Сторінка для учнів

Правила безпечної поведінки дітей під час зимових канікул.

ПАМ’ЯТКА З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ ПІД ЧАС ОСІННІХ КАНІКУЛ

      Осінні канікули – це пора, на яку очікує кожен школяр, адже це перша можливість відпочити у навчальному році, їх слід провести цікаво й корисно, не просиджуючи усі канікули перед телевізором чи комп’ютером. 

       Дорогі учні, нагадуємо вам про необхідність дотримання правил техніки безпеки та поведінки аби уникнути травмування!

        Шановні батьки, з вашими дітьми перед виходом на канікули будуть проведені бесіди, щодо попередження усіх видів дитячого травматизму під час канікул. Прохання проводити такі бесіди вдома та радити дітям дотримуватися правил поведінки для збереження їх життя та здоров'я. Закликаємо учнів та батьків завжди пам`ятати елементарні правила безпеки під час канікул, щоб приємний відпочинок не був зіпсований.

ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ І ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ НА ОСІННІХ КАНІКУЛАХ

1. Необхідно бути обережним, уважним на вулиці, при переході дороги; дотримуватися правил дорожнього руху.

2. Дотримуватися правил техніки безпеки при прогулянках в лісі, на річці.

2.1. Забороняється розпалювати багаття.

2.2. Не купатися в холодну пору.

2.3. Бути обережними при відвідуванні лісового масиву.

2.4. Забороняється вживати в їжу малознайомі і незнайомі гриби і ягоди.

3. Необхідно дбати про своє здоров'я; проводити профілактичні заходи проти грипу і застуди.

4. Бути обережним при контакті з електричними приладами, дотримуватися техніки безпеки при включенні і виключенні телевізора, електричного праски, чайника і т.д.

5. Дотримуватися техніки безпеки при користуванні газовими приладами.

6. Дотримуватися часового режиму при перегляді телевізора і роботі на комп'ютері.

7. Дотримуватися техніки безпеки при роботі з колючими, ріжучими інструментами.

8. Бути обережним у поводженні з домашніми тваринами.

9. Забороняється перебувати на вулиці без супроводу дорослих  після 21.00 години.

Увага!

Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!



Відсьогодні повідомити про випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі можна онлайн.

Як передає Укрінформ, про це Офіс віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної повідомляє у Фейсбуці.

“9 грудня в Україні презентували сайт урядової “гарячої лінії” 1547, який розроблено за ініціативою Стефанішиної”, - ідеться у повідомленні.

Завдяки роботі сайту постраждалі від домашнього насильства зможуть в режимі онлайн подати анонімну скаргу про правопорушення, коротко сформувати інформацію про правопорушення для правоохоронних органів, а також відстежити діючий статус і хід розгляду звернення за номером повідомлення в особистому кабінеті.

Крім того, на сайті можна отримати ключову інформацію про домашнє насильство, зокрема щодо алгоритму протидії.

Також доступна інтерактивна карта, що дозволяє отримати інформацію про кількість звернень, якi були передані до органів виконавчої влади, та кількість наданих консультацій жертвам домашнього насильства.

У пресслужбі офісу віцепрем’єр-міністра нагадали, що урядова “гаряча лінія” 1547 працює цілодобово. Ця лінія опрацьовує та реєструє звернення про/або від осіб, які постраждали від торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей або про загрозу вчинення такого насильства.

На “гарячій лінії” надаються безкоштовні конфіденційні інформаційні, психологічні та юридичні консультації.

Як повідомляв Укрінформ, 26 листопада на прес-конференції в Укрінформі представниці жіночих організацій заявили, що вони виступають за якнайшвидшу ратифікацію Україною Стамбульської конвенції проти насильства.


Поради дітям під час дистанційного навчання

Рекомендації психолога школярам

“Дистанційне навчання – випробування чи можливості?”

Любі діти! Вам випало випробування навчатися в незвичайних для всіх умовах, але навіть із цієї ситуації ви можете отримати для себе величезну користь:

З якими труднощами ви можете зіткнутися та як їх подолати?

Що робити?

“Бажання – це безліч можливостей, і небажання – безліч причин”

Зв’язуйтесь зі своїми педагогами, не соромтеся просити роз’яснень щодо потрібної вам інформації – хто не намагається знайти можливості, той не має результату.

Заручіться підтримкою батьків та друзів, можливо, хтось зможе тимчасово забезпечити вас необхідними ресурсами. У крайньому випадку друзі можуть надсилати вам список завдань. Якщо немає можливості виходу в інтернет, для виконання завдань використовуйте матеріал підручників, енциклопедій тощо. – краще знайти наявний мінімум, ніж взагалі нічого.

Таким чином ви сформуєте у себе таку важливу особистісну якість, необхідну для того, щоб стати успішними людьми в соціумі, як усвідомленість та відповідальність, уміння вирішувати проблеми та розширювати свої можливості для досягнення бажаного.

Користуючись різними джерелами у пошуковій діяльності, можливо, ви глибше зацікавитеся будь-яким предметом і це стане вагомим фактором при виборі майбутньої професії.

2. У зв’язку з тим, що вам належить самостійне вивчення матеріалу, навантаження суттєво збільшиться, як і збільшиться батьківський контроль, відповідно ви можете відчувати занепад сил, роздратування чи втому.

Що робити?

Раціонально розподіліть свій час. Краще, якщо ви приблизно дотримуватиметеся звичного шкільного режиму: 45 хв. урок, 15-20 – перерва. Обов’язковий відпочинок протягом 2-х годин від усіх інформаційних джерел. Змініть рід діяльності на протилежний інтелектуальному – на фізичну роботу чи денний сон.

Організуйте своє робоче місце так, щоб вам було максимально комфортно, нехай все необхідне буде у вас під рукою, а ось мобільний телефон краще прибрати в іншу кімнату або вимкнути на час занять (те ж і з розважальними соц.мережами) – вони відволікають і розсіюють увага.

Намагайтеся висипатись, не сідайте за виконання уроків у сонному стані – інформація не буде засвоєна на належному рівні.

3. Свобода розпорядження своїм часом може спровокувати бажання відкласти “на потім”, що призведе до накопичення не зроблених завдань.

Що робити?

Не піддавайтеся спокусі, тому що “розгрібати” справи, що накопичилися, набагато складніше і неприємніше. Намагайтеся не відкладати на завтра те, що можна зробити сьогодні за винятком завдань, які немає можливості виконати в даний момент.

4. У випадках, коли щось не виходить чи виникають складнощі з розумінням матеріалу, деяким людям властиво займатися самобичуванням – виникає відчуття провини, неповноцінності тощо.

Що робити?

Пам’ятайте – це не так! Не буває людей, які не помиляються і у яких виходить все й одразу. Помилки – це наші помічники, вони вказують нам ті місця, де ми можемо вдосконалювати себе. Хто не робить нічого, уникаючи помилок, той стоїть на місці.

Якщо у вас щось не виходить, дайте собі слово обов’язково знайти спосіб вирішити це завдання, розібратися з тим, якими шляхами ви можете досягти результату, а коли проблема буде вирішена, потіште себе чимось, наприклад, смачною.

Пам’ятайте, що у вас завжди є люди, які готові допомогти і підтримати. Не соромтеся звертатися до батьків, вчителів, шкільного психолога. Зараз є можливість консультації в режимі онлайн – ви не самі зі своїми проблемами!


СВІТОВИЙ КОДЕКС ПРАВ ДИТИНИ.docx
зим. кан.24.12.20.docx

План заходів на зимові канікули

Безпечні зимові канікули

Безпечні зимові канікули

Правила поведінки під час ожеледиці

Правила поведінки на осінніх канікулах

Правила безпеки на літніх канікулах

Що робити, якщо ви опинилися у осередку пожежі?

Під час канікул не забувай дотримуватися правил безпечної поведінки:

Пам’ятайте правила поводження на транспорті, автошляхах. залізниці;

Свійські та дикі тварини можуть бути небезпечними;

Під час подорожі до лісу, пам’ятай, гриби та деякі рослини можуть бути отруйними;

Гра з вогнем – причина виникнення пожежі;

При експлуатації електроприладів через необачність можуть бути електротравми;

Будь обережним під час грози, сильного вітру, шквалів;

Розлита ртуть викликає сильне отруєння;

Предмети в аерозольній упаковці та піротехнічні засоби мають можливість вибухати;

Не чіпай маловідомих предметів.

Обережно, газ!


ОБЕРЕЖНО : ГРИБИ !

Серед їстівних часто трапляються й отруйні. Кожному відомо, якого лиха можуть накоїти останні. При їх уживанні в організмі людини можуть виникнути ускладнення, проти яких сучасна медицина безсила. Тому кожен повинен пам’ятати, що збирати гриби можна тільки у тому випадку, коли добре знаєш їх характерні особливості — зовнішній вигляд, колір, запах. Якщо виникає навіть незначний сумнів, краще залишити підозрілий гриб, щоб запобігти нещасному випадку. А тому слід запам’ятати характерні особливості отруйних та неїстівних грибів:

БЛІДА ПОГАНКА Найотруйніші гриби. Всі поганки мають тонку ніжку з «комірцем» і бульбоподібним потовщенням біля основи, замкнутим наче в мішок.

НЕСПРАВЖНІ ОПЕНЬКИ Всі вони мають жовто-сіру, в центрі — іржавого кольору, без лусочок, жовтувато-зеленуваті пластинки.

ЖОВЧНИЙ ГРИБ У нього на ніжці темний сітчастий малюнок, низ шапки рожевий, м’якоть гірка.

МУХОМОР «Червоний» У нього червона шапка з білими плямами-лусочками, внизу ніжки — потовщення, у верхній частині — кільце; 

«Пантерний» Шапка сіро-бура або зеленувата з маленькими білими лусочками, пластинки білі, ніжка біла з кільцем біля верхньої частини та потовщенням у нижній частині, замкнутим наче в мішок;

«Порфировий» Схожий на шампіньйон, але ніжка у мухомора тонка, запах неприємний, луски на шапці часто немає.

Умовно їстівні гриби — зморшки і сморжі — можна споживати тільки після відповідної термічної обробки. Взагалі їсти сирі гриби, в т. ч. й сироїжки, не рекомендується.

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ ДЕКІЛЬКА ПРАВИЛ: 

Пам’ятайте народну мудрість: "Береженого Бог береже"