КОРОНАВІРУС

Новина про коронавірус сколихнула усю планету. Зараз усі країни світу намагаються зупинити поширення вірусу за допомогою превентивних засобів профілактики. Найголовніше, що потрібно знати про коронавірус, – він  не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини. Тому потрібно дотримуватися певних заходів профілактики, щоб зменшити ризик зараження. Міністерство охорони здоров’я України рекомендує наступне:

 1. Уникайте контакту з людьми, у яких є ознаки температури та кашель. Оскільки вірус є тільки у краплях, які видихає людина під час кашлю та чхання, потрібно зберігати відстань не менше 1,5 метрів. Вірус не здатний переміщатися на далекі відстані, тому заразитися навіть від носія в...

2.Використовуйте медичні маски правильно. Зараження коронавірусом відбувається через слизові оболонки. Тому маска повинна щільно прилягати до обличчя, прикривати ніс, рот та підборіддя. 3. Ретельно мийте руки з милом протягом 20 секунд. Дезінфікуйте їх за допомогою засобів на основі спирту. Не торкайтеся руками очей, носа та рота...

4. Уникайте контакту із продуктами тваринництва, свійськими чи дикими тваринами, щоб запобігти передачі вірусу від них. Після контакту з тваринами ретельно мийте руки. А під час приготування м’яса ретельно обробляйте його за допомогою високих температур. 5. Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям. Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму допоможуть краще протистояти вірусу.

 Пам’ятай, що дотримання простих правил є надзвичайно важливим у період карантину! Піклуйся про своє здоров’я! 


Спостерігається ріст захворюваності на коронавірус

Станом  на  08.09.2022 року на території Калуського району всього зареєстровано 13178 випадків захворювання на коронавірусну хворобу, з них- 4361 сільських мешканців, решта мешканці міста.

  В липні в усьому світі, і в Україні зокрема, почала збільшуватись кількість людей з коронавірусною хворобою. За серпень місяць кількість хворих склала 129 випадків. А за перший тиждень вересня - 61 .Тобто, спостерігається різке збільшення захворюваності на коронавірусну хворобу серед людей різного віку, в тому числі і серед дітей.

Нагадуємо, що коронавірус -це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Вперше вірус цієї родини був виділений у 1965 році. Новий коронавірус вперше зафіксували в китайському місті Ухань у 2019 році. Джерелом інфекції є люди, інфіковані коронавірусом, хворі тварини.

Механізми передачі: повітряно-краплинним(кашель, чхання),контактно-побутовий (контакт з зараженими тваринами, біологічні рідини заражених людей чи тварин).

  Інкубаційний період даного захворювання триває від 2 до 14 днів і більше. Хворі в цей період є потенційно заразні.

  Клінічні прояви: грипоподібні ознаки, підвищення температури тіла( від незначного до високих цифр),біль у м’язах, горлі, головний біль, сонливість;

-розвиток вірусної пневмонії, що швидко переходить в бактеріальну;

-проблеми з диханням, розвиток дихальної недостатності;

-загострення супутніх хвороб.

При перших симптомах захворювання необхідно звернутися до лікаря. Для діагностики хвороби проводять ПЛР-тести або швидкі тести на визначення антигену до коронавірусної інфекції. Лікування призначають згідно протоколу.

Профілактика:

-регулярно ретельно мити руки з милом, використовувати дезінфікуючі засоби;

-уникати контакту з будь-якими хворими на ГРВІ;

-регулярне провітрювання приміщення з вологим прибиранням;

-правильне використання засобів індивідуального захисту(маски, респіратори);

Проте,головним методом профілактики є ВАКЦИНАЦІЯ!!!

 Слід нагадати людям, які ще не вакцинувалися, або не пройшли повний курс вакцинації, що щеплення від коронавірусної хвороби продовжуються щоденно у виділених центрах вакцинації. В наявності є достатня кількість вакцини.

Люди, які отримали дві дози вакцини можуть отримати бустерну дозу. А від 19 липня 2022 року дозволене  введення  другої  бустерної дози вакцини проти коронавірусу усім людям від 60 років, а також людям віком 18-59 років із хронічними хворобами . Для другої бустерної  дози  в Україні  наразі застосовують Pfizer з інтервалом  щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

   Пам’ятайте, що Ваше здоров’я у Ваших руках, а також те, що профілактика завжди дешевша за лікування!!!


84-1ПРО ПОРЯДОК КОВІД.docx

1 лютого 2021 року у Чернеччинському НВК представниками Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України було проведено дезінфекцію приміщень закладу, з метою попередження та недопущення поширення випадків СОVID-19 серед учасників освітнього процесу. 

Лікар Євген Комаровський про заходи профілактики коронавірусу

Карантин послаблено - небезпека Covid-19 залишається

Лікар вирішить чи потрібна ізоляція та госпіталізація

Карантин в Україні послаблено, але небезпека COVID 19 залишається 

Соціальна реклама із запобігання поширенню захворювання COVID-19 

Обережно Covid-19

Як захиститися від коронавірусу

Про коронавірус

пам'ятка COVID-19.docx

ПАМ’ЯТКА