Конкурсі, учасники автоматично надають згоду на обробку, збір і розповсюдження відповідної інформації у тому числі персональних даних, погоджуються на використання та поширення конкурсних робіт (розміщення в мережі Інтернет, включення у творчі проєкти організатора, використання в освітній роботі тощо).


З 16  по 21 вересня 2022 р. в Чернеччинському ліцеї проходить Відбірковий конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» (заочний),(далі − Конкурс) проводиться щорічно з метою залучення учнів до світу  творчості, задоволення їх потреб у творчій самореалізації та підтримці обдарованої молоді, здатної генерувати нові ідеї.





В Чернеччинському ліцеї  з 14 вересня по 15 жовтня буде прохидити Всеукраїнський конкурс  "До Дня козацтва"

МЕТА І ЗАВДАННЯ КОНКУРСУ:

·  Виявлення і розкриття талантів, підтримка їх творчої діяльності;

·  Формування високої індивідуальної мистецької культури,

популяризація серед дітей та молоді змістовного культурного

дозвілля;

·  Виховання любові до української  культури та мистецтва;

·  Поглиблення знань про традиції нашого народу;

·  Залучення українців до збереження національних традицій;

·  Популяризація творчості людей різного віку.

Документ Microsoft Office Word.docx
РОЗКЛАД 2021-2022 ІІ семестр.docx
55f20255-ac8d-4d0f-8230-a3c47943ff6f.pdf

Сипле сніг мов стеле килим,

Щоб за груднем із дібров

Тим рипучим снігом білим

Рік Новий до нас прийшов.

Нарешті настала зима, випав сніг. І наші дошкільнята з радістю ходять на зимові прогулянки.


Шановні українці!

14 грудня – день, коли Українська держава вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС 4-го енергоблоку.

Силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, у 1986 році було побудовано об’єкт «Укриття». Це перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю.

Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.


Протокол №1 Чернеччинський НВК.pdf

Протокол про засідання конкурсної комісії з приводу заміщення вакантної посади на посаду директора

1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

У цей день акцентується увага на тому, яку серйозну загрозу для життя людей в усьому світі становить ця глобальна проблема. І школа займає тут далеко не останнє місце, адже саме у школі формується, розвивається і набирається знань майбутнє.

Саме сьогодні у Чернеччинському НВК було проведено ряд заходів, щодо боротьби зі СНІДом:

- з учнями 7 класу було проведено тренінгове заняття "Ми проти - СНІДу. Ми за життя" в рамках якого пройла гра "Правда чи фейк про СНІД".

- з учнями 8 класу проведена година спілкування  """Червона стрічка" - міжнародний символ боротьби зі СНІДом"".

- заняття зі старшокласниками (учні 9 класу) "Привід до серйозних роздумів", та перегляд фільм для підлітків  про ВІЛ/СНІД "Життя наповну силу".

Сподіваємось, що проведення подібних заходів допоможе учням захистити самих себе, адже найкращий захист – це поінформованість.


Весело та позитивно учні 3 класу попрощались з осінню, провівши  виховний захід " Прощавай,Осінь!" На занятті прозвучало багато  віршів та пісень про красуню-осінь. Діти розповідали про дарунки осені та осінню роботу. Учні із задоволенням розмалювали велику осінню розмальовку на згадку про чудову пру року. 

ВІДНОВЛЮЄТЬСЯ ЗВИЧАЙНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС ДЛЯ УЧНІВ 5-11 КЛАСІВ

30 листопада 2021 року відбулося позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Заслухавши інформацію представників Держпродспоживслужби, медичних працівників, представників освіти, а також враховуючи рекомендації Сумської обласної комісії ТЕБ та НС, прийнято рішення відновити з 30 листопада 2021 року звичайний (очний) освітній процес для учнів 5–11 класів.

Відповідальними установами та організаціями щоденно буде проводитися моніторинг стану захворюваності як в навчальних закладах так і на території громад, щодо необхідності  оперативного прийняття тих чи інших рішень, що стосується діяльності закладів соціальної сфери.


У Чернеччинському  НВК з 15.11 по19.11 проходить  Тиждень толерантності «Щоб світ добрішим став".

Це слово сьогодні одне з найпопулярніших, найуживаніших у світі. У нашому суспільстві все частіше з’являється воно у лексиці державних, громадських, культурних діячів, журналістів – усіх тих, хто причетний до процесу демократичних перетворень. Воно як пароль, який свідчить про належність його носія до кола людей з сучасними поглядами на життя та між особистісні стосунки.

Що ж означає слово „толерантність”? У перекладі  українською – це терпимість (від латинського tolerantia - терпіння). Як зазначається в Декларації принципів толерантності, „Терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру і веде від культури війни до культури миру”. Це поняття визначається як повага, сприйняття та розуміння самовираження та самовиявлення людської особистості, активна позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини; відмова від догматизму та абсолютизму, утвердження норм, закріплених у міжнародних документах з прав людини; визнання того, що кожен може дотримуватися своїх переконань і визнає це право за іншими, що люди, які відрізняються зовнішнім виглядом, становищем, мовою, станом здоров’я мають право жити в мирі та зберігати свою індивідуальність.

Толерантність – це не пасивна покірність думкам, поглядам та діяльності інших; не покірне терпіння, а активна моральна позиція та психологічна готовність до терпіння в ім’я взаєморозуміння між етносами, соціальними групами, в ім’я позитивної взаємодії з людьми іншого культурного, національного, релігійного та соціального середовища. Толерантність – це здатність до злагоди як окремої людини, так і суспільства, держави.

Саме   поняття    „толерантність”  –   багатоаспектне,     воно    торкається    і міжнародних відносин, і діалогу культур, і міжетнічних та міжконфесійних взаємин, тому й існують деякі  труднощі в його розумінні. В суспільстві та державі толерантність може бути політичною, соціальною, релігійною, етнічною, економічною.

    Варто наголосити, що поняття „толерантність”  у різних мовах відрізняється і смисловими відтінками: в англійській мові - „готовність і здатність без протесту сприймати особистість або річ”; у французькій – „повага свободи іншого, його способу мислення, поведінки, політичних та релігійних поглядів”; у китайській – “уміння дозволяти, допускати, проявляти великодушність до інших”; в арабській – „прощення, м’якість, співчуття, терпіння”; у персидській – „терпіння, терпимість, стійкість, готовність до примирення”.

Толерантність. Це слово сьогодні одне з найпопулярніших, найуживаніших у світі. У нашому суспільстві все частіше з’являється воно у лексиці державних, громадських, культурних діячів, журналістів – усіх тих, хто причетний до процесу демократичних перетворень. Воно як пароль, який свідчить про належність його носія до кола людей з сучасними поглядами на життя та між особистісні стосунки.

Що ж означає слово „толерантність”? У перекладі  українською – це терпимість (від латинського tolerantia - терпіння). Як зазначається в Декларації принципів толерантності, „Терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру і веде від культури війни до культури миру”. Це поняття визначається як повага, сприйняття та розуміння самовираження та самовиявлення людської особистості, активна позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини; відмова від догматизму та абсолютизму, утвердження норм, закріплених у міжнародних документах з прав людини; визнання того, що кожен може дотримуватися своїх переконань і визнає це право за іншими, що люди, які відрізняються зовнішнім виглядом, становищем, мовою, станом здоров’я мають право жити в мирі та зберігати свою індивідуальність.

Толерантність – це не пасивна покірність думкам, поглядам та діяльності інших; не покірне терпіння, а активна моральна позиція та психологічна готовність до терпіння в ім’я взаєморозуміння між етносами, соціальними групами, в ім’я позитивної взаємодії з людьми іншого культурного, національного, релігійного та соціального середовища. Толерантність – це здатність до злагоди як окремої людини, так і суспільства, держави.

Саме   поняття    „толерантність”  –   багатоаспектне,     воно    торкається    і міжнародних відносин, і діалогу культур, і міжетнічних та міжконфесійних взаємин, тому й існують деякі  труднощі в його розумінні. В суспільстві та державі толерантність може бути політичною, соціальною, релігійною, етнічною, економічною.

    Варто наголосити, що поняття „толерантність”  у різних мовах відрізняється і смисловими відтінками: в англійській мові - „готовність і здатність без протесту сприймати особистість або річ”; у французькій – „повага свободи іншого, його способу мислення, поведінки, політичних та релігійних поглядів”; у китайській – “уміння дозволяти, допускати, проявляти великодушність до інших”; в арабській – „прощення, м’якість, співчуття, терпіння”; у персидській – „терпіння, терпимість, стійкість, готовність до примирення”.


Наказ_№395_від_25_10_2021_конкурс_Чернеччина.docx
Оголошення_Чернеччинський_НВК_нове (2).docx
Агенти здоров'я.mp4

З метою пропаганди здорового способу життя серед дітей і молоді, формування в них активної життєвої позиції, орієнтації на здоровий спосіб життя, Чернеччинський НВК взяв участь у районному конкурсу відеороликів «АГЕНТИ ЗДОРОВ’Я» 

4 жовтня 2021 року з учнями 4 класу Чернеччинського НВК було проведено урок доброти на тему: "Мій чотирилапий друг".

Метою такого уроку є виховання в учнів любові до тварин, повагу до вірності, відданості домашніх улюбленців; почуття відповідальності за приручених тварин, розуміння цінності та недоторканності іншого життя. 


Чернечинський НВК вітає з Днем знань! 

Бажаємо величезного бажання вчитися і пізнавати. Легкості в новому навчальному році. Дружної атмосфери, цікавих подій, чудових відміток і постійного прагнення бути краще, ніж учора. Успіхів, удачі, здоров’я, терпимості і чудових результатів!

Великий український поет-демократ, літературний критик і перекладач П.А. Грабовський – незламний борець за національну свободу України. Ми, жителі Краснопільщини, пишаємося, що він - наш земляк!

З нагоди 157 річниці з Дня народження Павла Грабовського учні Чернеччинського НВК взяли участь в районному конкурсі.