Історія школи

 О школо, свята альма – матер   

Тобі наш доземний уклін!

Клянемось завжди пам’ятати

Твій чистий малиновий дзвін!

     У 1930 році було збудовано школу.  Це були важкі роки, коли часто в хаті не було хліба, а в школі підручників і зошитів. Але діти тяглися до знань. Та народився “багряний ранок” 22 червня 1941 року. Німецько-фашистські загарбники вступили на чернеччинську землю 10 жовтня 1941 року. Батьківщина кликала своїх синів. 45 юнаків пішли захищати свою Вітчизну. Навчання у школі було припинено. В приміщенні школи німці облаштували конюшню. Радянські війська звільнили Чернеччину від німецьких загарбників 8 серпня 1943 року.    

Педколектив 1973 р. 
Під час урочистої лінійки (стара школа)

  У 1944 році в школі зроблено ремонт, поміняли підлогу і 1 вересня 1945 року школа знову відкрила свої двері для навчання.   

    У 1960 році було здійснено добудову школи, де стали навчатись учні молодших класів. І все ж навчання проходило у дві зміни. У той час у школі навчалось 340 учнів. Навчально – виховний процес здійснювали 20 учителів. Директором школи працював Костенко Іван Іванович.

       В 1982 році в зв’язку з критичним станом приміщення старої школи, яке не підлягало ремонту, з ініціативи директора Грязнянського цукрокомбінату В.О. Кіхтьова розпочалося будівництво нової школи. У зв’язку з великою недостачею робітників, особливо професійних мулярів, яких було лише двоє, на будівництво було направлено 50 жінок, які були оформлені учнями мулярів. Через три місяці за рішенням кваліфікаційної комісії їм було присвоєно спеціальність « муляр».  На будівництві не було близько води, тому воду підвозили пожежні машини Грязнянського цукрового заводу. 


Урочисте відкриття школи 
Будівнитво школи

    У зв’язку з бездоріжжям, що не давало можливості вчасно доставляти будівельні матеріали, була збудована через болото нова дорога. Тимчасово були покладені залізобетонні плити, які служать і до цих пір. Будівництво йшло дуже швидкими темпами. 

     Так 1 квітня 1983 року відбулося урочисте відкриття школи, де очільник Грязнянського цукрового комбінату В.О. Кіхтьов вручив символічний ключ директору школи О.П.Горіченко. 

   У 1984 році школу облицювали білою кахельною плиткою, і вона стала схожою на корабель з білосніжним парусом.  

    Наступником Горіченка Олексія Петровича  став Рагулін Іван Федорович. У 1985 році школа реорганізована у середню. За цей час середню освіту здобули 278 учнів. 7 з них нагороджені золотими та срібними медалями. Це Оловаренко Катерина (срібна медаль, 1988), Гребченко Наталія, Чернова Оксана (срібна медаль, 1992), Рагулін Андрій (золота медаль, 1998), Чернова Леся, Чорномаз Олена (срібна медаль, 1999), Ренкас Надія (срібна медаль,2001). 

кабінет інформатики

Дух школи, її психологічний мікроклімат залежить від директора – головного диригента шкільного оркестру. Наш оркестр звучить злагоджено завдяки вправному диригенту Світлані Михайлівні Лесь, яка  з лютого 1997 по серпень 2021 року керувала навчально – виховним процесом. Вона  працювала вчителем математики, мала вищу кваліфікаційну категорію. Завдяки її зусиллям у  2001 році в школі збудовано новий дах, в 2006 році  - замінено всі вікна на пластикові, а в 2008 році заклад газифіковано.  З 1 січня 2007 року школа реорганізована у навчально-виховний комплекс, і   на базі школи відкрито дошкільну групу «Сонечко»,а в 2015 р.відкрито ще одну групу.  В 2010 році зроблено капітальний ремонт спортивної зали. За останні 5 років замінено технічне обладнання харчоблоку на сучасне, зроблено ремонт харчоблоку. Постійно відбувається оновлення  матеріально-технічної бази закладу: придбано наочність для природно-математичних кабінетів, частково оновлено меблі в закладі, повністю замінені шкільні дошки, оновлено стенди в фойе, придбано куточки для сюжетно-рольових ігор в дошкільні групи, а для музичних занять фортепіано та синтезатор «Yamaha». 

   На кінець навчального 2020-2021 року в закладі нараховується 103 дітей, з них 26 дітей дошкільного віку. Навчально – виховний процес здійснює 24 педагогічних працівники. 

3 учителі мають дві вищі освіти, 5 учителів мають вищу категорію та 1 старший вчитель, 6 – першу категорію, 1 – другу категорію, 3 – 11 розряд,1 -10 розряд. У 2004-2005 навчального року створено соціально-психологічну службу. 

  З метою підвищення рівня навчально – виховної роботи функціонують методичні об’єднання вчителів:

-   суспільно–гуманітарного циклу (керівник Жаботинська Л.В., учитель історії, спеціаліст ІІ категорії, педагогічний стаж – 27 років

- природничо – математичного циклу (керівник Бортнік Л.І., учитель математики, спеціаліст ІІ категорії, педагогічний стаж –31 рік

- вчителів початкових класів (керівник Бегменко К.В., учитель 4-го класу, І категорія, педагогічний стаж – 5 років);

- класних керівників (керівник Савченко Л.С., класний керівник 8 класу, спеціаліст вищої категорії, педагогічний стаж – 36 років).  

  У 1991 році відкрито комп’ютерний клас, а в 2001 році розпочато оновлення комп’ютерної техніки. Спочатку в класі було 5 комп’ютерів сучасного покоління, придбаних за рахунок власних коштів. З 2004 року школа розпочала впровадження профільного навчання – поглиблене вивчення інформатики. Сьогодні в комп’ютерному класі налічується 10 комп’ютерів. Клас поступово оновлюється, підведено інтернет.

   Школа прагне до того, щоб кожен учень оволодів народною культурою, а на основі цього – всіма національними і загальнолюдськими цінностями. З цією метою в школі створено кімнату «Світлиця», в якій проводяться уроки народознавства. 

    6 травня 2005 року відкрито музейну кімнату Бойової та трудової слави, в якій зібрані документи та фотоматеріали про ветеранів Великої Вітчизняної війни, воїнів-афганців,    ветеранів праці. 

 Свідченням того, що заклад дає досить високі знання є те, що 90 % випускників вступають до ВУЗів.