Всеукраїнський проєкт «Мішечок»

«Наш вибір – еко торбинки!» реалізовано

Чернеччинський НВК долучився до Всеукраїнського проєкту «Мішечок» і невпинно продовжує шити єко торбинки, в якому були задіяні учні та вчителі школи. Педагоги та школярі об’єдналися навколо єдиної мети: зробити світ кращим. Діти взяли учать в акції «Наш вибір – еко торбинки». На період карантину в нашому навчальному закладі працювала онлайн-майстерня радості, де учасники займалися пошиттям еко мішеків, що дозволяє насолоджуватися самим процесом творчості. Пошили торбинки: Васильєва Віра, Гребченко Денис, Зінченко Ніка, Іванов Діма, Кібукевич Настя, Крикун Владислав, Стеценко Артем, Стеценко Олександр, Цибулька Поліна, Чорномаз Валерія. Дякуємо всім, хто брав участь у реалізації проєкту «Наш вибір – еко торбинки»! #мішечокSRW #мішечок https://www.facebook.com/Schoolrecyclingworld.

Учні Чернеччинського НВК продовжують  шити екомішечки для участі у  Всеукраїнському проєкті «Мішечок». Хотілося б відзначити учнів, що долучилися до проєкту: Гостроушко Єгор, Єсипчук Євгеній, Жаботинська Єлізавета, Завражна Юлія, Іванов Ігор, Кондратенко Роман, Кошлата Саша,Оганян Баграт, Прасок Артем, Сухонос Вікторія, Тарасова Катерина,Шикула Анастасія. Тканинний мішечок із зав'язками – це сама універсальна упаковка практично для будь-якого подарунка, починаючи з маленьких ювелірних прикрас і закінчуючи об'ємними наборами з кількох предметів. #мішечокSRW #мішечок 

З 1 квітня учні Чернеччинського НВК шиють екомішечки для користування в повсякденному житті та побуті. А також прагнуть, щоб використання цих торбинок стало щоденною корисною звичкою – альтернативним пакуванням  при покупці товарів. Навчальний заклад вирішив долучитися до Всеукраїнського проєкта «Мішечок» для учнівської молоді  та стати частиною руху з популяризації доступних екологічних рішень. Хотілося б відзначити самих активних учасників проєкту: Гладушка Лєру, Чорномаз Анастастію, Буханець Аню, Кондратенко Артема, Гладушка Ярослава, Чорномаза  Дмитра, Горбат Діану, Оганяна Баграта,  Прудник Лідію, Рожкова Артема, Смоленко Катерину, Токаренко Богдана, Боряк Ігора, Завражну Юлію. Наша мета – максимально замінити пластик та розвинути альтернативний напрямок відповідального споживання Земних ресурсів.

Ший торбинки, вигравай призи та змінюй світ на краще. Всеукраїнський проєкт «Мішечок» для учнівської молоді запрошує школярів стати частиною руху з популяризації доступних екологічних рішень. Наша мета – максимально замінити пластик та розвинути альтернативний напрямок відповідального споживання Земних ресурсів. 

Завдання проєкту: заохотити школярів та молодь виготовити мішечки (торбинки), що будуть екологічною альтернативою пластиковому пакуванню і сприятимуть поширенню екологічного мислення та звичок. В рамках проєкту буде проведений конкурс. У конкурсі можна брати участь колективно та індивідуально. Головні критерії конкурсу: кількість пошитих мішечків та їх використання в побуті, а разом з тим, здатність практично впливати на розв’язання екологічної проблеми. Враховується також креативний підхід, естетичне вирішення та рівень технічної реалізації.  

Організатор проєкту – громадська організація «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World». Конкурс відбувається за сприяння Міністерства освіти і науки України та за підтримки  генерального партнера – Компанії PepsiCo Україна. 

Актуальність реалізації проєкту. За даними ООН, щороку у Світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. При цьому кожного ж року до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластику. Щорічно у світі виготовляють понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 штук на кожного дорослого. У природному середовищі поліетилен розкладається більше ніж двісті років, а пластик – майже 450 років. Водночас деякі вчені вважають, що пластик лише розпадається на шматочки, які з часом стають меншими. 

Наразі про повну або часткову відмову від пластику заявили вже в понад 40 країнах світу. Серед них не тільки країни Євросоюзу, а й африканські та азійські держави. В Україні Законопроєкт №2051-1 «Про заборону пластикових пакетів» прийнято у першому читанні. 

В контексті прийняття законопроекту звучать цілком логічні питання: «А чим же замінити пакети?» Вихід є – багаторазові мішечки (торбинки). Молоде покоління – це та рушійна сила, що може пришвидшити незворотні процеси, які тривають у всьому цивілізованому світі. Молодь має всі ресурси, щоб розвинути екологічне мислення і популяризувати екологічну поведінку, а також навчити старших чомусь важливому і для них може новому.